Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 07:11   #1841
Pozdrav svima, zanima me da li netko radi operacije privatno (gastric bypass) u Hrvatskoj ili BiH i koja bi cijena bila otprilike. Bilo kakva informacija dobrodošla. Hvala unaprijed.
Beba39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 19:16   #1842
Muz mi skuhao riblji juhu...pojela par zlica...pa malo jogurta...kuh krumpira tj pire itd
iboticelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:34   #1843
pozdrav

Redovito čitam forum ali sam nekako lijena za pisati. Uglavnom, za dva tjedna sam u Rijeci na op. stolu. Spremna i psihični i fizički, nalazi odavno povađeni, prehrana mi je lagana. Ali sam povremeno jako nervozna.
MaliSlatkiMedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 02:05   #1844
Quote:
MaliSlatkiMedo kaže: Pogledaj post
Ali sam povremeno jako nervozna.
To je sasvim normalno, da se bojiš, no biti će sve u redu. Dr. Mendrila je, unatoč godinama, jako stručan i ugodan doktor. Da ne jedem k'o ptičica, zaboravila bih da sam bila na operaciji,a još nije punih 3 mjeseca prošlo.

Nakon operacije, malo ćeš vjetritii, malo podrugivati, malo će boljeti, za to ti daju nešto protiv bolova, drugi dan ćeš već biti na nogama.
Ja sam drugi dan od operacije silazila dolje pušiti.
Drži se, sretno i izvještavaj nas. Tvoje iskustvo može pomoći nekom sljedećem pacijentu.
__________________
Truth is the truth hurts, don't you agree??
goth_madonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 17:46   #1845
Hvala ti na utješnim riječima. I ja se nadam da ću moći nedugo nakon operacije prošetati, ali kako već dugo nisam pušač bit će dovoljno da udahnem svježeg zraka.
Još sam malo nekako apatična pred operaciju, sve u detalje znam šta me čeka a opet kao da ne znam ništa
MaliSlatkiMedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 06:39   #1846
Quote:
Moccame kaže: Pogledaj post
Drage moje bajpasice (i one koje će to tek postati

Javljam vam se iz bolnice u Rijeci gdje sam operirana prije 3 dana. Dr Bešlin je ovdje, radi sa dr Mendrila na Digestivnoj kirurgiji. ALi da napomenem važnu stvar u vezi svoje operacije - pitala me Candy na PP prije nekog vremena o mojoj prijašnjoj operaciji na želucu - Gastric Sleeve kod dr Kolak Toni u KB Dubrava u Zagrebu prije 3 godine. To je bila greška. Nije bila strašna, jer je ta operacija za mene, kao za pacijenta bila lakša nego vađenje zuba, ali evo da krenem onda ispočetka, možda nekome pomogne moje iskustvo:
2014 sam ovdje na forumu i svugdje na netu tražila rješenje za svoje očajno stanje s kilama. Emotivni jedač koji više ne može skinuti kile. Zapela sam. A sve sam probala do sad - i do prije 20 godina kile su išle lako dolje, po 20-30 kg bez problema. Trudnoće su ih donijele naravno.. Nakon 3 trudnoće, probala sam Xenical s kojim sam skunula sve kile od prije, no sad nije ilšlo više. Onda sam otišla staviti privatno balon u želudac. To je sigurno najgora odluka do tada. Bez efekta. Kile su varirale, ali zapravo stalno išle prema gore narednih 10 godina. I 2014 odlučim se čitajući ovdje jedan post, idem na operaciju! Sve proučavam, strah me Bešlina, neću k njemu. Nađem si ja drugog kirurga za kojeg znam da sam mu 3 pacijent za gastric sleeve (samo želudac, bez crijeva). Riješimo sve, ja super zdrava osoba, treniram mjseescima prije, skinem 10 kila. Operriram se, vratim se doma, jedem ko pile neko vrijeme, treniram ko luda mjesecima dalje, ode sve skupa još 5-6 kg. I to je sve! Ništa drugo ljudi moji. Opet natučem sve do 150 kg! Puknem opet i odem Bešlinu ovaj puta u RIjeku. Opet skidam kile, pretrage, operiraju me evo i ovo je čini mi se moj konačni i zadnji pokušaj ikad. Sasvim je drugačiji osjećaj i oporavak. Izrezali su mi opet dobar dio želuca, ali su napravili i Mini GAstric Bypass (MGB). Pa bumo videli...
Moccame, imaš privatnu poruku.
mala maza 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 14:25   #1847
Citam vas i pomalo sam tuzna. Ja sam se jos u 9 mjesecu narucila na prvi pregled endokrinologa koji je bio u 11 mjesecu. Ok, narucite se u dnevnu bolnicu... Narucena bila 23.01. I sad moram cekati ciklus da odem dati krv za spolne hormone. Pa za poludit koliko to traje u Vinogradskoj. Vele sestre kad dodjete 3,4 ili 5 dan ciklusa dati krv onda cete se naruciti za doktoricu dalje. Da ne velim da nista drugo nisam obavila ni narucila se. Da li da se narucujem sama dalje ili ce mi dr reci sto dalje. Kako to kod mene sve sporo ide, i doktor u Rijeci ce otici u mirovimu...
Bas sam tuzna.
Goth madona,, koliko ti je otislo do sad dolje?

