Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2012., 13:33   #961
Quote:
noelova mama kaže: Pogledaj post
Vidjela sam maloprije krajičkom oka reklamu za Biorela baby tablete za žvakanje u obliku medvjedića koji se piju svaki dan... Možda bi tako nešto klincima bilo fora?
Iako, nama su voće, med i propolis super kombinacija i malac mi je Zdravko Dren.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moja curica sad u 9 mj kreće u jaslice. Ima 16 mj. Med jede svakodnevno i zbilja tamani puno voća i povrća (osobito voća). Nedavno sam joj kupila i propolis, ali nema šanse da ga popije, ako joj ga uspijem podvalit se sva strese i plače jer joj je valjda odvratan okus. Kako ti daješ malome propolis i koji?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 16:54   #962
Dajem mu bezalkoholni propolis za djecu (konkretno Apipol baby, ima u svakoj ljekarni) i to tako da izgrabim žlicu meda pa u nju ukapam par kapi propolisa jer ne bi ni moj popio sam propolis.
Sad radimo pauzu sa medom i propolisom jer ne ide prek ljeta u vrtić pa samo jede voće i povrće, ali od 3.9 smo opet na toj kombinaciji.
Ne znam kad smo s malim zadnji put bili kod dr, doista ne znam!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 21:11   #963
Quote:
noelova mama kaže: Pogledaj post
Dajem mu bezalkoholni propolis za djecu (konkretno Apipol baby, ima u svakoj ljekarni) i to tako da izgrabim žlicu meda pa u nju ukapam par kapi propolisa jer ne bi ni moj popio sam propolis.
Sad radimo pauzu sa medom i propolisom jer ne ide prek ljeta u vrtić pa samo jede voće i povrće, ali od 3.9 smo opet na toj kombinaciji.
Ne znam kad smo s malim zadnji put bili kod dr, doista ne znam!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam kupila isti taj propolis. Nekako sam se nabrijala na onaj nativni u prahu, ali me bilo strah da ne bacim pare ako ga neće htjet. I sad neće ni ovaj. Moja neće med na žlicu, nego joj ga stavim u kašicu pa tvoje ideja otpada. Mislila sam u neki čaj/sok, ali ona slabo pije pa me strah i da joj to malo što popije ne ogadim. A baš bih voljela da mi pije propolis.

E, bilo bi krasno kad bi i ja za koji mjesec ovo boldano potpisala. Ona za sada nije praktički nikad bila bolesna, ali nije išla u jaslice pa to nije ni relevantno.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 21:33   #964
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila isti taj propolis. Nekako sam se nabrijala na onaj nativni u prahu, ali me bilo strah da ne bacim pare ako ga neće htjet. I sad neće ni ovaj. Moja neće med na žlicu, nego joj ga stavim u kašicu pa tvoje ideja otpada. Mislila sam u neki čaj/sok, ali ona slabo pije pa me strah i da joj to malo što popije ne ogadim. A baš bih voljela da mi pije propolis.

E, bilo bi krasno kad bi i ja za koji mjesec ovo boldano potpisala. Ona za sada nije praktički nikad bila bolesna, ali nije išla u jaslice pa to nije ni relevantno.
ja sam kupila ovaj med sa propolisom: (Salvia Immunity)
ukusan je i kad se jede sam na zlicu i kad se zasladi caj sa njime

ne mislim da nesto ekstra djeluje, al bar se tjesim da nesto cinim za dijete

i da, nista nije relavantno dok ne probas jaslice
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 21:47   #965
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
E, bilo bi krasno kad bi i ja za koji mjesec ovo boldano potpisala. Ona za sada nije praktički nikad bila bolesna, ali nije išla u jaslice pa to nije ni relevantno.
E da, nije ni moj bio bolestan dok nije krenuo u jaslice. Onda je nekih 6-7mj bio konstantno bolestan ( 2 tj doma, 2 tj vrtic), onda se proslo ljeto malo oporavio jer nije išao u jaslice preko ljeta, i kad je krenuo prošlu jesen sam mu počela davati propolis+med+c vit i od onda je sve krenulo na bolje...

