Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2011., 10:54   #5561
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
dok sad stvarno imam dosta alata i to prilično kvalitetnog.
.
Da vidio sam tamo neki stup festool-ovih alata :-) (ljubomori nema kraja). imam jedno pitanje, kod ugradbenih ormara koji si radio dali bočne stranice tiplaš u zid ili se sve radi kao da je normalan ormar (spaja sa tiplima ili keksima). možeš li malo opisat, jer planiram u prolječe raiti sebi u spavačoj sobi pa skupljam informacije. Sad kada sam počeo pisati sjetih se još jednog problema dužina ormara bi trebala biti 2,70m dali su potrebne tri klizne stijene ili može sa dvije? unaprijed zahvaljujem
__________________
Imam svoje mišljenje sa kojim se neslažem.
hdrazeno is offline  
Old 02.02.2011., 11:04   #5562
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
imam doma jednu prastaru stolicu, tj. stolac, bez naslona. Žao mi je bacit pa bi je htjela malo uredit, samo nisam sigurna oko nekih stvari...

prvo je trebam izbrusit brus papirom i očistit, onda bih nanijela neku boju.

tu mi treba savjet, ne bih da boja bude lak, pa što vi mislite koje druge opcije imam?
i da li treba na drvo prije bojanja nanijeti neku zaštitu ili sl.
stvarno sam neznalica, žao mi je gnjavit vas majstore, ali nemam koga pitat
unaprijed hvala!!
imaš temeljnu boju za drvo, pa bi bilo dobro da prvo prebojaš sa njim . A umjesto laka imaš boje na bazi vode tako da možeš i to koristiti .
Odeš u baumax ili pevec ili neku drugu trgovinu i pitaš prodavača i njihov savjet zlata vrijedi.
__________________
Imam svoje mišljenje sa kojim se neslažem.
hdrazeno is offline  
Old 03.02.2011., 12:02   #5563
Quote:
hdrazeno kaže: Pogledaj post
Da vidio sam tamo neki stup festool-ovih alata :-) (ljubomori nema kraja). imam jedno pitanje, kod ugradbenih ormara koji si radio dali bočne stranice tiplaš u zid ili se sve radi kao da je normalan ormar (spaja sa tiplima ili keksima). možeš li malo opisat, jer planiram u prolječe raiti sebi u spavačoj sobi pa skupljam informacije. Sad kada sam počeo pisati sjetih se još jednog problema dužina ormara bi trebala biti 2,70m dali su potrebne tri klizne stijene ili može sa dvije? unaprijed zahvaljujem
Ormare radim u 90% slučajeva kao klasične kutije sa svim stranama i sa leđima. Iznimke od tog pravila su kad mušterija inzistira na drugačijem pristupu.
Ništa ne tiplam u zidove jer nema potrebe niti razloga da se tako nešto radi (u načinu kako ja radim).

Na dužinu 2,70 teoretski mogu ići i 2 klizna vrata, ali po meni je bolje 3.
Iako to dosta ovisi o tipu profila i ispuna u tim profilima, kad budeš to kupovao posavjetuj se tamo gdje budeš uzimao vrata...oni najbolje znaju max preporučljive dimenzije za određeni profil i određene ispune.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 03.02.2011., 12:07   #5564
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
imam doma jednu prastaru stolicu, tj. stolac, bez naslona. Žao mi je bacit pa bi je htjela malo uredit, samo nisam sigurna oko nekih stvari...

prvo je trebam izbrusit brus papirom i očistit, onda bih nanijela neku boju.

tu mi treba savjet, ne bih da boja bude lak, pa što vi mislite koje druge opcije imam?
i da li treba na drvo prije bojanja nanijeti neku zaštitu ili sl.
stvarno sam neznalica, žao mi je gnjavit vas majstore, ali nemam koga pitat
unaprijed hvala!!
Ako želiš drvo tonirati onda lazura ili bajc u određenoj boji. za to mora sve biti ošmirglano do drveta što nije baš jednostavno (čoškovi i sl.) i nikakva druga zaštita nije nužna.

druga opcija je samo malo pobrusiti i polakirati sa farbom koja prekriva prethodnu boju - lak boja, ukoliko ideš na velike promjene nijanse dobro je staviti temeljnu boju ispod koja će ujednačiti podlogu.

ova prva opcija mislim da je jako teška za izvesti jer treba šmirglati skroz do drveta, inače će rezultat biti flekava stolica.

ako trebaš detaljnije pitaj na Soboslikarstvo podforumu, tamo ima ljudi koji se time bave.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 03.02.2011., 12:19   #5565
Quote:
hdrazeno kaže: Pogledaj post
Da vidio sam tamo neki stup festool-ovih alata :-) (ljubomori nema kraja).
nema potrebe za ljubomorom, prije par godina sam bio kod jednog susjeda koji je imao hrpetinu festool alata, tako nešto sam samo na internet video podcastima mogao vidjeti...to mi je poslužilo kao motivacija i uz malo sreće i dosta rada većina toga što sam namjeravao kupiti je moje....sad više manje ništa ne trebam od njih osim eventualno dodatne opreme za postojeće alate...

