Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2013., 17:12   #21
Quote:
ljetopisac kaže: Pogledaj post
e da... ja imam
stan, stabilan posao i pristojnu placu, ali ne pomaze
ti si u najpovoljnijoj situaciji,
sta hoces?
promasen forum...
imas stan,posao...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 19:19   #22
jednom sam procitao onaj koji je imao 1 kn sad ima 10. onaj koji je imao 100 sad 1000

ti ako si imao nulu i sad imas nulu

s 40 neces sigurno uc na bolje. ali ti i ne trazis puno. nadi neki poslic i ne ostavljaj tu curu. to je sve sto imas. mozda to vrijedi i vise od zaradivanja i kupovanja

i preseli se na farmu. sto ce ti gradski zivot. kad ti do sad nije nista dao i nece

za tebe postoji lutrija ili napravi facebuk profil di trazis donaciju po jednu kunu. valjda ce se skupit koja tisuca
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 19:25   #23
Ma što reći..na tv nema ništa.To je dovoljno.
Naoružan Morlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 21:04   #24
Quote:
tabu82 kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče, to znači da moraju biti bolji od svojih roditelja.
Ja sam recimo jako dobar u usporedbi s općom populacijom, ali ako se krenem uspoređivati sa starcima, jbg, failam.
Pa ustvari ne moraju biti bolji od svojih roditelja ali trebali bi zadržati isti standard života odnosno biti na razini svojih roditelja.
A to se ne događa, neki ljudi žive gore nego kao što su živjeli kao djeca a zaposlene su osobe.
Takve stvari se nebi trebale događati.
Mislim nije sad nešto kao da nemaju što za jesti ali recimo kupuju jeftinije mobile, jeftinija odječa itd.

Tako da društvo je počelo po laku tonuti a možda ni pravo dno nikad nismo vidjeli jer kad pogledam neke zemlje istočne europe, gdje smo mi još do toga...
A onda će opet ljudi praviti djecu bez previše razmišljanja a ne kao danas
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 21:10   #25
Ovaj hrvatski fenomen mi je super. Nemam stan.
Pobogu, kao da ljudi zaboravljaju koliko je kupnja stana skup sport. Pogotovo danas. Po meni, u današnje vrijeme dizati kredit je kolosalna lutrija, osim ako si donekle pozicioniran /stabilan na nekom poslu. I imaš dostatna primanja. A malo ih je nažalost takvih.
Dvije osobe s po 4-5 tisuća kuna bolje da i ne misle na kredit.

S druge strane, podstanarstvo je uvijek opcija. Čisto zbog nužne samoće koja svakom odraslom čovjeku treba, pogotovo ukoliko te muči suživot s roditeljima. Također, život u nekom predgrađu/manjem mjestu, kućica, lagana gradnja, samostalno.

Doduše, ništa bez posla.
Po meni, to što si bez posla je najveći problem.

Nije ti palo napamet u podstanarstvo kad si imao radno mjesto? Nikad?

Btw, vani je vlasništvo nad stanom doista rijetka pojava, pa ljudi svejedno žive i rade i rađaju klince

Pišem sve ovo jer mi je smješno kakve si ideje ropstva ljudi sve nameću. Lijepo je imati stan. Ali da bi ga imao, moraš ga imati čime i platiti. Ako si žrtva krize, odnosno uoči nje nisi nespreman i bez dovoljnih primanja dizao kredite - nemaš se što osjećati loše.

Zadnje uređivanje TincH : 03.01.2013. at 21:16.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 21:28   #26
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Bliži se..
Nemam svog stana,živim sa starcima.Nemam posla,dobio sam otkaz u rujnu prošle godine.Na burzi sam.Djevojka s kojom sam deset godina radi za minimalac.
Snalazimo se kako znamo.I ljubav je dobila formu socijalnog partnera.
Nemam ništa,a vjerojatno neću ni imati.

Samo kažem da mi je brojka 2013 lijepa to je sve.Ostalo je sve isto..


da,i?
od kukanja sta nemas neces nista postici,netko ima jos manje od tebe,a mozda je sretniji.sta mislis da svi ovdje napisu ono sta nemaju i sto bi voljeli imati,di bi bio kraj?
cijeni ono sta imas,i tome ne okreci ledja,jer neke tvari se ne mogu kupiti,zivot je lijep od trenutka kad ujutro otvoris oci do trenutka kad utones u san,to nema cijenu.
nitko ti nece nista pokloniti u zivotu,(osim sedmice na lotu)bori se prijatelju,nije sve negativno kao sto ti se cini.
just be is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 21:32   #27
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

Btw, vani je vlasništvo nad stanom doista rijetka pojava, pa ljudi svejedno žive i rade i rađaju klince
.

