Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 13:27   #161
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nema na čemu.

Vidiš da ni vrag nije uvijek tako crn...
bez brige, razlikujem ja jako dobro nijanse vragova, bar na forumu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:48   #162
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
On je lijen zato što radi. Ona je tuđom krivicom nesretna jer nije sve po njenom.

To da je promijeniti posao i struku pičkin dim probaj objasniti svim onim tisućama koje su trbuhom za kruhom otišle preko grane u bijeli svijet.
Što je također jedan od vidova baš toga, traženja boljeg posla.
Možda to tebi ružno zvuči, ali jest tako, evo ja sam jedna od takvih i sama. Otklonila sam već dvije realne ponude za puno bolju plaću i poziciju. Jer je nevažno za život kakav želim, ali bi sasvim lako moglo i ne biti tako jednostavno da je mom mužu jako bitno i potrebno da zarađujem nekoliko tisuća više i da sam neka "faca". Umjesto što guštam raditi do pola dvanaest, ili trinaest i onda imati brdo slobodnog vremena.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:57   #163
Nisam baš tako uvjerena da se itko zadovoljava sa nedostatkom djelovanja, nego mu samo zmišljava zamjene. Žene najčešće preko muškarca kojeg će uvjeriti u svoje zasluge i time sebi naprosto pripojiti njegovu gotovu vrijednost.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 18:34   #164
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Što je također jedan od vidova baš toga, traženja boljeg posla.
Možda to tebi ružno zvuči, ali jest tako, evo ja sam jedna od takvih i sama. Otklonila sam već dvije realne ponude za puno bolju plaću i poziciju. Jer je nevažno za život kakav želim, ali bi sasvim lako moglo i ne biti tako jednostavno da je mom mužu jako bitno i potrebno da zarađujem nekoliko tisuća više i da sam neka "faca". Umjesto što guštam raditi do pola dvanaest, ili trinaest i onda imati brdo slobodnog vremena.
E, sad si ti otkrila novu dimenziju svemira.
Krenula si iz fine kolijevke, kretala se iskljucivo unutar kruga koji ti moze pruziti komoditet na koji si navikla, a da ti pritom mozes doma u podne i sad ostatku svijeta prodajes zivotnu filozofiju.
Ne bi vjerovala, ali ima ljudi koji moraju odradit cak i 8, ako ne i nesto vise sati dnevno da bi manje-vise lagodno placali racune i zivjeli.
Jest da u hr ima podosta nacelnika opcina za koje se mozes udat, ali ne bas za sve zainteresirane.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 21:44   #165
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Što je također jedan od vidova baš toga, traženja boljeg posla.
Možda to tebi ružno zvuči, ali jest tako, evo ja sam jedna od takvih i sama. Otklonila sam već dvije realne ponude za puno bolju plaću i poziciju. Jer je nevažno za život kakav želim, ali bi sasvim lako moglo i ne biti tako jednostavno da je mom mužu jako bitno i potrebno da zarađujem nekoliko tisuća više i da sam neka "faca". Umjesto što guštam raditi do pola dvanaest, ili trinaest i onda imati brdo slobodnog vremena.
Da me ubiješ, nemam pojma što pokušavaš reći, a da ima veze s temom. Niti s mojim postom.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 22:23   #166
Sad je sve jasno, molim moderatora da zaključa temu jer je problem riješen.
Dotični suprug jedino što mora napraviti je:
A) naći posao od 8 do 12 (po mogućnisti vrlo solidno plaćen jer supruga ne voli financijske dubioze)
B) postati "aktivan", kavice, izleti, kino, čakulanje, zajedničko kuhanje...itd

