Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Zabavna glazba

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2013., 04:17   #1
Lidija Bačić Lille

Sramotno je da ova slay Dalmatinka nema svoju temu na ovom pdf-u
(A vidio sam da svakojaki floperi imaju )

Evo malo za početak ćemo reć nešto o Lidijici našoj

Djetinjstvo i početak glazbene karijere:
Rođena je 4. kolovoza 1986. u Splitu. Pjevanjem se počela baviti s 10 godina, a prvi javni nastup imala je na Dječjem Festivalu 1997. godine gdje osvaja prve nagrade žirija i publike s pjesmom Miše Limića "Zaljubljeni dječak".
Ubrzo se učlanjuje se u vokalno-plesnu skupinu "Perle" gdje je punih 7 godina bila glavni vokal, pod vodstvom cijenjene Ingrid Flesch. 2001. godine nastupa sa "Perlama" na "Dori" sa pjesmom "Pokraj bistra izvora", a iste godine i na najznačajnijem hrvatskom festivalu tog vremena "Melodije Hrvatskog Jadrana" sa pjesmom "Na kamenu". 2002. godine slijedi novi nastup na "Dori" sa pjesmom "Nemirna rijeka" a vrhunac svega je nagrada "Grand Prix" na "Splitskom festivalu" s pjesmom "Riči". Osim u "Perlama" sudjelovala je u radu VIS-a "Rafael" također kao glavni vokal. S "Rafaelom" nastupa na brojnim festivalima, a među njima i na "Uskrs festu" 2003. godine, kada odnose pobjedu s pjesmom "Znak pobjede", a godinu potom osvajaju drugo mjesto na istom festivalu s pjesmom "Stvoreni za nebo".
Početak solo karijere:
Početkom 2008. godine sklopila je suradnju sa hrvatskim skladateljom Markom Tomasovićem, s kojim je realizirala svoj prvi singl "Dan iza vječnosti", englesku verziju "All I'll Ever Need" i "Kišu".
Pjesma "All I'll Ever Need" napravljena je u suradnji sa Linom Eriksson iz švedske podružnice EMI-ja i postigla je veliki uspjeh na radijskim postajam širom Europe u ožujku 2008. godine.
"Kišu" predstavlja na Zagrebfestu '08 održanom u poznatoj koncertnoj dvorani "Vatroslav Lisinski" i kao debitantica osvaja Grand-prix žirija i publike, a Tomasović je ujedno osvojio nagradu za najbolju skladbu.
Osim tri nagrade na Zagrebfestu, 2009. godine osvaja još neke nagrade: Melodije Mostara - nagrada za najuspješniju debitanticu; Melodije Istre i Kvarnera-nagrada za najbolju interpretaciju i za najbolju debitanticu za pjesmu "Ne moren kontra sebe"; Sunčane Skale - 2.mjesto i srebrna plaketa. Na Zagrebfestu '09 osvaja još dvije nagrade (nagrada za najbolju interpretaciju i 3. nagrada žirija za najbolju skladbu za pjesmu "Pogled"), a na MEF-u također dvije nagrade (1.nagrada žirija i nagrada za najbolju interpretaciju za pjesmu "Zarobljeno vrijeme"). Ukupno je osvojila 11 nagrada na 6 festivala u vremenskom razdoblju od godinu dana, što predstavlja nezapamćeni uspjeh.