Zadnje uređivanje electra36 : 24.01.2018. at 14:41.
electra36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 14:34   #1848
Moccame, ajojjj sta si sve prosla, ali drzim fige da je ovo konacno rjesenje. Ja sam isto privatno u Lovranu stavljala balon i to je bila definitivno najgora stvar koju sam radila odnosno, skinula sam nekih cca20 kg u 5 mj i nakon toga kroz neko vrijeme vratila. Vec dugo citam ovu temu i odlucila prosle godine na ljeto da idem na operaciju. Evo sad skupljam nalaze i nadam se,,, iskreno se nadam da bum do ljeta operirana jer sve nalaze radim u vinogradskoj a to traaaaaje i traje...sve si mislim da se za sve ostalo narucim negdje drugdje u nekom manjem gradu gdje nisu takve guzve...
Koliko si morala skinut prije operacije i jel ti zakazao termin u nekom pristojnom roku ili se isto ceka dugo?
electra36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 14:44   #1849
Mali slatki medo.... Samo hrabro.. Prema tvom postu od 02.01. vec si obavila operaciju i sad se oporavljas... Želim ti brz oporavak i javi se da cujemo iskustva...
electra36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 21:46   #1850
electra, savjet - uzmi dodatno osiguranje preko uniqa osiguranje, počne ti teči nakon mjesec dana, obavi sve nalaze preko njih, dnevnu bolnicu obavi u Rijeci, to ti ide brzo i također operaciju u Rijeci.
Eto, to je ono kako sam ja obavile, sve nalaze privatno preko uniqa-e, samo sam morala platiti anesteziologa i psihologa.
Meni je danas tjedan nakon operacije, prva tri dana sam se pitala što je sve to meni trebalo, osječala sam se kao tučena šnicla. Nisam mogla vjerovati da ću ikad moći ustati i samostalno hodati. A gle čuda, nakon ta tri dana sam sve pomalo mogla, a već četvrti dan sva bol je pala u zaborav. Ma u biti ne bole tu ni šavovi nešto posebno nego oni silni ubodi i cjevčice koje su bile u meni.Peti dan od operacije sam super podnijela put od Rijeke do Splita. A evo sad, tjedan dana nakon operacije prštim energijom, da mi muž dopusti sutra bih išla na posao.
Razmisli o mom savjetu.
MaliSlatkiMedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 21:55   #1851
electra, ja stvarno ne vidim da li ti je otišla poruka pa ću je kopirati ovdje:
Ja sam prvo obavila dnevnu bolnicu u Rijeci, tamo su mi stvarno puno nalaza vezanih za krv povadili, što nisam očekivala. Čak sam otišla i kod endokrinologa kod njih, što također nisam očekivala. ako imaš šečer ili problem sa štitnom to ponesi. e poslije sam u Splitu povadila sve nalaze privatno, preko uniqa osiguranja. eh da, gledaj da nekako poklopiš dnevnu bolnicu u Rijeci sa razgovorom sa dr Bešlinom. U Splitu su svi nalazi bili začas gotovi, poslala ih dr. Mendrili i oni mi dao datum i to je to
MaliSlatkiMedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 11:54   #1852
Pozdrav svima! Ako može pomoć tribala bi broj u Kbc Ri za naručit se na kontrolu
Hvala puno!
nyalaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 22:17   #1853
Statistika u Hrvatskoj

