Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2014., 19:10   #401
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
.


Zarobljeni četnici 1993.

https://www.youtube.com/watch?v=82l8unFvynI


.
interesantno, svi "mobilisani", dopeljali humanitarnu pomoć, ništa neznaju, onaj, siroče, stao na vlastitu minu...
Pancho1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 16:49   #402
Evo koga zanima, postoje dvije knjige o 110. brigadi Karlovca (obje knjige pročitao), a koje opisuju situaciju na Klc ratištu od prvog dana zaključno sa Olujom. Knjige su odlične, opširno opisuju događaje na navedenom ratištu, te je iznimno zanimljiv komentar određenih osoba o tome kako i zašto je došlo do stradavanja naših boraca u tijeku Oluje.
__________________
Tko se usudi, pobjeđuje!
MCnab ZERO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 20:30   #403
Mogao si i napisat koje su to knjige. Sad moram guglat, a neda mi se.

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 21:35   #404
Baš se tako i zove: stodeseta brigada 1. dio i stodeseta brigada 2. dio.
__________________
Tko se usudi, pobjeđuje!
MCnab ZERO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 15:52   #405
Na današnji dan 1991. se odvijala razmjena zarobljenika na Turnju, točnije Jelašima. Bilo je na današnjem tv kalendaru. Jako malo podataka ima o tom događaju, našao sam jedino gdje Stjepan Adanić to opisuje kao triler. U tv kalendaru su rekli da je autobus sa srpskim zarobljenicima otišao u Jelaše, njih iskrcao, naše ukrcao i nazad na Turanj. I tak valjda par puta. Ako ima na forumu sudionika tog događaja molio bi da malo opiše kak je to išlo i zašto Adanić to opisuje kao triler. Hvala.
Pancho1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 13:54   #406
NAPOKON!

Bilo je i vrijeme!

http://kaportal.rtl.hr/hrastov-na-slobodi

__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 20:28   #407
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
__________________
Karlovac nikada neće biti Кордуновац
Pancho1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 15:54   #408
.

Malo mi je nejasno stanje oko gornjeg mekušje...

Jesu li četnici nakon pada kamenske ušli u gornje mekušje, što spada pod sam grad ja mislim, i jesu li tamo bili nakon oslobođenja rejona gojaki 19.10.1991.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 20:50   #409
koga zanimaju teme iz Domovinskog rata zanimljiva knjiga koja opisuje cijelu kronologiju Ogulina koji je bio dio karlovačkog zbornog područja " Ogulinski kraj u Domovinskom ratu", je knjiga Ivana Strižića
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 21:44   #410
bio 93. u selu vodostaj kao topnički izviđač.hladno,vlažno,maglovito,blatnjavo.danas reuma.upoznaj domovinu da bi je volio.
prataruša is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 16:13   #411
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
.

Malo mi je nejasno stanje oko gornjeg mekušje...

Jesu li četnici nakon pada kamenske ušli u gornje mekušje, što spada pod sam grad ja mislim, i jesu li tamo bili nakon oslobođenja rejona gojaki 19.10.1991.
Zauzeli su kasarnu u G. mekušju i držali je do Oluje. Inaće kasarnu i Karlovačku mljekaru je dijelila samo žičana ograda i cijeli rat, osim kad su borbena djelovanja bila prežestoka, su ljudi uredno išli na posao. S one strane žice su bili i neki bivši djelatnici firme.
__________________
Karlovac nikada neće biti Кордуновац
Pancho1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 06:53   #412
Na današnji dan 1991. god. osnovana je legendarna 110. Karlovačka brigada. Prvo postrojavanje bilo je spomenutog dana na starom gradu Dubovcu. Već krajem srpnja odlazi na borbenu zadaću u Topusko gdje ima prve gubitke, 2 poginula i nekoliko ranjenih. Tijekom najžešćih i divljačkih napada na grad drži crtu na Turnju i uz velike gubitke i nadljudske napore zaustavlja neprijatelja. Kasnije sudjeluje u borbama u bosanskoj posavini, na Kapeli itd. Prolazi i nekoliko preustroja pa Oluju dočekuje pod imenom 110. domobranska pukovnija. U obrani Hrvatske poginulo je 109 pripadnika brigade a preko 400 je ranjeno.
Svim pripadnicima 110. Karlovačke sretan njihov dan!
__________________
Karlovac nikada neće biti Кордуновац
Pancho1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 01:16   #413
Pozdrav svima.Nažalost,do vikenda ne mogu na laptop da sve pročitam (teško mi je preko mobitela)
Ako ima netko ovdje tko je bio na Husju (? Mislim da su bili tamo) s Nenom (ne znam prezime) i sa Đokom Konjevićem da se javi,ako nije problem.
Hvala vam
Lp2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 13:15   #414
https://kaportal.net.hr/aktualno/vij...te-priopcenje/