Gdje vani ??? jako širok pojam...ako misliš na zapadne razvijene zemlje tu ljudi ne ulažu odmah u stan uglavnom zbog radne mobilnosti i vlastitog komoditeta, a ne zbog toga što ne mogu...u vecini europskih zemalja i podstanarstvo je dosta jeftinije s obzirom na njihove place
solinemoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 21:42   #28
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Tisućljetni hrvatski san... ostvaren.
Najbolje je kriviti drzavu za vlastite propuste. I najjednostavnije. Easy way out, nothing works better.

Amis, nisu ti se upalile lampice kad ti je bilo 30 i jos si bio s roditeljima? 35?

Problem je u tebi, sorry. Zao mi je te djevojke koju zavlacis 10 godina i tvojih roditelja kojima se divim da te jos uvijek trpe. Tebe nije ni najmanje, jer si sam sebi najbitniji. Super je biti nekome na grbaci cijelih 40-tak godina, i uz to se samosazaljevati.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 12:22   #29
ja imam 17,i vec trazin posal za radit....ubrzo i selin!

sritno stari(otvaratelj teme),kad nades posa bice sve lakse...imas sta jebat ako ne nista hehe
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 12:35   #30
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Bliži se..
Nemam svog stana,živim sa starcima.Nemam posla,dobio sam otkaz u rujnu prošle godine.Na burzi sam.Djevojka s kojom sam deset godina radi za minimalac.
Snalazimo se kako znamo.I ljubav je dobila formu socijalnog partnera.
Nemam ništa,a vjerojatno neću ni imati.

Samo kažem da mi je brojka 2013 lijepa to je sve.Ostalo je sve isto..
Ajde suti. Imas nekoga tko je uz tebe, a ne neku koja utekne cim vidi da nema kruva tj. da si trenutno knap sa novcem.

Meni kaze kolega na poslu da nebi mogao voljeti zensku koja ne radi, nema nesto svoje, znaci, primanja, stan, auto, da ne stoji s obje noge u zivotu itd.
__________________
...dao Bog da vam sin doveo zeta kuci zbog greske 503 i 504.
Sabrepulse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 12:48   #31
autore teme, ja te razumijem. od ljubavi se ne živi. nemaš ono što je "preduvjet za dalje", a to je posao i, posljedično, lova.
teško je ljudima bez posla, nadam se da ćeš uspjet nać svoju sreću, što najviše ovisi o tebi.

i da, ovo nije tema za US

Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Problem je u tebi, sorry. Zao mi je te djevojke koju zavlacis 10 godina i tvojih roditelja kojima se divim da te jos uvijek trpe. Tebe nije ni najmanje, jer si sam sebi najbitniji. Super je biti nekome na grbaci cijelih 40-tak godina, i uz to se samosazaljevati.
ako ništa, trebaš se suzdržat ovakvih i sl. komentara. prvo jer je više ljudski, a drugo jer ne znaš pojedinosti, ne znaš njegov životni put, ne znaš kroz šta je možda prolazio u životu. jebiga, nemati posao u 40-oj se dešava, neki ljudi jednostavno nemaju sreće.

tek sam sad vidio da je čovjek napisao da je dobio otkaz prošle godine. nije cijeli život roditeljima na grbači. a i da jeste, opet nije u redu pisati tako kako pišeš. nitko nema pravo unaprijed osuđivati drugoga, a da ne zna kroz šta je taj drugi prolazio u životu
dedina tambura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 12:52   #32
Quote:
dedina tambura kaže: Pogledaj post

ako ništa, trebaš se suzdržat ovakvih i sl. komentara. prvo jer je više ljudski, a drugo jer ne znaš pojedinosti, ne znaš njegov životni put, ne znaš kroz šta je možda prolazio u životu. jebiga, nemati posao u 40-oj se dešava, neki ljudi jednostavno nemaju sreće.
Apsolutno. Tamburo, da bi reč rekel...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 12:56   #33
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Najbolje je kriviti drzavu za vlastite propuste. I najjednostavnije. Easy way out, nothing works better.

