Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2007., 11:29   #1
Drone/doom/stoner/sludge

nisam htjela spemat u threadu za industrial, a ucini mi se da ovakve teme jos nejma, pa rekoh ajd - ja cu da je otvorim.

licno ne volem funeral doom i derivacije, ali drone ili doom bez growlanja mogu da budu odlicne stvari.

izdvajam album "akuma no uta" japanskog sludge/doom metal benda boris. jebenoooo. ovaj album ima cak nekoliko prilicno brzih numera, ali zapravo nije "reprezentativan" album ovog zanra.



hm.. al u biti mi je sve od borisa drago. i suradnju sa merzbowom sam uspjel svariti.

nekakve preporuke, favoriti?
__________________
homo deus est.
enfant_terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:25   #2
meni se ne sviđaju ti moderni duum stoneri, najbolji su mi High On Fire , Acid King, Down , Iron Monkey, Weedeater, Bongzilla i Electric Wizard

od domaćih gledo Stonebride nekoliko puta uživo i isto

preporuka: DOWN - NOLA za žene, High On Fire - Blessed Black Wings za muškarce

ja sam skoro otvorio High on Fire topik jer je to tolko prejeben bend da se ne da opisat. Najbolji je Matt Pike, tip izgleda ko Lemmy XP, a i uvrstilo ga u Top 20 new guitar gods. Album Blessed Black Wings bijo proglašavan najboljim u 2005, a producirao ga niko drugi do Steve Albini. Novi basist je iz raspadajućih Zeke, a novi album se očekuje u rujnu. Evo par snimki iz studija:

http://www.youtube.com/watch?v=xHHKqUwjjc4
http://www.youtube.com/watch?v=fVPQjuDVYHk
Bbop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:28   #3
kupnja BBW za 30 kuna u dobru zvuku bio mi jedan od boljih poslova u zadnje vrijeme prva dva albuma mi nisu nešto al taj KOLJE. a ona jedna stvar, ona najmelodičnija, zvuči kao da mark lanegan pjeva u doom metal bendu

a i nolu sam volio nekad

a čru drone/doom/stoner/sludge mi niš nevalja
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:32   #4
high on fire u mocvari jedan od jacih komcerata evah

krv iz usiju
ya:raan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:37   #5
Acid Bath i bilo sta di Dax Riggs pjeva...
 
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:05   #6
Boris su nenormalno dobri, kako na albumima tako i uživo. Flood, Feedbacker, Amplifier worship i Pink su mi trenutni favoriti. Odlične su i kolaboracije sa Sunn O))) i Michiom Kuriharom, nemreš vjerovat kako radikalno mijenjaju svoj zvuk svako malo.

Stoner i sludge su mi jedni od najdražih žanrova pa bih mogao sad do besvjesti nabrajati bendove no za početak ću spomenuti samo Cult of Luna. Meni najdraži slugde/post-hardcore/što već... http://youtube.com/watch?v=j6vv6CKtRWY
__________________
The possibility of physical and mental collapse is now very real.
jedan od nas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 18:46   #7
Quote:
jedan od nas kaže: Pogledaj post
Boris su nenormalno dobri, kako na albumima tako i uživo. Flood, Feedbacker, Amplifier worship i Pink su mi trenutni favoriti. Odlične su i kolaboracije sa Sunn O))) i Michiom Kuriharom, nemreš vjerovat kako radikalno mijenjaju svoj zvuk svako malo.

e, da, totalno...album s michiom kuriharom mi je jedan od drazih, i takodjer sam bila jako (ugodno) iznenadjena promjenom zvuka.
takodjer cuh da je kolaboracija sa sunno))) vrijedna slusanja, pa cu se potrudit nabavit si to.
nedavno otkrih jos jedan sjajan doom metal projekat - ASVA, koji cine clanovi sunn o))) i burning witch. svidja mi se jer nema "ometajucih" vokala kao kod sunn o))), sto mene nekad odvraca od njih.
hm... jel ođe zabranjeno postat linkove za albume? uuu, sou iligl.
__________________
homo deus est.

