Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2009., 17:10   #141
jel mi netko moze reci sta s ovom jednokratnom pomoci u splitu?koliko je,gdje trebam otici za to i sl...hvala
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 17:11   #142
Leonee po novome sve ide na 3 jednake rate
znači da bi dobivala svakih 12mj 2400kn

ja ću onih 3600 kn za prvo na 3 bijedne rate dobit O.o
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 20:24   #143
Stvarno su gadovi.. Pa ne treba mi oprema za novorodjence nakon godinu I dvije.. Da ne govorim da treba se skrpati sa onom crkavicom drugih 6mj porodiljnog..

Ma.. ..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 21:10   #144
Toliko o zaslugama i hvalospjevima Bandića...lijepo nam je on to "povećao"
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:28   #145
Quote:
Ciklama kaže: Pogledaj post
Toliko o zaslugama i hvalospjevima Bandića...lijepo nam je on to "povećao"
da živiš u nekom drugom gradu nebi dobila ni toliko
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:33   #146
Quote:
mops0807 kaže: Pogledaj post
jel mi netko moze reci sta s ovom jednokratnom pomoci u splitu?koliko je,gdje trebam otici za to i sl...hvala
1200 kn.
Kada dobiješ rodni list diteta ideš s njim u gradski kotar kojem po adresi stanovanja pripadate, gradski kotar šalje zahtjev na grad i za nekih dvadesetak dana poštom ti doma dođe obavijest da možeš doć predignit pare u Banovinu.
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:51   #147
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Da li mi tko zna reci (za sigurno ) da li novcana naknada za drugo (7.200) dijete u gradz zagrebu ide na 3 rate i da li je istina da rate sjedaju svakih 12mj?
Kada prva sjeda i koliko i kada je druga rata?
da da i da
prva rata ce ti sjest cca mjesec dana od predanih papira a ostale 12 i 24 mjeseca kasnije.......... ma ja sam se vec i pomirila nekakko da ovih 7200 daju na rate ali za 3600 je to totalno glupo pogotovo zato sto su u pitanju roditelji vecinom prvog djeteta kojima stvarno u startu treba novaca za sve sto je potrebno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 15:14   #148
a zna li tko za Veliku Goricu, postoji li tamo kakva naknada?
2xmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 17:54   #149
Quote:
2xmama kaže: Pogledaj post
a zna li tko za Veliku Goricu, postoji li tamo kakva naknada?
Gorica daje 1500kn. Mozda novi gradonacelnik da malo vise, bumo vidli
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 22:13   #150
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
da živiš u nekom drugom gradu nebi dobila ni toliko
nisam nezahvalna ali da živim u nekom drugom gradu ne bih plaćala ni toliki prirez svaki mjesec pa bi mi ipak možda bilo mrvu lakše
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 22:31   #151
Tja, to je vjecno pitanje s tom lovom za djecu. Nikad nije sve odjednom. Tesko mi je zamisliti da ce se radi te nagrade ljudi odluciti za bebu vise, ali recimo da je to kao humanitarnog karaktera. Premda onda bi trebalo biti isto za svako dijete a ne rasti naglo za trece.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 22:38   #152
Quote:
Ciklama kaže: Pogledaj post
nisam nezahvalna ali da živim u nekom drugom gradu ne bih plaćala ni toliki prirez svaki mjesec pa bi mi ipak možda bilo mrvu lakše
Tako je. U startu bi mi bilo sve jeftinije. A mozda bi imala I neki komadic zemlje..ili starci.. pa bi mi recimo i troskovi za hranu bili manji.. Itd.itd.
Veliki grad, veliki troskovi.

Kad je osvanula obavijest u novinama o tome nitko ni rijeci.. Rode sute I odobravaju ..
Ma.. Dao Bog da dobijem na lotu!... ..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 12:48   #153
Hej cure, koji je rok za podnijet zahtjev za naknadu HZZO-a?
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 14:03   #154
mislim da sam čula da je 6mjeseci... nisam sigurna
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 16:23   #155
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Tja, to je vjecno pitanje s tom lovom za djecu. Nikad nije sve odjednom. Tesko mi je zamisliti da ce se radi te nagrade ljudi odluciti za bebu vise, ali recimo da je to kao humanitarnog karaktera. Premda onda bi trebalo biti isto za svako dijete a ne rasti naglo za trece.
pricas bezveze - do ove godine se za prvo i drugo djete novac isplacivao jednokratno a samo je za trece bilo u ratama
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 20:01   #156
Quote:
Ciklama kaže: Pogledaj post
nisam nezahvalna ali da živim u nekom drugom gradu ne bih plaćala ni toliki prirez svaki mjesec pa bi mi ipak možda bilo mrvu lakše
Vječita tema za prepucavanje Znam da ćete me napasti, ali...