Pozdrav svim forumasima aktivnim na temi!! :mah:

Ja sam jedna stara forumasica i zbog poduzeg izbivanja van Hrvatske, nisam bila dugo aktivna

Ponekad citam forum, neke stare teme, al evo, ovaj put imam molbu za sve one koji su voljni podijeliti iskustva.
Zivim i radim u Njemackoj, na odjelu visceralne kirurgije sa specijalnosti za barijatrijsku kirurgiju.
Godisnje se kod nas izvrsi oko 500 operativnih zahvata Sleevea i Bypassa.

Cisto radi nekakve usporedbe,
Jako me zanima koje bolnice u Hrvatskoj rade te zahvate trenutno, koja je procedura, koliki su dani bolnickog lezanja i kakav je tijek oporavka u bolnici.
Isto me zanima, ako ste spremni podijeliti, koliko ste uspjeli skinuti kg nakon godinu dana, te koliko Vas je radilo plastiku kao konacan proces.


Puno hvala unaprijed!!!

Ps. Spremna sam podijeliti nasa iskustva iz DE.
__________________
~~..Little angel go away, come again some other day! The devil has my ear today, I'll never hear a word you say..He promised I would find a little solace, and some piece of mind, whatever just as long as I don't feel so..~~

https://www.instagram.com/mrs.annamolly/
AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:29   #1854
Bb

Cure jel bi neko htio cuti se sa mnom privat u vezi oper? Bila bi zahvalna jako. Netko tko je prosao to.
Jasnicaglina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 18:17   #1855
Thumbs up

097 7833 921
iboticelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 18:24   #1856
Question

Ima li itko iskustva sa bolovima nakon op, ugl prošlo je dvije god od op i prije godinu dana op sam žučne kamence, prije dva tj završila na hitnoj sa odvratnim bolovima u predjelu želuca, bol je bila nesnosna, probudila me u tri ujutro i držalo me oko sat vremena, došla na hitnu, čučnula jer se nisam od bolova mogla uspraviti i bol prošla kao rukom odnesena. U 7 mj radila gastroskopiju nalaz ok, uuv abdomena ok... Ugl amilaze u urinu visoke, u krvi blago povišene, jetrene isto blago povišene, nitko od njih nema pojma što mi je
iboticelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 20:18   #1857
Ne, nista slicno se ne sjecam ni da sam cula tu. Meni su otkrili zucne kamence pred par mjeseci s time da me nesto boli u tom predjelu vec godinu dana. Kak mi od op proslo vise od osam godina () misilm da je stvar u stresu i naglom debljanju (studeni pretprosle godine me ubio u pojam psihicki i dobila sam odokativno barem 5 do 7 kila u tom razdoblju).
Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 14:53   #1858
Pozdrav svim curama !!
Slučajno sam svratila i drago mi je vidjeti "stare"cure koje su još uvijek aktivne.
Pa Ruzy,Doria velike puse !!
__________________
ja nisam debela,ja sam žena i pol!
mira1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 15:26   #1859
Mira, puse tebi .
Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 15:41   #1860
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Mira, puse tebi .
Heeej,
kakva je kod tebe situacija nakon sve one drame upočetku?
Sutra idem nešto u Zg pa sam se sjetila kakvi su to bili susreti pred bolnicom prije kontrola
__________________
ja nisam debela,ja sam žena i pol!
mira1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.