Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2017., 23:06   #241
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne znam spada li ovo pod US, LJES, Psihokauč, nebitno... Što bi za vas bila kvalitetna osoba?

Večeras sam nešto razgovarala s frendicom koja ima određenih ljubavnih problema i rekla je nešto tipa da je taj njen "kvalitetna osoba" i da zato ne želi odustati od njega unatoč vrištećim sjebanoćama. Zapitah se ja, ako maknemo sjebanosti, što od kvalitete ostaje, pa, eto, pitam vas- što je za vas kvalitetna osoba? Potencijal što netko može biti? Ostvarenost? Netko koga biste odveli mami na ručak?

Je li to netko tko jede Šimlešu za doručak, a Coelha za večeru? I ide u teretanu?
Tko je "radio na sebi".

Ili suprotno- što je nekvalitetna osoba onda? Netko tko pije, puši i seksualno je aktivan od 14-e?

I ono najviše tricky: Smatrate li sebe kvalitetnom osobom?

Trebala sam gledati film, ali sjebali mi se torrenti, ošao film u grotlo umirućih torrenata, pa eto, ajmo jedan besciljni krug.
Onaj koji me voli i to pokazuje, čak i ovo boldano nije problem. Može biti kvalitetniji od nekog tko ne pije, ne puši, sexa se od 25-te , ali prema meni je đubre.
Lilly blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 23:10   #242
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem. Dugo je bila sama. Ona zaista misli da on jest kvalitetan, samo kad bi... Vidi potencijal valjda. Ja vidim kretena. Ali to je tako uvijek s frendicama i njihovim kretenima. Vidimo jedne za druge. Nikad za sebe. Dok nije kasno.

Ja sam isto nekad za neke znala zabrijavati da su kvalitetni deep down, ispod tih naslaga bulšita koje prezentiraju, da im treba superljepilo da spoje te svoje probleme u glavi i da će onda biti ono za što se izdaju. Taj dan nikad nije došao. Nekim drugima su super takvi kakvi jesu. Sto ljudi, sto ćudi.
Pa da, ali kad kreneš od sebe npr. Da ti dođe neki koji je po svim standardima kvalitetan. Svaka majka bi ga poželila za zeta, ali tebi jednostavno ne odgovaje jer....nastavi niz. Svi imamo svoje neke projekcije, što nam odgovara a što ne. Ja ne bi bila ni mrtva sa većinom muževa i partnera od mojih frendica, ali njima to izgleda odgovara. Pa tko sam ja da sudim.
Lilly blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 23:13   #243
Quote:
LaRive kaže: Pogledaj post
E pa da. Ali to ti kažem, na početku ti se svidi bilotko, odnosno svidjela ti se i takva osoba.
Pa je, al po toj logici moze mi se na prvu svidjeti i psihotični serijski ubojica, to ne znaci da ima kvalitete koje su po meni vrijedne ostanka u vezi s njim.

Ovdje je rijec o kvalitetama osobe s kojom bismo zeljeli neki dublji, trajniji kontakt.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 23:15   #244
Da, slažem, se. Ja govorim o kvalitetama da se svidiš curi. Nisam ni čitao temu pa nisam vidio da se raspravlja o trajnijem druženju. My bad.
LaRive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 23:20   #245
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
To što sam bila zaljubljena, ne znači da sam imala mir u sebi i mir kraj te osobe. Velim ti da nisam i da ne, nije mi bilo s njim doma.
Nisam tad znala imenovati što je to, u tome jesam general nakon bitke, ali nisam osjećala taj mir. Samo nemir. Moguće je biti ludo zaljubljen i da je osoba ludo zaljubljena u tebe i da ste u vezi, ali da niste baš sretni. Samo si odbijate to priznati. Svašta je moguće.

