Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2017., 12:56   #7421
Bok Amerikanci,
tu sam jer me interesira nešto vezano za USA,jel ima tko da vozi kamion u USA ili netko tko se razumije u vozačke dozvole?
Živim u Hrvatskoj i imam Hrvatsku vozačku,profesionalni vozač kamiona,interesira me vozačka za kamion jel moram nešto polagat(vožnja,ispite ili šta već)i koliko bi to koštalo?
Kakve su plaće vozača?
Htio bi vozit kamion,ako bi uspio doći u USA,ako bi dobio radnu dozvolu,našao bih prije poslodavca,ili kako da opće krenem za vizom?
koja država je među boljima za posao,život,cijenama,plaćama?Jel bolje vozit i živjet u USA ili Kanada?
Nadam se da nisam fulao temu,hvala svima na odgovorima
nenno77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 13:34   #7422
Quote:
nenno77 kaže: Pogledaj post
Bok Amerikanci,
tu sam jer me interesira nešto vezano za USA,jel ima tko da vozi kamion u USA ili netko tko se razumije u vozačke dozvole?
Živim u Hrvatskoj i imam Hrvatsku vozačku,profesionalni vozač kamiona,interesira me vozačka za kamion jel moram nešto polagat(vožnja,ispite ili šta već)i koliko bi to koštalo?
Kakve su plaće vozača?
Htio bi vozit kamion,ako bi uspio doći u USA,ako bi dobio radnu dozvolu,našao bih prije poslodavca,ili kako da opće krenem za vizom?
koja država je među boljima za posao,život,cijenama,plaćama?Jel bolje vozit i živjet u USA ili Kanada?
Nadam se da nisam fulao temu,hvala svima na odgovorima
Ne vozim kamion, ja sam ipak aviondžija .

Znam nešto o vozačkim dozvolama, imam jednu iz Floride, a prije sam imao iz Kalifornije, Nevade, New Yorka...

Vozači kamiona su solidno plaćeni, no kao i drugo u ovoj velikoj zemlji, i to ovisi o tome koja je savezna država (nije isto ako si u NY, ID, MT, FL, CA...). Radna dozvola se ne dobiva uopće lako, uskoro će biti još teže. Puno ti je lakše trenutno dobiti dozvole u Kanadi.

Nisi fulao temu, pitaj što želiš.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 13:32   #7423
Posao u USA

Pozdrav svima.
Potrebna mi je mala pomoc. Radim za jednu Hrvatsku firmu koja me je iznajmila jednoj Njemackoj firmi sa kojom radim u Americi. Situacija je sljedeca.
Imam vizu B1 i B2 koja mi vrijedi do 2025g. Nemam radnu
vizu. Kompanija za koju radim u Americi zeli da ostanem raditi za njih direktno. Sad me interesira sto ja moram u Hr. napraviti da bi dobio radnu vizu.
djals is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:53   #7424
Quote:
djals kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Potrebna mi je mala pomoc. Radim za jednu Hrvatsku firmu koja me je iznajmila jednoj Njemackoj firmi sa kojom radim u Americi. Situacija je sljedeca.
Imam vizu B1 i B2 koja mi vrijedi do 2025g. Nemam radnu
vizu. Kompanija za koju radim u Americi zeli da ostanem raditi za njih direktno. Sad me interesira sto ja moram u Hr. napraviti da bi dobio radnu vizu.
Ta američka kompanija ti treba srediti radnu vizu. Ti ju ne možeš sam napraviti.

Btw. B1/B2 je turistička viza, B1 dio toga je business visit visa, no to se ne shvaća kao stvarna radna viza (koja može biti H, L, P, Q...). Na ovom linku imaš objašnjenje što se može činiti s B1 business visit vizom dok si u SAD-u.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 06:29   #7425
Quote:
djals kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Potrebna mi je mala pomoc. Radim za jednu Hrvatsku firmu koja me je iznajmila jednoj Njemackoj firmi sa kojom radim u Americi. Situacija je sljedeca.
Imam vizu B1 i B2 koja mi vrijedi do 2025g. Nemam radnu
vizu. Kompanija za koju radim u Americi zeli da ostanem raditi za njih direktno. Sad me interesira sto ja moram u Hr. napraviti da bi dobio radnu vizu.
Jesi li ti jedan od onih koji rade u VW u Chattanoogi? Cuo sam da gore ima grupa Hrvata, koji rade za VW u tvornici kao roblje.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:32   #7426
Ne baš dobre vijesti za mnoge... bit će dosta sporiji proces dobivanja zelenih karata preko zaposlenja(ARC).



Quote:
Getting a green card will soon take longer

It will soon take longer to get an employment-based green card, thanks to a new policy announced by U.S. Citizenship and Immigration Services on Monday that requires applicants to have an in-person interview to be cleared. Adding the extra hurdle will draw out an already slow process that employers and applicants have long complained about.

