Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2010., 23:21   #1
Privatno parkirno mjesto

posjedujem privatno parkirno mjesto oznaceno brojem koje se nalazi iza vrata na daljinsko otvaranje (okolo je ograda). upisano je u gruntovnicu pod tim brojm i sve je cisto.

dodjem danas doma, pada snijeg, i ... netko se lijepo uvalio na parking. ostavila sam mu prijetecu poruku da cu sljedeci dan zvati pauka, iako ne mogu jer pauk ne moze proci kroz ta mala vrata na daljinsko otvaranje (vec probano).

da li je pauk uopce za to zaduzen ili mogu zvati i policiju?
mislim nije u redu da ja moram sada platiti parking u 2oj zoni dok se neki konj parkirao na moje mjesto.

sto da radim? pomagajte.

ps: onaj lokot ne bih postavljala.

mene zanima samo sa pravne tocke gledista sto mogu napraviti? jel mu policija moze napisati prijavu ili nesto; ovo mi se vec drugi put dogodilo. sada sam napisala na papir prijetecu poruku ali istina je da sam luuuuuda u ovom trenutku koji su ljudi p...
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 23:38   #2
Ako pauk nemože doć do mjesta mislim da stavljaju lisice na kotač.Stavi ti onaj stupić i lokot najbolje.
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 00:47   #3
A zašto ne želiš staviti za sebe najjednostavnije,najlakše i najjeftinije sredstvo u vidu mehaničke blokade,tj. lokota?

Ima ih po 300-tinjak kuna...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 00:54   #4
Ni policija ni pauk neće uredovati na privatnom parkingu.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 09:10   #5
Hoće hoće,itekako.Jer inače bi vlasnik mogao izlupat "prekršitelja" na mrtvo bez kazne i odgovornosti,zar ne!?
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 13:40   #6
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Hoće hoće,itekako.Jer inače bi vlasnik mogao izlupat "prekršitelja" na mrtvo bez kazne i odgovornosti,zar ne!?
A koji je tu prometni prekršaj točno napravljen pa da policija dolazi ili kako je tu ugrožen promet pa da dolazi pauk?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 14:03   #7
Pauk skuplja samo sa javnih povrsina, provjereno..
__________________
NHF
Margita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 14:54   #8
Quote:
Studentica kaže: Pogledaj post
ps: onaj lokot ne bih postavljala.
Onda šuti i trpi, i piši prijeteće poruke.

Pauk ti tu nemre niš jer nije javna površina.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 15:54   #9
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
A koji je tu prometni prekršaj točno napravljen pa da policija dolazi ili kako je tu ugrožen promet pa da dolazi pauk?
mozda ovaj: Clanak 82 Stavak 1 tocka 11 ZSPC-a

- Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo ispred kolnoga ulaza u zgradu, sklonište, dvorište ili garažu, iznad priključka na vodovodnu mrežu i ulaza u kanalizaciju ili drugu komunalnu mrežu te na mjestima rezerviranim za vozila opskrbe ili na mjestima namijenjenim i obilježenim kao mjesta za odlaganje kućnog otpada, ispred i na vatrogasnim i drugim komunalnim i javnim prolazima i prilazima

a glede toga da pauk nece odnijeti auto pogledaj Clanak 84 stavak 1 tocka 8 ZSPC-a

- Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno na mjestu na kojem bi parkirano vozilo onemogućilo pristup drugom vozilu radi parkiranja ili izlazak nekom već parkiranom vozilu i ispred kolnog ulaza u zgradu, garažu ili dvorište

a sto je povezano sa cl 85 st 1 i 2 te cl 86 st 1 istog zakona.

Cheers

Zadnje uređivanje Wogy : 13.02.2010. at 16:03.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 16:11   #10
čitaj pažljivo...
on njoj ne onemogućava pristup svom posjedu ili pristup njenom vozilu radi parkiranja. on JE na njenom posjedu.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 16:18   #11
Pa to onda nije slucaj za prometnu policiju, ako je parkirno mjesto upisano u gruntovnicu onda je ovo sto joj je ovaj covjek napravio ometanje privatnog posjeda... Molim nekog forumskog pravnika da pojasni.

Edit: Sta to nije isto kao da mi se netko nepoznat zasjedne u dvoriste, osim sto se ovdje ne radi o fizickoj osobi vec njegovoj pokretnini..?
Atia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 16:18   #12
heh, pazi stvarno, u pravu si... pod hitno mjenjati zakon
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 16:30   #13
@Atia; pa po logici stvari, da, isto je.

Kod mene tj. kod mog starog u zgradi je situacija ovakva:
Zgrada ima podzemnu garažu (3 nivoa). Ulaz u garažu je s kolnika, dvije trake (ulaz/izlaz) s prometne ulice.
Kad netko stoji na ulici, i time ometa ulaz-izlaz, ili na te dvije trake za ulaz/izlaz (koje su javna površina), pauk dolazi i odnosi aute.
Ulaz u garažu nije u ravnini sa zgradom, već su pomična vrata na daljinsko "uvučena" u zgradu. Prije njih, dakle na granici javne površine i privatnog prostora zgrade, nalazi se rampa - koja je većinom dignuta. Prostor ispred tih vrata na daljinsko, dakle između rampe i vrata, je u vlasništvu zgrade (odn. suvlasnika zgrade).

