Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2007., 14:27   #121
srecom ima i normalnih ljudi , podstanara jel
Hrvoje xyz is offline  
Old 26.09.2007., 14:43   #122
istina...
__________________
Sometimes we must get hurt in order to grow...we must fail in order to know...Sometimes our visions clear only after our eyes are washed with tears...
marzica is offline  
Old 26.09.2007., 14:48   #123
Quote:
Dijete Cvijeća kaže: Pogledaj post
Štiti te, kak ne, samo brže ide "na bijelo". Kad su "crnci" u pitanju, teško je bilo kaj dokazat. Inače, ovi koji odluče ne plaćat stanarinu sigurno ne biraju "bijelce", ciljano idu na "crnce" - nisu ni oni blesavi. Da se mene pita, "crnce" uopće ne bi trebalo štitit u ovakvoj situaciji.
Ja te opet pitam kako (me) štiti? Nisi mi rekla. (Sorry ako sam fulao spol) Nekim super-duper brzim postupcima kao što smo vidjeli u "slučaju Čučić"?

Quote:
Dijete Cvijeća kaže: Pogledaj post
Mo'š mislit da je to (glavni) razlog neprijavljivanja podstanara.
Nisam ja rekao da je to neki važan razlog, no ako teoretski dođe do toga nema ti pomoći. Plaćaj i dalje poreznoj na jednoj strani, a na drugoj odvjetniku da se bori sa tim podstanarom i sporim sudom.
Neuson is offline  
Old 27.09.2007., 08:36   #124
Lightbulb

Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Ja te opet pitam kako (me) štiti? Nisi mi rekla. (Sorry ako sam fulao spol) Nekim super-duper brzim postupcima kao što smo vidjeli u "slučaju Čučić"?


Nisam ja rekao da je to neki važan razlog, no ako teoretski dođe do toga nema ti pomoći. Plaćaj i dalje poreznoj na jednoj strani, a na drugoj odvjetniku da se bori sa tim podstanarom i sporim sudom.


Štiti te tak da, ak ti se slučajno dogodi nekaj takvoga, slučaj riješi u kratkom roku. A "crncima" se vuku po 10-ak godina. Inače, još nisam čula da je neki "bijelac" imal takav slučaj. Znači, već i sam ugovor predstavlja zaštitu, tjera muljatore od tebe.


Inače, ne znam kak ide to s plaćanjem poreza - zakaj bi moral plaćat porez, ak ti nikaj ne sjeda na žirac? Znam da se tak nekaj događa u slučaju "robne razmjene", al za podstanarstvo nisam upućena.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Old 27.09.2007., 08:51   #125
Wink

Quote:
Hrvoje xyz kaže: Pogledaj post
srecom ima i normalnih ljudi , podstanara jel

I normalnih stanodavaca, i to svakim danom sve više i više. A normalnih podstanara sve manje i manje.


Nekad je, bar tak čujem po pričama starijih, bilo normalno da "gazda" upada u stan kad se sjeti, terorizira podstanara i boktepitajkajsvene. Srećom, danas je ponuda stanova velika, pa takvi, uglavnom, nemaju šanse. Napredujemo polako, valjda će se, nadam se, i kod nas normalizirat stanje u tom biznisu, ko u civiliziranim zemljama. Jer, ne da mi se još koju godinu ni razmišljat o kupovini vlastitog stana, s obzirom na današnju kvalitetu gradnje (čast izuzecima). Ak vrijedi, onda je jako skupo, što znači da se moram kladit još koju godinu. Osim toga, jako sam neodlučna, svaki čas mi neki drugi kvart (ili čak grad) padne na pamet.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Old 27.09.2007., 10:55   #126
Quote:
Dijete Cvijeća kaže: Pogledaj post
Inače, ne znam kak ide to s plaćanjem poreza - zakaj bi moral plaćat porez, ak ti nikaj ne sjeda na žirac? Znam da se tak nekaj događa u slučaju "robne razmjene", al za podstanarstvo nisam upućena.
Koliko ja znam ti kao najmodavac ugovor pošalješ u poreznu. U njemu piše na koliki rok je sklopljen i koja je cijena najma. Po tim podatcima porezna izračuna iznos poreza i vrijeme kroz koje će ti na kućnu adresu mjesečno slati uplatnice. Ti ih moraš plaćati do nekog roka dospijeća, a primaš li ti na žiro račun stanarinu, njih boli briga.
Neuson is offline  
Old 08.11.2007., 12:53   #127
Najbolje ti je ovako,Kada su djeca u školi ti muža i ženu izbaciš van na cestu daš im njihove stvari i promjeniš bravu na "njihovom" stanu .
Žena plače dok joj pljuskaš muža i zove policiju,plavci dolaze i uzimaju izjave i pišu tebi i njemu prekršaj za remečenje javnog reda i mira a njima kažu ŽALI TE SE NA SUD a ti zatvoriš vrata od ograde i otvoriš si PIVU.