Imale biste manji prirez, ali to je sve. Šta je sa svim onim povlasticama koje mi nemamo? Javni prijevoz (u mom gradu ga nema, za svaku sitnicu palim auto i trošim benzin), manje plaće nego u metropoli (vjerujte mi to je istina) a isti životni troškovi za režije, struja, voda i ostalo ( a da ne govorimo o tome da nemamo plinovode i grijemo se na skupoj struji cijele zime), plaćanje skupih privatnih vrtića jer u mom mjestu ima samo jedan državni.
A šta reći što su istarski gradovi godinama na listi najskupljih gradova za život (mi nemamo Dolac, naše cijene povrća su puno više nego vaše , tijekom ljeta Konzum i ostala ekipa dižu cijene za 30% radi turizma!) ..itd,itd..

Nitko se ne žali što ne živi u Zg, najmanje ja, meni je lijepo u Istri (iako veliki komad našeg zarađenog novca završi i u zg proračunu ).

Ne se ljutiti, ali ipak se radi o tome da neke stvari ne možeš kategorizirati, a svi mi plaćamo iste cijene kolica, benkica, pelena.. bebe zaslužuju ravnopravnost.





Za istrijanke, evo članak sa iznosima naknada po gradovima u Istri:
http://www.glasistre.hr/?aa902872a07...2,22582,214427,,

Zadnje uređivanje mayabela : 03.06.2009. at 20:40.
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 10:11   #157
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
Vječita tema za prepucavanje Znam da ćete me napasti, ali...

Imale biste manji prirez, ali to je sve. Šta je sa svim onim povlasticama koje mi nemamo? Javni prijevoz (u mom gradu ga nema, za svaku sitnicu palim auto i trošim benzin), manje plaće nego u metropoli (vjerujte mi to je istina) a isti životni troškovi za režije, struja, voda i ostalo ( a da ne govorimo o tome da nemamo plinovode i grijemo se na skupoj struji cijele zime), plaćanje skupih privatnih vrtića jer u mom mjestu ima samo jedan državni.
A šta reći što su istarski gradovi godinama na listi najskupljih gradova za život (mi nemamo Dolac, naše cijene povrća su puno više nego vaše , tijekom ljeta Konzum i ostala ekipa dižu cijene za 30% radi turizma!) ..itd,itd..

Nitko se ne žali što ne živi u Zg, najmanje ja, meni je lijepo u Istri (iako veliki komad našeg zarađenog novca završi i u zg proračunu ).

Ne se ljutiti, ali ipak se radi o tome da neke stvari ne možeš kategorizirati, a svi mi plaćamo iste cijene kolica, benkica, pelena.. bebe zaslužuju ravnopravnost.





Za istrijanke, evo članak sa iznosima naknada po gradovima u Istri:
http://www.glasistre.hr/?aa902872a07...2,22582,214427,,
sa ovim se slažem u potpunosti,svima njima treba jednaka briga i u gradu i na selu...
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 12:45   #158
tako je. bebe zaslužuju ravnopravnost.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 15:47   #159
ja živim u Zg već 10 godina a neću dobit pomoć jer nisam imala gdje prijavit prebivalište...prije 1,5god sam kupila stan i prijavila prebivalište jer sam morala i sad nemam dovoljno dugo prijavljeno prebivališta tu, a u gradu od kud dolazim više nemam prebivalište pa neću dobit ni od njih...e to je pušiona....i kaj sad....zakaj je moja beba manje vrijedna a plaćam poraz i prirez i sve....znači recimo da sam imala prbivalište tu i nisam nikad radila onda bi dobila potopru...ne kužim...al kaj mogu niš...idem pisat Bandiću
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 15:50   #160
kolegicu moje mame grad sad tuži zbog te pomoći.
naime rodila je 3. dijete i dobila za njega pare, a onda su skužili da zapravo nema prijavljeno prebivalište NIGDJE

kako??

rastavila se, muž je uz to što ju je izbacio na ulicu s djecom bez ičega i potrošio svu DJEČJU ušteđevinu sa zajedničkog računa, odjavio iz stana bez da joj je to rekao. Nije ni znala da nigdje nije prijavljena.

uvijek ima netko u goroj situaciji
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.