Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2009., 12:35   #61
Poslao sam upit PBZ-u prije 2-3 mjeseca, kad su najavili ukidanje usluge PBZ365 lite, i zamolio za obrazloženje u čemu je (ne)sigurnost prijave kombinacijom JMBG/PIN, kad taj model ionako samo omogućuje uvid u stanje računa, nikakve transakcije; ujedno sam prigovorio na takvu jednostranu odluku kojom mi se smanjuje dotadašnji opseg usluge. Dobio sam vrlo ljubazan odgovor da im je žao zbog mog nezadovoljstva itd. bla,bla bla, ali da je odluka takva kakva je, no da će razmotriti mogućnosti za ostavljanje besplatnog online uvida u stanje na računima. Nisu me baš uvjerili, ali sigurno znam da nemam namjeru plaćati niti kune samo za uvid u stanje (budući da mi je inače ZABA matična i 20kn/mj za paket 1-za-sve/optimum zadovoljava sve moje potrebe, osim što ne omogućuje korištenja visa electron kartice za plaćanje preko interneta)
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 12:44   #62
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
ne bi rekla "navodno"... Na Lite si se prijavljivao ukucavanjem svog jmbg-a. Ne'š ti zaštite takve... Token je ipak sigurniji, ne?

Jes but....lite nije omogucavao financijske transakcije.

Sve da mi netko i pokupi jmbg&pin, moze se samo diviti stanju na racunu.

Inace vec godinama koristim oba modela, jedan za transakcije a drugi za pregled dok sam van HR.

Sad cu ocito morati zatraziti i drugi token.
100 kn za extra uredaj, ne znam jos da li se mjesecna naknada zbog toga povecava ili ostaje ista.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 12:46   #63
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
ne bi rekla "navodno"... Na Lite si se prijavljivao ukucavanjem svog jmbg-a. Ne'š ti zaštite takve... Token je ipak sigurniji, ne?
Lite je bio samo za provjeru stanja, čak i da netko otkrije sifru nije mogao napravit stetu, samo vidit stanje.

Ali ipak ne kužim odakle ovakva panika zbog 8kn mjesecno, da se radi o 80 ili 800kn mjesecno, ajde, ali pojedi jedan hamburger manje i zaradio si za 2-3 mjeseca. Onaj tko nema 8kn mjesecno ili mu taj novac toliko znači da baca pjenu na usta zbog toga vjerojatno nema ni što pregledavati na računu.
juma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 12:51   #64
Ne znam kak ne razumiješ da se radi o principu, a ne o 96kn/godišnje (dobro, možda treba imati i imalo podravske i zagorske krvi za takav pogled na plaćanja ).
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:10   #65
Baš to, radi se o principu, jer ne zaboravite, ukida se i Optima jer je također kao nesigurna. Prije su nju naplaćivali 4kn/mj. Pa što su to onda ljudi ranije dobiavli za 4kn/mj? Ispostavlja se, nesiguran proizvod na kojem je banka tko zna koliko uprihodovala.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:19   #66
Quote:
TweetyTheBird! kaže: Pogledaj post
Ja sam već 4 puta bila u PBZ da mi ukinu dostavu prometa na kućnu adresu, i nikako da ukinu.
čak i kada sam otvarala račun nisu me niti pitali dali to želim nego su samoinicijativno uključili. internet bankarastvo je druga priča, ok, nije problem, neka naplate..ali 8 kuna? to je malo previše.. 8 kuna internet, 2 kuna dostava prometa na tekućem 2 kune na deviznom, 3 kune vođenje računa na tekućem, svakih 6 mjeseci 24 kune vođenje deviznog računa.. to je 15kn svaki mjesec ili a svakih 6 mjeseci 39 kn..
+ i to je samo ovo osnovno...
već dulje vrijeme razmišljam o raiffeisenu..
Ne moras nista placati za izvod:

prateći razvoj suvremene tehnologije i direktnog bankarstva, Privredna banka Zagreb je za Vas pripremila novu pogodnost - dostavu izvadaka računa na adresu elektroničke pošte bez naknade.
Ovu besplatnu uslugu možete ugovoriti u svim poslovnicama Privredne banke Zagreb te putem PBZ365 servisa.
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:19   #67
Banke samo pronalaze nove izvore zarade, koje im dopušta naš zakon i jedino što mi možemo napraviti je bojkotirati takve produkte.
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:32   #68
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Ne moras nista placati za izvod:

prateći razvoj suvremene tehnologije i direktnog bankarstva, Privredna banka Zagreb je za Vas pripremila novu pogodnost - dostavu izvadaka računa na adresu elektroničke pošte bez naknade.
Ovu besplatnu uslugu možete ugovoriti u svim poslovnicama Privredne banke Zagreb te putem PBZ365 servisa.
koliko često taj izvadak možemo dobiti ?