Vjeruj isprobano RADI
C a r is offline  
Old 08.11.2007., 23:44   #128
Quote:
lik091 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi.


Radi se o pravnom pitanju stanodavac <=> stanar.

Ovako dakle:

Iznajmili smo kuću sa dvorištem (velka kuća i dvorište), uz potpisivanje ugovora na 12 mjeseci, ali taj ugovor nismo ovjerili kod javnog bilježnika (pokusali smo ici na rijec ),
uz mjesečnu stanarinu od 100 €.

Stanari vec zive u toj kući oko 2 godine (1 godinu duže nego je navedeno u ugovoru) a platili su samo 300tinjak €.
Zive 2 odrasla s 2 djece. I sad bi mi trebali prodati kuću ,a oni bi trebali iseliti i platiti zakasninu, ali kako izgleda u našoj "pravoj" RH mi njima ništa nemožemo...
Inače oni nisu prijavljeni i njima adresa glasi na jednu drugu kuću gdje su prije 2 g stanovali .

Pa mene sad zanima dali postoji kakva caka , kakva rupa u zakonu gdje mi možemo iz njih izvući svu stanarinu koju su morali platiti i da ih izbacimo, da konačno prodamo kuću ???

Puno Hvala !
Oprostite na neprofesionalni izrazima...
e pa, jedino bi ih mogao na zakljucanu bravu docekat, kako je neko prije rekao. Naime, buduci da ugovor nije ovjeren, on ne vazi. Oni su zapravo kod tebe zbog tvoje dobre volje. a o novcima vam je po dogovoru. ako nezele izaci mozes ili zvat policiju da ih izbaci, buduci da ti nemogu nista jer je ugovor nevazeci, ili ih mozes sam izbacit, i opet ti nista nemogu jer nije vazeci ugovor. ALI (uvijek postoji ali), oni te mogu tuzit zbog poslovanja nepravovaljanim dokumentima... e tu bi sad trebo zvat nekog odvjetnika da te malo bolje uputi u kaznjavanje zbog poslovanja nepravovaljanim dokumentima... ali ako oni vise taj dokument nemaju, znaci nemaju dokaza o tako necemu, i prakticki su na ulici.
__________________
It's all about the journey, not the destination.
eleshar is offline  
Old 08.10.2008., 22:56   #129
policija i podstanari

