Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2008., 12:04   #1
Koliko su Egipćani bili napredni...???

....Ako su sagradili 3 velike pimide, sfingu, ostale piramide, sve te hramove, kojima se divimo, zašto ih se još uvijek smatra starim civilizacijama i mnogo "glupljim" od Grka?? Mislim, Egipćani su znali isto što i Grci (barem mislim), ako ne i više, a samo su Grci poznati.... Pitagora, Arhimed, Sokrat....????Što vi mislite??
__________________
live and let live! :D
monna253 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 12:37   #2
Aleksandrijska knjižica je spaljena, a tamo su bili svi odgovori.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 13:45   #3
Kolko inteligentan moras bit da ides radit ogromnu kamenu zgradu sa tisucama radnika u kroz desetljeca zato da bi jedan idiot u njoj proveo par tisuca godina?
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 20:07   #4
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Kolko inteligentan moras bit da ides radit ogromnu kamenu zgradu sa tisucama radnika u kroz desetljeca zato da bi jedan idiot u njoj proveo par tisuca godina?
Hajde saznaj koji to idiot je provodio tisuću godina pa ćeš vidjet da možeš u trenu biti idiot.
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:12   #5
Quote:
Maatsya kaže: Pogledaj post
Hajde saznaj koji to idiot je provodio tisuću godina pa ćeš vidjet da možeš u trenu biti idiot.
Jos da si smjesan



@svima onima koji mise da su egipcani ljevali kamenje:

Zasto su onda na svim poznatim staroegipatskim kamenolomima ostavljeni izrezbareni komadi kamena velicine i oblika podjednaki onima ugradenim u piramide?
Zasto su onda na istim mjestima ostavljeni poluzirezbareni obelisci nekoliko puta veci od kamenja ugradivanih u piramide?

Mislite da su proizvodili legice?


Za one genijalce koji misle da svojim orudem nisu mogli obradivat tako tvrdi kamen neka se zapitaju kako mi danas obradivamo dijamante ako su oni danas najtvrda(najtvrda tvar koju nalazimo u prirodi) znana tvar.
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 23:23   #6
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
@svima onima koji mise da su egipcani ljevali kamenje:
A tko kaže da su egipćani lijevali kamenje ili uopće izgradili piramide?
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Zasto su onda na svim poznatim staroegipatskim kamenolomima ostavljeni izrezbareni komadi kamena velicine i oblika podjednaki onima ugradenim u piramide?
Zašto?
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Zasto su onda na istim mjestima ostavljeni poluzirezbareni obelisci nekoliko puta veci od kamenja ugradivanih u piramide?
Zašto?


Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Za one genijalce koji misle da svojim orudem nisu mogli obradivat tako tvrdi kamen neka se zapitaju kako mi danas obradivamo dijamante ako su oni danas najtvrda(najtvrda tvar koju nalazimo u prirodi) znana tvar.
Dijamanti se režu drugim dijamantima. Zamisli koliko su "materijala za obrađivanje" morali imati da bi obradili svaki kamen sa svih strana savršeno glatkim. Nadam se da znaš koja je brojka u igri?
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:08   #7
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Jos da si smjesan
Nagradno pitanje frajeru: navedi ime JEDNOG JEDINOG faraona koji je pronađen kako leži u IKOJOJ piramdi?



Eto. Bravo. Vidiš da možeš i u trenu prestati biti idiot.
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:21   #8
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Kolko inteligentan moras bit da ides radit ogromnu kamenu zgradu sa tisucama radnika u kroz desetljeca zato da bi jedan idiot u njoj proveo par tisuca godina?
a koliko inteligentan moras biti da povjerujes da su ih gradili samo za faraone?
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:58   #9
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
a koliko inteligentan moras biti da povjerujes da su ih gradili samo za faraone?
OK, gradili su ih kao svemirske luke za elijene.

Zadovoljan?
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 20:13   #10
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Kolko inteligentan moras bit da ides radit ogromnu kamenu zgradu sa tisucama radnika u kroz desetljeca zato da bi jedan idiot u njoj proveo par tisuca godina?

Vjerojatno nisi niti svjestan koliko je dobro pitanje koje si postavio!
Odgovor je jedini logičan koji i može biti, a to je:
oni ih niti nisu gradili niti je njihova
prvobitna namjena bila ukopnička
Perceval is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 20:16   #11
Quote:
Perceval kaže: Pogledaj post
Vjerojatno nisi niti svjestan koliko je dobro pitanje koje si postavio!
Odgovor je jedini logičan koji i može biti, a to je:
oni ih niti nisu gradili niti je njihova
prvobitna namjena bila ukopnička

pa samim time što je i otvoren sarkofag a zatvorena piramida.
eto naprimjer naše groblje ima zatvoren grob i nema špic=fokus energije od nekoliko milona tona.
i još nismo riješili kvazi "airshafts" čemu služe
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 01:34   #12
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post

pa samim time što je i otvoren sarkofag a zatvorena piramida.
eto naprimjer naše groblje ima zatvoren grob i nema špic=fokus energije od nekoliko milona tona.
Nema. A zato što piramida nije grob. Niti je napravljena da bude grob, niti je i bila ikada ikome grob.
A taj sarkofag nije sarkofag nego dio rezonantne komore za generiranje MASER-a. Dimenzije odgovaraju.


