Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 15:35   #21
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Tko je napisao da su egipćani bili glupi?
ma ne mislim glupi! mislim kao stare civilizacije, i da se općenito njih smtra glupljima od nas, i danas se ne može prihvatiti da su i oni bili napredni....

e,da,ono za piramide, jeste znali da bi nama trebala 81 godina da izgradimo sam taj potreban materijal za izgradnju (keopsove piramide), a egiptolozi drže da je ona izgrađena za oko 20 godina, a da ne pričam koliko bi nama onda trebalo da je sagradimo....!!!
i to da nema imena na piramidi, to je istina, i sfinga i 3 piramide te sfingin hram su mnogo bilje izgrađeni nego ostale piramide, koje su sada već pred raspadom....ej, ako hoćete, pročitajte knjigu "otisci bogova"-Graham Hancock, Proročanstva maya, ne znam atora, potražite i Roobert Bauval- Tajna oriona i Sfingina zagonetka...predobre su knjige, ja još pvu zadnju moram pročitat....
__________________
live and let live! :D
monna253 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:48   #22
Quote:
monna253 kaže: Pogledaj post
ma ne mislim glupi! mislim kao stare civilizacije, i da se općenito njih smtra glupljima od nas, i danas se ne može prihvatiti da su i oni bili napredni....

e,da,ono za piramide, jeste znali da bi nama trebala 81 godina da izgradimo sam taj potreban materijal za izgradnju (keopsove piramide), a egiptolozi drže da je ona izgrađena za oko 20 godina, a da ne pričam koliko bi nama onda trebalo da je sagradimo....!!!i to da nema imena na piramidi, to je istina, i sfinga i 3 piramide te sfingin hram su mnogo bilje izgrađeni nego ostale piramide, koje su sada već pred raspadom....ej, ako hoćete, pročitajte knjigu "otisci bogova"-Graham Hancock, Proročanstva maya, ne znam atora, potražite i Roobert Bauval- Tajna oriona i Sfingina zagonetka...predobre su knjige, ja još pvu zadnju moram pročitat....


Dajte ljudi -otkuda vam (ili tebi) ovakve neistine??? Materijala za izgradnju piramide imaš više nego dovoljno za skupiti samo na trenutnim bandićevim gradilištima u Zagrebu -daj malo razmisli kaj pišeš!!
Ove knjige koje spominješ su nagađanja i pretpostavke bez ikakvih dokaza (i uglavnom su netočne jer ciljaju isključivo na zanesenost čitaoca -otprilike kao da čitaš Dan Brown-a - koji isto piše faktički totalne neistine, a ipak ga neki uzimaju kao istinitog).

A ovo da je civilizacija (tj. trend) gradnje piramida imao svoj vrhunac, a nakon toga i pad (kao i mnogo toga u povijesti) nije ništa čudno, mistično i nevjerojatno. Preporučio bi ti da radije pročitaš neku ozbiljnu knjigu o egiptologiji od nekog relevantnog autora, ali te upozoravam da nećeš naći ovako spektakularne zapise već činjenice, ali isto tako fascinantne (jedino što čitanje takvih knjiga zahtjeva ipak dosta truda..za razliku od ovog gore što si navela).
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:32   #23
Thumbs down

Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Dajte ljudi -otkuda vam (ili tebi) ovakve neistine??? Materijala za izgradnju piramide imaš više nego dovoljno za skupiti samo na trenutnim bandićevim gradilištima u Zagrebu -daj malo razmisli kaj pišeš!!
Ove knjige koje spominješ su nagađanja i pretpostavke bez ikakvih dokaza (i uglavnom su netočne jer ciljaju isključivo na zanesenost čitaoca -otprilike kao da čitaš Dan Brown-a - koji isto piše faktički totalne neistine, a ipak ga neki uzimaju kao istinitog).