Zadnje uređivanje enfant_terrible : 11.07.2007. at 19:21.
enfant_terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 19:07   #8
odlučila sam ovo skinut: After a long, exhaustive excavation of a historic sacrificial burial mound the corpses of three prime-evil caveman were unearthed. Upon their resurrection their identities were revealed as: Oren Ambarchi, Greg Anderson and Attila Csihar. Archaeologists have determined the creatures stalked the land before performing archaic rituals under the names of : GRAVE TEMPLE TRIO (Israel only) SUNN0))), MAYHEM, TORMENTOR, and possibly the Menstruation Sisters. This current evocation of this unholy alliance has been rumored to be: subsonic, destructive and may induce vomiting, narcolepsy or rigor mortis. YOU HAVE BEEN WARNED.



burial chamber trio, jel ko slušo?
__________________
[dinsdale] njoj je sigurno prva stvar na pameti kad kažeš "firewall" neki doom metal band iz švedske
Bad Seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 19:13   #9
zvuči obećavajuće
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 19:19   #10
Quote:
Bad Seed kaže: Pogledaj post
odlučila sam ovo skinut: After a long, exhaustive excavation of a historic sacrificial burial mound the corpses of three prime-evil caveman were unearthed.



burial chamber trio, jel ko slušo?
jebate... ja ne. al... taj dark ambient fazon bi mogao bit zanimljiv. oklen skidas?
__________________
homo deus est.
enfant_terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 12:57   #11
Quote:
jedan od nas kaže: Pogledaj post
Boris su nenormalno dobri, kako na albumima tako i uživo. Flood, Feedbacker, Amplifier worship i Pink su mi trenutni favoriti. Odlične su i kolaboracije sa Sunn O))) i Michiom Kuriharom, nemreš vjerovat kako radikalno mijenjaju svoj zvuk svako malo.

Stoner i sludge su mi jedni od najdražih žanrova pa bih mogao sad do besvjesti nabrajati bendove no za početak ću spomenuti samo Cult of Luna. Meni najdraži slugde/post-hardcore/što već... http://youtube.com/watch?v=j6vv6CKtRWY

Cult Of Luna je genijalan bend...a sad, kako ih "definirat", ne znam, iako, u zadnje vrime se često može naić' i na izraz "post metal", meni osobno bi nekako bili najbliže tome...uz bok odličnim bendovima poput Neurosis , Callisto, Minsk, Mouth Of The Architect, Kylesa, Rwake...no to je tema za neki drugi topic da se vratim na temu, Boris su super, Sunn O))) mi nekad pašu, nekad ne, ovisi... glede Down-a, Nolu nisam sluša', al' II-A Bustle In Your Hedgerow mi je moćan...
__________________
...walking cloud and deep red sky, flag fluttered and the sun shined...

Zadnje uređivanje spugi : 12.07.2007. at 13:58.
spugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:13   #12
Quote:
enfant_terrible kaže: Pogledaj post
kad sam vidio gornji cover, već sam pomislio da se radi o nekom novom topicu o nicku drakeu



nisam slušao Boris ali, ako je suditi po coveru, bilo bi ih poželjno čuti, tim više ako im je i glazba fascinirana Drakeom

High on fire i spomenuti im album meni isto
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 19:10   #13
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
kad sam vidio gornji cover, već sam pomislio da se radi o nekom novom topicu o nicku drakeu



nisam slušao Boris ali, ako je suditi po coveru, bilo bi ih poželjno čuti, tim više ako im je i glazba fascinirana Drakeom

High on fire i spomenuti im album meni isto

vauuu, chojche vidi covera!! koja slicnost... nisam uopce znala za taj drake-ov cover. a ne, ne vjerujem bas da imaju kakvih dodirnih tacaka muzicki...
al ak je drake nalik na eliotta smitha, onda ga moram inspicirati, jer je eliott smith.. hm... razbio je moje predrasude o "dosadnom" folk akustik indiju.
mada... iron & wine, s druge strane, ne volim. okee, offtopic
__________________
homo deus est.
enfant_terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:31   #14
stoner glazbu baš i ne razumijem ali volim poslušati black sabbatha
master of reality i to
chang ffos? ili imaju premalo pentatonike da bi bio stoner?

uglavnom htio sam reći da mi je od tih heavy drone bendova jako dobar Sunn o))), pogotovo Black 1 a i Earth u svim fazama (iako zadnja faza nema veze s prvom, tj davno su oddroneali svoje...)
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 16:42   #15
meni je dobar taj Down kolko se sjećam

lastane jesam li žensko
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 17:11   #16
drone
__________________
;-)
mainscream is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 17:40   #17
meni je sve to fino al koliko se sjećam bilo je o tome priče na onom topicu o zloj glazbi
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 17:53   #18
ono,bongdzilla boris, buried at sea, corrosion of conformity,conifer, crowbar, dirge, earth, electric wizard, eyehategod, 5ive, kayo dot, knut, keelhaul, mouth of the architect,mare, superjoint ritual, yob, itd
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 20:05   #19
dozer,lowrider,om,neurosis,sleep,swans,kyuss,bongz illa..
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 20:20   #20
Quote:
raliSHA kaže: Pogledaj post
superjoint ritual
ihihi kak si se njih sjetio...jedna od lošijih grupa

Knut je dobar mislim, trebalo bi to slušat više.
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.