Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2010., 23:15   #61
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
al onda opet nečete znati jel celijakija ili alergija na gluten...ma svaki doktor ima drugačiji pristup...
nama je naša rekla da je to posljednje što će napravit...
pa po meni je to skoro ista stvar... jer u oba slucaja je ista smetnja...
ovako se bar ne mucimo s pretragama, a mozemo eliminirati cim prije da li je gluten smetnja ili ne... jer ako je, onda bolje da ga sto prije izbacimo, a ne da cekam i dalje...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:16   #62
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ne znam za taj mivocil.
Probiotici sami po sebi reguliraju probavu, možeš probat.
Naškodit mu neće. Postoje baš za djecu.
Postoje oni i u ampulama koji su kao bolji jer su svježi, a ako ne želi to popit, uvjek možeš uzet kapsulicu i istrest u papicu.




Mivicol je pravi naziv, eo malo guglala, to je da proradi sraćka.
na našem piše movicol...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:18   #63
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
na našem piše movicol...

Možda je generik.

Ja sam gore bila krivo prepisala, pa mi google bio zbunjen.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:21   #64
Nova, a ja citala po netu da je nasljedna.

Smart, neprobavljena u smislu kako je mislim brojcana bila pisala.. Das mlijeko, a ono izlazi van bijelo kasnije u peleni. Naravno da ces vidjati komadicke hrane koje je progutao
Vazes ga svaki dan prije kupanja!?! ..
Normalno je da sad ne dobiva nis na kilazi jer se puno krece. Moj veliki je sa 6,5mj imao 11,9kg, kao i sa skoro godinu dana (u biti mislim da je sa godinu dana imao 13)!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:21   #65
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post

Možda je generik.

Ja sam gore bila krivo prepisala, pa mi google bio zbunjen.
http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...PIK5_QbovLTJBQ
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:25   #66

Ma nepismena sam, hebe me disleksija.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:28   #67
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
nažalost ne...probali smo sve...ači baš sve što nam je netko rekao...naranđu na tašte...
ušečerenu kamilicu...šljive...čepiće...portolak...ma da ne nabrajam...i ništa mu nije pomoglo...
Ja evo pijem moj večernji magnezij, pa mi palo na pamet, da pitaš tamo nekog pametnijeg u zdravstvu da li možeš maloj bebi dati magnezija.
Magnezij omekšava stolicu i regulira probavu.



Mislim, dok čekate sve djete, da se malcu bar na kratko nekako pomogne. Ako već Movicol ne djeluje.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:33   #68
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ja evo pijem moj večernji magnezij, pa mi palo na pamet, da pitaš tamo nekog pametnijeg u zdravstvu da li možeš maloj bebi dati magnezija.
Magnezij omekšava stolicu i regulira probavu.



Mislim, dok čekate sve djete, da se malcu bar na kratko nekako pomogne. Ako već Movicol ne djeluje.
budem pitala malo...a za movicol ćemo vidjeti kako će djelovati...i da li će...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 10:33   #69
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ajd ne pizdi.
i da dodam - ne pizdi!

skoro sam i ja sad krenula pizdit da mi dijete možda ima netoleranciju/alergiju na gluten il neku probavnu smetnju, a jučer sam zaključila da mora da ima AD. dosta više s tim, jedan dan sam u panici i nemrem više tak.
daklem, ne pizdi.

moja d. ima ooogroman trbuh. baš napuhnut i velik. ma već i ona govori koliko ima velik trbuh jer se ja ne mogu suzdržat kad ga vidim da joj ne kažem kak ima veliku bušu. i isto ja tak mislila kak je napuhnuti trbuh normalna bebeća stvar dok nisam guglala i nabasala na nekom forumu na temu neke mame koja je kod svog djeteta primijetila veliki trbuh i na kraju završili isto na pretragama, kod gastroenterologa, ustanvljene im neke alergije na hranu bla bla.
meni panika.
onda sam se zbrojila i rekla sebi ovako - ima velik trbuh, jede odlično i kvalitetno, kaka uredno (k'o urica svako jutro poslije doručka), napreduje (iako je između godinu i godinu i pol d. isto duuugo imala 9 kila i nešto, al ja ju nisam vagala mjesecima), generalno je zdrava i stvarno bih bila luda da mislim da nešto s njom nije u redu zato kaj je škembasta. i i ja sam (i pritom ne mislim na debelu šlembu nego sam i ja takve građe da sam uvijek imala trbuščić, čak i kad sam bila mršava klinka koju su šopali preparatima za povećanje apetita).