E sad, ako ovo nije provociranje, onda neznam kaj je. Za koju godinu će organizirat kolonu sjećanja na "nevinu nejač pobijenu od povampirenog ustaše". Ako im se to dozvoli imat ćemo po cijeloj zemlji slične situacije. Mišo legendo!
__________________
Karlovac nikada neće biti Кордуновац
Pancho1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 13:22   #415
Quote:
Pancho1 kaže: Pogledaj post
https://kaportal.net.hr/aktualno/vij...te-priopcenje/

E sad, ako ovo nije provociranje, onda neznam kaj je. Za koju godinu će organizirat kolonu sjećanja na "nevinu nejač pobijenu od povampirenog ustaše". Ako im se to dozvoli imat ćemo po cijeloj zemlji slične situacije. Mišo legendo!
jeli taj zaista poubijao zarobljenike ili se nešto drugo dogodilo ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 14:48   #416
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
jeli taj zaista poubijao zarobljenike ili se nešto drugo dogodilo ?
A gle, ja nisam bio tamo ali mogu ispričat priču koju svi znaju. Na most su došla 2 kamiona puna vojske, htjeli su u grad u jednu od vojarna gdje su trebali otpeljat tenkove iz te vojatne. Policija ih je na mostu zaustavila (naši su tamo imali punkt) i razoružala. Prva grupa je odvedena u policijsku stanicu, druga je postrojena kod ograde čekala valjda prevoz. U jednom momentu je jedan od vojnika pokušao otet oružje jednom od policajaca i Mišo je na to reagirao kako je reagirao. Izrokao ih je iz ultimaxa. Jedan od vojnika je ranjen pao preko ograde u rijeku Koranu i ujutro su ga našli nizvodno na obali i odveli u bolnicau i taj je kasnije pušten doma. To je jedna od stvari koja ide u korist obrani da nema govora da se radilo o namjernom i smišljenom ubojstvu. Druga stvar je da je prva grupa koja se je mirno predala i nije radila pizdarije preživila i kasnije puštena. Miši se 3 puta sudilou Karlovcu i 3 puta je oslobođen. Onda se umješala kurvinska politika druga Pupovca koji je tražio od Sanadera da mu se sudi opet, al ovaj puta van Karlovca. Na kraju je poslje još 2 ili 3 suđenja, ne sjećam se više, i malo u istražnom zatvoru pa malo vani, osuđen na 4 godine zatvora koje je odslužio (mislim da je sve skupa odgulio blizu 3 godine). Međutim ni to nije kraj. RH je isplatila ukupno preko 7 mil kn za odštete obiteljima poginulih i ranjenima, i sada od Miše traži povrat 6.5 mil kn (2 odštete su otišle u zastaru pa ne mogu tražit sve). Uglavnom, kao hvala što je branio državu i spriječio ulazak neprijateljskih vojnika u grad završit će sa obitelji na cesti jer će mu država otet imovinu. Eto ukratko...
__________________
Karlovac nikada neće biti Кордуновац
Pancho1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2020., 07:09   #417
Quote:
Pancho1 kaže: Pogledaj post
A gle, ja nisam bio tamo ali mogu ispričat priču koju svi znaju. Na most su došla 2 kamiona puna vojske, htjeli su u grad u jednu od vojarna gdje su trebali otpeljat tenkove iz te vojatne. Policija ih je na mostu zaustavila (naši su tamo imali punkt) i razoružala. Prva grupa je odvedena u policijsku stanicu, druga je postrojena kod ograde čekala valjda prevoz. U jednom momentu je jedan od vojnika pokušao otet oružje jednom od policajaca i Mišo je na to reagirao kako je reagirao. Izrokao ih je iz ultimaxa. Jedan od vojnika je ranjen pao preko ograde u rijeku Koranu i ujutro su ga našli nizvodno na obali i odveli u bolnicau i taj je kasnije pušten doma. To je jedna od stvari koja ide u korist obrani da nema govora da se radilo o namjernom i smišljenom ubojstvu. Druga stvar je da je prva grupa koja se je mirno predala i nije radila pizdarije preživila i kasnije puštena. Miši se 3 puta sudilou Karlovcu i 3 puta je oslobođen. Onda se umješala kurvinska politika druga Pupovca koji je tražio od Sanadera da mu se sudi opet, al ovaj puta van Karlovca. Na kraju je poslje još 2 ili 3 suđenja, ne sjećam se više, i malo u istražnom zatvoru pa malo vani, osuđen na 4 godine zatvora koje je odslužio (mislim da je sve skupa odgulio blizu 3 godine). Međutim ni to nije kraj. RH je isplatila ukupno preko 7 mil kn za odštete obiteljima poginulih i ranjenima, i sada od Miše traži povrat 6.5 mil kn (2 odštete su otišle u zastaru pa ne mogu tražit sve). Uglavnom, kao hvala što je branio državu i spriječio ulazak neprijateljskih vojnika u grad završit će sa obitelji na cesti jer će mu država otet imovinu. Eto ukratko...
Ovo je strasno. RH je isplatila odstetu za ubijene agresorske (srpske) vojnike dok agresor (Srbija) negira da je sudjelovala u tom ratu. Ova presuda ce svakako pomoci Srbiji da se opere od odgovornosti za stetu koju je nanijela prema RH. Svi znamo da je to ucinila Sanader-Pupvceva ekipa. Sto radi sadasnja ekipa politicara, zasto ne pokusaju zastiti Hrastova od nepravde koju su mu nanijeli politicari. Slazu li se i oni sa ovim progonom hrvatskog vojnika?
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2020., 22:37   #418
Quote:
germa-klen kaže: Pogledaj post

