Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 00:01   #1
Danas bezuvjetna ljubav, sutra ignore

Primijetio sam gotovo kao obrazac ponašanja više kod cura no dečkiju da je česta pojava situacija tipa;
cura i dečko u vezi, mjesecima pa čak i nekoliko godina, nebitno, ljubav do neba, svemirski sve, ona bi se udala za njega, doslovno bez imalo dvojbe mu rodila dijete, štoviše, čak i diskutirala s osmjehom na licu što bi bilo da ostane trudna i slične spike, ono, poptuno predana toj vezi i tom dečku i onda se dogodi nešto, nekaj se posvađaju totalno bezveze, raziđu se, inatni jedno prema drugom, ali sada dolazi onaj najinteresantniji dio;

dečko prihvaća činjenicu da su prekinuli, eto, jednostavno loša sreća, zajeb, nebitno, no, ispriča se, želi uspostaviti prijateljsku komunikaciju jer je to ipak bila cura koju je volio i s kojom je štošta toga doživio i proživio, a tu jednu svađu želi zaboraviti, oprostiti, jednostavno ostaviti iza sebe i gledati u budućnost svjestan da više nema ZAJEDNIČKE budućnosti, ali to ne znaći da se moraju mrziti i biti neprijateljski nastrojeni jedno prema drugom...

i tu dolazi taj hladan tuš, ko budali šamar, on prijateljski pokuša uspostaviti komunikaciju već par dana kasnije, kao, OK, prekinuli smo, je bi ga, shit happens, ajmo dalje...imamo neke dodirne točke koje nas čine prije svega odličnim prijateljima, čemu da sve to odrežemo samo zbog činjenice jer nismo više u vezi jer smo igrom slučaja i prije veze upravo kroz te neke točke i interesne sfere imali prijateljske dodirne točke...

a ona, ne samo da ignorira, nego ako išta i prokomentira, to je uglavnom u kontekstu da on tog trenutka crkne, ona ne bi ni trepnula....i stvarno ne trepće, niti nakon mjesec dana, niti nakon godinu, dvije kasnije....kao da je zlopamtilo...


evo mi frend na telefonu jaukao dva sata i prepričavao mi što mu se događa zadnjih mjesec i pol i kako ga njegova skoro pa žena odkantala i ne samo da ne komuniciraju, nego po nekim gestama i komentarima trećim osobama ostavlja dojam da on za nju kao da nikada nije ni postojao i to doslovno isti dan od kad su prekinuli...


ja sma imao sličnu situaciju pred 7-8 godina pa znam o čemu govori, ali ono što meni nije jasno i ne ide mi u glavu;

Kako možeš nekoga beskrajno voljeti, biti spremna na kraj svijeta, roditi mu dijete, udati se za njega, a onda doslovno, ali stvarno doslovno doslovno u roku od 24 sata se toliko ohladiti i maltene zamrziti tu osobu da čak niti nakon 2 godine kada se sretneš u nekoj situaciji pokazuješ znakove prije svega apsolutnog ignoriranja, a ako je mimoilaženje i susret neizbježan, onda kao da je s gađenjem?!?!


U mom primjeru meni se to dogodilo nakon 10 godina veze gdje smo imali nekakvih 6 mjeseci onak povuci potegni situaciju jer smo se malo razišli sa poslom između dva grada pa smo se malo natezali gdje ćemo živjeti, gdje raditi i u tom natezanju ispala je neka svađa zbog nekakvih investicija koje se njoj nisu sviđale i gdje je rekla da joj je pun nos da ona mora mene fokusirati, bla,bla, uglanvom, linijom manjeg otpora, popizdivši je rekla da prekidamo, a ja inatno rekao nek onda odjebe više, a ne da me iscimava, bla,bla....ona se naravno inatno okrenula i bez riječi iste sekunde otišla, mene ljutnja splasnula još isti dan, a ona, evo je 7 godina kasnije sretnemo se i prođemo jedan mimo drugog, no ona me "ne poznaje".....a doslovno 2 dana prije te svađe i prekida smo nešto razgovarali u krevetu kako bi stvarno se trebali ukorijeniti više, a ona kako (nakon što je završila sa nekom hormonalnom terapijom) jedva čeka ostati u drugom stanju i da ćemo intenzivnije poraditi da ostane trudna....

dakle, 2 dana do pred prekid je ona mene doživljavala kao čovjeka s kojim želi imati dijete, brak, budućnost, imali smo i dugi niz godina veze iza sebe, a onda odjednom doslovno preko noći kao da je sve izbrisala...

