Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2024., 08:13   #4821
Hvala Zla! A kako ste im uvodili jaje, s cim ste mijesali? Jeste odvajali zumanjak od bjelanjka?
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 08:33   #4822
Napravila sam kajganu, ispekla na par kapi maslinovog ulja, dala sam joj cca cetvrtinu toga. Imala je reakciju drugi dan, pa sam odgodila na mjesec dana, dala opet u muffinima, opet reakcija, za mjesec dana ponovila, puno slabija, i iduci mjesec je pojela kajganu bez problema.
Zla barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 09:17   #4823
Quote:
isabella01 kaže: Pogledaj post
Hvala Zla! A kako ste im uvodili jaje, s cim ste mijesali? Jeste odvajali zumanjak od bjelanjka?
Ja sam probala prvo školski, samo sa tvrdo kuhanim žumanjkom, to mi nije htjela pojesti ni u deset pokušaja, ni samo niti umiješano u nešto drugo, pa sam probala s kajganom, prvo u jako malim količinama. Kako nije bilo nikakve reakcije, povećavala sam količinu i sad pojede kajganu od jednog jajeta bez problema.
utopiaAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 15:10   #4824
Moja će pojest kajganu,ali žumanjak u kuhanom/pečenom jajetu nema šanse. Uskoro će 2 godine.
makicho5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 14:52   #4825
Cure, kad ste pocele davati mlijecne proizvode? Mislim prvenstveno na jogurt/kefir, svjezi sir. Obicno kravlje mlijeko joj necu davati. I koju marku ste uzimali? Meni ne nesto u glavi da sam procitala da mljekara Veronika ima najbolje stvari za bebu?
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 15:06   #4826
ma dala sam joj najobičniji čvrsti Dukatov jogurt. samo gledaj da nema dodane soli u sastavu. ne znam točno kada, bliže godini.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 15:28   #4827
Gledaj da je pasterizirano, da nema u sastavu sol i mlijeko u prahu. Nebitno je skroz tko je proizvodjac.

Moja najvise voli Lidlove bio jogurte, kremasti su i blagi. Mislim, voli ih sve, luda je za jogurtom i opcenito mlijecnim.

Zadnjih mjesec dana barem za 1 obrok jede jogurt s ekspandiranim amarantom.
Zla barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 21:10   #4828
Quote:
isabella01 kaže: Pogledaj post
Cure, kad ste pocele davati mlijecne proizvode? Mislim prvenstveno na jogurt/kefir, svjezi sir. Obicno kravlje mlijeko joj necu davati. I koju marku ste uzimali? Meni ne nesto u glavi da sam procitala da mljekara Veronika ima najbolje stvari za bebu?
Jogurt dajem otkako je navršila 9 mj. Već od ranije ne kupujem jogurt nego radim doma, imam stroj za jogurt koji mi je super stvar koju obožavam, samo mlijeko mora biti pasterizirano i preko noći je gotovo. Kefir isto radim sama s gljivom, pa se to ne usudim davati još.

Mislim da za gotove jogurte nije toliko proizvođač bitan dok god nema soli, ali meni je Veronika stvarno omiljena za mlijeko i sir, ako sam u prilici uvijek uzmem kod njih. Navukla sam se i na mljekomat prije trudnoće, ali to mlijeko nije pasterizirano, a ne da mi se još i mlijeko iskuhavati, pa sam odustala od toga u trudnoći. Inače sam najveći živući sucker za mliječne proizvode, pa pokušavam kriti razočaranje kad ona nije oduševljena jogurtom. Ničim iole kiselim, točnije.
utopiaAN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.