Why it matters: Usually, green-card applicants who are sponsored by an employer as part of a work visa — especially those on high-skilled work visas — are able to get the interview waived, helping to speed up the vetting process. That process (without an interview) already takes nearly a year, according to USCIS data.

The move is part of the Trump administration's interest in "strengthening the integrity of our nation's immigration system" by creating more robust vetting procedures, Acting USCIS Director James McCament said in a statement.

High-skilled frustration: The added hurdle for green cards will likely frustrate companies like tech firms that say they need workers with specialized skills from abroad to meet their labor needs. Tech firms argue they wouldn't have to rely on H-1B visas (which the Trump administration would like to restrict) if the process for employment-based green cards wasn't so arduous. As of Oct.1, the process will take more time.
Link na vijest
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 15:59   #7427
InterMezzo, kako si? Jesi evakuiran? Kakvo je stanje? Prosao si mi zilijun puta kroz glavu zadnjih dana....
Sretno!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 18:44   #7428
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
InterMezzo, kako si? Jesi evakuiran? Kakvo je stanje? Prosao si mi zilijun puta kroz glavu zadnjih dana....
Sretno!
Hvala na pitanju i brizi, sve je OK, evakuirani smo i na sigurnom!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:56   #7429
drago mi je, nadam se da ce sve proci koliko god bezbolnije moze... ljudi, vidim, ima svakakvih, pratim live camove i ekipa jos uvijek bezbrizno sece po Key westu.. https://www.youtube.com/watch?v=OUhXfVNW-Jg
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 01:25   #7430
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Jesi li ti jedan od onih koji rade u VW u Chattanoogi? Cuo sam da gore ima grupa Hrvata, koji rade za VW u tvornici kao roblje.
evo me nakon dužeg vremena.
nisam od onih koji rade u VW.
trenutno sam u Chicago i našao sam posao u struci.
za sad radim na crno ali moja firma rješava papire. platili mi stan, dobio auto i svaka tri mjeseca kuci.
nadam se da će sve ispasti dobro.
djals is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 03:59   #7431
Vi koji ste godinama u USA na zapadnoj obali ali i ostali koji ste tamo zivili pretezno L.A. tj. ako ste tu zivili ili bili duze vremena osim ono na koji dan u prolazu ili turisticki.

Pricam neki dan s osobom, koju sam upoznao davnih dana tocnije prije 26 godina. Isti smo godina, i ako razlicitih spolova, ista osoba je tu u L.A. od tada pa nekih deneciju naprijed radila i zivila. Imala povoljan posao i sve. No, neki dan kroz pricu o USA i sve, rece kako joj je bio zivot u L.A. doslovno dojadio bio. Kako se nikako nije osjecala kao kod kuce. Kako je L.A. nula po pitanju kulture itd.

Zato pitanje da li ste vi se osjecali u L.A. kao strano tijelo u stranom tjelu, i da li ste dozivjeli L.A. kao grad bez ikakve kulture?
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 04:12   #7432
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Možda zato što je ipak bolja od mnogo drugih zemalja. Pogotovo ako nisi lijen pa hoćeš raditi... oni koji znaju neki zanat, na primjer, ovdje mogu živjeti bolje no mnogi u Hrvatskoj, nije tajna da za sat rada nekog majstora (električara, stolara i sl. ...) naplaćuju 50-80 dolara na sat i bez problema dođu na zaradu od 2000-2500 dolara tjedno, ako ne i više. Također, u velikim firmama, ne gledaju jesi li ovaj ili onaj, uglavnom ovisi o tebi i možeš se probiti i uspjeti. Otvaranja malih firmi su laka i jednostavna i država se trudi ne stojati ti na putu uspjeha. Kuća ima skupih ali i manje skupih a osobno znam nekoliko njih koji su se preko kuća fino obogatili, kupujući jeftine, preuređujući ih i kasnije prodavajući za više. Zdravstvo jest skupo i po meni i najveći nedostatak u SAD-u, valja se oboružati dobrim osiguranjem. A i medicinski turizam može biti dobra opcija.
Ja licno bi samo pristao da radim u USA pod uslovom da budem glumac. To je ujednako i najlaksi posao na svijetu. Bar za nas koji to znamo, koji smo imali dramu u skoli i sl. Vecina Amerikanaca radi od jutra do sutra. Nije nemoguce ali tesko da mozes sebi izanjati posao gdje si dobro placen a da radis samo 25-30h na tjedan. Prednost USA sto te nece nitko gledati tko si, bar tako nije koliko ja znam. Dok u brojnim ako ne i svim drzavama unutar europskog kontinenta ces naici na to tko si, odakle si itd. Zdravstvo u USA, bar u mojim ocima, je luksuz. Vecinu Amerikanaca koje kazm koji su odlucili da zive negdje u Europi je obicno bilo zbog manje radnih sati, zdravstva, zakonskog zasticenja kao radnik pa cak i za neke zbog manje radnog stresa.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 18:13   #7433
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Vi koji ste godinama u USA na zapadnoj obali ali i ostali koji ste tamo zivili pretezno L.A. tj. ako ste tu zivili ili bili duze vremena osim ono na koji dan u prolazu ili turisticki.