aj da je još bio neki fajt, da sam je prevario ili ona mene ili nešto stvarno nepremostivo da je bilo...razumio bih taj bijes, mržnju i sve negativno, ali ovako, ne kužim ni dan danas, što ti se to u glavi mora tako preokrenuti da me danas voliš, želiš mi roditi dijete, želiš i brak sa mnom, a već drugi dan istog tog čovjeka ne poznaješ, koji uza sve to završi u bolnici u smrtnoj situaciji, gdje ti netko sedmi spomene da joj je bivši u bolnici i možda kihne, a ona doslovno odgovori; "boli me kurac!"


ja sam sa svim svojim bivšim curama dan danas u prijateljskom odnosu, ne grlimo se i ne ljubimo se, ne zivkamo se telefonski, niti si šaljemo porukice i slično, ali kada se sretnemo, lijepo se pozdravimo, tu i tamo sjednemo na kavu ako imamo vremena, a slučajno smo se sreli nakon x godina....i znaju mi predbaciti neke stvari zbog kojih smo prekinuli, ako sam ja bio kriv, ali to kažu kroz smijeh, bez imalo mržnje, arogancije, prijateljski i usitinu imam dojam da i one to doživljavaju kao; "bilo pa prošlo, što sad, idemo dalje"


sorry kaj sam ovako rastegnuo, ali nakon 2 sata telefona i uha koje mi je otpalo, ja jednostavno nisam znao što odgovoriti frendu koji se osjeća zbunjeno i izgubljeno, jednostavno mu nisam znao odgovoriti na pitanje zašto su neke cure jednostavno takve....

a vjerujem da ima i takvih muških, ignore mode na najjače, a do dan ranije se kleo u svemirsku ljubav i da bi pomicao planine za nju...


ima li tko kakvo smisleno mišljenje o kakvom je mentalnom sklopu riječ kod takvih osoba?!?


i opet da ponovim, meni je jasno da kada neki par prekine, da nema tu više grljenja, ljubljenja, zivkanja, mailova, porukica, zajedničkih ročkasa i sličnih partijanja, ali ako se nisu baš poklali na noževe, ne vidim zašto kada se prašina slegne (dakle nakon par mjeseci) ne bi mogli ako se sretnu, normalno prijateljski porazgovarati, čestitati si rođendan, Božić i Novu Godinu i slično, meni osobno je to stvar minimuma osobne kulture, te nešto što je iznad tih sitnih poriva inata i principa, glupo mi je ispoljavati nekakve principe čak i 7 godina kasnije...


lažem, imao sam još jedan takav slučaj, ali daaaaavno, u prošlom stoljećum doslovno, s jendom sam curom vozio motocross, rekreativno, vozikali smo se po obližnjoj šumi, znamo se još ko klinci, uglavnom, spetljali smo se i to je trajalo nekih 4-5 mjeseci, ali smo se razišli jer sam ja kao napravio nekakvu ljubomornu scenu jer se ona "samo" poljubila sa dečkom na čijem je ročkasu bila, a rođendanski poljubac na usne pa sam ja prokomentirao kako je to bio malo više od pukog prijateljskog poljupca i tak je ispala svađa i prekinuli smo....par dana kasnije, ja je kontaktiram, da OK, prekinuli smo, al kao da nećemo se zato sada mrziti i biti na noževe, naprotiv, ajmo kao za vikend na vožnju po našoj ruti gdje peglamo....a ona da smo mi završili našu priču i da više ne postojimo jedno za drugo....i poklopi slušalicu....i od tada me više ni ne pozdravlja, zapravo ni ja nju nisam više iako sam još neko vrijeme iz pristojnosti pokušavao....ali kad je netko ZID, nema smisla dovijeka tako...ja završio u drugoj vezi, kao i ona, dakle oboje smo evidentno to ostavili iza sebe, ali ona i dalje me "ne poznaje"

evo, fakat ne kužim.....znamo se godinama i sve super, uđemo u vezu i prekinemo i onda prekinemo apsolutno sve....meni to nema jebene logike...

po tome ispada da dvoje kada se na poslu spetlja i prekinu, nužno je da jedan mora dati otkaz, čak i ako nije slučaj naknadnog maltretiranja i forsiranja ičega?!?
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:05   #2
Pročitao sam samo prvih 5 paragrafa i zadnja 2, meni dovoljno..