Dali je tada poginu "keko" iz radićeve,u tom našem tenku???
NE.

Keko, Francesko Kern je poginuo prilikom izlaska tenkova iz Logorista.

Keko je bio clan diverzantske (ili kako se vec zvala u to vrijeme grupe - cuo sam poslije sam da su nas zvali DUGA - diverzantska udarna grupa).

Druga granata ispaljena to jutro je pala pred kucu u kojoj smo bili (koliko se sjecam
nas 7-8, najblize Logoristu sa Belajske strane.

geler velicine nokta ga je pogodio u glavu i jos je bio ziv.

uvukli smo ga u kucu i cekali da prode kanonada. Neki lokalci koji su se sklonili sa nama u kucu su znali da ima neki auto u garazi, i uspjeli su dopeljati taj auto do kuce kada je granatiranje se pomaklo prema Dugoj Resi
. Stavili su ga u auto da ga voze na Svarcu. Medutim tada je vec pjesadila izasla van da skloni mine sa ceste (price o skolskim upaljacima su idiotarija).
Mi smo se napucavali sa njima i stitili ih dok su otpeljai Keku. Mi smo tada krenuli preko ceste da se maknemo. Dvojica nasih su uspjli preci preko ceste a mi ostali nismo jer su tenkovi vec krenuli.
ostali smo u toj kuci dok su tenkovi i pjesadija prolazili.
Najgore je bilo sto je pjesadija 8par njih stajalo ispred nase kuce i svaki tenk bi tu stao i primao instrukcije kuda dalje. culi smo ih kako pricaju.
I tako je bilo prvih 5 tenkova. Kada su oni malo prosli napred, mi smo uocili malu prazninu i smugnuli preko ceste na vinicu.

kako smo ostali zivi tih 2-3 sata dok je trajalo granatiranje a posebno kad je pjesadija bila oko kuce i tenkovi se zaustavljali samo Bog zna. Mozda zato jer je kuca dobila koju granatu a i prvi tenk ili ne znam vise je prasio po kuci sa brovingom po kuci pa su valjda mislili da nikog nema.
Cudno je to jer smo se mi napucavali sa njihovom prethodnicom koja je micala mine dok smo stitili ekipu da otpelja Keku.
Paul_Happyness is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2020., 22:48   #419
Zao mi je sto nisam ovu temu vidio i prije.

