Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2010., 18:07   #1
Što kupiti od kozmetike i higijenskih potrepština za bebe?

premješteno/izdvojeno s teme Odjeća za bebe... nastavite tu.. ima tema na rid-u al može biti i tu, ova je i malo proširena sa higijenskim potrepštinama

inox, napisala sam već par puta da ako bude hladnije da će imati i vesticu, a dekicu nosimo u svakom slučaju...
a za sebe mislim da bih mogla u nekoj ljetnoj haljinici... danas je samo 23 i preznojila sam se vani, pa si mogu misliti kak će mi biti po još većoj vrućini i s tim postporođajnim hormonima

nego, jel ima neka tema na kojoj bi se razglabalo o sredstvima za njegu beba, o kvaliteti nekih higijenskih i kozmetičkih potrepština?
__________________
moj dućkas

Zadnje uređivanje MalaLola : 21.04.2010. at 11:19.
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 21:37   #2
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
nisam vidjela,sorry ne stignem sve pročitati od male pa onda letimično čitam
mislim da ti nema neka tema posebno o tome...a šta te zanima? možda možemo malo tu o tome ako modovi dopuste ili ima tema što sve treba za bebu?
ajde, ajde... tebi je oprošteno zbog Karle
pa baš me zanima kakve kremice, losioni, šamponi, ulja itd. su se pokazali mamama s iskustvom kao ok
ista stvar sa npr. škaricama, dudicama itd. sve te neke sitničarije... znam da na RiD-u ima onaj topic o tome što se pokazalo kao super korisno, a što kao totalni promašaj, ali to mi je preopširno opet...
idem malo pretražiti teme da vidim jel ima šta
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 21:42   #3
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
ajde, ajde... tebi je oprošteno zbog Karle
pa baš me zanima kakve kremice, losioni, šamponi, ulja itd. su se pokazali mamama s iskustvom kao ok
ista stvar sa npr. škaricama, dudicama itd. sve te neke sitničarije... znam da na RiD-u ima onaj topic o tome što se pokazalo kao super korisno, a što kao totalni promašaj, ali to mi je preopširno opet...
idem malo pretražiti teme da vidim jel ima šta
Skarice koristim moje za nokte od prvog dana. Naravno da imam lijepi set za bebu ali ne znam kako su si oni zamislili da s tako debelim skaricama rezem maloj bebi noktice. Ili cvikalica koja je za nokte na nogama odraslih dobra.
Nikakve sampone ni kremice nismo koristili dosta dugo, samo malo bademovog ulja. Sad peremo kosicu i smrdljive nogice i blatne rukice s niveinom kupkom.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 21:49   #4
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
ajde, ajde... tebi je oprošteno zbog Karle
pa baš me zanima kakve kremice, losioni, šamponi, ulja itd. su se pokazali mamama s iskustvom kao ok
ista stvar sa npr. škaricama, dudicama itd. sve te neke sitničarije... znam da na RiD-u ima onaj topic o tome što se pokazalo kao super korisno, a što kao totalni promašaj, ali to mi je preopširno opet...
idem malo pretražiti teme da vidim jel ima šta
Ja ti Karlu kupam u kamilici ili vodi,ništa drugo ne stavljam...lice joj mažem s penatenom,meni odlična krema i super miriši morala sam joj kupiti losion za tijelo jer joj se malo peruta koža (nema vlage dovoljno),inaće ne bi ništa...škarice-sa mojima joj režem nokte jer ne znam kako bi s onim debelima izrezala nokte maloj bebi dudice imamo Nukove i super su nam,flašice imamo od TT (tommee tippee),isto su super
Dobila je pikice po licu tj.po obrazima,rekla doktorica da se čisti i kupila sam joj od A-Derme kremu za osjetljivu kožu i super joj se sve povuklo
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 21:49   #5
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
e cure jeste zaglibile s tim kratkim i dugim rukavima i nikak mrdnut od toga

nego, jel ima neka tema na kojoj bi se razglabalo o sredstvima za njegu beba, o kvaliteti nekih higijenskih i kozmetičkih potrepština?
To i mene zanima, jer bi po onom spisku krenula kupovati, tipa koje škarice, koje dude varalice i tako
Zvrksa je li to pametno, ja i ti ćemo i iz toga napraviti naučnu fantastiku