Ne znam što ti točno nije jasno. Nije zdravo ostajati u kontaktu i forsirati nastavak 'prijateljskog' odnosa nakon ljubavi. To je besmisleno, nezdravo, a po meni i bolesno.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:09   #3
Pročitao sam i neki od srednjih paragrafa. 10 godina si zavlačio tu ženu. O kakvom braku ti pričaš i o kakvoj djeci?

Period od 7 godina nije sutra
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:14   #4
Zanimljiva tema...moram priznati da se i meni to dogodilo.

Bili smo skupa 5 godina, klela se da će sa mnom biti zauvijek, kroz razgovore planirali život, malo kroz šalu što ako ostane trudna i tako to.

Na kraju došlo do prekida, jednostavno splet loših okolnosti, ja htio da ostanemo barem prijatelji. jebiga, bolia duđa i srtce u tom trenutku jako pa sam je htio još uvijek blizu sebe.
Prvo je rekla da kao možemo ostati frendovi al samo na bok. ja još neko vrijeme brazdio po tome, umjesto da pustim, napravio neko sranje i da bi mi nakon toga rekla da me više ne voli, da si izbacim iz glave sve bedaste misli o našem ponovnom spajanju i da je mene ona prekrižila zauvijek. I ako joj se opet javim ili pošaljem poruku da će promijeniti broj.

Još sam malo kroz godine pokušao neku komunikaciju, al kad sam uvidio da nema smisla, i dok su mi neke stvari došle iz guzice u glavu, odlučio samsve pustiti.

Sad, u rijetkim situacijama kad se i sretnem, prođemo jedno pored drugog kao da nismo nikad postojali.

Očito je nekim ljudima jednostavnije zakopati prošlost, zaboraviti na sve lijepe trenutke koje smo dijelili i kao da nikad nismo niti bili skupa. Nekim je ljudima to očito lakši način da pređu preko svega, da sebi olakšaju savjest i dušu i da budu mirni sami sa sobom. Bolje prekinuti sve kontaktenego se i dalje mučiti.

Ne kažem da i ta metoda nema svojih prednosti, ali, ako što si i sam rekao, dva dana ranije mi se klela na vječnu ljubav i da ćemo imati djecu skupa, a onda bi te radije zakopala u zemlju.

Ako ja razumijem žene.
__________________
Pozitivaaaaaaaaaaaaaaaa... :)))))
markdeejay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:14   #5
Zato što niste prijatelji ni bili prije veze pa nema razloga da budete ni poslije.

Prekid kontakta ne znači nužno da te nije briga za tu osobu i njenu dobrobit. Ponekad može značiti i to, ali tu se moraju dogoditi neki tektonski poremećaji prije toga.

Prema nekim ljudima možeš osjećati (neljubavnu) naklonost iako više nisu dio tvog života.

Ne treba te prekide kontakata shvaćati toliko tragično. Uostalom, niste više zajedno, nikad više nećete biti, čemu kontakt? Poželiš mu/joj sreću i odeš svojim putem.

Čestitke i ostali kurtoazni momenti su nebitni. Čestitaš i poznanicima kad ti Facebook pokaže kolačić kraj njihova imena. Tko živi za čestitke bivših, ili pati za njima ili je jako čudan svat.

Duboko intenzivno prijateljstvo nakon prekida je jako rijetko i neugodno kad osobe nađu nove partnere.

Čemu komplicirati život?

A život je takav. Nekad ti netko znači sve i sutra ništa. Dramiti oko toga znači ne prihvaćati život u njegovoj suštini.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:15   #6
Nije mi se dalo sve čitat, sori, dosadno je.
Počeo si post sa toliko generalizacija i kao da poznaješ barem 10 parova dovoljno intimno da bi znao i njenu i njegovu priču, no dobro.

Zašto prestanak komunikacije?

A zašto uopće nastavak?

Veza je prekinuta i koja je svrha daljnjeg nastavka mrtvog odnosa?

Iskreni i pravi prijatelji teško da možete biti, a neki poznanici koji pričaju samo o vremenu i sličnim stvarima... Kome to treba u životu?
I za tu ulogu vjerojatno već imaš par kandidata i ne mora to biti bivši partner.

Uostalom, te djevojke (lol, množina) vam ništa ne duguju. Jeste fino prekinuli? Jeste.
Ne možeš (niti bi trebao željeti) natjerati nekog da ti bude prijatelj.