Kad neki kreten stane autom točno ispred tih vrata, odnosno IZA rampe (gledajući iz smjera ulice), dakle NE nalazi se na javnoj površini, pauk NE diže auto i ne mogu ništa.
Oprobano dvoznamenkasti broj puta - jer ljudi stanu, ostave auto i npr. odu na plac ili u birtiju.
A ja ne mogu autom niti unutra, niti van, i jedino što mi preostaje je sjedit i trubit ko manijak.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 03:26   #14
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
@Atia; pa po logici stvari, da, isto je.

Kod mene tj. kod mog starog u zgradi je situacija ovakva:
Zgrada ima podzemnu garažu (3 nivoa). Ulaz u garažu je s kolnika, dvije trake (ulaz/izlaz) s prometne ulice.
Kad netko stoji na ulici, i time ometa ulaz-izlaz, ili na te dvije trake za ulaz/izlaz (koje su javna površina), pauk dolazi i odnosi aute.
Ulaz u garažu nije u ravnini sa zgradom, već su pomična vrata na daljinsko "uvučena" u zgradu. Prije njih, dakle na granici javne površine i privatnog prostora zgrade, nalazi se rampa - koja je većinom dignuta. Prostor ispred tih vrata na daljinsko, dakle između rampe i vrata, je u vlasništvu zgrade (odn. suvlasnika zgrade).

Kad neki kreten stane autom točno ispred tih vrata, odnosno IZA rampe (gledajući iz smjera ulice), dakle NE nalazi se na javnoj površini, pauk NE diže auto i ne mogu ništa.
Oprobano dvoznamenkasti broj puta - jer ljudi stanu, ostave auto i npr. odu na plac ili u birtiju.
A ja ne mogu autom niti unutra, niti van, i jedino što mi preostaje je sjedit i trubit ko manijak.
probaj s kljucem proci malo po vratima isti se nece stati vise nikad
__________________
Danas sam luda, ne znam sto hocu!
sheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 03:27   #15
što se tiče uvodnog posta,ja bih nazvala policiju i pitala sta napraviti,ako bi se oglusili, onda bih rekla da dodu jer upravo idees s palicom razbiti citav auto
__________________
Danas sam luda, ne znam sto hocu!
sheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:16   #16
Quote:
sheron kaže: Pogledaj post
što se tiče uvodnog posta,ja bih nazvala policiju i pitala sta napraviti,ako bi se oglusili, onda bih rekla da dodu jer upravo idees s palicom razbiti citav auto
i onda dođu i privedu - pogodi - tebe.


Quote:
sheron kaže: Pogledaj post
probaj s kljucem proci malo po vratima isti se nece stati vise nikad
Malo je prefrekventno mjesto, a i nemam niš od toga - stat će netko drugi, a ovaj kojem eventualno prođeš ključem po vratima teško da će shvatiti pouku.
Plus, ne prakticiram to - najgore "upozorenje" od mene je dizanje brisača.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:55   #17
On zaposjeo tvoju nekretninu,ti zaposjedni njegovu pokretninu i traži da ti plati korištenje tvog zemljišta jer u suprotnom zadržavaš njegov auto do konačne isplate.Recimo opašeš njegov auto montažnom građevinskom skelom (sve izvedivo u nekoliko minuta)pazeći pritom da ne oštetiš auto tako da on nikako ne može izaći dok fizički ne ukloni skelu koja je između ostalog na par mjesta zaključana lokotima koje mora razvaliti,sve to lijepo dokumentiraš,pozoveš i policiju i dobrog odvjetnika i stoku naučiš pameti.Jer takvi ljudi su upravo to-stoka koja ne zaslužuje milost.
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 14:32   #18
To je vrlo blisko onome što sam taman htjela napisati
Dakle, imaš u blizini nekoga tko je sposoban montirati onaj preklopni stupić. S lokotom. Ili kak to već izgleda.
Frajer parkira, ode... a ti lijepo to montiraš.
Kad se vrati i skuži da ne može van, lijepo u zasjedu, zovi policiju, prijavi uništavanje imovine i traži da izađu na teren.
Nemre to baš u 5 minuta razvaliti
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 09:36   #19
i stavi obavijest "stupić je pod videonadzorom" i sve snimaj iz grma...a on nek radi što želi....
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 15:04   #20
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
A zašto ne želiš staviti za sebe najjednostavnije,najlakše i najjeftinije sredstvo u vidu mehaničke blokade,tj. lokota?

Ima ih po 300-tinjak kuna...
zato jer postoje rolo vrata da nitko ne moze uci osim vlasnika parkinga.
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.