Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2010., 16:35   #181
ja sam u pet shopu isprobavala neki dan i sve nam veliko
jos nije poprimila tocno raspored mase, pa samo uzeli crveni kaputic dolje na kopcanje, kupila komad toplog materijala i baka to ušila ispod, prekrojila i sad je ko stvoren za nju, kad naraste samo se prosiri na cicak
__________________
"jednom vlasnik staforda, zauvijek vlasnik staforda"
katari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 14:58   #182
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
nisam joj ja stavila kapuljacu, ali joj je spuznula na glavu dok je trcala za lopticom i bila mi je tak smijesna da sam ju morala uslikat.
najsmjesnije je kaj se uopce nije bunila, nego sam joj ja to kasnije maknula jer sam mislila da joj smeta na glavi.


Uploaded with ImageShack.us
inace trenika je isti kroj kao i tvoja kabanica, ali se drukcije navlaci.
ja sam jos dole dodala jedan dio za trbuh, jer je bas po trbuhu bez dlake.
(ne znam kak stavit normalnu velicinu slike, ispada mi prevelika, pa stavim ovu na koju se klikne , a zauzima i manje prostora.
e moja ima istu trenirku!! bas je fora. moja je uzasno zimogrozna i drhti uvijek drhti kad je vani pa je zaista veoma nuzno da bude obucena. (tako i u knjigama pise za opisu ove moje pasmine - da moraju biti obucene po zimi) ali malo smijesno hoda u ovoj trenirci moram priznati, tek smo je kupili pa dok se navikne valjda, dok u jaknicama lakse hoda ali onda joj se zadnji dio tjela trese nenormalno tako da mora neki overall ipak imati poput ovoga.

Quote:
Till_tea kaže: Pogledaj post
Molila bih za savjet. Imam američku stafordicu staru 9 mjeseci. Htjela bih joj za zimu kupiti neku jaknicu jer ju držim u stanu a kod nas pušu jake bure pa se bojim da će joj biti hladno. Ona je dosta malena veličine je kao koker španijel samo ima kraće noge i ima 22 kile, tako da bi joj dobro došao, šta vi mislite?
savjetujem ti da odes do nekog bolje opremljenog pet shopa - pet centra ili zoo city ili sl. pa da isprobas na njoj razne jaknice pa vidis koja joj najbolje pase. stafordi imaju jako malu dlaku tako da ja bih rekla kupi joj jaknu i ugodnije ce se osjecati u setnjama.
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 18:41   #183
amstafica sa 22 kile??
ma jel to štene ??

ova naša u kvartu ima 32 istina jest da je predebela..ali...
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 20:12   #184
Quote:
enchee17 kaže: Pogledaj post
e moja ima istu trenirku!! bas je fora. moja je uzasno zimogrozna i drhti uvijek drhti kad je vani pa je zaista veoma nuzno da bude obucena. (tako i u knjigama pise za opisu ove moje pasmine - da moraju biti obucene po zimi) ali malo smijesno hoda u ovoj trenirci moram priznati, tek smo je kupili pa dok se navikne valjda, dok u jaknicama lakse hoda ali onda joj se zadnji dio tjela trese nenormalno tako da mora neki overall ipak imati poput ovoga.
ma naviknut ce se, hana je isto kad sam ju prvi put doma obukla za probu cudno hodala, al kad se navikla, vise nema frke, trci za lopticom ko luda i igra se u snijegu.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 00:29   #185
Ima 9 mjeseci. Kupila sam joj lijepu crvenu vesticu, jako je topla....a kad je isprobavala jaknice sva je blistala od sreće, al stvarno :-)
Tillea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 22:41   #186
kako zaštititi ljubimca od zime

pozdrav,

imam jednog malog psa koji je jaaako zimogrozan... čim malo zahladi počne grepsti po vratima jer želi u toplo... aaaali, moji roditelji ne dopuštaju ljubimce u kući, pa tako ni njega. ima kućicu vani u dvorištu, ali bojim se da to nije dovoljno jer bude zbilja zima, pogotovo kad zapuše bura, a usto, pas ima fobiju od kiše, za grmljavinu da i ne govorim. naime, pred nekoliko godina pogođen je petardom u šapu, koje sada nema... otada se jako plaši svih zvukova tog tipa... zato me zanima što mogu učiniti za njega? mislila sam obložiti unutrašnjost kućice stiroporom kao neku kakvu-takvu zvučnu ali i toplinsku izolaciju. ipak, sumnjam da bi to bilo dovoljno pa bih bila iskreno zahvalna na bilo kakvoj ideji
chikvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 02:47   #187
Pa, oblaganje kućice sa svih strana nije loša ideja, mada bi život s vama bio najbolja
Ubaci unutra dekice ili tepison debeli ili nešto slično...i krov neka bude pojačan iizolacijom