Možda im je lakše prebolit prekid ako se više ne čuju sa osobom, a to dali im je stalo više ionako nije vaša stvar i sekundarno je.
Poanta nastavka života nakon prekida i jest preboljeti bivšeg partnera i prestati ga voljeti. Desilo bi se prije ili kasnije, a puno teže se desi ako s tom osobom nastaviš komunikaciju maltene kao da ništa nije bilo.

Nitko ti ništa nije dužan, pa tako ni bivša cura biti ti novom prijateljicom.
Možeš joj se i zahvalit onog dana kad si pronađeš novu djevojku, jer ako ćemo generalizirat onda vi najčešće radi svake nove odjebete sve žene iz svog života.

Nema na čemu.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:16   #7
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Pročitao sam samo prvih 5 paragrafa i zadnja 2, meni dovoljno..

Ne znam što ti točno nije jasno. Nije zdravo ostajati u kontaktu i forsirati nastavak 'prijateljskog' odnosa nakon ljubavi. To je besmisleno, nezdravo, a po meni i bolesno.


Znači, znamo se 20 godina i super smo si....uletimo u nekakvu romansu i nakon mjesec dana prekinemo jer shvatimo da to ne bu išlo...i zbog tih mjesec dana veze koja nije uspjela, zamrzimo se, zgadimo se jedno drugom i svaki pomisao na ikakvu komunikaciju je besmisleno, nezdravo i bolesno?!?

Znaš kaj ja mislim, jebo onda tih 20 godina prijateljstva ako ih mjesec dana neuspjele romanse može zasjeniti, onda to ni nije bilo prijateljstvo, kuiš

Ja osobno MOGU napraviti distinkciju od prijateljskog odnosa i veze tj bivše veze, jer ako veza nije uspješna, ne znači da ni prijateljstvo kako ono prije veze, tako niti nakon veze nije nemoguće. Naravno da je tu potreban karakter i visoki nivo samokontrole, ali kako vrijeme prolazi, to samo po sebi padne u neki treći plan, samo treba imati volje, a ne poput prekidača za svjetlo na zidu;

klik-on, sad te volim najviše na svijetu, klik-off, sad više ne postojiš

Meni je upravo to što si okarakterizirao nezdravim samo dokaz emocionalne nezrelosti i pomanjkanjem socijalne inteligencije...
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:18   #8
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Pročitao sam i neki od srednjih paragrafa. 10 godina si zavlačio tu ženu. O kakvom braku ti pričaš i o kakvoj djeci?

Period od 7 godina nije sutra


Ja nju zavlačio?!?!?!?! JA > NJU?!? Ti se šališ

Ma ti mora da se šališ, molim te, reci da se šališ
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:18   #9
Ne mogu zamisliti da mi je nekadašnja velika ljubav danas prijateljica. Naravno da sam i ja htio to u određenom periodu nakon prekida..no to je samo izlika za patnju. Nema prijateljstva nakon ljubavi, degradirajuće je i uvredljivo. Ljubav ima mjesto u svemiru, svaka.

Ne razumijem ljude koji ostaju prijatelji nakon ljubavi.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:20   #10
Quote:
gagi9a kaže: Pogledaj post
Znači, znamo se 20 godina i super smo si....uletimo u nekakvu romansu i nakon mjesec dana prekinemo jer shvatimo da to ne bu išlo...i zbog tih mjesec dana veze koja nije uspjela, zamrzimo se, zgadimo se jedno drugom i svaki pomisao na ikakvu komunikaciju je besmisleno, nezdravo i bolesno?!?

Znaš kaj ja mislim, jebo onda tih 20 godina prijateljstva ako ih mjesec dana neuspjele romanse može zasjeniti, onda to ni nije bilo prijateljstvo, kuiš

Ja osobno MOGU napraviti distinkciju od prijateljskog odnosa i veze tj bivše veze, jer ako veza nije uspješna, ne znači da ni prijateljstvo kako ono prije veze, tako niti nakon veze nije nemoguće. Naravno da je tu potreban karakter i visoki nivo samokontrole, ali kako vrijeme prolazi, to samo po sebi padne u neki treći plan, samo treba imati volje, a ne poput prekidača za svjetlo na zidu;

klik-on, sad te volim najviše na svijetu, klik-off, sad više ne postojiš

Meni je upravo to što si okarakterizirao nezdravim samo dokaz emocionalne nezrelosti i pomanjkanjem socijalne inteligencije...
Prvo pravilo prijateljstva je da se prijatelji ne jebu.