Nesto malo mogu reci o izlasku tenkova sa logorista.

BTW: ovo sto decki pricaju o dicnim zapovjednicima koji su ratovali iz zapovjednistva je istina.

Mi smo sa vinice najprije otisli u bolnicu gdje su nam rekli da je Keko umro a da ionako da je ostao ziv bi bio biljka jer mu je taj mali geler unistio mozak.

Kad smo dosli u zapovjednistvo, Brlacic je najprije rekao da smo mi pobjegli i da nisu tenkovi izasli van nego da nasi napadaju vojarnu.
Pokojni Hari ga je htio ubiti.
Nakon sat dva su trazili da idemo tamo jer oni ne znaju sto se dogada.
I nije to bilo tako prvi put.

BTW: Mi smo isli tamo oko prije 4 ujutro, jer je kao trebao to jutro poceti nas napad kasarnua nas zadatak je bio da se ubacimo izmedu korane i kasarne da sprecimo tenkove da idu preko korane?????
Mos mislit, nas 7 sa jednom zoljom bi to sprecili.
Inace smo prije toga ne jednom ponoci sminirali to podrucje koje je bilo jedno od najminiranijih podrucja u Klc.
I mi i cejeni su stavljali mine tamo.

Kao sto sam rekao nama su rekli da ce nasi napasti Logoriste to jutro, sa bog te pita koliko bojni a najaprije ce ga nasa artiljerija srokati.
Kad smo dosli tamo osim par lokalaca nigdje nije bilo nikog.

Keko i je poginuo jer je prva granata pala mozda 50-100 metara prema vojarni, ali se nitko nije uzbudivao jer smo mislili da su to nasi podbacili i da slijedece idu na kasarnu. zato nitko se ni nije pokusao zakloniti jer smo htjeli vidjeti kako nasi rokaju.
Druga je pala pred kucu i tako je poceo izlazak tenkova iz logorista.
koliko se sjecam bilo je nesto poslije 7 ujutro.

Sjecam se po tome jer je Keko jeo pastetu i jer smo bili zadovoljni da je napad propao (ni prvi ni zadnji put da su genijalne ideje napada se pokazale samo fantazijama) i Keko je pogledao na sat i rekao da se ovdje izlezavamo jos sat dva i onda idemo nazad u bazu. Njemu je taman dosla zena sa malim djetetom (par mjeseci) iz Svicarske pa je normalno planirao bar malo biti sa njima.

Pozdrav Germi koga znam a i neke druge decke bar iz videnja.
Paul_Happyness is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2020., 15:54   #420
Quote:
Pancho1 kaže: Pogledaj post
Na današnji dan 1991. se odvijala razmjena zarobljenika na Turnju, točnije Jelašima. Bilo je na današnjem tv kalendaru. Jako malo podataka ima o tom događaju, našao sam jedino gdje Stjepan Adanić to opisuje kao triler. U tv kalendaru su rekli da je autobus sa srpskim zarobljenicima otišao u Jelaše, njih iskrcao, naše ukrcao i nazad na Turanj. I tak valjda par puta. Ako ima na forumu sudionika tog događaja molio bi da malo opiše kak je to išlo i zašto Adanić to opisuje kao triler. Hvala.
Moguće iz razloga jer četnici nisu htjeli predati tijelo poginulog R.Klajnšeka kojega su zarobili, ubili i izmasakrirali, ali ja se ne sjećam točnog datuma, nemam niti bilješke, tu je negdje kraj 11.mjeseca bio kad su ga uhvatili i ubili. Možda se netko javi tko zna pobliže. Bilo je strašno i danima je bilo napeto, postrojba 2.bojna 110.brigade HV je držala Turanj i dok nisu vratili tijelo nije bilo govora o bilo čemu na Turnju. Tako da vjerujem, ako je to vezano uz ovo sto sam napisala, da je g.Adaniću na Turnju bio triler.
Stresy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.