Smatrala sam ga erm kvalitetnom osobom i nisam htjela odustati jer sam mislila da je stvar u nekim mojim demonima. No ne, to što smatram neophodnim za funkcionirajuću sretnu vezu, to nisam imala. Ne znam je li do mene, je li do njega, je li do nas, do čega je, ali imala sam samo emocije, ne i mir. Iako on nije radio ništa tad loše. To je došlo kasnije. Mogu ja to nazivati intuicijom i ne znam čime, ali nebitno je u konačnici. Znam samo da sam imala ludilo, ne i mir.
Znam što misliš. Bila sam ludo zaljubljena u nekog s kim nikad nisam imala mir. A onda sam upoznala nekog s kim sam se osjećala kao da sam doma. Na sigurnom. Nevjerovatna razika. A mislim da se radilo o inteligenciji između te dvije osobe i nekakvom shvaćanju života.
Lilly blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 23:57   #246
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
A dobre i kvalitetne osobe igraju na tuđe nesigurnosti, a kad ništa ne upali onda krenu direktno vrijeđat?

Ne poznaješ me i samim time nemaš pravo očekivat da će mi svi tvoji pokušaji humora (makar su to ustvari fiiino zapakirane uvrede) biti smješni.

Meni apsolutno nikad nije bilo bitno jel ti se sviđam ili ne jer mi je tvoje sviđanje bitno koliko i tvoje mišljenje o meni - nimalo.
Oš sad prestat ili ćeš nastavit naskakivat dok ti stvarno ne prijavim jebeni post?
Ak toliko želiš prijavu, prijavi se sam. Možeš se i to.

Sjaši sad.
I odi podjebavat nekog drugog



Listaš lijevo, listaš desno i gledaš lepe slikice .
Kakve nesigurnosti?
Nisam te dozivljavao ni nesigurnom, ti si se takvom pokazala.
Uostalom, jucer sam uz ostale rekao earth benderu da je prizemno sto ti spusta za tablete i sad odjednom pomislis da ja mislim da si ti downic.
To nema smisla, a i da jesi, opet bih te postovao kao covjeka.

Ali nema veze, ionak mi ne pasu ljudi s kojima se mora oprezno. Cak ni na forumu.

Do iduceg susreta...
Kisi. <3
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:01   #247
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Ajde da se složim

Plus, ne zna što je zrelost . Volim otvoren um.

Znam što nije kvalitetna osoba. Nije kvalitetna osoba ona, koja traži drugima mane da bi se osjećala bolje. Takve brzo detektiram. To ne znači da je ta osoba loša, samo, nije kvalitetna
Odvojila si se od svega sto su drugi rekli i uvela svoje sto je u nacelu isto.

Svi smo takvi. Neki vise, neki manje.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:03   #248
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Kvalitetan? Rijec mi se ne svidja u ovom kontekstu, no rekla bih da je to osoba prema kojoj mogu osjecati postovanje i za koju mogu reci da bih voljela biti poput nje.
Ne znam po cemu bi zelio biti kao netko drugi.
Imas li ti neke primjere za sebe?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:14   #249
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Nije bas preko 2 mjeseca. U kolovozu pocinje skolska godina.
I taj godisnji nije razlog sto sam 5-6 godina studirala i iz cijele palete ponudjenih zanimanja izabrala bas to.
A bogami nije ni previsoka placa razlog.
Poanta je da se mi mozemo i na klit postavit ali uvijek ce biti likova, i ti su u vecini, koji ucitelje percipiraju bas ovak kak to whats-his-nickname radi.
Zato i velim, ne isplati se zivcirati.
To sve treba privatizirat, i izbacit 3/4 predmeta iz programa. Koliko god te osobno pogađalo, ali po definiciji ste paraziti. Bez obzira na to koliko se neki od vas trudili (iako realno ne morate, možete radit što god vas je volja, jer ste zaštićeniji od polarnih medvjeda) na poslu.

Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Žao mi je da zbog nekih umišljenih balavica koje su te odjebale sad imaš takvo mišljenje općenito o ženama. Moje cure su normalne i uvijek spremne za zezanciju i priču, ali njima uleti netko jednom u 6 mjeseci ili jednom u tri godine. A one stvarno jesu kvalitetne osobe.
Nemam ja nikakvo mišljenje o ženama, nego sam napisao da odjebavaju frajere u klubovima, što je činjenica, a ti si to krenula opravdavat time što su frajeri u klubovima navodno ovakvi ili onakvi, a čitava poanta priče je da ne znaš kakvi su dok barem ne progovoriš s njim par rečenica, umjesto da ga smatraš ovakvim ili onakvim jer ti se usudio prići u klubu.

Sasvim je razumljivo da tvoje cure ne odjebavaju frajere kad im skoro nikad nitko niti ne prilazi. Ja sam spomenuo općenito situaciju. Naravno da ne odbijaju sve žene sve tipove, ali takav je običaj. A da istog upoznaju preko društva, onda bi počele razmišljati o tome je li kvalitetan, ovako ga unaprijed smatraju nekvalitetnim, jer kvalitetni muškarci valjda ne prilaze ženama u klubovima.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:18   #250
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
To sve treba privatizirat, i izbacit 3/4 predmeta iz programa. Koliko god te osobno pogađalo, ali po definiciji ste paraziti. Bez obzira na to koliko se neki od vas trudili (iako realno ne morate, možete radit što god vas je volja, jer ste zaštićeniji od polarnih medvjeda) na poslu.

.
Hjoj.
Reci to Agenciji za odgoj i obrazovanje, pa će da vidimo jesam li zasticenija ja kao prosvjetar ili ti kao roditelj.
O trudu i tome kak mozemo radit kaj nas je volja necemo.
Ne pogađa me osobno, malo me doduse pogađa kolicina ignorantnih mozgova i njihovo rapidno razmnozavanje ali i na to cu se valjda naviknuti.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:20   #251
Eh da. Kvalitetna osoba mi ne može biti netko tko se klanja Tržištu.
Dobro me podsjetiste.
Tko smatra da sve treba privatizirati i da je FF leglo parazita. Daleko mu lepa kuća.
Jednom sam traćila vrijeme na takvog robota i nikad više. Suštinske razlike u karakteru.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:58   #252
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Hjoj.
Reci to Agenciji za odgoj i obrazovanje, pa će da vidimo jesam li zasticenija ja kao prosvjetar ili ti kao roditelj.
O trudu i tome kak mozemo radit kaj nas je volja necemo.
Ne pogađa me osobno, malo me doduse pogađa kolicina ignorantnih mozgova i njihovo rapidno razmnozavanje ali i na to cu se valjda naviknuti.
Mene pogađa lopovluk i masovno ispiranje mozgova djece od strane lopova, i na to se nikad neću naviknuti, i doći će trenutak kad ćete biti stavljeni tamo gdje vam je i mjesto.

Nećete, i ne morate, a te svoje floskule ni toj jadnoj djeci više nećete moći podvaljivati još dugo.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Eh da. Kvalitetna osoba mi ne može biti netko tko se klanja Tržištu.
Dobro me podsjetiste.
Tko smatra da sve treba privatizirati i da je FF leglo parazita. Daleko mu lepa kuća.
Jednom sam traćila vrijeme na takvog robota i nikad više. Suštinske razlike u karakteru.
Nema ti kod nas klanjanja, niti nedodirljivosti, niti pisanja pojmova velikim slovom. To je obilježje totalitarnih umova i FF i inih parazita.

Ne možeš govoriti da daleko nam lepa kuća, a imati ili podržavati guranje prstiju u naš novčanik. To je dubinski dvoličan stav.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:59   #253
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Mene pogađa lopovluk i masovno ispiranje mozgova djece od strane lopova, i na to se nikad neću naviknuti, i doći će trenutak kad ćete biti stavljeni tamo gdje vam je i mjesto.

Nećete, i ne morate, a te svoje floskule ni toj jadnoj djeci više nećete moći podvaljivati još dugo.
tko te toliko povrijedio
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:59   #254
Jesu tebe doma školovali?