Da, tako to ide, ne znam što se čudiš.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:23   #11
Quote:
gagi9a kaže: Pogledaj post
Ja nju zavlačio?!?!?!?! JA > NJU?!? Ti se šališ

Ma ti mora da se šališ, molim te, reci da se šališ
Pa neg šta si. Nisi je znao uzet. Jesi je zaprosio? Nisi. Jesi je napumpao u tih 10 godina? Nisi? Pa kog jebeš? Šta radiš s njom 10 godina? Šta, idete po burek svaki dan?

Pa žena ti je govorila šta želi s tobom. ALO

Šta si čekao? Da prođe baba s kolačima? Pa evo, prošla je baba s kolačima. Šta se sad čudiš?
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:28   #12
Quote:
gagi9a kaže: Pogledaj post
Primijetio sam gotovo kao obrazac ponašanja
...ovdje na forumu svi muški izigrani, slomljeni i ostavljeni. A kad pogledam oko sebe u rl, totalno suprotna priča.
Dajte obrišite nos i nemojte za svaku sitnicu otvarati teme o tome kakve smo bičarke, jer ako i jesmo, znate od koga smo to pokupile
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:31   #13
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post

Duboko intenzivno prijateljstvo nakon prekida je jako rijetko i neugodno kad osobe nađu nove partnere.

Čemu komplicirati život?

Upravo to, ako OBOJE nastavimo sa svojim životima, uđemo u neke druge, treće, pete veze, prođe 5 godina....i dogodi ti se situacija da u busu sjedite maltene 2 sjedala jedno iza drugog i NE poznajete se, meni je to....NE shvatljivo....

Ja sam uvijek, ali uvijek bio ja taj koji prekida ili koji je bio prekinut, uvijek bih nakon par dana ponudio mogućnost civilzirane komunikacije, a naravno da te peru emocije još par mjeseci barem, ali i to sam naveo, nakon par mjeseci nakon što se slegne prašina, a kamoli nakon godinu dana, ako ne možeš sa bivšim partnerom normalno porazgovarati ako se sretneš u prolazu, onda je problem u tebi koji to ne možeš, a ne onome koji to može i ima takav pristup...

Ja nikada nisam imao problem kada bi bivša cura prohodala s novim dečkom, naprotiv, bilo mi je drago jer sam barem bio siguran da ne pati, da nije nesretna i da je uisitnu nastavila dalje, posebno ako bih znao da sam ja ujebo stvar prilkom prekida...ali nebitno, čak i obratno, ja jednostavno NISAM zlopamtilo i ne mogu mrziti i praviti se da ne poznajem tu neku osobu.

Kakav bih ja to bio čovjek sam pred sobom, kakav bih ja to bio muškarac da sam takav, da se kunem u nekakvu svemirsku ljubav, da provedem sa nekom ženom za koju bih ubio i zbog koje bih umro, doslovno godinama, a onda doslovno dan nakon prekida bih joj otrova dao ili je ne doživljavao kao da nikada nije ni postojala?!?!


Pa kada bih to učinio, zanijekao bih sve te godine postojanja i sebe samoga, a ja protiv sebe ne mogu, ne mogu zanijekati sebe i svoje postojanje, svoje ideje i doživljaje života!!
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:33   #14
Da sretnem neke bivše, pozdravila bih ih. Neke ne bih jer nisu zaslužili. Nije normalno toliko razbijati glavu o bivšima i što i zašto one rade. Otkud ti ta potreba?
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:40   #15
To ti je tako jer je primat homosapiens prevrtljiva sorta, licemjerna i sebicna, i dokle god postoje ti elementi, kakva bezuvjetna, svemirska ili kakva god ljubav, to se sve vaze, odvaguje, mjerka.

Mislim da cak ta sorta nije ni sposobna za ljubav, u svoj svojoj esenciji.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:42   #16
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Pa neg šta si. Nisi je znao uzet. Jesi je zaprosio? Nisi. Jesi je napumpao u tih 10 godina? Nisi? Pa kog jebeš? Šta radiš s njom 10 godina? Šta, idete po burek svaki dan?

Pa žena ti je govorila šta želi s tobom. ALO

Šta si čekao? Da prođe baba s kolačima? Pa evo, prošla je baba s kolačima. Šta se sad čudiš?