Početak godine donosi još dvije nagrade, ovaj put na poznatom festivalu duhovne glazbe "Uskrsfest 2010", gdje osvaja 1.nagradu po izboru samih izvođača festivala i 2.nagradu stručnog žirija za pjesmu "Dijete Božje" koju je izvela zajedno sa klapom "Grobnik" čime se nastavlja uspješna suradnja sa ovim glazbenim sastavom. Nekoliko tjedana nakon Uskrsfesta nastupa drugi put na festivalu "Melodije Mostara" i ovaj put osvaja 3. nagradu žirija za pjesmu "Majčina ljubav". Početkom lipnja nastupa na Mediafestu sa pjesmom "Nisan sritna ja uz njega" i osvaja nagradu za najboljeg debitanta. Nakon Mediafesta po drugi put nastupa na MIK-u, ovaj put sa veselom pjesmom "Ne govori da san ti jedina", a vrhunac godine je prvi samostalni nastup na Splitskom festivalu sa pjesmom "Dvi lipe riči", s kojom ulazi u finale i osvaja 5. mjesto po broju glasova publike. Pjesma "Dvi lipe riči" je odlično prihvaćena u cijeloj Dalmaciji, a to je konačni plasman na festivalu i potvrdio. Tjedan nakon Splitskog festivala je donio nove izazove, odnosno drugi nastup na međunarodnom festivalu u Herceg Novom - Sunčane skale, ovaj put u najjačoj konkurenciji, u izboru za "Pjesmu ljeta". Po glasovima žirija Lidija je s pjesmom "Zarobljeno vrijeme" osvojila sjajno 5.mjesto, ispred svih ostalih samostalnih izvođača iz Hrvatske. Sredinom kolovoza nastupa prvi put na Melodijama hrvatskog juga u Opuzenu i osvaja Grand prix festivala, nastupivši sa pjesmom "Nisan sritna ja uz njega", a nakon toga odnosi i pobjedu na obnovljenom Zadarfestu sa pjesmom "Ako te ikad izgubim". Sjajna 2010. godina okrunjena je nastupom na splitskoj rivi u sklopu dočeka Nove godine, gdje je nastupila zajedno s Oliverom Dragojevićem i Marijanom Banom.
Nakon nastupa na splitskoj Rivi, gdje je premijerno izvedena pjesma "Daj da noćas poludimo", otvorena su vrata i uspjehu kod mlade publike, pa je logičan nastavak bio snimanje pjesme sličnog karaktera "Haljinica od satena". Te dvije pjesme donose brojne nastupe širom Hrvatske, a ubrzano se radi i na završetku novog albuma, koji je i objavljen početkom lipnja. Uslijedila je i suradnja sa Tomislavom Bralićem s kojim Lidija snima pjesmu znakovitog imena "Pisma nas je vezala". Povratak festivalima se dogodio na Melodijama Istre i Kvarnera, gdje Lidija sa pjesmom "Neka se vino toči" nagradu za najdopadljiviju pjesmu po izboru radio slušatelja, te ukupno 4.mjesto po glasovima festivalske publike, što je najbolji dosadašnji plasman. Kruna svega bio je ponovni nastup na Splitskom festivalu, gdje sa pjesmom "Gospe od žalosti" osvaja u žestokoj konkurenciji nagradu za najbolju interpretaciju.
Godine 2012. objavljuje duet s Mladenom Grdovićem pod imenom "Dalmatinac i Dalmatinka" u aranžmanu Aleksandra Valenčića koji je objavljen na njegovom albumu "Za tebe živim ja". Tekst pjesme potpisuje Željko Pavičić, a glazbu Marko Tomasović. Iste godine Lidija objavljuje pjesmu "Crnokosi" također u aranžmanu Aleksandra Valenčića s kojom se predstavila na Splitskom festivalu te godine. Tekst pjesme također potpisuje Željko Pavičić, a glazbu također Marko Tomasović. Godine 2013. objavljuje pjesmu "Naivna sam, ali nisam luda" u aranžmanu Branimira Mihaljevića za koju tekst i glazbu potpisuje Dušan Bačić. Iste te godine objavljuje pjesmu "Vozačka dozvola" u aranžmanu Igora Ivanovića i Marija Lukete s kojom će se predstaviti na Splitskom festivalu te godine. Tekst i glazbu pjesme potpisuje Robert Pilepić. Pjesma ubrzo postaje hit.