Sad, da li je to slučajnost ili ovo zaista pomaže - nećemo nikad saznati, ali meni je lakše kad to pije!





Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 22:14   #966
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja sam kupila ovaj med sa propolisom: (Salvia Immunity)
ukusan je i kad se jede sam na zlicu i kad se zasladi caj sa njime

ne mislim da nesto ekstra djeluje, al bar se tjesim da nesto cinim za dijete

i da, nista nije relavantno dok ne probas jaslice
Ima taj med za kupit u običnoj ljekarni ili biljnoj ili?

Quote:
noelova mama kaže: Pogledaj post
E da, nije ni moj bio bolestan dok nije krenuo u jaslice. Onda je nekih 6-7mj bio konstantno bolestan ( 2 tj doma, 2 tj vrtic),
Ajme, tako je praktički svima koje znam s tim boleštinama, zato mi je i muka od jaslica.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 09:17   #967
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Ima taj med za kupit u običnoj ljekarni ili biljnoj ili?


Ajme, tako je praktički svima koje znam s tim boleštinama, zato mi je i muka od jaslica.
nema, oni rade samoprodaju
ili ovak prek neta ili kod njih na Rabu.

ne znam jedino hoce li biti na nekim od sajmova u zagrebu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 13:27   #968
Hvala nosorog - probat ću preko neta.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 19:39   #969
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Hvala nosorog - probat ću preko neta.
evo sad sam pogledala link i kaze da ima i u Zagrebu, ako nema ja ti idem sad u ponedjeljak na Rab pa ti kupim i posaljem postom (mislim da bi se dalo nekako spakirat da se ne razbije) budem i za sebe kupila svakako
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 13:35   #970
tamagoci- ja sam iz Rijeke. Probat cu ih ja kontaktirat preko neta da tebe ne tlacim, a ako mi ne uspije ti se javim. Hvala.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 11:30   #971
Quote:
noelova mama kaže: Pogledaj post
Dajem mu bezalkoholni propolis za djecu (konkretno Apipol baby, ima u svakoj ljekarni) i to tako da izgrabim žlicu meda pa u nju ukapam par kapi propolisa jer ne bi ni moj popio sam propolis.
Sad radimo pauzu sa medom i propolisom jer ne ide prek ljeta u vrtić pa samo jede voće i povrće, ali od 3.9 smo opet na toj kombinaciji.
Ne znam kad smo s malim zadnji put bili kod dr, doista ne znam!


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja bih krenula s ovom kombinacijom pa me zanima koji med daješ?
moj je veći, 4g 9mj. ali prvi put kreće u vrtić u ponedjeljak pa bih rado s nečim krenula iako se nadam da ima neki imunitet do sada (nije često bolestan)... do sada sam mu znala c vitamin davati, i med obični bagremov a sad bih uletila i s tim propolisom, apipol znači...

to svaki dan ujutro jednu čajnu žličicu?
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 15:58   #972
stariji sin mi ima 4 god i za propolis neče ni da čuje a mlađa mala 1 mjesec možda nevoli propolis jer sam mu kasno počela davat kad je najprije moguče ga počet davati? da znam radi malene da s njom ne falim kao i sa starijim ja ga pijem pa valjda i mala na taj način dojim ju..
toni dija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 18:05   #973
Quote:
disident kaže: Pogledaj post
ja bih krenula s ovom kombinacijom pa me zanima koji med daješ?
moj je veći, 4g 9mj. ali prvi put kreće u vrtić u ponedjeljak pa bih rado s nečim krenula iako se nadam da ima neki imunitet do sada (nije često bolestan)... do sada sam mu znala c vitamin davati, i med obični bagremov a sad bih uletila i s tim propolisom, apipol znači...

to svaki dan ujutro jednu čajnu žličicu?
Da, dajem mu to svako jutro, po jednu u vrh čajnu žličicu meda sa propolisom, a po zimi sam mu stavljala i malo c vit u prahu. Nije bio oduševljen ali nije imao izbora. S vremenom se naučio i prihvatio je to kao jutarnju rutinu. Nekad traži još meda!
Po zimi dok vladaju bolesti i viroze mu to dam i popodne.