Amis, nisu ti se upalile lampice kad ti je bilo 30 i jos si bio s roditeljima? 35?

Problem je u tebi, sorry. Zao mi je te djevojke koju zavlacis 10 godina i tvojih roditelja kojima se divim da te jos uvijek trpe. Tebe nije ni najmanje, jer si sam sebi najbitniji. Super je biti nekome na grbaci cijelih 40-tak godina, i uz to se samosazaljevati.
nisi ok...lijepo čovjek veli da je bez posla od rujna...40 godina, još ako nije VSS ili neki overstručnjak u svojoj struci može na burzi dočekati i 45-u...i da...kriva je država koja svake godine tone sve dublje i dublje...koji god "kapetan" njome upravljao....i sada, stavimo se u poziciju čovjeka do 40 godina bez posla, ima curu koja radi za džeparac....gdje će? na klupu u park?....bar da je mlad, ljep i djeva pa da se može udati kako spada....
__________________
Pinky: My motherfucker is so cool, when he goes to bed, sheep count him.
floki_ne_daj_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:02   #34
dedina tamburo, zaista si velik a ne samo gospodin
Ovo se naravno odnosi na sve osobe sličnog razmišljanja, na ljude koji ne osuđuju druge bez ikakvog znanja o tuđoj sudbini
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:12   #35
Quote:
floki_ne_daj_se kaže: Pogledaj post
nisi ok...lijepo čovjek veli da je bez posla od rujna...40 godina, još ako nije VSS ili neki overstručnjak u svojoj struci može na burzi dočekati i 45-u...i da...kriva je država koja svake godine tone sve dublje i dublje...koji god "kapetan" njome upravljao....i sada, stavimo se u poziciju čovjeka do 40 godina bez posla, ima curu koja radi za džeparac....gdje će? na klupu u park?....bar da je mlad, ljep i djeva pa da se može udati kako spada....


Da ja nemam posao trazio bi ga 24 sata dnevno/365 dana u godini kucajuci na svaka vrata i ne bi mi palo na pamet surfati netom dok cekam da mi burza nadje posao.

Uz takav stav, nemas pravo reci da je drzava kriva jer drzava si i ti.

Kada drzava bude puna ljudi koji ce trcati, truditi se, kucati na vrata i traziti posao kada ga nemaju, bit cemo Svicarska...

Ucis li barem neki strani jezik preko neta? Sadis povrce u dvoristu (ako ga imas)? Jesi li predlozio kucnom savjetu da zamijenis cistacicu koja cisti stubiste i tako zaradis neku lovu?
Nadam se da barem kuhas doma tak da to ne moraju starci/cura...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:16   #36
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Da ja nemam posao trazio bi ga 24 sata dnevno/365 dana u godini kucajuci na svaka vrata i ne bi mi palo na pamet surfati netom dok cekam da mi burza nadje posao.

Uz takav stav, nemas pravo reci da je drzava kriva jer drzava si i ti.

Kada drzava bude puna ljudi koji ce trcati, truditi se, kucati na vrata i traziti posao kada ga nemaju, bit cemo Svicarska...

Ucis li barem neki strani jezik preko neta? Sadis povrce u dvoristu (ako ga imas)?
Nadam se da barem kuhas doma tak da to ne moraju starci/cura...

umm...i do have a job...and everything...

govorim o autoru...koji se došao pojadati...a ove fore sa trčanjem, kucanjem na vrata i "trudom" su iz motivacijskih udžbenika naših starih....guess what, baš i ne pale 2010-ih...
__________________
Pinky: My motherfucker is so cool, when he goes to bed, sheep count him.
floki_ne_daj_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:17   #37
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Najbolje je kriviti drzavu za vlastite propuste. I najjednostavnije. Easy way out, nothing works better.

Amis, nisu ti se upalile lampice kad ti je bilo 30 i jos si bio s roditeljima? 35?

Problem je u tebi, sorry. Zao mi je te djevojke koju zavlacis 10 godina i tvojih roditelja kojima se divim da te jos uvijek trpe. Tebe nije ni najmanje, jer si sam sebi najbitniji. Super je biti nekome na grbaci cijelih 40-tak godina, i uz to se samosazaljevati.
Ah nije baš se tako jednostavno osamostaliti u HR, pogotovo ako ovisiš sam o sebi.