To je to. Ljubav nije problem.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 02:10   #167
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
E, sad si ti otkrila novu dimenziju svemira.
Krenula si iz fine kolijevke, kretala se iskljucivo unutar kruga koji ti moze pruziti komoditet na koji si navikla, a da ti pritom mozes doma u podne i sad ostatku svijeta prodajes zivotnu filozofiju.
Ne bi vjerovala, ali ima ljudi koji moraju odradit cak i 8, ako ne i nesto vise sati dnevno da bi manje-vise lagodno placali racune i zivjeli.
Jest da u hr ima podosta nacelnika opcina za koje se mozes udat, ali ne bas za sve zainteresirane.
Ne prodajem životnu filozofiju, samo objašnjavam da je najvažnije što želiš. A o tome možeš odlučivati ako si prvo vlastitim trudom osigurao osnovu za normalan život po vlastitoj mjeri. Ja sam to učinila potrudivši se da završim fakultet s kojim se uvijek može u razumnom vremenu naći posao otprilike kakav hoćeš i u priličnom rasponu plaće i radnog vremena. Pa sada slobodno odlučujem koji su mi prioriteti u životu. Netko drugi to učini pokretanjem vlastitog posla, treći radom u inozemstvu, četvrti ostajanjem na seoskom gospodarstvu, peti radom na kruzeru, ili na još mnoge načine. Svaki od tih načina ima dobrih i loših strana, ali i cijenu koju moraš platiti za benefite.
Dok je zadržati se na poslu koji svatko može dobiti, što o njemu dovoljno govori, te ne riješiti svoje osnovne probleme, naprosto lijenost i totalna bezvoljnost.
Kolikogod u zemlji i vremenu bile teške ili dobre okolnosti, taj obrazac, te dvije vrste ljudi, ćeš uvijek naći. Dakle nije štos u nesretnoj zemlji, nego stajanju čvrsto na nogama, u realnosti
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 02:11   #168
Quote:
Zajko kaže: Pogledaj post
Sad je sve jasno, molim moderatora da zaključa temu jer je problem riješen.
Dotični suprug jedino što mora napraviti je:
A) naći posao od 8 do 12 (po mogućnisti vrlo solidno plaćen jer supruga ne voli financijske dubioze)
B) postati "aktivan", kavice, izleti, kino, čakulanje, zajedničko kuhanje...itd

To je to. Ljubav nije problem.
Eto vidiš da si shvatio, he,he,he.... Zar ne bi bilo lijepo?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 11:20   #169
Pitam se: zasto decki koji ne zele imati vremena za svoju curu uopce ulaze u vezu s curom?!

Za sta im, u stvari, ta cura treba?
Zapravo, pitanje za oba spola: zasto neke osobe ulaze u vezu za koju nemaju vremena, volje, zelje
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 11:56   #170
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Pitam se: zasto decki koji ne zele imati vremena za svoju curu uopce ulaze u vezu s curom?!

Za sta im, u stvari, ta cura treba?
Zapravo, pitanje za oba spola: zasto neke osobe ulaze u vezu za koju nemaju vremena, volje, zelje
Mislim da si pogodila bit.
Da on želi provoditi kvalitetno vrijeme sa curom,uspio bi u tome i uz posao.
Možda je zauzet za vikend,ali bi mogla ona uzeti slobodan pon.pa otić negdje.
Gdje ima volje,ima i načina.
Ne kužim da je baš tolko umoran,baš svaki,svaki i slobodan dan.

Meni izgleda da se ona žali stalno.On to ne čuje tak nego kao kvocanje.I još više bježi od nje.

Daleko od očiju,daleko od srca.
Nije to bezveze.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:00   #171
Jer su tako programirani, od strane roditelja i društva.
Drugi razlog je da ne poznaju sami sebe, ne znaju tko su. To je najveći problem svijeta.
Treći razlog je što za sebe misliš da si ženski ili muško, pa onda uskačeš u te cipele bez propitivanja.
Četvrti je što misliš da će ti taj netko donijeti sreću, a na žalost neće. Ako sama ne otkriješ gdje leži sreća, izvana ćeš u najbolju ruku dobiti lolipop, lizalicu, flaster.

Zadnje uređivanje Zajko : 30.08.2017. at 12:11.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.