Quote:
i još nismo riješili kvazi "airshafts" čemu služe
Sada služe za ventilaciju. Egipćani su ugradili ventilatore.
Nekada su služili kao valovodi za koherentno mikrovalno zračenje na 1,4 GHz.
Jedan za pobudno zračenje iz svemira, a drugi za izlazno zračenje u svemir.
Piramida je bila svemirski svjetionik napajan energijom seizmičkih vibracija.

Kada Dunn kaže da je možda uravnoteživala Zemlju, misli upravo na to: kao spregnuti oscilator preuzimala je svojim cjelobrojno smanjeno masivnim (u odnosu na masu tektonske ploče na kojoj se nalazi) tijelom seizmičku energiju, i tako ublažavala potrese. Zanimljivo, ja nisam znao da je to Dunn rekao. Netko je to tu sada spomenuo.
Ali znam da sam to JA rekao prije skoro godinu dana.

Zadnje uređivanje DagDugpa : 07.12.2008. at 01:40.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 01:36   #13
Velika piramida NIKADA nije bila grobnica.
Prije svega velika galerija i sve prostorije uske su i apsolutno neprikladne da se u njima izvodi pogrebna ceremonija. Kroz veliku galeriju moraš puzati, kroz antechamber se moraš provlačiti. Zamisli kraljevsku svitu na koljenima kako ispraća svog faraona i provlači se kroz šupljine i kanale, a gužva se u velikoj galeriji koja k tome ima eksponencijalni oblik...
No sasvim drugačiji smisao sve dobiva kada se kaže da su to bili akustički kanali, i da je piramida bliža zvučniku sa prijenosnom linijom nego grobnici.

Zadnje uređivanje luiz : 07.12.2008. at 12:20.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 08:28   #14
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
A kakva je tvoja?
Velika piramida NIKADA nije bila grobnica.
Prije svega velika galerija i sve prostorije uske su i apsolutno neprikladne da se u njima izvodi pogrebna ceremonija. Kroz veliku galeriju moraš puzati, kroz antechamber se moraš provlačiti. Zamisli kraljevsku svitu na koljenima kako ispraća svog faraona i provlači se kroz šupljine i kanale, a gužva se u velikoj galeriji koja k tome ima eksponencijalni oblik...
No sasvim drugačiji smisao sve dobiva kada se kaže da su to bili akustički kanali, i da je piramida bliža zvučniku sa prijenosnom linijom nego grobnici.
E vidiš, opet si dotaknuo moje područje. Akustika ... kako se baviš fizikom i matematika ti nije strana, vrlo se lak može izračunati karakteristika prijenosnog kanala koji služi kao pasivni filter i pasivno pojačalo te frekvenciju stojnog vala. Nadam se da znaš da se akustički valove šire samo ako imaš dovoljno materije.

A ispraćaj faraona je bio uz minimalan broj pratitelja, jer nisu baš lijepo završavali. A razmisli zašto su kopani kanali d strane lopova i razbojnika da dođu do odaja. Zlata je sigurno bilo i ne samo po zidovima.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 14:50   #15
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Kolko inteligentan moras bit da ides radit ogromnu kamenu zgradu sa tisucama radnika u kroz desetljeca zato da bi jedan idiot u njoj proveo par tisuca godina?
ili koliko inteligentan moras biti da bi radio piramidu desetljecima da bi na kraju propala u pijesak.
darkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 11:47   #16
Quote:
darkie kaže: Pogledaj post
ili koliko inteligentan moras biti da bi radio piramidu desetljecima da bi na kraju propala u pijesak.
Piramide nisu propale u pijesak. Ono što mi danas nazivamo piramidama to su "olupine" piramida, jer su kamen, koji je bio položen po piramidama da bio bio ravan zrakama sunca bogu Ra, musliman pokupili i sagradili džamije...
Ivananumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 13:11   #17
Quote:
IvanAnubis kaže: Pogledaj post
Piramide nisu propale u pijesak. Ono što mi danas nazivamo piramidama to su "olupine" piramida, jer su kamen, koji je bio položen po piramidama da bio bio ravan zrakama sunca bogu Ra, musliman pokupili i sagradili džamije...

Ali je bila dobrim dijelom zatrpana u pijesak. Kao i sfinga.
Što se tiče kuteva, znamo jako dobro koji je to kut. Nema to osobite veze sa suncem.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 11:39   #18
Reći ću vam jedno-kao vojnička velesila,Egipćani su bili goli kurac...

Eventualno bi osovjili Nubiju/Palestinu...

Mnogi su njih okupirali,uključujući dvaput Asirci,pa čak jednom i Nubijci!
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 23:11   #19
Quote:
IvanAnubis kaže: Pogledaj post
Piramide nisu propale u pijesak. Ono što mi danas nazivamo piramidama to su "olupine" piramida, jer su kamen, koji je bio položen po piramidama da bio bio ravan zrakama sunca bogu Ra, musliman pokupili i sagradili džamije...
Jebo me svako po redu u supak na ovome svjetu ako sam ja ovo napisao. niej me bilo na forumu jedno god dana , wtf?
btw Ivane ti si neka sotonjara?

Zadnje uređivanje darkie : 27.12.2009. at 23:20.
darkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 09:45   #20
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Kolko inteligentan moras bit da ides radit ogromnu kamenu zgradu sa tisucama radnika u kroz desetljeca zato da bi jedan idiot u njoj proveo par tisuca godina?
hahaha, tako je u nekom pogledu, ali ipak....
Marwill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.