....neišta od toga, ja sam jučer bio u PBZ-u i pitao koja je alternativa a odgovor je bio : "odeš na bankomat i provjeriš stanje računa"
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:35   #69
Quote:
juma kaže: Pogledaj post
Lite je bio samo za provjeru stanja, čak i da netko otkrije sifru nije mogao napravit stetu, samo vidit stanje.

Ali ipak ne kužim odakle ovakva panika zbog 8kn mjesecno, da se radi o 80 ili 800kn mjesecno, ajde, ali pojedi jedan hamburger manje i zaradio si za 2-3 mjeseca. Onaj tko nema 8kn mjesecno ili mu taj novac toliko znači da baca pjenu na usta zbog toga vjerojatno nema ni što pregledavati na računu.

Ja ne želim platiti ono što ne moram!!!! I ne želim se iamti uslugu koja ne služi ničemu!!!

Ne želim plaćati ono što ne koristim!!
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:37   #70
Quote:
sugarray kaže: Pogledaj post
Banke samo pronalaze nove izvore zarade, koje im dopušta naš zakon i jedino što mi možemo napraviti je bojkotirati takve produkte.
Bome, to je rjršenje... ja razmišlajm o napuštanju PBZ-a. Živcira me i suviše.
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:52   #71
Quote:
TweetyTheBird! kaže: Pogledaj post
Jtekućem, svakih 6 mjeseci 24 kune vođenje deviznog računa.. to je 15kn svaki mjesec ili a svakih 6 mjeseci 39 kn..
+ i to je samo ovo osnovno...
već dulje vrijeme razmišljam o raiffeisenu..
ne znam za RBA, ali u ERSTE je vođenje deviznog tekućeg računa besplatno! barem meni do sada nisu ništa naplatili
__________________
ovdje je bio link na portal neprofitne udruge dok nije postala opasna konkurencija za forum.hr
Ivan Bajlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:54   #72
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Ovu besplatnu uslugu možete ugovoriti u svim poslovnicama Privredne banke Zagreb te putem PBZ365 servisa.
da li se ovo odnosi samo na tekući ili i na žiro račun. ja sam probao aktivirati opciju za žiro ali ne ide, a neda mi se prošetati do banke
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 14:28   #73
Quote:
sugarray kaže: Pogledaj post
Banke samo pronalaze nove izvore zarade, koje im dopušta naš zakon i jedino što mi možemo napraviti je bojkotirati takve produkte.
Produkte?
Dobro,ima li koja banka u HR besplatan uvid u stanje računa?
Ja znam da PBZ ima za poslovne korisnike (obrt,tvrtka) preko info kartice.Besplatno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:42   #74
ima svaka.. na bankomatu i u poslovnici..
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:56   #75
uvid u stanje na bankomatima i u poslovnicama je besplatno, ali nije besplatan taj račun čije stanje želiš saznati (osim ako si opunomoćenik pa trošak plaća vlasnik )
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:58   #76
Quote:
m515 kaže: Pogledaj post
Bome, to je rjršenje... ja razmišlajm o napuštanju PBZ-a. Živcira me i suviše.
svaka banka, ali svaka ima svoje zadovoljne i nezadovoljne klijente ... sve ti je to isti kakač samo drugo pakiranje ... zapravo postoje neke male nijanse, ali najveća vrijednost je u zaposlenicima koji su u kontaktu s klijentima
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 08:42   #77
besplatni su izvodi koje možeš podići na šalteru/primati na mail,a veće poslovnice imaju informatore gdje si besplatno promet možeš isprintati!

Kako 60kn mjesečno može biti povoljnije???
U PBZ je vođenje tekućeg računa 3kn, internet 8kn mjesečno, devizni rn je 20kn polugodišnje...
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 09:32   #78
E imam pitanje vezano za tu Lite uslugu. Imam istu, ali ju nisam išao zatvoriti. Sada ne znam da li će ju oni zatvoriti sami od sebe ili će mi početi naplaćivati prvu moguću. Otići ću do banke, ali ako netko zna već odgovor.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 10:43   #79
PBZ Optima mi je bila idealna, a sada sam primorana preći na ovu novu uslugu.
Nadam se do isteka ove "super povoljnosti", dakle do rujna, pronaći novu banku i odj Privrednu. Lopovi obični

slažem se s nekim od prethodnika. Podižem plaću s računa čim sjedne i ostavim im mizeriju.
Ušteđevinu sam davno zakopala u zemlju. Ne vjerujem više nikome. Pouka nam je bila ljubljanska banka, pa i Komercijalna svojedobno.
gorsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 11:42   #80
zatvara se sama, ne moraš u banku
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.