Diskografija
"Majčina ljubav"
1. ožujka 2010. objavljuje prvi samostalni album nazvan "Majčina ljubav". Glazbu na albumu potpisuju Marko Tomasović u aranžmanu Aleksandra Valenčića. Tekstopisci su Marko Tomasović, Robert Pilepić, Mario Vukelić, Mario Šimunović, Željko Pavičić i Sandra Baschiera.
"Daj da noćas poludimo"
2011. objavljuje drugi samostalni album nazvan "Daj da noćas poludimo". Neki od tekstopisaca su Željko Pavičić, Robert Pilepić, Marko Tomasović itd.

__________________
Ne, ja ne mogu
nosit’ svjetlo u tvoj mrak
sujeti tvojoj ne podilazim
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 04:18   #2
Evo vam malo njenih pjesama:

Kiša:
http://www.youtube.com/watch?v=gGJEvx2BMQc

Dvi lipe riči:
http://www.youtube.com/watch?v=3yCnD-ge5Lw

Ako te ikad izgubim:
http://www.youtube.com/watch?v=XtIcomjwsjc

Daj da noćas poludimo:
http://www.youtube.com/watch?v=9vnAIw6Tdeg

Haljinica od satena:
http://www.youtube.com/watch?v=2pcPb_SnxRM

Pisma nas je vezala:
http://www.youtube.com/watch?v=dqPQbldxHoE

Gospe od žalosti:
http://www.youtube.com/watch?v=Ls-b1ytR2GU

Dalmatinac i dalmatinka:
http://www.youtube.com/watch?v=uJXJ2lgYprE

Crnokosi:
http://www.youtube.com/watch?v=Pu1yRycbxso

Navina sam,ali nisam luda:
http://www.youtube.com/watch?v=NMYj6pyydoA

Vozačka dozvola:
http://www.youtube.com/watch?v=riiHyXzEjpc

Kupila cura mala:
http://www.youtube.com/watch?v=y_H2UL7BEF0


Eto neke samo za početak...Nadam se da tema neće bit flop jer je Lidija zaslužila temu na ovom topicu
__________________
Ne, ja ne mogu
nosit’ svjetlo u tvoj mrak
sujeti tvojoj ne podilazim
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 04:21   #3
Stvarno sam mislio da ti je Rozga najveci trash glazbeni fav. kad ono Lidija

Lajkam ovu Vozacku dozvolu ... i pjesma a pogotovo spot su vrhunac suvremenog trashizma, ali onog trasha kojeg lajkam

Vidim da dečkići masovno sline za Bačićevom, ali meni nije neka ljepotica.
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 04:25   #4
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Lajkam ovu Vozacku dozvolu ... i pjesma a pogotovo spot su vrhunac suvremenog trashizma, ali onog trasha kojeg lajkam
Poslušaj joj starije pjesme...Dok još nije se komercijalizirala...Predivne balade ima...što s klapama, što sama da se bar vrati tom štihu

Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Vidim da deckici masovno sline za Bačićevom, ali meni nije neka ljepotica.
Ona je meni pre pre pre zgodna...baš je HOT...a i slatkica je uživo
__________________
Ne, ja ne mogu
nosit’ svjetlo u tvoj mrak
sujeti tvojoj ne podilazim
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 04:26   #5
Meni je slatkica jedino onaj iz spota V Dozvole Al mu ne znam ime #ThanksApolon

Quote:
Apolon kaže: Pogledaj post
a i slatkica je uživo


Jel imaš nekih tračića
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 04:37   #6
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post

Jel imaš nekih tračića
Nikakvi tračevi...Bio na par njenih koncerata... Uživo super izgleda, uvik je nasmijana, ima dobar glas LIVE...napravi dobar štimun... Voli svoju publiku
Vidi se da nije umišljena
__________________
Ne, ja ne mogu
nosit’ svjetlo u tvoj mrak
sujeti tvojoj ne podilazim
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 04:49   #7
Lidija Bačić - "VISKI" 2013 novo (HD spot)
__________________
Ne, ja ne mogu
nosit’ svjetlo u tvoj mrak
sujeti tvojoj ne podilazim
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 05:09   #8
Koreografija je prelosa .... pjesma je losa.
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 10:40   #9
Zenska bila na audiciji za magazin 2006. Kad je rozga odlazila.. i bila je u hrvatskom idolu sezona s zanamari lalic hahhah..

Ne svidja mi se kako se zenska nosi..podosta jeftino i sve na izvolte...

Dobre su joj ove dalmatinske pisme...

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
Ljudi zahtijevaju slobodu govora kao zamjenu za slobodu misli koju odbijaju koristiti.
Masha19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 17:38   #10
Quote:
Masha19 kaže: Pogledaj post
Zenska bila na audiciji za magazin 2006. Kad je rozga odlazila.. i bila je u hrvatskom idolu sezona s zanamari lalic hahhah..

Ne svidja mi se kako se zenska nosi..podosta jeftino i sve na izvolte...

Dobre su joj ove dalmatinske pisme...