A ovo da je civilizacija (tj. trend) gradnje piramida imao svoj vrhunac, a nakon toga i pad (kao i mnogo toga u povijesti) nije ništa čudno, mistično i nevjerojatno. Preporučio bi ti da radije pročitaš neku ozbiljnu knjigu o egiptologiji od nekog relevantnog autora, ali te upozoravam da nećeš naći ovako spektakularne zapise već činjenice, ali isto tako fascinantne (jedino što čitanje takvih knjiga zahtjeva ipak dosta truda..za razliku od ovog gore što si navela).
da, o tome se slažem, piramide su imale svoj vrhunac i pad. to da, ali ovo za 81 godinu nisam pročitala u tim knjigama, nego na internetu, kad pročitaš te knjige, javi mi se. Nisam mislila da skupimo materijal, nego da vadimo blokove iz zemlje, i onda ih oblikujemo pa naslažemo....na to mislim, materijala ima na cijeloj zemlji, pa jeb*** Egipat je pustinja puna kamenja! nego te blokove treba posložit i izravnat, u Velikoj galeriji u piramidi blokovi su tako dobro spojeni da ne možeš ni karticu gurnit između. te su knjige plod desetogodišnjeg istraživanja, pa nećeš ić pisat knjižurinu od 500 strana bez dokaza i slično. jel sad shvačaš što sam htjela reč, nisi me skužio??
__________________
live and let live! :D

Zadnje uređivanje monna253 : 01.12.2008. at 16:35. Reason: samo
monna253 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:37   #24
e da, koga mi preporučaš da čitam, ako ima knjiga u knjižnici, svakako ću je pročitat.??
__________________
live and let live! :D
monna253 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:47   #25
Quote:
monna253 kaže: Pogledaj post
da, o tome se slažem, piramide su imale svoj vrhunac i pad. to da, ali ovo za 81 godinu nisam pročitala u tim knjigama, nego na internetu, kad pročitaš te knjige, javi mi se. te su knjige plod desetogodišnjeg istraživanja, pa nećeš ić pisat knjižurinu od 500 strana bez dokaza i slično.
to za 81 godinu je totalna neistina i lako je to dokazati - odi u Beton Lučko - izlit će ti blokova za cijelu piramidu u roku od mjesec dana (malo karikiram, ali eto -nije daleko od istine) tako da nema nikakve veze gdje si to pročitala.

Dijelom sam i čitao te knjige, ali i za one koje nisam - upoznat sam time koje teze iznose i na temelju čega su došli do tih teza. Teze u tim knjigama su neozbiljno postavljene, potenciraju se na n-tu neke stvari koje idu u prilog tezi, a apsolutno negiraju činjenice one koje opovrgavaju te teze. Jednom riječju -knjige su neozbiljne, napisane su senzacionalistički i s namjerom da se što više prodaju i iznose stvari koje su neistinite. Nisu niti pisane s namjerom iznošenja neke znanstvene istine. ovo.. "pa nećeš ić pisat knjižurinu od 500 strana bez dokaza i slično.."ipak više govori o tvojoj naivnosti (ništa osobno).
Tako da ti opet samo mogu reći da ti pročitaš neku relevantnu knjigu, a ne ovo što si nabrojala (to ti je otprilike kao da te zanima politika a čitaš Story) pa onda stvori nekakvo mišljenje..jer neke stvari koje se iznose u knjigama koje spominješ nisu samo neistina, već su smiješne za nekoga tko iole zna nešto o Egiptu..
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:52   #26
ok, ok ,sorry onda...nisam mislila da su to istinite ili neistinite knjige, ali da ako se već toliko trudiš, nešto iz toga mora proizač...-nešto je u tim knjigama i istina, to su njihova mišljenja, a ja se otprilike slažem s njima... ono za 81 god. ne mora biti istina, možda se onaj tko je to napiso malo proračuno....ajd mi reci neke knjige koje su "istinite"...pa da i ja saznam nešto o egiptu....
__________________
live and let live! :D
monna253 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 19:37   #27
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
odi u Beton Lučko - izlit će ti blokova za cijelu piramidu u roku od mjesec dana (malo karikiram, ali eto -nije daleko od istine)
U Lučkom tope kamen? Prvi glas. I lijevaju granit od kojih su građene tri velike piramide? I lijevaju ih u blokove od koliko tona?

Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Tako da ti opet samo mogu reći da ti pročitaš neku relevantnu knjigu, a ne ovo što si nabrojala (to ti je otprilike kao da te zanima politika a čitaš Story) pa onda stvori nekakvo mišljenje..jer neke stvari koje se iznose u knjigama koje spominješ nisu samo neistina, već su smiješne za nekoga tko iole zna nešto o Egiptu..
A ti si bio na licu mjesta i provjerio sve podatke pa znaš koje su knjige relevantne?
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 19:48   #28
Quote:
monna253 kaže: Pogledaj post
ma ne mislim glupi! mislim kao stare civilizacije, i da se općenito njih smtra glupljima od nas, i danas se ne može prihvatiti da su i oni bili napredni....
Ne bih rekao, možda se smatra da nisu tehnološki napredovali poput nas ali sigurno ne da su bili glupi. Na taj način bi mogao reći i da je današnja civilizacija ekstremno glupa pošto se velika većina nas šlepa na izumima možda stotinjak ljudi ne pridonoseći znanjima čovječanstva.

Quote:
e,da,ono za piramide, jeste znali da bi nama trebala 81 godina da izgradimo sam taj potreban materijal za izgradnju (keopsove piramide), a egiptolozi drže da je ona izgrađena za oko 20 godina, a da ne pričam koliko bi nama onda trebalo da je sagradimo....!!!
Na osnovi nekih zadnjih istraživanja kažu da nisu nosili blokove nego da se imali nešto slično cementu (zaboravih link) i na taj način su sagradili piramide. U tom slučaju nije potrebno toliko godina.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:07   #29
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Kolko inteligentan moras bit da ides radit ogromnu kamenu zgradu sa tisucama radnika u kroz desetljeca zato da bi jedan idiot u njoj proveo par tisuca godina?
Hajde saznaj koji to idiot je provodio tisuću godina pa ćeš vidjet da možeš u trenu biti idiot.
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:12   #30
Quote:
Maatsya kaže: Pogledaj post
Hajde saznaj koji to idiot je provodio tisuću godina pa ćeš vidjet da možeš u trenu biti idiot.
Jos da si smjesan



@svima onima koji mise da su egipcani ljevali kamenje:

Zasto su onda na svim poznatim staroegipatskim kamenolomima ostavljeni izrezbareni komadi kamena velicine i oblika podjednaki onima ugradenim u piramide?
Zasto su onda na istim mjestima ostavljeni poluzirezbareni obelisci nekoliko puta veci od kamenja ugradivanih u piramide?

Mislite da su proizvodili legice?


Za one genijalce koji misle da svojim orudem nisu mogli obradivat tako tvrdi kamen neka se zapitaju kako mi danas obradivamo dijamante ako su oni danas najtvrda(najtvrda tvar koju nalazimo u prirodi) znana tvar.
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 23:15   #31
evo malo i od mene:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=352831&page=15#363
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 00:23   #32
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
@svima onima koji mise da su egipcani ljevali kamenje:
A tko kaže da su egipćani lijevali kamenje ili uopće izgradili piramide?
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Zasto su onda na svim poznatim staroegipatskim kamenolomima ostavljeni izrezbareni komadi kamena velicine i oblika podjednaki onima ugradenim u piramide?
Zašto?
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Zasto su onda na istim mjestima ostavljeni poluzirezbareni obelisci nekoliko puta veci od kamenja ugradivanih u piramide?
Zašto?


Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Za one genijalce koji misle da svojim orudem nisu mogli obradivat tako tvrdi kamen neka se zapitaju kako mi danas obradivamo dijamante ako su oni danas najtvrda(najtvrda tvar koju nalazimo u prirodi) znana tvar.
Dijamanti se režu drugim dijamantima. Zamisli koliko su "materijala za obrađivanje" morali imati da bi obradili svaki kamen sa svih strana savršeno glatkim. Nadam se da znaš koja je brojka u igri?
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 00:55   #33
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
A tko kaže da su egipćani lijevali kamenje ili uopće izgradili piramide?


Mora da su elijeni

Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Zašto?

Zašto?
To je bilo retoricko pitanje, geniju.

Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Dijamanti se režu drugim dijamantima. Zamisli koliko su "materijala za obrađivanje" morali imati da bi obradili svaki kamen sa svih strana savršeno glatkim. Nadam se da znaš koja je brojka u igri?
Nadam se da znas da postoje i tvrde stjene od granita i vapnenca, a takoder su imali i metalna oruda. I kamenje uopce nije savreno glatko niti su savrseni izrezbarena. To su mitovi koji pokusavaju prodat kreteni da bi se njihove knjige bolje prodavale. Jedino sto je glatko su bili vanjski zidovi napravljeni od vapnenca koji su do sada vec nestali.
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:25   #34
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Možda nisu bili prvi od civilizacija koji su došli, ako je Atlantida postojala. No moje je mišljenje da su tamo bili.
Moglo bi se možda i dokazati da je jedna flota Ramzesa III došla do Centralne Amerike.
Na kraju krajeva ako se sjećam, Azteci su čekali Ku kul kana ili tako nekako, koji je trebao doći iz smjera sunca.

ne samo da je postojala, nego je još uvijek locirana u bermudskom trokutu ili pentagonu, ovisi kak gledaš
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:28   #35
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post

ne samo da je postojala, nego je još uvijek locirana u bermudskom trokutu ili pentagonu, ovisi kak gledaš
WTF?

Mozes mi dat koji link?
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:31   #36
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
WTF?

Mozes mi dat koji link?
samo logika i intuicija. dakle referiramo se na Platona. iza vrata gibraltara, dakle uzmimo razdoblje pan gee, što je iza vrata gibraltara? atlantsko jezero, podno brda Atlas. "iza 7 gora i 7 jezera.." nalazi se Atlantis.
dakle kontinenti spojeni, Atlantida u tom jezeru. po njoj je ocean dobio ime a ne vcvs.
dakle pogodio ju meteorit (i to ne jednom nego 2 puta direktni pogodak, neki kažu mjeseci zemlje pali na nju, ali opet..) i drugi napravio biblijski planetarni potop samo prije 12,500g.,
prvi udar prije - kontinenti se raspucali od Atlantide po zemlji po šavu, šav se vidi i u pacifiku i u atlantskom oceanu, zemlja se je trebala raspoloviti na pola, ili su to atlantiđani sami htjeli napraviti pa ih je meteorit samo zaustavio?
a ona se malo razvukla po dnu i otputovala većina u bermudski trokut zajedno sa Amerikom.

Zadnje uređivanje Gurdjieff : 02.12.2008. at 01:38.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:36   #37
po teozofskom učenju, atlantidska rasa je kosooka sa malim nogama, znaš.
američki indijanci, kinezi, japanci, tibetanci, nekadašnji egipćani, maje, inke, asteci, svi su njihovi potomci.
samo jezici im se razdvojiše.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:38   #38
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Mora da su elijeni
Aha, kužim. Ak se nečemu smiješ onda automatski nije tako.


Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
To je bilo retoricko pitanje, geniju.
Daj ti meni odgovori, pusti epitete....


Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Nadam se da znas da postoje i tvrde stjene od granita i vapnenca, a takoder su imali i metalna oruda.
Naravno da znam, ali da li su Egipćani znali? A njihova metalna oruđa su smiješno mekana jer nisu poznavali željezo već broncu, daj se malo informiraj prije nego se upustiš u raspravu ovako bahato.



Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
I kamenje uopce nije savreno glatko niti su savrseni izrezbarena. To su mitovi koji pokusavaju prodat kreteni da bi se njihove knjige bolje prodavale. Jedino sto je glatko su bili vanjski zidovi napravljeni od vapnenca koji su do sada vec nestali.
Daj ne piši gluposti. Pa blokovi su umetani tako precizno da ne možeš niti karticu ugurati između njih. I još su neki od njih imali izrezane kanale koji su rađeni po mjeri tako da se između 4 bloka skroji otvor.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:40   #39
prva rasa koja se smatra od boga a ne od zemlje (crnci) po zapadno-istočnim školama je bila atlantidska, dakle edomska rasa, druga je bila arijska, Adam i Eva drugi put.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:42   #40
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
prva rasa koja se smatra od boga a ne od zemlje (crnci) po zapadno-istočnim školama je bila atlantidska, dakle edomska rasa, druga je bila arijska, Adam i Eva drugi put.
Ma pusti antropozofska i teozofska sranja o porijeklu rasa.
Ovdje se piše o piramidama.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.