Pricam neki dan s osobom, koju sam upoznao davnih dana tocnije prije 26 godina. Isti smo godina, i ako razlicitih spolova, ista osoba je tu u L.A. od tada pa nekih deneciju naprijed radila i zivila. Imala povoljan posao i sve. No, neki dan kroz pricu o USA i sve, rece kako joj je bio zivot u L.A. doslovno dojadio bio. Kako se nikako nije osjecala kao kod kuce. Kako je L.A. nula po pitanju kulture itd.

Zato pitanje da li ste vi se osjecali u L.A. kao strano tijelo u stranom tjelu, i da li ste dozivjeli L.A. kao grad bez ikakve kulture?
Preselila sam se iz Juzne Kalifornije ove godine i nisam se osjecala kao strano tijelo zbog nedostatka kulture koliko zbog nekih novih politickih struja koje su pocele kolati tom regijom. Na primjer, zbog neugodnih situacija koje su se stvarale kad bi netko od mojih prijatelja izrazio svoja misljenja dok su prozori bili otvoreni pa ja nasla pseci izmet pred vratima iduci dan i slicnih situacija, nisam bas bila zainteresirana za ostanak u takvom okruzenju.
Iskreno, ne zanima me kakvih su ljudi politickih uvjerenja dok god su OK ljudi, ali kad pocnu biti militantni, to mi nije OK.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 12:37   #7434
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Preselila sam se iz Juzne Kalifornije ove godine i nisam se osjecala kao strano tijelo zbog nedostatka kulture koliko zbog nekih novih politickih struja koje su pocele kolati tom regijom. Na primjer, zbog neugodnih situacija koje su se stvarale kad bi netko od mojih prijatelja izrazio svoja misljenja dok su prozori bili otvoreni pa ja nasla pseci izmet pred vratima iduci dan i slicnih situacija, nisam bas bila zainteresirana za ostanak u takvom okruzenju.
Iskreno, ne zanima me kakvih su ljudi politickih uvjerenja dok god su OK ljudi, ali kad pocnu biti militantni, to mi nije OK.
Desničari ili?
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 12:38   #7435
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Ja licno bi samo pristao da radim u USA pod uslovom da budem glumac. To je ujednako i najlaksi posao na svijetu. Bar za nas koji to znamo, koji smo imali dramu u skoli i sl. Vecina Amerikanaca radi od jutra do sutra. Nije nemoguce ali tesko da mozes sebi izanjati posao gdje si dobro placen a da radis samo 25-30h na tjedan. Prednost USA sto te nece nitko gledati tko si, bar tako nije koliko ja znam. Dok u brojnim ako ne i svim drzavama unutar europskog kontinenta ces naici na to tko si, odakle si itd. Zdravstvo u USA, bar u mojim ocima, je luksuz. Vecinu Amerikanaca koje kazm koji su odlucili da zive negdje u Europi je obicno bilo zbog manje radnih sati, zdravstva, zakonskog zasticenja kao radnik pa cak i za neke zbog manje radnog stresa.
Pa sad ovisi kakav glumac pretpostavljam. S ovim svim aferama o zlostavljanju, vidimo da je put do slave popločen svakakvim gadostima za koje treba imati vjerujem vrlo snažan želudac.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 14:28   #7436
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Desničari ili?
Iskreno, ne znam kakva je ovo sorta. Militantni nekakvi ljudi. Ako nisi tocno kako oni zele, onda ne valjas. Jako neukljucivi, iako se prodaju pod strasno liberalne.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 15:49   #7437
Imam dvojno drzavljanstvo (Hrvatsko + USA) I zivim u USA od srednjoskolskih dana. U USA sam se skolovao I radio) - u Hrvatskoj nikad nisam radio niti zavrsio skolu/fax.

Ako se vratim u Hrvatsku i ostavim novce u Americi - kakva mi je porezna situacija u Hrvatskoj? U Americi sam platio sav porez, ali nebi htio placati dupli porez.

Ispada da Hrvatska nema ugovor sa USA na duplo oporezivanje.

Povratnici iz USA - kako ste rijesili poreznu?

Hvala
AnteWest is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 00:15   #7438
Kako bi ovo izlegalo za povratnika u HR?

Recimo vratim se u HR, hocu kupiti auto i stan. Novce drzim na stranom racunu.

Da li mogu direktno platiti za auto/stan sa stranog racuna, ili moram iz mog racuna prebaciti pare na hrvatsku banku?

U slucaju da kupim stan od 100,000 eura i auto od 20,000 eura, da li mogu ocekivati poziv od porezne?

Hvala
AnteWest is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 13:29   #7439
Jesi li ti zvao poreznu i pitao?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 16:23   #7440
Kada budem bio u HR, planiram zvati poreznu i potraziti poreznog savjetnika. Do tada me zanima da li netko ima informacije u vezi svega toga.

Hvala.
AnteWest is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.