jadan pesonja
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 04:05   #188
Quote:
chikvy kaže: Pogledaj post
pozdrav,

imam jednog malog psa koji je jaaako zimogrozan... čim malo zahladi počne grepsti po vratima jer želi u toplo... aaaali, moji roditelji ne dopuštaju ljubimce u kući, pa tako ni njega. ima kućicu vani u dvorištu, ali bojim se da to nije dovoljno jer bude zbilja zima, pogotovo kad zapuše bura, a usto, pas ima fobiju od kiše, za grmljavinu da i ne govorim. naime, pred nekoliko godina pogođen je petardom u šapu, koje sada nema... otada se jako plaši svih zvukova tog tipa... zato me zanima što mogu učiniti za njega? mislila sam obložiti unutrašnjost kućice stiroporom kao neku kakvu-takvu zvučnu ali i toplinsku izolaciju. ipak, sumnjam da bi to bilo dovoljno pa bih bila iskreno zahvalna na bilo kakvoj ideji
je li ti zamisliva mogucnost da peseka udomis kod nekih dobrih ljudi koji ce ga drzati u kuci?
ne mislim nista lose, ne znam ni koliko je vezan za vas, ni da li bi to uopce mogli napraviti, ali doslo mi ga je nekako zao.
ako to nije opcija, dobro mu oblozi kucicu i mozes mu kupiti neki topli mekani kaputic-trenirkicu,neku vesticu, imas svega za kupiti,ili improvizirj, kao sto sam ja (pogledaj gore plavu majicu koju sam napravila od nogavice termo pidzame, to ga ne bi zatezalo ni zuljalo, jedino je bitno da ne pokisne i da nije u mokroj odjeci) pa mu obuci kad je jako zima, da mu ne bude bas gadno.
i u kucicu mu stavi nesto toplo da na tome lezi, ne znam jel ima toga kod nasm ali ja znam jednog pesa koji u kucici ima onu ovcju kozu, krzno iz ikee,bas je prava vunica, mislim da mu je to ok.
i stavi mu neku nadstresnicu na kucicu, da ima osjecaj da je malo vise zaklonjen.
ako imas mogucnosti, nagovori svoje da ga bar pustate u predvorje, u hodnik, pa mu tamo napravi lezaj i zagradi taj dio, da ne moze u ostatak kuce, da ti ne prigovaraju.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 21:00   #189
hvala vam na savjetima, svakako ću iskoristiti neke
pokušat ću još svoje nagovoriti da ga bar u hodnik pustimo, a ako ne upali onda ću mu sredit takvu kućicu da će bit milina i sad mu zimi stavljamo slamu na pod kućice, da mu bude toplo, ali kad ga vidin kako dršće baš mi bude teško... opet, hvala na savjetima, nešto ću iskombinirat
chikvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 17:08   #190
Trazim gdje ima za kupiti ovakvih cipelica, tj.ovakav kroj ? Cine mi se ugodne i da pas moze lijepo hodati u njima, dok su mi one u pet centru dosta krute.



Uploaded with ImageShack.us
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 19:49   #191
Jako ćeš si usrećiti psa ''cipelicama''...
Jel stvarno misliš da su njemu potrebne i ugodne te gluposti?
wolf_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 20:14   #192
Quote:
wolf_girl kaže: Pogledaj post
Jako ćeš si usrećiti psa ''cipelicama''...
Jel stvarno misliš da su njemu potrebne i ugodne te gluposti?
Nisam pitala zbog toga jer zelim da mi pas izgleda fancy nego iz zdrastvenih i prakticnih razloga( sol po zimi, uzareni asfalt ljeti, blato, bljuzga).
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 22:27   #193
ajme sorry....ja n mogu odoliti..meni je ovo presmiješno i prenepotrebno ..ali zbilja..sorry..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:14   #194
i meni, a imam psa kojem oblačim kabanicu sa nogavicama (prvenstveno jer kad dobro pokisne djelovanje ampule od k vragu, a kišovito je raj za krpelje) i ima hrpu dugu dlaku na nogama, čak i izmešu šapa pa uvijek imam 5 minuta za oprati mu šape
za vrući asfalt - minimalna šetnja, nije zdravo ni u sandalama da idu, sol - namazati šape vazelinom prije šetnje i poslije isprati
naviknu se i na te šlape, ali stvarno im to nije toliko potrebno
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:26   #195
mopsica...imamo istog psa..ali ja mome tražim da mu dobro ošiša šape,odnosno dlaku...
osim toga...i tako i tako ga nakon blatnjave šetnje uvalim u kadu i isperem blato i obrišem ručnikom a ništa drugo mu ne može smetati..niti bi mu trebalo smetati

asvalt

pa ne znam...da stoje na mjestu i da cupkaju na vrelomm asvaltu..ok..aj..ali hodaju, relativno brzo s šape na šapu a i ne znam kog vraga imaju raditi puno na vrućem asvaltu...