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
Nije bila u toj sezoni idola... Žanamari 2003-04, Lidija 2004-05

A na toj audiciji za Magazin je satrala Šušnjaru i ostale... samo što je Huljić morao Ivanu Kovač uzeti (ne svojom voljom, bilo je tu drugih interesa)
Kasnije je opet Šušnjara uskočila na davno obećano mjesto, tako da je ta audicija ispala jedna od većih besmislica HRT-a
Tuljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 17:46   #11
Pa normalno... ivanu kovac je moralo pogurati... al na toj audiciji je bila uvjerljivo najbolja..
Ali susnjara je ipak vise za to..

A da..znam da je bila na idolu... sad kad..manje bitno

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
Ljudi zahtijevaju slobodu govora kao zamjenu za slobodu misli koju odbijaju koristiti.
Masha19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 18:21   #12
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Koreografija je prelosa .... pjesma je losa.
Ne slažem se baš, mislim kao prvo da je ovo najkompletniji spot dosad...
A koreografiju neka prosude Milka Babović i ona gay ekipa sa Plesa sa zvijezdama
Nekako imam osjećaj da će Viski i nadmašiti Vozačku dozvolu, pogotovo kad krene ozbiljna medijska promidžba... pjesma je sasvim solidno startala na YT
Tuljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 18:35   #13
viski je slay! njena najbolja pjesma uz kišu i daj da noćas poludimo
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 21:22   #14
Uz te tri duet sa Grdovićem ja bi dodao još tu svakako...
Tuljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 01:33   #15
Quote:
arial-black kaže: Pogledaj post
viski je slay! njena najbolja pjesma uz kišu i daj da noćas poludimo
Kiša je meni njena najdraža pisma Lyricsi su božanstveni
Daj da noćas poludimo je isto preveliki smash

Što se tiče Hrvatskog idola, bila je u 2. sezoni i došla je sve do finala...ali je bila 2. i izgubila od onog nekog Patricka Jurdića ako ga se sjećate pobjednička pjesma se zvala "Moj broj" ili tako nešto
__________________
Ne, ja ne mogu
nosit’ svjetlo u tvoj mrak
sujeti tvojoj ne podilazim
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 09:37   #16
Quote:
Apolon kaže: Pogledaj post
Kiša je meni njena najdraža pisma Lyricsi su božanstveni
Daj da noćas poludimo je isto preveliki smash
http://www.youtube.com/watch?v=RaJCjB9xlOA

iz vremena kad je "Daj da noćas" vladala... a lyricsi od Kiše su neponovljivi, šteta samo što se oko spota nije veći trud uložio, na visokoj je tehničkoj razini, ali potpuno promašen je ambijent za takvu pjesmu
Danas bi "Kiša" postigla daleko više, vjerovatno i bila u konkurenciji za neke godišnje glazbene nagrade... šteta
Tuljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 20:26   #17


https://www.youtube.com/watch?v=v3MZtONRVdA

Vozačka dozvola - Šibenik, 12.12.2013.

slaaaaaaaay

Zadnje uređivanje Tuljan : 14.12.2013. at 20:37.
Tuljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 23:36   #18


https://www.youtube.com/watch?v=tfbc4eZAiVQ

Viski 76.000 u 4 dana... not bad

na CMC vlada ludilo za ovom pjesmom na jukeboxu...

Zadnje uređivanje Tuljan : 15.12.2013. at 00:01.
Tuljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 00:55   #19
Lidija je meni baš simpa i draga skroz. A i zgodna je brate mili Stvarno je.. Ima mi par dobrih pjesmica, čula sam za nju kad je snimila Dalmatinac i dalmatinka. A ovaj Viski.. Bezveze je pjesma Čini mi se da sve više u pjesmama koristi neke izraze koji upućuju na maštanje. Tipa u Viskiju : svi bi meni da ulete nabrzaka. Bilo bi mi draže da se malo više potrudi oko pjesama i da nema baš takve jeftine tekstove. Spot mi je čak fora, i predobro joj stoji look kaubojke
__________________
__________________
SantaDiabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 03:31   #20
Quote:
Tuljan kaže: Pogledaj post

Viski 76.000 u 4 dana... not bad

na CMC vlada ludilo za ovom pjesmom na jukeboxu...
Nije mi nešto pisma bila...al nakon šta san je par puta posluša ušla mi je u glavu i jednostavno je moran pustit da svira

Nadam se da će na yt imat dobre preglede
__________________
Ne, ja ne mogu
nosit’ svjetlo u tvoj mrak
sujeti tvojoj ne podilazim
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.