Problem moj,molim lijepo tko može pomoci?!U mojoj kuci ispod mene stanuju neprilagođeni podstanati koji cijelu noc stvaraju buku u raznim oblicima( tulumi muzika vika veš mašina u 3 u noci itd.Zvala sam policiju drsetak puta.Policija dođe kaže nesmijete buciti i ode.policija ode i sve po starom dapace još gore .Ismijavalju policiju i mene,i nikom ništa,ŠTO UCINITI??????
marijana100 is offline  
Old 08.10.2008., 23:24   #130
Quote:
marijana100 kaže: Pogledaj post
Problem moj,molim lijepo tko može pomoci?!U mojoj kuci ispod mene stanuju neprilagođeni podstanati koji cijelu noc stvaraju buku u raznim oblicima( tulumi muzika vika veš mašina u 3 u noci itd.Zvala sam policiju drsetak puta.Policija dođe kaže nesmijete buciti i ode.policija ode i sve po starom dapace još gore .Ismijavalju policiju i mene,i nikom ništa,ŠTO UCINITI??????
Napiši predstavku.. datumi i što je policija poduzela/nije
frch is offline  
Old 12.10.2008., 00:43   #131
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
Napiši predstavku.. datumi i što je policija poduzela/nije
što su važni datumi .Policija je bila desetak puta u roku od desetak mjeseci .Svaki dan baš svaki dan rade buku do 3 u noci .Što su napravili !? Nista jer da jesu bio bi mir posle 10 h.Potpuno sam bespomocna
marijana100 is offline  
Old 12.10.2008., 20:37   #132
Quote:
marijana100 kaže: Pogledaj post
Problem moj,molim lijepo tko može pomoci?!U mojoj kuci ispod mene stanuju neprilagođeni podstanati koji cijelu noc stvaraju buku u raznim oblicima( tulumi muzika vika veš mašina u 3 u noci itd.Zvala sam policiju drsetak puta.Policija dođe kaže nesmijete buciti i ode.policija ode i sve po starom dapace još gore .Ismijavalju policiju i mene,i nikom ništa,ŠTO UCINITI??????
Razgovorom rijesiti problem, ne odma zvat muriju. No ako ti smeta vesmasina, mozda je i u tebi problem.
F10EXX is offline  
Old 12.10.2008., 22:30   #133
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Razgovorom rijesiti problem, ne odma zvat muriju. No ako ti smeta vesmasina, mozda je i u tebi problem.
Razgovor nebi pomogao .jer je pokušao predstavnil stanara ,stanari su napisali na oglasnoj ploci sve o kucnom redu buci posle 10 ,podstanari strgali napisano.A sto se tice vesmasine ,kupaonu su gazde /ne žive u zg / napravili ispod moje sobe,tako da je prakticno ispod mog kreveta,a radi ko mješavina aviona i helikoptera.Tako tvrdim da nije problem u meni ni mojoj netoleranciji.Vjerujem da bi to svakom smetalo.Ipak hvala na razmišljanju o mom problemu.
marijana100 is offline  
Old 13.10.2008., 18:08   #134
imam pitanje, dali gazda stana može svom podstanaru upadati u stan kada njega nema, odnosno kada je od odsutan i da li ima prava srati u vezi čistoće stana. Točnije, ostavila sam ključ svom gazdi preko ljeta kada sam odlazila na more i on je stalno visio po stanu, stan sam ostavila urednim, kada sam se vratila stan je bio u KOMI, i jos mi je doticni počeo srat u vezi čišćenja stana....
Enyalius is offline  
Old 23.10.2009., 16:38   #135
Neprijavljeni podstanari

Zanima me izlazi li Porezna uprava na teren po podnesenoj prijavi zbog podstanara na crno.

Naime, prijavio sam tipa zbog hrpe podstanara jer sam ga čuo kako planira počinjenje KZ djela. Prijavu sam potkrijepio oglasima o iznajmljivanju, porezna mu je poslala dopis da im se javi, on je na brzinu otišao s jednim podstanarom bilježniku, i to onda odnio na poreznu.
Sad teta iz porezne kaže da je on rekao kako nema nikog drugog, i da nije prije nikog ni imao, a čovjek puna kuća podstanara ohoho vremena što je vidljivo i kroz male oglase.

Još teta kaže kako oni ne idu na teren što drugim riječima znači da svatko može po prijavi doći u PU, reć kako nema on nikoga i čiča mića - gotova priča. Malo mi je tu u najmanju ruku čudno ponašanje PU, a osobito stoga što je za razliku od ostalih takvih predmeta koji idu u proceduru u par dana, ova prijava mjesecima ležala u ladici sve dok nisam nekoliko puta telefonom nazvao i interesirao se o statusu predmeta.

Zanime me mišljenje o cjelokupnom postupku PU, a svakako ću tražiti i da mi se pismeno očituju o statusu predmeta.
Atomski mrav is offline  
Old 24.10.2009., 14:08   #136
Mislim da PU radi nadzor samo kod pravnih osoba. Osobno nisam čula da su ikad izlazili na teren radi neprijavljenih podstanara.
I ja sam imala neprijavljene podstanare i da mi je baš PU za to počela nešto, samo bih rekla da su mi to prijatelji a ne podstanari.
I mogu mi ga objesiti mačku za rep.
Ja bih na tvom mjestu, kad si se već upustio u to, radije prijavila na policiju.
U stanu ispod mene su jednom isto bili podstanari (dva dečka) koji su konstantno pušili travu (ono čulo se u radijusu od 20 m), ali ih nitko nije prijavio. Mislim pa i zbog manjih stvari možeš nahebati.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Old 26.10.2009., 23:15   #137
I meni se čini da je porezna tu samo pro forme, kao oni nešto rade ali praktički ne mogu ništa.
Atomski mrav is offline  
Old 26.10.2009., 23:51   #138
Što se tiče PU, kako bi ti dokazao da on ima podstanare?I o kakvom se KZ radi?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:58.