30.3.2010 sam tu na forumu napisao

Quote:
Da je bar to sve ja bi bio sretan...fali usisavač CTL 26, ubodna nova Carvex, još jedna excentar brusilica ETS 150/3, MFK 700 glodalica, Kapex ako bude posla za to itd...
pa su mi rekli da ne pretjerujem...a evo većina je već par mjeseci tu...i usisavač i kapex i ubodna...o ets 150/3 još razmišljam i dvoumim se, MFK 700 isto tako.....razmišljam o Bosch-u...

dalje gledam ručne kanterice pa ako netko ima iskustva iz prakse neka napiše....(za ABS 2mm, minimalno 38mm širinu mora raditi i mora biti predviđena za krivolinijsko kantiranje).
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 03.02.2011., 12:23   #5566
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
dalje gledam ručne kanterice pa ako netko ima iskustva iz prakse neka napiše....(za ABS 2mm, minimalno 38mm širinu mora raditi i mora biti predviđena za krivolinijsko kantiranje).
Koliko tako sto kosta?
karatas_os is offline  
Old 03.02.2011., 13:00   #5567
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
imam doma jednu prastaru stolicu, tj. stolac, bez naslona. Žao mi je bacit pa bi je htjela malo uredit, samo nisam sigurna oko nekih stvari...

prvo je trebam izbrusit brus papirom i očistit, onda bih nanijela neku boju.

tu mi treba savjet, ne bih da boja bude lak, pa što vi mislite koje druge opcije imam?
i da li treba na drvo prije bojanja nanijeti neku zaštitu ili sl.
stvarno sam neznalica, žao mi je gnjavit vas majstore, ali nemam koga pitat
unaprijed hvala!!
Problem je što mi nikako ne možemo znati sastav laka ili zaštite iz tako malo podataka...teoretski ti mogu reći da je vjerojatno riječ o uljnom ili alkoholnom bajcu prelakirano sa bezbojnim lakom na bazi ulja ili špirita ,a možda je i šellak...
Restauriranje je skup i zahtjevan posao u smislu znanja ..
Tvoja opcija je izbrusiti do čistog drva sve slojeve i krenuti ponovo sa sistemom zaštite i lakova na vodenoj bazi ili preko svega krenuti sa nekim lakom tipa Dullux ,koji prima i na vodenu pjenu
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 03.02.2011., 13:41   #5568
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
Koliko tako sto kosta?
ja jednom zvao da pitam pa me umalo herc strefio


preko 20 000 kn ako se dobro sjećam. a i ono "ručna" je uvjetno rečeno jer izgleda ko da držiš malo veću glodalicu
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 03.02.2011., 16:48   #5569
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
ja jednom zvao da pitam pa me umalo herc strefio


preko 20 000 kn ako se dobro sjećam. a i ono "ručna" je uvjetno rečeno jer izgleda ko da držiš malo veću glodalicu
Sama"Virutex" kanterica košta cca12.000 kn, + frezer za rubove cca 2500 kn. Nije loša za radit kad je obradak super napravljen. Ona može kantirat traku max2/44, a može i 0,5 ABS. Ako želite pogledajte na jubitu imaju prezentacijski filmić u kojemu se vidi što sve može radit.
vexter is offline  
Old 03.02.2011., 17:59   #5570
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Ormare radim u 90% slučajeva kao klasične kutije sa svim stranama i sa leđima. Iznimke od tog pravila su kad mušterija inzistira na drugačijem pristupu.
Ništa ne tiplam u zidove jer nema potrebe niti razloga da se tako nešto radi (u načinu kako ja radim).

Na dužinu 2,70 teoretski mogu ići i 2 klizna vrata, ali po meni je bolje 3.
Iako to dosta ovisi o tipu profila i ispuna u tim profilima, kad budeš to kupovao posavjetuj se tamo gdje budeš uzimao vrata...oni najbolje znaju max preporučljive dimenzije za određeni profil i određene ispune.
hvala na svjetu

a što se tiče alata , kada sam počimao sa nekom ideom ja ču postat stolar zaletio se ja u pevec i za početak kupio žutu bušilicu, tračnu brusilicu i nesječam se koji još komad alata marke Einhell i nakon tjedan dva su završili prvo po zidu pa onda u koš.
Ali malo po malo nagovorim ženu na neki plavi boš ima kitu , tako da sam svjestan da treba vremena i polako komad po komad skupljati.
__________________
Imam svoje mišljenje sa kojim se neslažem.
hdrazeno is offline  
Old 04.02.2011., 10:17   #5571
Quote:
vexter kaže: Pogledaj post
Sama"Virutex" kanterica košta cca12.000 kn, + frezer za rubove cca 2500 kn. Nije loša za radit kad je obradak super napravljen. Ona može kantirat traku max2/44, a može i 0,5 ABS. Ako želite pogledajte na jubitu imaju prezentacijski filmić u kojemu se vidi što sve može radit.
http://www.youtube.com/watch?v=UtDRFlcg4VQ
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 04.02.2011., 10:58   #5572
Quote:
vexter kaže: Pogledaj post
Sama"Virutex" kanterica košta cca12.000 kn, + frezer za rubove cca 2500 kn. Nije loša za radit kad je obradak super napravljen. Ona može kantirat traku max2/44, a može i 0,5 ABS. Ako želite pogledajte na jubitu imaju prezentacijski filmić u kojemu se vidi što sve može radit.
Što si mislio sa ovim boldanim reći...
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 04.02.2011., 14:25   #5573
Vješanje gornjih kuhinjskih elemenata

Pozdrav svima.
Molio bi preporuku kojim sistemom je najlakše vješati gornje kuhinjske elemente?

