Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2018., 21:43   #4341
Ajmo reći da još nisam vidio u stvarnosti LCD TV da izgleda tako kako si ti uslikao, nešto blisko tome se dobije kad se TV posvijetli na maximum...probaj zamijeniti i ako je isto traži drugo...no ne bih rekao da će se to širiti...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 21:54   #4342
Sutra ću slikati sa smanjenim brightnessom.
Na koliko bi trebao biti britghness po defaultu?

Namjestio sam na movie preset, i kad se uključi HDR onda se britghness digne na 100, sad sam ga smanjio na 70, ali ne pomaže previše.

Nekako mi se čini i da je taj Tv već bio vraćen jer kutija mi nije baš izgledala kao original zapakirana, ali moguće da griješim.
Hacked is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 05:16   #4343
Kontrast obično ide na 50% koliko ja znam, a svjetlina na nekih 50-70...
Bar je meni tak slika uglavnom najbolja, nemam pojma kak je na TCL-u al tak je uglavnom na svim ostalim koje sam vidio...

e sad jel ima kakve razlike kod ovih HDR televizora to nebi znal...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 09:15   #4344
ja imam quadro led lcd i meni probija svjetlo dok je u stby modu od jedno tri ili 4 led diode e sad mi nije jasno zašto.
ovo što se vidi ako je i prilikom osvjetljenja i oštrine na 50% onda je problem ali ako je ovo samo na visokoim postavkama onda to probija oko onih papira i plastike koja se nalazi iznad led osvjetljenja. to je tvornička greška a problem je što tv mora na servis da zamijene teplahte koje su vjerojatno uzete od manjeg tv uređaja .
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 10:26   #4345
tješite se, Samsung ima slične probleme, dečki s Rtings su ga udarali u pod (u kutiji naravno) da isprve poziciju tog panela koji disprezira svjetlost LED-ica...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 19:10   #4346
Evo slika, na ovoj je brigthness na 19 i kontrast na 20.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20180127_183347.jpg‎
Views:	46
Size:	8.9 KB
ID:	19523  
Hacked is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 21:00   #4347
Quote:
Hacked kaže: Pogledaj post
Evo slika, na ovoj je brigthness na 19 i kontrast na 20.
vračaj to nazad nek se oni sa time jebu
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 21:03   #4348
Quote:
Hacked kaže: Pogledaj post
Evo slika, na ovoj je brigthness na 19 i kontrast na 20.
Da, to je ipak malo prenaglašeno, a i ovdje u recenziji je ista stvar na C807:

https://www.rtings.com/tv/reviews/tc...ries-2017-c807
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 00:40   #4349
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Da, to je ipak malo prenaglašeno, a i ovdje u recenziji je ista stvar na C807:

https://www.rtings.com/tv/reviews/tc...ries-2017-c807
Vratit ću u ponedjeljak nazad. Ono šta me brine je da će i drugi imati isti problem, tj. da je cijela serija u kurcu.
Hacked is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 13:38   #4350
Pozdrav. U potkrovlju imam antenu i pojacalo, u dnevnoj sobi TV i tak vec cca 10 godina. Sve je bilo ok do proslog tjedna kada je jedan nestao signal za Domu, RTL2, HTV3 i 4 i jos neke programe. Napravio sam search na TV-u i nije ih nasao, provjerio pojacalo, resetirao ga i nista. Da li netko zna jel se nesto radilo na odasiljacima na podrucju Zaboka? Ili sta bi moglo biti?
gt3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 14:14   #4351
Quote:
Hacked kaže: Pogledaj post
Vratit ću u ponedjeljak nazad. Ono šta me brine je da će i drugi imati isti problem, tj. da je cijela serija u kurcu.
provjeri kod njih u dučanu, ako je kod svih to isto uzmi im bolji zbog pokušaja prevare.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:09   #4352
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
provjeri kod njih u dučanu, ako je kod svih to isto uzmi im bolji zbog pokušaja prevare.
Nažalost links nema bolji, bar ga ne vidim na webu. Nemaju neki izbor TV-a.
Naručio sam online tako da imam pravo u roku 14 dana vratiti robu.
Ima netko sa tim već iskustava? Kutiju i stiropor sam sačuvao, jedino su mi se dvije vrećice poderale, jedna za daljinski i druga za uputstva.
Hacked is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 19:56   #4353
Pa ima neka uputstva na webu? Moraš ispunit nekakav obrazac, sad, da li ih zoveš ili je dovoljan taj obrazac da ti dođe kurur i pokupi, ne znam...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 20:24   #4354
Uključio sam dynamic backlight u non-hdr načinu rada i to je riješilo problem.

Ali nema mi te opcije za hdr način rada, sad skidam novi softver pa ću ga nadogradit, možda to riješi problem.
Hacked is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 20:45   #4355
Quote:
Hacked kaže: Pogledaj post
Uključio sam dynamic backlight u non-hdr načinu rada i to je riješilo problem.

Ali nema mi te opcije za hdr način rada, sad skidam novi softver pa ću ga nadogradit, možda to riješi problem.
u HDR-u isto imaš taj problem ili pušeš na hladno...jer osobno bih pretpostavio da je backlight dimming aktivan u HDR modu automatski...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:25   #4356
Imaš pravo, ali mislim da je problem u softveru.
I dalje u SDR-u se zna pojavit clouding u kutevima, dosta manje, ali se pojavljuje. U HDR-u očito ne radi uopće ili ne radi dobro.

Skinuo sam firmware update sa njihove stranice, kad ga pokušam instalirat kaže mi da je ta starija verzija ...
A ipak me strah stavit stariju verziju da ne bude još gora, a ne onda ne mogu vratit na ovu trenutnu.
Hacked is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:33   #4357
Ako ti ne da da instaliraš nema te kaj bit strah...ne može ti local dimming koji nije full array uvijek riješiti problem ako ima svijetlih dijelova slike po rubovima, ali barem nešto
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 22:33   #4358
Pozdrav, trebam savjet.

Kupio sam televiziju koja u sebi ima receiver za zemaljske digitalne kanale.

Kako koristim i satelitsku i zemaljsku, receiver koji sam imao (odvojena kutija) spojen na staroj televiziji je istovremeno bio receiver za zemaljske i satelitske kanale.

Pitanje je kako mogu doznati ima li nova televizija integriran i receiver za satelitsku? Ima li neka posebna oznaka za to ili je dovoljno samo da postoji port za satelitski kabel?
Yao Wonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 07:47   #4359
Tražiš u specifikacijama da uz DVB-T(errestial) stoji i DVB-S(atellite), ako ne piše i nema porta, onda nema
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 12:47   #4360
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ako ti ne da da instaliraš nema te kaj bit strah...ne može ti local dimming koji nije full array uvijek riješiti problem ako ima svijetlih dijelova slike po rubovima, ali barem nešto
Da ti da instaliraš, samo te upozori da je to starija verzija od one na TV-u, a firmeare skinuo sa njihove tcl.eu stranice.
Sačekati ću još prije vraćanja, jer osim toga Tv je super.
I još jedna stvar koja nervira je ta što ne sačuva postavke kalibracije nakon šta ugasiš Tv. Definitivno im je softver slaba strana, valjda će biti neka zakrpa u dogledno vrijeme.
Hacked is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.