Što se meda tiče, nemam neki određeni, uzimamo ga na placu od jednog pčelara, pa na kaj naletim, na bagremov ili livadni. Med je med!

Quote:
toni dija kaže: Pogledaj post
stariji sin mi ima 4 god i za propolis neče ni da čuje a mlađa mala 1 mjesec možda nevoli propolis jer sam mu kasno počela davat kad je najprije moguče ga počet davati? da znam radi malene da s njom ne falim kao i sa starijim ja ga pijem pa valjda i mala na taj način dojim ju..
Neki kažu da se sa medom i medenim proizvodima može krenuti sa 2 godine, a neki sa 3 godine.
Ja sam mu počela davati propolis i med prošlu jesen pred vrtić, imao je sa 2,5g.

Pitala sam pedicu kaj ona misli, rekla je dapače!

A jesi probala malom zakamuflirati taj propolis u med?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3

Zadnje uređivanje noelova mama : 30.08.2012. at 18:30.
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 22:59   #974
Quote:
noelova mama kaže: Pogledaj post
Da, dajem mu to svako jutro, po jednu u vrh čajnu žličicu meda sa propolisom, a po zimi sam mu stavljala i malo c vit u prahu. Nije bio oduševljen ali nije imao izbora. S vremenom se naučio i prihvatio je to kao jutarnju rutinu. Nekad traži još meda!
Po zimi dok vladaju bolesti i viroze mu to dam i popodne.

Što se meda tiče, nemam neki određeni, uzimamo ga na placu od jednog pčelara, pa na kaj naletim, na bagremov ili livadni. Med je med!



Neki kažu da se sa medom i medenim proizvodima može krenuti sa 2 godine, a neki sa 3 godine.
Ja sam mu počela davati propolis i med prošlu jesen pred vrtić, imao je sa 2,5g.

Pitala sam pedicu kaj ona misli, rekla je dapače!

A jesi probala malom zakamuflirati taj propolis u med?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
probala sam l neide on od 4god sve kuži i onda neko vrijeme nije ni med tia.. al sad smo na medu pa pomalo možda i do propolisa dođe
toni dija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 09:07   #975
noelova mama,

hvala
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 11:06   #976
Sto je bolje I djelotvornije za uzeti?nativni propolis ili propolis u kapima?mojima nije bed popiti nikakav lijek.sto jos uzeti uz to I zlicu meda?c vitamin,riblje ulje?svaki savjet je dobrodosao s obzirom da im voce nije najomiljenije a ni povrce.hvala


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
11.10.09 stigla naša mala princeza 06.12.10 stigao princ
cvijetić1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 10:28   #977
Quote:
cvijetić1 kaže: Pogledaj post
Sto je bolje I djelotvornije za uzeti?nativni propolis ili propolis u kapima?mojima nije bed popiti nikakav lijek.sto jos uzeti uz to I zlicu meda?c vitamin,riblje ulje?svaki savjet je dobrodosao s obzirom da im voce nije najomiljenije a ni povrce.hvala

Koliko sam ja upoznata propolis u kapima ima manje aktivnih sastojaka jer topljenjem gubi dio, dok nativni ostaje u obliku kakav je u prirodi.
Ja svojoj malenoj dajem Junior i jako sam zadovoljna, a obzirom da dolazi zima razmišljam da tada uvedem još nešto - možda Citrofit.
__________________
moji albumi
Jelsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 15:17   #978
Sto preporucate da dam djetetu od dvije godine za jacanje imuniteta? Sto prirodnije! Ili je mozda premala za ista. Htjela bi nesto sad pred zimu da pocne uzimati. a stvarno ne znam sto pa vas molim za pomoc.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 08:52   #979
Eto,dižem temu. Kaj nitko baš niš ne daje za imunitet klincima od dvije godine?
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 09:51   #980
Uvijek po zimi možete malim kikićima davati d3 kapi, one su i za imunitet, a ako ih dajemo novorođenčadi znači da se smije davati i dvogodišnjacima.

A sa dvije godine se može lagano krenuti sa medenim proizvodima, matična mliječ, propolis pa čak i med u dogovoru sa pedijatrom!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.