Nova0303 - ne znam jel bi vama pomoglo, ali umeboshi šljive su genijalna stvar za probavu.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 13:57   #70
to s trbuščićem je i mene zabrinjavalo,moji su sad već veći.
dok su bili manji tako do 3 godine bili su obadvoje jako mršavi s izraženim trbuščićem.
probava normalna,s jelom smo imali užasno problema.curka skoro niš nije htjela jesti ali je dojena.
što sam zapravo htjela reći da mršava dječica imaju normalno izraženi trbuščić i ja sam bila
takva,glupa je usporedba ali kad se pogleda onu gladnu afričku dječicu ali oni su eto jako mršavi a
svi imaju trbuščiće zbog male težine,ne mora naravno ni biti neuhranjenost.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 14:37   #71
ja zapravo mislim da je najgora moguca stvar citati sve zive teme koje se bave bolestinama... najbolje ih je zaobilaziti u sirokom luku jer se uvijek moze naci nesto sto ce navesti na sumnju i najjace...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 20:38   #72
Ajme stara nisan imala pojma da s ovim muku mučiš...Držin fige da ipak nije ništa strašno...Jesi pričala sa onim našim homeopatom? Možda da ju odvedeš Mataiću(ako nije premala za tako nešto)? Vidimo se ovih dana, drž se!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:36   #73
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Ajme stara nisan imala pojma da s ovim muku mučiš...Držin fige da ipak nije ništa strašno...Jesi pričala sa onim našim homeopatom? Možda da ju odvedeš Mataiću(ako nije premala za tako nešto)? Vidimo se ovih dana, drž se!
a sta da ti kazem...

zvala me doktorica samo da mi kaze da su nalazi eme i age ok...
imamo termin za gastoenterologa u ponedjeljak...
nadam se da cu tad biti pametnija...
zasad sam odlucila izbaciti gluten, ali zadrzati mlijecne proizvode (jer da izbacim oboje i dobijem dobar rezultat opet nisam na nicemu jer ne bi znala koje je od to dvoje)...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 15:35   #74
LP ja sam čitala sve kaj ste napisale pa da Vam i ja ispričam svoju priču.

Ja imam celijakiju, odrasla osoba s dvoje djiece(nemaju), normalna ,ne mršava, ne mala(164) i normalno se razvijala kako dijete ( zlatna sredina). Imam ispupčeni trbuh dok nešto krivo jedem, ali ostalo je OK.

NOVA0303 :
Moja mala testirana je na celijakiju zato što ja imam test je neg., imal je velikih problema sa probavom baš kao tvoj mali, nije kakala po par dana a onda dok smo je prisiljavali to je bila ogoromna kugla koja je parala guzu. Mala se toliko plašila kakanja da više uopće nije htjela ići, a to je dovodilo do još goreg zastoja.Sve smo isprobali hranu, sirupe, čepćie...
To je trajalo tak dugo dok moj mm slučajno na poslu nije nabasal na mlječni šećee gdje je pisalo na paket da omekšava stolicu, i da nema nikakvih nus-pojava, te da mogu koristiti i mala dejca, posavjetovali smo se i sa apotekom za koju je to bilo namjenjeno.
Maloj smo to stavili u čaj, nez problema je pila jer nema nikakav okus, u roku od par dana njezina probava se regulirala,pa je bez problema kakala, davali smo joj još neko vrijeme dok se ona nije privikla da ima redovnu stolicu i da to ne boli. Kasnije je bilo sve normala i bez zastoja.
Isto je koristilo i par mojih frendica kod svoje djece i sve bile oduševljene.
Probaj.
Što se tiče celijakije i života s tim mogu vam se javiti ako koga što zanima.
HANIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 15:41   #75
Sory na gramatičkim greškama, žurila sam se kod pisanja (jezik mi brže radi od prstiju)
Ovo gore treba pisat MLIJEČNI ŠEĆER
HANIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 15:51   #76
e, a negdje sam procitala da se moze dobiti i brasno na recept? [/QUOTE]


Postoje dvije vrste bezglutenskog brašna koja idu na recept. "Brašno mix svijetlo" od Hammer muhle i "Bezglutensko brašno" (s time da ovo drugo sadrži i mlijeko u sebi). A može ga se kupiti i bez recept u ljekarnama, samo ga treba naručiti. Čini mi se da 1 kg košta oko 20 - 30 kn.
pumpkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 16:56   #77
Brašno se dobiva na recept, jedan recept je za 10 kg.brašna uz doplatu ako nemate dopunsko, za dijecu neznam.Kod nas u ljekarni izdaju u tih 10 kg po želji od svakog po malo.
HANIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 21:48   #78
hanika hvala ti...baš ću malo pitati u ljekarnoj...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 16:19   #79
poludit cu...
zakljucak gastroenterologa je da treba dokazati celijakiju jer je pocela slabo napredovati s uvodjenjem dohrane i to je to... nema nijednog drugog simtopma... po njoj: ili biopsija ili bezglutenska dijeta 6 mj. + izbacivanje kravljeg mijeka 3 mj....
sad sam bila kod gastro (kumine prijateljica) za odrasle koja mi savjetuje da idem kod dr. kolacek... njoj je sumnjivo da na temelju jednog simptoma oni dizu ovakvu paniku...
brojcana, kako da dodjem do dr. sto prije?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 17:08   #80
Leptiriću imaš PP.
__________________
Fuck it!

Zadnje uređivanje 8472 : 08.06.2010. at 17:28.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:25.