Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2015., 22:30   #1761
dorota neces pozaliti ako zelis nesto za opusiti mozak i ne traziti logiku uzivaj u gospodinu greyu
ukucaj u google... sigurno ces naci
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 23:40   #1762
Pronašla na srpskom, a baš bih hrvatski
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 11:29   #1763
idi u jebenu knjiznicu
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 18:32   #1764
evo i ja bih molila ako tko ima sve nastavke fifty shades... da mi posalje na mail..nema veze ako je na srpskom hvala
grandcontrol21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 18:37   #1765
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Pronašla na srpskom, a baš bih hrvatski
Pa zar je bitno?

Baš je velika razlika.
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 18:47   #1766
Quote:
Lepti kaže: Pogledaj post
Pa zar je bitno?

Baš je velika razlika.
Lepti imate li vi knjige u pdf nema veze ak su na srpskom... ako imate dali ste mi voljni poslati na mail
grandcontrol21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 18:54   #1767
Quote:
grandcontrol21 kaže: Pogledaj post
Lepti imate li vi knjige u pdf nema veze ak su na srpskom... ako imate dali ste mi voljni poslati na mail
Nemam.
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 01:12   #1768
ova pjesma mi je divna, i spot je predivan i kako je netko ispod komentirao, so much beauty in this song and video da je pjesma starija sigurno bi se i nasla u knjizi najbolje mi pase od svih pjesama iz knjige

dok ova je isto aktualna al mi je i spot i pjesma bezveze... inace volim ellie
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 16:21   #1769
Da li neko zna ima li u prodaji četvrti dio serijala Crossfire?
Gloria81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 11:05   #1770
Quote:
Gloria81 kaže: Pogledaj post
Da li neko zna ima li u prodaji četvrti dio serijala Crossfire?
nema, al uskoro izlazi u prodaji
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 22:59   #1771
Bas citam ovu knjigu cisto iz znatizelje a i tesko je bilo doci do nje. Ne znam cemu sva buka meni nista posebno. Zenska kao da je retardirana ili drogirana a tip isto cudak..opisi nisu losi ali kome trebaju sobe boli i helikopteri auti vile za jednu dobru pricu...a i prijevod mi nije nesto
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 17:03   #1772
pa naravno da normalana osoba sa pouzdanjem ne bi pristala na sve to
ma ne treba sve ozbiljno shvatiti... samo citati i uzivati


htjedoh javiti da dolazi christianova verzija
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 11:18   #1773
Quote:
coconutmilk kaže: Pogledaj post
ova pjesma mi je divna, i spot je predivan i kako je netko ispod komentirao, so much beauty in this song and video da je pjesma starija sigurno bi se i nasla u knjizi najbolje mi pase od svih pjesama iz knjige

dok ova je isto aktualna al mi je i spot i pjesma bezveze... inace volim ellie

Outside je catchy,summer pjesmica..
Inace meni iz filma najbolja od Sie "Salted Wound"...meni presuper pjesma
A nije losa ni "I Know You" od Skylar Grey.
ZOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 21:01   #1774
E pa ovako. Napokon sam i ja pročitala ovu knjigu. I to sva tri dijela i jednostavno moram komentirati iako inače ne piše na ovom podforumu.

Prvi dio, po kojem je snimljen film, mi je, zapravo, bio vrlo čitljiv i prilično zanimljiv. S obzirom na komentare koje sam čula očekivala sam hrpetinu seksa i dosadu, a zapravo uopće nije bilo loše. Seks-prizora čak nije bilo tako puno i oni su, svakako, najdosadniji dio knjige. Zanimljiva su mi bila njihova e-mail dopisivanja. Bilo je dijelova na koje sam fejspalmala zbog gluposti, ali sve u svemu nije bilo loše. Također, ti seks-dijelovi na mene nisu djelovali ni najmanje uzbuđujuće, moglo je to biti puno bolje. Po mojem nema ništa erotično u tim prizorima. I sva pljuvanja po prvoj knjizi su, po mojem, pretjerana. Svakako nije neka knjiga koja bi ostavila neki posebni dojam na mene da nije bila tako razvikana, ali kad već jest, vrijedilo ju je pročitati. I posve je jasno da je cijela ta strka samo zbog to podčinjeno-dominantnog seksa jer se ljudi s tim baš i nisu susreli.

Druga knjiga je lošija - dosadni su sa seksom iako su opisi bili nešto bolji, ali radnja je "štekala". A i prosidba na kraju je bila.

