Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2007., 09:36   #21
Samo da pojasnim terminologiju.

Umetnuti znak je znak koji se sa svih svojih 30º nađe u jednoj kući. Ako se u njemu nalazi planeta, takva planeta se naziva umetnuta planeta. Kuća koja sadrži umetnuti znak naziva se umetnuta kuća (ovo s kućom može zvučati nelogično, ali je uvriježeni termin i u literaturi).

Postoje kuće koje su malene, te počinju i završavaju u istom znaku. Probala sam naći u literaturi i netu kako se takve kuće nazivaju, ali nisam nigdje pronašla poseban naziv za njih.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 10:02   #22
..a kuca koja je veca od 30stupnjeva ali nema umetnuti (ukljesten) znak tj. kroz nju se protezu dva znaka od kojih jedan "nosi" vrh te kuce, a drugi "nosi" vrh iduce kuce takodjer se zove umetnuta kuca?

ps: ispricavam se na konfuznosti, nesto mi zadnje vrijeme koncentracija nije na visini
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 10:26   #23
Quote:
elala kaže: Pogledaj post
..a kuca koja je veca od 30stupnjeva ali nema umetnuti (ukljesten) znak tj. kroz nju se protezu dva znaka od kojih jedan "nosi" vrh te kuce, a drugi "nosi" vrh iduce kuce takodjer se zove umetnuta kuca?

ps: ispricavam se na konfuznosti, nesto mi zadnje vrijeme koncentracija nije na visini
Ne,to nije umetnuta kuća..koliko sam ja shvatila.
Evo primjer da shvatiš: Npr,prva kuća ti počinje na 12 stepeni Riba,a druga na 7 stepeni Bika.Ovan je tu umetnut,uklješten znak,a planeta koja se nalazi u ovnu bi bila uklještena.
Nisam dosad obraćala pažnju na ovo,valjda zato što ja to nemam,a svi počinjemo od sebe.
Sad vidim da mi 12-ta kuća počinje i završava u lavu,znači isto je to i sa šestom u vodoliji,i jedino me tu bunilo kad gledam vladare kuća.Da li mi je Sunce vladar i prve i dvanaeste?
Isto tako,ako je nekome uklješten ovan i škorpija ,čega mu je mars vladar?
Kako u takvim i sličnim slučajevima gledamo na vladare?
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 10:55   #24
Ja(Lav) sam mislila(Merkur), pod terminom "umetnuta kuca" (Neptun)na kucu(Venera),koja na vrhovima ima isti znak. Npr. 5. kuca pocinje na 3 stepena Raka a zavrsava na 27 stepeni Raka. . . Ona i jeste umetnuta! Umetnuta ili ukljestena u jedan jedini znak!
arci 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:04   #25
Ne znam kako se to zove,al znam na šta misliš -meni 12-ta kuća počinje u lavu i završava se u lavu ,ali mi lav nije umetnut.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:16   #26
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Nisam dosad obraćala pažnju na ovo,valjda zato što ja to nemam,a svi počinjemo od sebe.
Sad vidim da mi 12-ta kuća počinje i završava u lavu,znači isto je to i sa šestom u vodoliji,i jedino me tu bunilo kad gledam vladare kuća.Da li mi je Sunce vladar i prve i dvanaeste?
Da, to i jest specifičnost takvih malenih kuća. Tvoja 12. i 1. su povezane istim vladarem.
Quote:
Isto tako,ako je nekome uklješten ovan i škorpija ,čega mu je mars vladar?
Samo da napišem da se ljudi ne zbune...termin "ukliješten znak" se često koristi umjesto "umetnuti znak".

Ne mogu umetnuti znaci biti ovan i škorpija jer nisu nasuprotni. Vladar kuće koja počinje ovnom je Mars, a one koja započinje škorpijom Pluton (standardno).
Quote:
Kako u takvim i sličnim slučajevima gledamo na vladare?
Potpuno isto kao i kod normalnih kuća koje započinju jednim znakom, a završavaju drugim. Vladar kuće je ona planeta koja je vladar znaka na vrhu (početku) kuće.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:24   #27
Quote:
arci 21 kaže: Pogledaj post
Ja(Lav) sam mislila(Merkur), pod terminom "umetnuta kuca" (Neptun)na kucu(Venera),koja na vrhovima ima isti znak. Npr. 5. kuca pocinje na 3 stepena Raka a zavrsava na 27 stepeni Raka. . . Ona i jeste umetnuta! Umetnuta ili ukljestena u jedan jedini znak!
Unosiš dodatnu zabunu.

Dosta sam istraživala terminologiju oko umetnutosti. Recimo...logično mi je da ne postoje umetnute kuće jer one nisu u stvarnosti nigdje "umetnute". Također bi mi bilo logično da se malene kuće (koje započinju i završavaju u istom znaku) nazivaju ukliještene kuće, jer su ukliještene, uhvaćene i sabijene u jednom znaku.

