Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2017., 09:43   #21
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Škrtost doživljavam kao štednju o tuđem trošku (tuširanje kod roditelja, kakanje kod Karla), drastičnu razliku u potrošnji ako osoba nešto plaća sama ili ako joj to plaća netko drugi, nepotrebno ugrožavanje kvalitete života i zdravlja zbog kratkoročne uštede.

Kako je ovaj topik krenuo, ispostavit će se da je škrtost izolirati potkrovlje.
Ovo. Nisam škrta.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:44   #22
Quote:
Bam Bee kaže: Pogledaj post
A baš će netko priznati da je škrt.
Pa da, sigurno nitko neće napisati kako frendica nije dovoljno često nosila poklonjenu joj majicu pa je tražio da mu je vrati da je proda na krpicama, ni kako četkicu za zube koristi dvije godine, ni kako štedi na hrani tako što hranu plaća po pol s cimerom i onda skuplje artikle odvlači u svoju sobu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:53   #23
Kupujem na akcijama i snizenjima. Neke stvari rijeeetko kupujem van akcija. Ne dozivljavam to skrtoscu nego stednjom.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:56   #24
Iliti pameću Pa tko normalan (ako baš ne treba hitno oprat gaće, a doma nema ni sapuna i nije bio u dućanu zadnjih godinu dana) kupi deterđent po cijeni od karikiram 40 kuna, ako je svakih 7 dana na akciji za 29.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:42   #25
Na pranju auta, ne idem u praonice (odem jednom godisnje). Pere ga kisa, evo upravo sad.
Na mobitelu - kupila sam ga za 150 kn, nije smartphone. I to je prvi kojeg sam uopce kupila. Ne trebam, dost mi je laptop i tablet (koji sam dobila na poklon).
Na smjestaju kad putujem, biram sto jeftiniji.
Na TV-u, nemam ga.
Jeftine tamne cokolade kupujem u Bosni, imam trenutno zalihu od 20 komada u spajzi.
Na dekorativnoj kozmetici jer ju koristim vrlo umjereno, imam samo jedam ruz i jednu boju laka za nokte (jedino mi se te i svidjaju na meni).
Ne mijenjam namjestaj po kuci.

Ne znam jel ima jos sto, nisam jako stedljiva.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:51   #26
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Škrtost doživljavam kao štednju o tuđem trošku (tuširanje kod roditelja, kakanje kod Karla), drastičnu razliku u potrošnji ako osoba nešto plaća sama ili ako joj to plaća netko drugi, nepotrebno ugrožavanje kvalitete života i zdravlja zbog kratkoročne uštede.

Kako je ovaj topik krenuo, ispostavit će se da je škrtost izolirati potkrovlje.
Da, da, slazem se.
Ljudi koji bas imaju mogucnosti, ali uvijek izbjegnu placanje u drustvu, skrtare na sebi i to na svemu, a ne bi ni osjetili da 3x vise trose, nikad, jer imaju i vise nego dovoljno, pa nepotrebno zive zeljni svega, osim kad drugi placa, cekaju na red za pretragu po 6 mjeseci, a lose im je i trpe, a istu mogu obaviti privatno bez da trepnu, jer sta ce oni placat, pa si nekad bas ugroze zdravlje nepotrebno, ucijek se uvale nekome za duzu voznju da ne trose benzin, a pritom ne ponude sudjelovati u trosku istog, tusiraju se iskljucivo u fitnesu, makar im nije ugodno, ali "kad vec placaju" (pritom saseru cijelu svlacionu i smoce i zaspricaju jer "bas me briga, ne moram ja cistit"...nece uzet taxi NIKADA iz principa...

Govorim o ljudima koji imaju, a skrtare na sebi i drugima.

Jos su mi manje jasni oni koji bez beda daju za cigarete, izlaske, razne fluposti, potrose dosta, ali "nemaju love" za privatni specijalisticki pregled, pa cekaju, a pregled kosta duplo manje nego njihov ukupni mjesecni trosak za junk food i pljuge. Al naglasavaju da nemaju love za to.
Je, znam da su platili zdravstveno, al jebemu, ak ti je lose, a termin dobijes za 6 mjeseci...
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:20   #27
Ja sam škrta dati za taxi ma kakvi vremenski (meteorološki) i vremenski (sati, minute, sekunde) bili.
Rađe ću se iz izlaska vraćati preko pola grada pješke ako nema tramvaja, čekat ga kroz dan kad pada kiša, a moram na neko 'fensi' mjesto..
Tu sam osim financijski škrta, škrta i za vlastiti komfor al financijska komponenta je bitnija.
abrakadabraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:36   #28
Na zobenima
__________________
I demand unconditional love and complete freedom. That is why I am terrible.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:40   #29
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Na zobenima
Imam jedne možda im je istekao tok trajanja :rastrošna:

(evo još jedne teme o zobenima )
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:41   #30
Quote:
abrakadabraaa kaže: Pogledaj post
Ja sam škrta dati za taxi ma kakvi vremenski (meteorološki) i vremenski (sati, minute, sekunde) bili.
Rađe ću se iz izlaska vraćati preko pola grada pješke ako nema tramvaja, čekat ga kroz dan kad pada kiša, a moram na neko 'fensi' mjesto..
Tu sam osim financijski škrta, škrta i za vlastiti komfor al financijska komponenta je bitnija.
Takav sam i ja imala stav prema taxijima.
A nekako mi je bilo i neugodno se vozit s nepoznatom osobom u autu.
Sad su pojeftinili, pa ajd tu i tamo. Kad kasnim na posao jer mi se ispraznio akomulator ili idem na Autobusni kolodvor s koferima.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:04   #31
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Iliti pameću Pa tko normalan (ako baš ne treba hitno oprat gaće, a doma nema ni sapuna i nije bio u dućanu zadnjih godinu dana) kupi deterđent po cijeni od karikiram 40 kuna, ako je svakih 7 dana na akciji za 29.
ja ne kuzim nikako tko kupuje one skupe tablete za sudjericu, mislim da je Calgon ili tako nesto po 70 kuna! a ima u dm-u i Mulleru citava kutija za 29, jednako dobro se sve opere.
ma opcenito deterdjenti za ves i sve, sve to kupujem u dm-u, cak su im i hipoalergeni djecji isto jeftini. i ne perem nista na vise od 40 stupnjeva, samo se bezveze unistava tkanina.
nemam djecu, ja sam hipoalergena

na samponima isto stedim u zadnje vrijeme, Mixa djecji sampon milina, mislim da je ili 19 ili 29 kuna, nisam sigurna. bitniji mi je regenerator i za to cu dat novce ali sampon samo da je djecji i blagi i bok, prije sam davala masne pare za one neke profi sampone jer imam kosurinu do struka ali deder, ne vidim nikakve razlike, dapace vise mi pasu ovi djecji.

ali da, ne smatram to skrtarenjem nego racionalnom ustedom.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:37   #32
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Škrtost doživljavam kao štednju o tuđem trošku (tuširanje kod roditelja, kakanje kod Karla), drastičnu razliku u potrošnji ako osoba nešto plaća sama ili ako joj to plaća netko drugi, nepotrebno ugrožavanje kvalitete života i zdravlja zbog kratkoročne uštede.

Kako je ovaj topik krenuo, ispostavit će se da je škrtost izolirati potkrovlje.
a baš... od svih upisa jedino perićka pari škrta


ja ne škrtarim na ničemu štedljiva sam osoba, kupujem na akcijama i sniženjima, dosta proizvoda kupujem od trgovačke marke (tipa dm-ove deterdžente, tablete za perilicu i slično)

jedino što za sve imam neku vlastitu granicu - npr. ne bi mi palo napamet dati za torbu više od 300 kuna, za traperice više od 250 kn, za čizme više od 400 itd.... imam brdo odjeće, volim modu, stalno nešto kupujem, a zapravo najmanje trošim na istu jer ju čuvam i nosim stvari stare po petnaest godina.



najviše mrzim ostavljati novac u dućanu za hranu
a najviše volim ostavljati u restoranu

čudi me da je ovdje toliko ljudi koji ne vole fino papati
doduše, nemam para za dubravkin put, ali obrok do maksimalno 300 kuna za dvoje mi je ok (za neki brzi ručak negdje ne dajem toliko, nego gablec cijene)...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:38   #33
Ne škrtarim. Škrtost nije sinonim za racionalnu potrošnju.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:42   #34
evo sjetila sam se za što sam škrta - za taksi! to samo ako baš baš baš moram, iako danas više nije skup
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:42   #35
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
doduše, nemam para za dubravkin put, ali obrok do maksimalno 300 kuna za dvoje mi je ok (za neki brzi ručak negdje ne dajem toliko, nego gablec cijene)...
Zadnji put u Dubravkinom putu sam ostavila cca 400 kn za 2 osobe. Nije to ekstremno skupo s obzirom na kvalitetu i količinu hrane.

To me sjetilo da sam ustvari rastrošna kad se radi o restoranima. S jedne strane ću kupiti hranu na akciji u dućanu, a s druge potrošiti na večere vani. Svakom njegovo.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:43   #36
Pa kad to nije (samo) hrana nego događaj neusporedivo mi je to.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:44   #37
ja sam bila par puta kad su me vodili i znam da je frend za nas šestero platio 4 soma kuna ok, pili smo fensi vina i neke japanske rakije, jeli po tri jela i deserte

ali ajde da se nagurat do 500 kn za dvoje
i gušt mi je otići na neko tako fino mjesto
samo kaj si to priuštim jednom dvaput godišnje
dok sam recimo po meksičkim i kineskim restoranima svako malo
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:50   #38
Volim klopati kao u restoranu, ali da ih obilazim bankrotirala bih Zna li tko neki dobar riblji restoran, a da te ne oderu? Isplati li se uopće na kontinentu ići po ribljim restoranima, kakva je kvaliteta ribe? Mislim isključivo na morsku ribu, riječna mi nije po mom guštu.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:54   #39
a čuj, bolji riblji restoran ćeš uvijek i platit
ja sam se iznenadila da Korčula u Teslinoj nije tako užasno skupa
i onaj riblji Baltazar na Novoj vesi


ovo je za Zagreb



(ima u teslinoj i onaj fora Tri ribice)
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:56   #40
Ma i ovi fini restorani po centru (Vinodol, Mundoaka i to) nisu toliko skupi, ne znam jesam li ikad platila više od 350 kn za dvije osobe. Ne jedemo u tri slijeda doduše, samo glavno jelo i podijelimo desert najčešće.

Bam Bee, Konoba Dida u Petrovoj ima finu ribu s gradela.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.