Prvo i osnovno, ne mogu ti u tri paragrafa prepričati 10 godina veze da bi znao kako i zašto je nisam "napumpao" prije tak da se ne trudiš donositi nekakve konkluzije u forumskom stilu na osnovu tri napisane rečenice jer jaaaako fulaš...

A to što je prošla baba s kolačima, zapravo mi je učinila uslugu što smo prekinuli jer nakon prekida s njom život mi je postao bolji i ljepši za 292%, a da to do tada nisam ni znao, danas, gledajuć iz ove perspektive, zahvalan sam joj što smo prekinuli i što je bila tako ignorantno odrješita (barem u početku je to imalo smisla, ali ne i nakon godinu i više dana), ali to ne umanjuje činjenicu da ja nju poznajem, a ona mene ne, tj meni nije problem priznati da sam proveo s njom 10 godina svog života, dok nju da se pita, mi nikada nismo ni postojali, rupa u vremenu od 10 godina

Ja imam ovu teoriju, sve ono loše i ono dobro što sam prošao je činilo put do ovog trenutka i mjesta gdje sam upravo sada, a tu gdje sam upravo sada sam sretan i zadovoljan sobom!! Bi li što mijenjao?!? Nipošto!!


I glede te bivše da mi se nekim čudom sada pojavi i da postoji šansa da ponovno budemo zajendo, iskreno, radije bih se polio benzinom i zapalio, ali bih li mogao imati s njom prijateljski odnos i komunicirati; bih


Pitam se zašto većina cura misli (kao ove neke koje su tu komentirale) da činjenica da bih mogao imati prijateljsku komunikaciju promptno znači da ja kukam i plačem za tamo nekog bivšom i da ju želim natrag u svom životu i bla,bla


Ne razumijem kako vi ne razumijete da se meni živo jebe za tu neku bivšu s kojom sam prekinuo pred 7 godina, u smislu da bih imao što više od prijateljske komunikacije s njom....
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:42   #17
Autore, ne bi se čudio da se ta žena raspala iznutra kada te vidjela. Nemoj joj to zamjerati.
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
To ti je tako jer je primat homosapiens prevrtljiva sorta, licemjerna i sebicna, i dokle god postoje ti elementi, kakva bezuvjetna, svemirska ili kakva god ljubav, to se sve vaze, odvaguje, mjerka.

Mislim da cak ta sorta nije ni sposobna za ljubav, u svoj svojoj esenciji.
Nije istina. Evo ti živući dokaz.

astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:43   #18
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Ne mogu zamisliti da mi je nekadašnja velika ljubav danas prijateljica. Naravno da sam i ja htio to u određenom periodu nakon prekida..no to je samo izlika za patnju. Nema prijateljstva nakon ljubavi, degradirajuće je i uvredljivo. Ljubav ima mjesto u svemiru, svaka.

Ne razumijem ljude koji ostaju prijatelji nakon ljubavi.
Ovo je isto ko da kažeš da muško-ženska prijateljstva ne mogu postojati.

Ajde ljudi prestanite propagirati jednu te istu filozofiju po ne znam koji put i ne znam na koji sve način.

Život i sve kaj se događa u životu događa se svakome od nas na jedinstven način, svatko od nas živi kako želi i svako svoj život razvija kako njemu najbolje odgovara.

Ako netko želi biti prijatelj sa svojim bivšim/om, zakaj to ne bi bilo moguće i zakaj odmah svi u tome vide nešto degradirajuće, ponižavajuće ili da je to oblik sodome i gomore.

I prestanite generalizirati da bi se svi trebali ponašai prema nekom uvriježenom obrascu kojeg je postavio neki društveni kodeks pitaj boga gdje.

Spustite se malo na zemlju i shvatite da kao što ima 100 ljudi ima i 100 čudi (i 200 sisa ako treba ), pa ne trebamo svi imati isto mišljenje da muško i žensko ne mogu biti prijatelji ili da cura i dečko u nekom obliku nakon prekida ne mogu biti frendovi.

Pa moj frend je oženio jednu moju bivšu i kad god se vidimo, popričamo kao ljudi, bez obzira kaj smo u vezi bili pred 15 godina.
Ajde malo oladite i zaustavite negativu.
__________________
Pozitivaaaaaaaaaaaaaaaa... :)))))
markdeejay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:43   #19
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Nije istina. Evo ti živući dokaz.

To je trenutno stanje.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:45   #20
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
To je trenutno stanje.
Kod Josipe Lisac je to trajno stanje. Trajno je kod mnogih ljudi.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.