Međutim u literaturi nije tako. Nemaju moju logiku. Možda se u budućnosti netko nađe pa postavi jasniju i logičniju terminologiju oko toga.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 19:28   #28
Pa nije, ne mozes Lava zgurati da stane u horoskop Ovo je samo pitanje termina a analiza je ista Dakle, ti to zovi, kako ti pase
Ovo je odgovor za Sagan
arci 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 10:19   #29
Fish,nisi shvatila moje pitanje u vezi vladara.Uzmimo da nekome peta kuća počinje na 18 stepeni riba a završava na 5 stepeni bika.Imamo pritom izraženog marsa npr,ali koje kuće je on vladar?(ako izuzmemo škorpiju,da njome vlada pluton)
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 10:25   #30
fish, sagan, sad je jasnije hvala
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 10:38   #31
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Fish,nisi shvatila moje pitanje u vezi vladara.Uzmimo da nekome peta kuća počinje na 18 stepeni riba a završava na 5 stepeni bika.Imamo pritom izraženog marsa npr,ali koje kuće je on vladar?(ako izuzmemo škorpiju,da njome vlada pluton)
Zaista nisam.

Vladar 5. kuće u ovom slučaju je Neptun. A kako je ovakva velika kuća primjer umetnutog znaka ovna, Marsovo djelovanje se ispoljava kroz umetnuti znak. Mars nije vladar ni jedne kuće.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 11:25   #32
Koliko je interesantan primjer: 7. kuca pocinje u raku, zavrsava u djevici, znaci lav nije vladar niti jedne kuce, a njime vlada, naravno, sunce koje se nalazi u 5. kuci (lavovskoj)???
teknicoloreyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 11:30   #33
Quote:
teknicoloreyes kaže: Pogledaj post
Koliko je interesantan primjer: 7. kuca pocinje u raku, zavrsava u djevici, znaci lav nije vladar niti jedne kuce, a njime vlada, naravno, sunce koje se nalazi u 5. kuci (lavovskoj)???
Bilo bi lijepo od tebe da napišeš svoje viđenje iznešenih aspekata.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 13:40   #34
Pa sunce mnogo vise reagira na tranzite (kao suvladar 7.) koji se odnose na 7. polje nego li vladar 7. Isto tako, blizanacko sunce ima mnogo karakteristika lava. No, ovo moje iznosenje mi bas ne djeluje prestrucno
teknicoloreyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 00:37   #35
Quote:
arci 21 kaže: Pogledaj post
Jesam procitala unazad, ali nisam primjetila da je neko rekao i da je (skoro) pravilo, da AKO imas umetnute kuce,moras imati i umetnut znak ! Negdje taj uzeti dio kuce, mora biti nadoknadjen. Jel grijesim? ispravite me. .
Ja sam pisala 'umetnute kuce', a pod tim sam mislila uklijestene, tj. kuce koje pocinju i zavrsavaju u istom znaku, tj. umetnute su unutar jednog znaka. Naravno da ako imas umetnuta dva znaka da ces imati i takve dvije 'uklijestene kuce'. Namjerno sam tako napisala da se lakse razumije, pogotovo sto mi je smijesno da mnogi nazivaju kuce u kojima se nalaze umetnuti znakovi - 'umetnutim kucama'. To stvarno nema smisla. Eto, nadam se da nisam unijela zbrku.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 22:27   #36
Što se događa ako su umetnute 2 kuće??
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 13:41   #37
meni je umetnut znak u 12 kuci ,mislim 12 kuca mi je jako velika i zauzima cijeli znak ovna i jos polovicu bika i malo od ribe ....i jos se tu nalaze 2 planeta u ovnu i 2 u biku ,venera i jupiter u ovnu,i sunce i merkur u biku...isto tako mi je i 6 kuća jako velika dakle obuhvaća cijelu vagu ,pola škorpiona i malo od djevice.dok mi je npr 3( rak)i suprotna 9(jarac) kuća jako mala to mi se sve čini užasno ova me 12 kuća tako straši tako je grozna kad je vidim u svojoj karti!
sussana6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 14:41   #38
ja u 5. imam umetnutog jarca i naravno u 11. umetnog raka s suncem i venerom u konjukciji....a što se tiće one priče o kući ja doslovce tako živim danas ću spavat u plavoj sobi jer...pa sutra u ljubičastoj...iako mi je zapravo naranđasta spavaća.....i ako ne ostanem u dnevnom....šta meni ovaj tranzitni uran radi sa suncem i venerom pa to je čudo......ali dobro čudo......
astra0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 05:33   #39
da li je znak umetnut ako nije potpuno pod jednom kućom, jer ne kužim prvo pišeš više od 30 stupnjeva a onda pišeš da mora biti skroz pa čak i za 1 stupanj..hvala
__________________

Moji snovi nisu tek puke želje, ja ne postojim bez njih.
Ja ne živim u snovima, oni žive u meni..


mystery is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 13:29   #40
Quote:
mystery kaže: Pogledaj post
da li je znak umetnut ako nije potpuno pod jednom kućom, jer ne kužim prvo pišeš više od 30 stupnjeva a onda pišeš da mora biti skroz pa čak i za 1 stupanj..hvala
Umetnut znak znači: vrh kuće počinje u jednom znaku, idući znak je cijeli u kući, a a kuća završava u idućem znaku. Npr., 3.kuća počinje u ribama, a završava u biku, ovan je umetnut.

Uklješten znak: npr 3.kuća počinje i završava u ribama.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.