Treća knjiga - e to se zove smeće na kvadrat! Mogla je mirne duše završiti s knjigom broj dva, ali ne! Morali su se oženiti i morala je ona uzeti njegovo prezime da se stvarno uklopi u sve moguće klišeje koji postoje u američkim knjigama, filmovima i serijama! A kao da bi Christian Grey dopustio išta drugo! 300 strana se samo ševe i prepiru i svrhu seksa, ništo drugo ni ne rade. Sve im je divno i krasno, a ja umirem od dosade čitajući to, a jbg., kad sam već počela moram završiti. A tek kad je ostala trudna! Ta svađa im je bila najzanimljiviji dio, ali su se prebrzo pomirili. A onaj pokušaj uvođenja akcije - o tome ne znam što da mislim. Bar su se maknuli od seksa, ako ništa drugo. I skok kroz godine, a ona trudna s drugim djetetom. Najbolji dio je bio kad Christian kaže: "Znamo se jebenih 5 minuta!" nakon što sazna za trudnoću. Pa što si je ženio nakon 5 minuta, budalo?!
Ja sam inače romantičarka u duši, sama se tako doživljavam i drugi me tako doživljavaju. Romantične komedije su mi najdraži žanr, a pročitala sam toliko ljubića da im ni broja ne znam. Ali ovaj treći dio je toliko prepun svih mogućih klišeja, svih onih konstantnih izljeva ljubavi i između njih dvoje i njezine obitelji i prijatelja da sam stalno prevrtala očima dok sam čitala. Razbacivanje bogatstvom, njezino šefovsko mjesto nakon tjedan dana rada i sve ostale gluparije neću ni spominjati. Toliko odvratne sladunjavosti nisam nikad u životu pročitala ni u jednoj knjizi, a kamoli vidjela u nekom filmu! Za izrigati se od bljutavosti. Prestrašno nešto. Možda sam ja stvarno precinična i ogorčena jer tu njihovu sreću nisam mogla probaviti. Podsjetilo me na one parove koji svoju "ljubav" dijele preko fejsa.

Nekim čudom sam došla do kraja i to je jedina svijetla točka cijele knjige - povratak na prvu knjigu i gledanje stvari iz Christianove perspektive. Pretpostavljam da bi to trebala biti četvrta knjiga.

Usput rečeno, pogledala sam i film. Hvatalo me susramlje sve do prve scene seksa. Dijalozi su bili prestrašni, sve skupa tako bezveze. Nakon tog seksa se sve nekako popravilo ali im ne mogu oprostiti što nisu uvrstili scenu kad se on vraća u njezin stan, nakon što ode jer mu je poslala poruku da bi htjela da je s njom. Po meni je to jako bitna scena i puno govori, a oni je ne snime. Isto tako, u filmu imaš dojam da on nikad ne spava s njom u krevetu, a zapravo stalno spava s njom bez obzira što je rekao da to ne radi. I rastanak nije kao u knjizi. Mislim, film je bezveze, jer ne možeš prenijeti sve iz knjige na ekran. Gluma je, s druge strane, prilično dobra. Malo sam drugačije zamišljala Anastasiu, mislila sam da je niža i njezino ponašanje u filmu je sabranije nego sam je doživjela, ali nije bila loša. Christian je isto bio jako dobar.

Ali taj treći nastavak knjige, kako je ona mogla imati strpljenja da na 500 strana stalno piše jedne te iste sladunjave gluposti!
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 00:04   #1775
Meni osobno je također treći dio bio užas nad užasima i predosadan, nekako se to sve razvodnilo i postalo predvidljiva, već sto puta viđena forever after priča. Od cijele te knjige u sjećanju mi je ostalo jedno veliko ništa
Nije ni da su prva dva dijela neka vrhunska književnost, daleko od toga - lako su i plitko štivo, ali u usporedbi sa trećim su još super. Seks je bio zanimljiv prvi, eventualno drugi put, kasnije mi je izazivao samo ovakvu reakciju - Uostalom, kao i u većini ostalih knjiga, rijetko kad autor uspije održavati napetost cijelo vrijeme.
Moj favorit je inače baš druga knjiga, ali Ana je trebala pokazati još više karaktera. No, tko joj je kriv kad ga nema.
__________________
"Sometimes you got to lose everything to find out that you’ve always been running blind, leave everything to find out what you don't want to leave behind."
Miss Octo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 01:21   #1776
pocela sam citati grey, njegovu pricu... zanimljivo, ali previse njegovih misli, previse

ali npr. ovaj dio mi je zanimljiv:

Clambering out of bed, I wander down the corridor and into the kitchen. There, I fill a glass with water and catch sight of myself, dressed only in pajama pants, reflected in the glass wall at the other side of the room. I turn away in disgust.
You turned her down.
She wanted you.
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 15:24   #1777
Quote:
coconutmilk kaže: Pogledaj post
pocela sam citati grey, njegovu pricu... zanimljivo, ali previse njegovih misli, previse

ali npr. ovaj dio mi je zanimljiv:

Clambering out of bed, I wander down the corridor and into the kitchen. There, I fill a glass with water and catch sight of myself, dressed only in pajama pants, reflected in the glass wall at the other side of the room. I turn away in disgust.
You turned her down.
She wanted you.
Je li se moze gdje downloadati nova knjiga?
lol1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 20:41   #1778
imam ja, jedva nasla moram citati sa programom calibre... nema u pdfu
mislim da sam nasla na torrentu, ako netko zeli javite mi se porukom, napisite mail pa vam posaljem
evo meni jos jedan zanimljiv dio, sjeban je, a tek sam na pocetku o.O

I’ve slept well for the first time in five days. Maybe I’m feeling the closure I had hoped for, now that I’ve sent those books to Anastasia. As I shave, the asshole in the mirror stares back at me with cool, gray eyes.
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 22:35   #1779
dosla sam do onog aninog posjeta njenoj mami i kako ju je grey iznenadio...
znaci ana je bila opsjednuta christianom. ali on je nenadmasiv kao zaljubljena curica, on je totalno opsjednut anom o.O
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 13:32   #1780
Jesi je procitala do kraja??? Kakav ti je sveukupni dojam??
martyyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.