Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2010., 10:39   #61
ako zadnji antibiotik

popijem sutra u 10 ujutro, kad mogu pit alkohol a da ne prekinem djelovanje antibiotika?
pijem klavocin 1g, sutra u 10 ujutro zadnju tabletu.
maj_nejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 21:50   #62
Antibiotici- prečesta uporaba

Zanima me mogu li antibiotici izazvati neke smetnje,posljedice ako ih prečesto upotrebljavamo ? U mom slučaju 2 puta godišnje zadnjih 5god, bronhitis i slično u jesen i proljeće.
Endorfinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 18:48   #63
itko išta ?
Endorfinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 07:24   #64
Naravno da mogu.
Google je tvoj prijatelj:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...je/129256.aspx

Eh, sad, da li je dva puta godišnje pretjerano ili ne...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 10:02   #65
Quote:
Endorfinac kaže: Pogledaj post
Zanima me mogu li antibiotici izazvati neke smetnje,posljedice ako ih prečesto upotrebljavamo ? U mom slučaju 2 puta godišnje zadnjih 5god, bronhitis i slično u jesen i proljeće.
Posljedice ćeš vidjeti kada više ne budu djelovali.
Antibiotici bi trebali biti rezervirani za stanje životne ugroženosti, a ne za svaku respiratornu infekciju. Pitaj se zašto ih uopće piješ. Da se ne suprostavljaš liječniku? Da ti brže prođe? Bojiš se teških komplikacija i smrti? Probaj jednom bez njih i vidjet ćeš da se ništa strašno neće dogoditi.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 16:50   #66
Posljedica ceste upotrebe antibiotika je da ce im se smanjiti ucinkovitost, jer ce bakterije (koje na zalost nikad ne budu totalno iskorijenjene nego samo smanjene ispod granice detekcije) postati rezistentne na antibiotike kojima su izlozene. Daleko najgore sot mozes uciniti je da popijes samo dio ture (jer tako im lijepo dizes rezistetntnost, bez da ih max moguce pobijes).

Inace iako je lose uzimati antibiotike cesto nije tako strasno, jer da ih i ne uzimas, pokupit ces kad tad nesto od ostatka populacije na koji nemas utjecaja. Za rezistentne bakterije postoje druge vrste antibiotika, tako da ima i rjesenja donekle (osim ako su bakterije rezistentne na sve).
katra46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 15:22   #67
Gljivične infekcije međuostalim
yabey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 00:06   #68
Analgetici i antibiotici

Moje pitanje je sljedeće.

Dali se to dvoje smije piti zajedno?
znači painkiller i antibiotik!!
mikirie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 00:38   #69
naravno da se smije
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 17:13   #70
Treba prvo detaljno pročitati upute i od jednog i od drugog lijeka. Obično piše koji se lijekovi ne smiju piti sa kojim i koji se sastojci različitih lijekova ne smiju miješati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 20:29   #71
to sto se ne smije uzimati uz sto se zove kontraindikacija i pise na uputstvu. generalno gledano ne znam ni za jedan antibiotik koji se ne bi smio uzimati u z analgetik (painkiller kako kazes)

ipak analgetik s analgetikom naaaajcesce ne ide! tu treba paziti.
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 16:14   #72
Predoziranje?

Dobio sam KLACID (KLARITROMICIN) antibiotike od 500mg.Umjesto da popijem jednu tabletu od 500 mg za prvih 12 sati ja sam greškom popio dvije (tj.1000mg) odmah.

Može li mi neko iskusan reći - kakve su posljedice i šta dalje sa terapijom?

Hvala.
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 16:18   #73
Quote:
BigJason kaže: Pogledaj post
Dobio sam KLACID (KLARITROMICIN) antibiotike od 500mg.Umjesto da popijem jednu tabletu od 500 mg za prvih 12 sati ja sam greškom popio dvije (tj.1000mg) odmah.

Može li mi neko iskusan reći - kakve su posljedice i šta dalje sa terapijom?

Hvala.
Mogu se javiti probavne smetnje. Preskočite slijedeću dozu i dalje nastavite piti prema rasporedu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 16:53   #74
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Mogu se javiti probavne smetnje. Preskočite slijedeću dozu i dalje nastavite piti prema rasporedu.
Hvala velika na brzom odgovoru,olakšali ste mi dosta.
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 19:48   #75
Poštovani dalmm, post Vam je prebačen ovdje (kliknuti na link).
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 14:45   #76
trebam početi piti klacid, jedan ljekar mi je napisao 1x1 deset dana a drugi 2x1 7 dana. inače nigdje nisam vidio, pročitao da se pije po jedna 10 dana.
winnie11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:39   #77
Quote:
winnie11 kaže: Pogledaj post
trebam početi piti klacid, jedan ljekar mi je napisao 1x1 deset dana a drugi 2x1 7 dana. inače nigdje nisam vidio, pročitao da se pije po jedna 10 dana.
A zbog čega ga uzimate?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 08:19   #78
Antibiotici i trening

Oprostite što otvaram temu, nisam mogao naći nešto slićno.

ovako, ja pijem antibiotike protiv, klavocin i još jedan, mislim da se zove medacin ili tako nekako, naime meni je bolje, ne osjećam se loše, pa me zanima jel smijam se ja vratiti na trening, iako mi terapija nije završena?
nebraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 13:30   #79
Quote:
nebraaa kaže: Pogledaj post
Oprostite što otvaram temu, nisam mogao naći nešto slićno.

ovako, ja pijem antibiotike protiv, klavocin i još jedan, mislim da se zove medacin ili tako nekako, naime meni je bolje, ne osjećam se loše, pa me zanima jel smijam se ja vratiti na trening, iako mi terapija nije završena?
Da li se možeš vratiti na trening ili ne ne ovisi o tipu antibiotika koji piješ, već od onome što liječiš.
Dakle, što ti je točno bilo?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 21:38   #80
ma nekakva upala na trtičnoj kosti
nebraaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.