Izlazak iz rodilišta - haljina, japanke i velike cvike
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 21:51   #6
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
pa baš me zanima kakve kremice, losioni, šamponi, ulja itd. su se pokazali mamama s iskustvom kao ok
ista stvar sa npr. škaricama, dudicama itd. sve te neke sitničarije... znam da na RiD-u ima onaj topic o tome što se pokazalo kao super korisno, a što kao totalni promašaj, ali to mi je preopširno opet...
idem malo pretražiti teme da vidim jel ima šta
mi od kozmetike koristimo mustelu - za pocetak smo kupili gel za pranje 2u1 i ulje za masazu koje koristimo za namazati ispod pazuha
naknadno smo kupili mustelino stelaprotect mlijeko za tijelo, stelaprotect kremu za lice i sampon/pjenu protiv tjemenice
nisam ju mislila trackati s nicim medjutim ima jako suhu kozu pa nam je pedijatrica rekla da ju ipak mazemo
skarice za bebe (chicco) koristimo od pocetka (s tim da prvih par tjedana ne rezes bebi nokte) isto kao i cetku za kosu (cupava je )
dude, kao i bocice i sav pribor (izdajalica, sterilizator, grijac), nisam uopce kupovala prije poroda - naknadno kupljeni aventova izdajalica, sterilizator i grijac
od bocica i duda koristimo born free (BPA free) kupljene u tintilinicu

ne znam jel tko vec spomenuo, nama je jedna od boljih stvari koje smo kupili kanta za pelene

edit: e da, od sitnicarija ce ti trebati i toplomjer
mislim, naravno da mozes koristiti i zivin ali se meni za guzu cini puno zgodniji digitalni gumirani savitljivi

Zadnje uređivanje mom2be : 20.04.2010. at 22:17.
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:09   #7
ja mojoj rezem nokte od prvog dana bez problema htjela sam i u rodilištu rezati,ali nisam imala škarice
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:11   #8
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
mi od kozmetike koristimo mustelu - za pocetak smo kupili kupku 2u1 i ulje za masazu koje koristimo za namazati ispod pazuha
Prvi mjesec se preporucuje sto manje kozmetickih preparata, najbolja je voda s par kapi ulja (npr.bademovog). Bademovo ulje koristim i za pregibe.
Inace, s Mustelom ne mozete pogrijesiti. Skupa je, ali stvarno dugo traje i koza je dobro podnosi. Meni je zakon Mustelin gel za pranje novorodjenceta. Koristimo ga od prvog kupanja za kosu i tijelo (vec 5 mjeseci) i jos nije ni blizu kraja. Dovoljno ga je samo par kapljica. Hvaljena je i pjena protiv tjemenice, ali mi je nismo trebali.
Za guzu koristimo kremicu pravljenu u apoteci i Bepanthen mast prije spavanja.
I imamo jos mustela kremicu za lice. Nista drugo od kozmetike nam nije ni trebalo (nikakvi puderi ni ulja).

Ja se ne bih usudila rezati noktice sa svojim skaricama, jer moja bebica ih jedva da rezat i stalno mase rukicom tak da ju moram hvatat. Sigurno bih ju upiknula sa svojim skaricama, a ako joj rezem kad spava, probudi se. Imam Nukove i nekak mi nisu dobre pa stalno mislim dal da kupim neke druge ili grickalicu
ewa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:12   #9
e cure samo nemojte da ja poberem karton zbog ovog pisanja o sitničarijama... ne bih preživjela bez vas forumašica do poroda... imam još milijun pitanja

Zaraa, ma sad me više ništa ne može tako izmučiti kao što je bio slučaj s kolicima...oko manjih stvari su mi i manje muke

curke, kaj su stvarno tak nepraktične te škarice za bebe? ste vi to isprobale uopće? i nije mi jasno zakaj ti neki setovi imaju i male rašpice
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:16   #10
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
curke, kaj su stvarno tak nepraktične te škarice za bebe? ste vi to isprobale uopće? i nije mi jasno zakaj ti neki setovi imaju i male rašpice
valjda je to sa skaricama stvar navike
meni su se ove chiccove isto cinile debele i nespretne a ustvari su ok
sad cak rezemo nokte i u budnom stanju (sa spicastim se to bas ne bi usudila)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:19   #11
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
ja mojoj rezem nokte od prvog dana bez problema htjela sam i u rodilištu rezati,ali nisam imala škarice
prvih tjedana su noktici jos srasli s prstima pa se ne preporucuje rezanje
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:23   #12
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
valjda je to sa skaricama stvar navike
meni su se ove chiccove isto cinile debele i nespretne a ustvari su ok
sad cak rezemo nokte i u budnom stanju (sa spicastim se to bas ne bi usudila)
jel ih ima u mulleru? gledala sam stvari u chiccovom dućanu i skuplje su im nego u mulleru

a znači za ove nukove velite da nisu ok? baš sam ih danas gledala u dm-u

jel dudu uopće treba imati od samog početka ili je bolje što duže odgađati upotrebu dude?