zamišljam sve pse u nordijskim zemljama
pa onda sve pse u vrućim zemljama..ma nekako mi se ne čini normalno da imaju cipele na nogama
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:34   #196
I meni je smijesno, ali gledala sam kako da svom psu olaksam. Ovo za vazelin nisam znala.
Mopsica hvala na savjetima.
Odustajem od sljapica
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 00:19   #197
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
mopsica...imamo istog psa..ali ja mome tražim da mu dobro ošiša šape,odnosno dlaku...
i ja, ali to traje kratko zato ga sad brijem prije jeseni i nema više kile blata na nogama

Quote:
kikica04 kaže: Pogledaj post
I meni je smijesno, ali gledala sam kako da svom psu olaksam. Ovo za vazelin nisam znala.
Mopsica hvala na savjetima.
Odustajem od sljapica
super
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 00:21   #198
Quote:
kikica04 kaže: Pogledaj post
Nisam pitala zbog toga jer zelim da mi pas izgleda fancy nego iz zdrastvenih i prakticnih razloga( sol po zimi, uzareni asfalt ljeti, blato, bljuzga).
Ma okej onda, ali zaista mislim da je njima to prvenstveno mučenje.
Poznavala sam jednu osobu koja je navlačila te šlapice svom peseku jer joj je to bilo slatko. Pas je dobivao fraze i šizio, ali to nije bilo bitno, glavno da je on slatki.
Naravno, nosio je i vestice u stanu kad je centralno bilo uključeno! Ma katastrofa, po meni čisto mučenje...
wolf_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 10:15   #199
čemu takav kruti stav prema oblačenju pasa? i stav da je samo malim psima potrebna odjeća? ja imam curu, križanku, 35 kg koja po zimi nosi kaput. Ne, to nije rozi sa cvetekima, nego crni kaput bez ikakvih "kerefeka" po njemu. i slažem se sa svima vama, nije bitno što je moj pas veliki (čitaj: visoki), i njoj je hladno kada sa 25+ u stanu izađe na -13 vani.

što se tiče vas koji bi sami izrađivali kaput imam par savjeta, s obzirom da smo i mi sami morali izrađivati (jer po dućanima nema kaputa za pse teže od 10kg - kakve predrasude ???) ... a i ne štite trbuh, što je meni najbitnije...

sami kroj vam ništa ne znači skinut sa interneta, baš zbog toga što se psi razlikuju po građi. Najjednostavniji način jest uzeti običnu veliku majicu kratkih rukava, obući psu i nakon toga sa markerom ocrtavati rubove ili stavljati ziherice i tako oblikovati majicu po obliku tijel psa. nakon toga samo skinete majicu i izrežete višak tkanine koji je ostao. Ono što vam ostane od toga jest zapravo kroj za psa.

i čitam da mnoge od vas muči to da se tkanina ne rasteže dovoljno na zglobovima. to se lako riješi tako da na mjestima koja se trebaju rastezati (kod prsa - pas diže i spušta glavu, kod prednjih i zadnjih nogu) ušijete široku rastezljivu traku. ima ih svugdje za kupiti, čak do širine od 10 cm, crne, bijele, plave, roze, kakve vam srce želi...

na taj način kaput lijepo stoji na psu a pas se može kretati prirodno, a ne kao vitez u oklopu...

i da, prve dvije godine su nam se ljudi smijali zbog kaputa, da bi nam na kraju počeli prilaziti i pitati gdje smo nabavili kaput (nakon što su pljunuli stotine kuna na liječenje upala mjehura, pluća i ostalog... )

prošlu zimu me čak vlasnika argentinske doge tražio za broj tel krojačice

ali što se tiče gaćica, majčica, spavaćica, trenirkica, čarapica i slično... Ne bi, hvala...
__________________
Prihvati svaku stresnu situaciju kao pas... Ako to ne možeš pojesti ili se s time poigrati, popišaj se na to i kreni dalje...
piva007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 11:06   #200
ne smijem se na kapute naročito kod kratkodlakih pasa na niskim temperaturama...to mi nije tako strašno
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.