Lako je u zapadnoj europi "srati" o kulturi rentanja (kao što to čine i ekonomisti) kad možeš u mjesec dana zaraditi za godišnju stanarinu.
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:25   #38
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
dedina tamburo, zaista si velik a ne samo gospodin
Ovo se naravno odnosi na sve osobe sličnog razmišljanja, na ljude koji ne osuđuju druge bez ikakvog znanja o tuđoj sudbini
hvala ti, ali ja ne smatram to nečim velikim, smatram nekom normalnom ljudskom reakcijom (ne želim reć da je neka druga reakcija koja nije takva nenormalna, zna se otprilike na šta se misli pod "normalnom" u ovom slučaju)

na ovakvu temu se i ne može ponudit odgovor koji bi u potpunosti zadovoljio onoga koji je postavi - dat mu neki magičan savjet kojim bi sutra našao posao i počeo zarađivat, kupio si stan itd. mislim da je i autor teme toga svjestan, i da nije primarno iz tog razloga postavio temu
ako već nije moguće dat mu takav odgovor, ništa ne košta uputit koju riječ podrške, dat čovjeku neku nadu u bolje sutra (jebiga, kad sa 40 godina, i u ovakvoj ekonomskoj situaciji, ostaneš bez posla, i ne gajiš veliku nadu da bi uskoro mogao naći bilo kakav posao), a ne pisati stvari tipa "što si došo srat na forum, idi traži poso"
dedina tambura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:28   #39
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Bliži se..
Nemam svog stana,živim sa starcima.Nemam posla,dobio sam otkaz u rujnu prošle godine.Na burzi sam.Djevojka s kojom sam deset godina radi za minimalac.
Snalazimo se kako znamo.I ljubav je dobila formu socijalnog partnera.
Nemam ništa,a vjerojatno neću ni imati.

Samo kažem da mi je brojka 2013 lijepa to je sve.Ostalo je sve isto..
evo još jednoga kojemu je država za sve kriva

ajde da čujemo

koja ti je formalna naobrazba?

radno iskustvo?

koliko stranih jezika govoriš?

piješ li? pušiš? bančiš li? živiš li od dana do dan?

ti si tipičan primjer slabo obrazovnog balkanca, slabih radnih navika kojemu je uvjek kriva država i vlast. zato vas i ima 350 000 jer ste svi takvi

nije tu država ništa kriva - neradnik i ljenčina si je sam kriv za svoju sudbinu. odgojen si u komunizmu i tako si oblikovan -i to je jedini način na koji ti možeš i znaš razmišljati. nađi mi jednog finaca, jednog japanca ili jedno šveda koji razmišlja kao ti -nema ne postoji

za onoga ko hoče radit -uvjek ima posla. evo meni treba iskopat 80 kubika gline. 15 kn po satu - na ugovor o djelu dakle 29 sa svim davanjima.

i nemogu nać nikoga. a navodno vas ima 350 000. ma o čemu vi pričate

ugodan vam dan. slobodno me banirajte
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:31   #40
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Da ja nemam posao trazio bi ga 24 sata dnevno/365 dana u godini kucajuci na svaka vrata i ne bi mi palo na pamet surfati netom dok cekam da mi burza nadje posao.

Uz takav stav, nemas pravo reci da je drzava kriva jer drzava si i ti.

Kada drzava bude puna ljudi koji ce trcati, truditi se, kucati na vrata i traziti posao kada ga nemaju, bit cemo Svicarska...

Ucis li barem neki strani jezik preko neta? Sadis povrce u dvoristu (ako ga imas)? Jesi li predlozio kucnom savjetu da zamijenis cistacicu koja cisti stubiste i tako zaradis neku lovu?
Nadam se da barem kuhas doma tak da to ne moraju starci/cura...
Podebljano: Da ja nemam posao trazio bi ga 24 sata dnevno/365 dana u godini kucajuci na svaka vrata i ne bi mi palo na pamet surfati netom?

Hoces reci da ovi sto nemaju posao niti ne zele da ga nadju, ocekuju da ih drugi financiraju? Cekaj malo, pa popizdit ces od toga da 24/7 trazis samo posao bez da si das malo odmora pa prosurfas.
__________________
...dao Bog da vam sin doveo zeta kuci zbog greske 503 i 504.
Sabrepulse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.