Pitam Kamenčekić-a
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 01:00   #255
Cry me a river, Hammer.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 01:01   #256
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Odvojila si se od svega sto su drugi rekli i uvela svoje sto je u nacelu isto.

Svi smo takvi. Neki vise, neki manje.
Ma nemoj? Ne vidim isto

Ne znam kakvi smo to svi i sumnjam da bih se složila
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 01:29   #257
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post

Nema ti kod nas klanjanja, niti nedodirljivosti, niti pisanja pojmova velikim slovom. To je obilježje totalitarnih umova i FF i inih parazita.
Ne diraj mi Filozofski.

"Najkvalitetniji" ljudi koje sam u životu upoznao su studirali tamo sa mnom.
I svi se krvavo borimo za svoju koricu kruha, natežemo se sa zamjenama, ugovorima o djelu i štotijaznam.

Paraziti su KBF i ekipa koji se uvale u crkvene strukture i cijeli život fino surfaju na novcu poreznih obveznika, a prodaju - maglu.
__________________
"Ave Caesar, morituri te salutant"
Magnus_The_Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 01:32   #258
"Kvalitetna osoba" je nekakav fiktivan pojam, ne moguće ga je definirati i ne postoji. Taj pojam, barem u kontekstu partnerstva u kojem se ovdje najčešće koristi, zapravo služi kao nekakvo opravdanje zašto smo sami tj. zašto nas nitko neće (). Otprilike kao što se kaže "bio bih sretan da imam to, to i to (nabroji neke stvari koje želiš)", tako je i dobar partner koji ima te, te i te osobine

I onda idu neka općenita nabrajanja - iskren, dobar, pažljiv, truć-srać...kao, svi smo mi dobre osobe, i svatko će za sebe reći da je dobra osoba, ali nekim čudom stalno upoznajemo kretene i ne-dobre osobe, lažljivce i prevarante, nasilnike itd. To su sve gluposti i opravdanja.

Postoje samo osobne preferencije i naši osobni kriteriji, ispod svog tog iskren, dobar, pametan, vrijedan bulšita se čim malo jače zagrebeš i pređeš na konkretne stvari kriju naši osobni stavovi i vrijednosti.


A nema boljeg dokaza za sve to nego činjenica da se tema o "kvalitetnim osobama" svede na raspravu jesu li veći paraziti učitelji, ili oni sa FF-a, ili oni sa KBF-a
Lamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 01:32   #259
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
tko te toliko povrijedio
A što bi me netko povrijedio? Samo imam zdrave oči da vidim što vi paraziti radite i koliko obraza imate.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Cry me a river, Hammer.
I opet, drago mi je vidjet trolerske pokušaje osobnog ismijavanja kao odgovor na rasturanje argumentima.

Quote:
Magnus_The_Red kaže: Pogledaj post
Ne diraj mi Filozofski.

"Najkvalitetniji" ljudi koje sam u životu upoznao su studirali tamo sa mnom.
I svi se krvavo borimo za svoju koricu kruha, natežemo se sa zamjenama, ugovorima o djelu i štotijaznam.

Paraziti su KBF i ekipa koji se uvale u crkvene strukture i cijeli život fino surfaju na novcu poreznih obveznika, a prodaju - maglu.
Paraziti ste i jedni i drugi. A vi koji se natežete sa zamjenama ste isto žrtve lopovskog sustava, jedino što u okvirima lopovskog sustava niste uspjeli, a htjeli biste, pa ga branite, umjsto da ga kritizirate.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 01:34   #260
S libertarijancima i ostalom bagrom nema nego trolanja. Boli me kurac za vaše osjećajćiće. Dovoljno što ćete razjebat ono malo što vrijedi na ovom svijetu. Jebo vas bog novca i tržišta i vaši skučeni umovi koji ništa što ne mogu utržiti ne priznaju. Gadite mi se, šta da vam kažem.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.