Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2003., 19:47   #1
Question Go Betweensi

eto, slusham ovu Tallulah plocu, i nekak si mislim, kaj nije tak, da su oni nekak, band za "odrasliju" publiku, prije par godinica mi je upravo ta ploca bila josh too cheesy, a sad mi rula! mozda zato jer daje puno utjehe i jako nice poetry&singing..i kaj bi mi preporucili ak volim Tallulu?

i da, kolko su Smithsi ostali naspram njih obicni dekorativni band iz 80ih, a Betweensi, toliko puno substancijalniji..s iskrenim patosom..al eto, prijedlozi?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 22:18   #2
Nastavi s Liberty Belle and the Diamond Express, pa zatim Spring Hill Fair (nabavi ovo zadnje 2CD reizdanje; extra CD ima skoro jos jedan cijeli vrlo dobar album), i na kraju Before Hollywood (koji je mjestimicno malo disonantniji, posebno Forsterove pjesme). Ako ti se sve to svidi, pokusaj nabaviti i CD s ranim snimkama, barem zbog People Say i Lee Remick. Ako ti se i to svidi, nabavi 16 Lovers Lane. Puno ljudi hvali tu plocu, i stvarno je vrlo dobra, ali je u okviru njihovog opusa malo ziheraska i malo previse ispolirana, ali i kao takva je vrlo dobra. Od ove dvije novije, Bright Orange, Bright Yellow je nesto bolja, ali ipak ne na nivou njihovih ploca iz 80-ih. Na kraju, ako ti je stalo do solo ploca Forstera i McLenana, McLenanov prvi, Watershed, je vrlo dobra ploca iako je produkcija malo "dated" (ritam masina tu i tamo). Forsterova prva solo ploca, Danger in the Past, je remek-djelo i jednako dobra poput najboljih Go Betweens ploca, a i druga njegova, Calling from a Country Phone, je vrlo dobra.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 02:43   #3
znaci preporucas CDeje? Talullah imam na ploci, original, i super je kao dozivljaj bash pashe k tom feelingu, veliki cover s lyricsima, you know, the real thing...a CDeji, kaj to, mali drekici neki..

jedino-zvuk je onak malo suplji na ploci, nije bas neka super produkcija bila..il se vec pomalo izlizala..hehe thnx, ova prva 3 albuma koja si nabrojio budu mi sasvim dovoljno za nabavljat!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 03:08   #4
forster

danger in the past je odlican, al ga nemam osim u dobrom sjecanju, nedavno sam nabavio warm nights i i had a new york girlfriend (obrade) i oba albuma mi se svidjaju. posebna poslastica je obrada echo beach na i had a ny girlfiend (a husker du/hart fanove ce svakako obradovat i 2541)
 
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:57   #5
Opet slušam Liberty Belle i The Black Diamond Express. Kako sjajni albumi

Robert Forster - Grant MacLennan najbolji dvojac 80-ih.

https://www.youtube.com/watch?v=_w7BfP8SfX8
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:11   #6


I klasik.
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.