Korpusi bi bili 60x60x35cm (ŠxVxD), 3+4 kom. u nizu, zidovi vjerojatno nisu baš ravno požbukani, a ploćice ne zidu nisu u planu.
S obzirom da su korpusi malo veći, očakujem i da će u njima biti i dosta tereta + još pokoja glupost na ormarićima...

U sch katalogu vidim 2 vrste ovjesa:

1) Ovjes ormara 806, jednostavna ugradnja u ormar pomoću 2 vijka,
a na zid pomoću zidne letvice, 130 kg/paru

2)Set ovjesa ormara, sastoji se od
- lijevog i desnog nosača
- 2 kom. L vijaka
- 2 kom. tipli
- 4 kom. lećastih vijaka
Kućište plastično, nosivi dijelovi od čelika.
Mogućnost trodimenzionalnog podešavanja: 5 mm po visini, dubini i u stranu.

Ako stavim zidnu letvicu (šinju), hoće li mi korpus biti odmaknut par mm od zida? To bi značilo da će visiti prema naprijed?

Kako vi vješate elemente?

Hvala
Pozdrav
compacompa is offline  
Old 04.02.2011., 14:32   #5574
Po meni puno kvalitetnije je elemente vjesati na sinu, ali u tvom slucaju leđa moras uvuci barem 12mm da bi elementi stajali ravno.
robert22 is offline  
Old 04.02.2011., 15:58   #5575
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Što si mislio sa ovim boldanim reći...
Da je radijus dobro napravljen.
vexter is offline  
Old 07.02.2011., 10:11   #5576
pitanje za Cd covers

Među tvojim slikama sam našel ormarić za kupaonu na kojem je umivaonik, pa me zanima da li si umivaonik prišvrstil i na koji način ako jesi (s obzirom na težinu umivaonika), ako dobro vidim cijeli je od iverala a leđa si stavil mdf ili nešto drugo i da li si na koji način posebno zaštili bilo koj dio zbog vlage s obzirom da je u kupaoni. Svaka čast na radovima koje si pokazal.
__________________
pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima
String is offline  
Old 07.02.2011., 10:25   #5577
Quote:
String kaže: Pogledaj post
Među tvojim slikama sam našel ormarić za kupaonu na kojem je umivaonik, pa me zanima da li si umivaonik prišvrstil i na koji način ako jesi (s obzirom na težinu umivaonika), ako dobro vidim cijeli je od iverala a leđa si stavil mdf ili nešto drugo i da li si na koji način posebno zaštili bilo koj dio zbog vlage s obzirom da je u kupaoni. Svaka čast na radovima koje si pokazal.
Radi se o ormariću napravljenom od iverala furniranog sa furnirom od jasena i lakiranog sa poliuretanskim lakom (polusjaj).

Umivaonik je montiran na transparentni sanitarni silikon.

Leđa su od klasičnog MDF-a.

Od vlage je zaštićen lakom.
__________________
Pozdrav,
Tomislav

Zadnje uređivanje cd_covers : 07.02.2011. at 11:41.
cd_covers is offline  
Old 07.02.2011., 11:50   #5578
cd covers

Radi se o ormariću napravljenom od iverala furniranog sa furnirom od jasena i lakiranog sa poliuretanskim lakom (polusjaj).
Umivaonik je montiran na transparentni sanitarni silikon.
Leđa su od klasičnog MDF-a.
Od vlage je zaštićen lakom.


Hvala na objašnjenju.
__________________
pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima
String is offline  
Old 08.02.2011., 22:08   #5579
Možda nije za ovu temu ali modovi nek slobodno premjeste. Imam drveni krevet od kombinacije masivne hrastovine i furnirane jelovine. Ne bih ga lakirala nego bi ga htjela nauljiti. Kakvim uljem se to premazuje?
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Old 09.02.2011., 13:27   #5580
Quote:
mirta2 kaže: Pogledaj post
Možda nije za ovu temu ali modovi nek slobodno premjeste. Imam drveni krevet od kombinacije masivne hrastovine i furnirane jelovine. Ne bih ga lakirala nego bi ga htjela nauljiti. Kakvim uljem se to premazuje?
Ukratko to je dosta komplicirana tema a da ne pišem naširoko evo ti par linkova...

Link 1
Link 2
Link 3
Link 4
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.