treba na šta pazizi kod odabira češljića i četke?
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:28   #13
a da otvorimo temu -sitničarije i kozmetika za bebe- da ne bi bilo po opet?

inače i mene zanimaju te stvarčice *frik*
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:28   #14
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
jel ih ima u mulleru? gledala sam stvari u chiccovom dućanu i skuplje su im nego u mulleru

a znači za ove nukove velite da nisu ok? baš sam ih danas gledala u dm-u

jel dudu uopće treba imati od samog početka ili je bolje što duže odgađati upotrebu dude?

treba na šta pazizi kod odabira češljića i četke?
ne znam, mi smo kupili u chiccovom na zagrrebackoj

kod kupovine bocica sam gledala da su BPA free (iako su misljenja strucnjaka o (ne)stetnosti podijeljena)
ove born free imaju kao i neku foru protiv gutanja zraka

mi smo dudu poceli koristiti s nekih mjesec, mjesec i pol dana, ne sjecam se tocno vise, kad je pocela zvakati prstice i kad su krenuli problemi s grcevima

mislim da su ti sve te cetke/cesljici isti
mi cesalj nismo nikad koristili a s cetkom smo zadovoljni - mekana je, ne ispadaju joj dlake...
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:33   #15
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
jel ih ima u mulleru? gledala sam stvari u chiccovom dućanu i skuplje su im nego u mulleru

a znači za ove nukove velite da nisu ok? baš sam ih danas gledala u dm-u

jel dudu uopće treba imati od samog početka ili je bolje što duže odgađati upotrebu dude?

treba na šta pazizi kod odabira češljića i četke?
Ma uspijem ja izrezat noktice s Nukovim, ali dosta tesko. Mozda nije problem u skaricama nego u nokticima - tanki i savitljivi.

Mi ne koristimo dudu uopce. Dala ju svega 4-5 puta kad su ju jako mucili grcevi pa ju nisam drugacije mogla utjesiti, a sad ju vise ni ne zna dudati jer se nije navikla i to mi super funkcionira.

Ja imam Tigex cetku i cesalj i uziva kad ju cetkam, a cesalj jos nisam ni koristila jer ima malo kosice.
ewa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:42   #16
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
a da otvorimo temu -sitničarije i kozmetika za bebe- da ne bi bilo po opet?

inače i mene zanimaju te stvarčice *frik*
poslala sam mandy pp sa zamolbom da mi kaže jel postoji tema ili da otvorim novi, pa nek nas onda prebaci poslije... valjda ne bude

eh da... i mislim da bi tema mogla biti baš dobra i zanimljiva
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:46   #17
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
poslala sam mandy pp sa zamolbom da mi kaže jel postoji tema ili da otvorim novi, pa nek nas onda prebaci poslije... valjda ne bude
ma šalim se ja jer su bile stroge nekidan, al svakako nek prebace ako smeta

mene npr. zanima onaj chiccov toplomjer za kadu, jel ga ima tko, jel dobar..onaj na ribicu

četka mi se čini svejedno koja je... škare zasad nisam proučavala...
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:50   #18
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
mene npr. zanima onaj chiccov toplomjer za kadu, jel ga ima tko, jel dobar..onaj na ribicu
pazi samo da ti ne pokazuje temperaturu samo u fahrenheitima
mi smo toplomjer htjeli kupiti kad smo uzimali skarice i cetku medjutim skuzila sam da taj chiccov koji smo gledali (ne sjecam se jel bila ribica) uopce nema skalu u celzijusima
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:52   #19
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
pazi samo da ti ne pokazuje temperaturu samo u fahrenheitima
mi smo toplomjer htjeli kupiti kad smo uzimali skarice i cetku medjutim skuzila sam da taj chiccov koji smo gledali (ne sjecam se jel bila ribica) uopce nema skalu u celzijusima
e pa upravo to me zanimalo, kako si pogodila!!
vidjela sam da je skala u Fh, al iznat ima i ounaku celzijevaca i ekrančić pa ne znam dal izbaci i celzijevce...
ako ga netko ima nek se javi, pliz, baš mi je medeni
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 22:57   #20
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
e pa upravo to me zanimalo, kako si pogodila!!
vidjela sam da je skala u Fh, al iznat ima i ounaku celzijevaca i ekrančić pa ne znam dal izbaci i celzijevce...
ako ga netko ima nek se javi, pliz, baš mi je medeni
nama je teta u ducau rekla da nema celzijuse
(ali buduci da je mma par mjeseci kasnije uvjeravala da uopce nemaju u prodaji ergonomski jastuk - a imaju, moguce je da je i to rekla krivo )
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.