Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2018., 12:29   #1
Rana trudnoća i putovanje avionom

Drage trudnice zanimaju me iskustva ili barem nesto sto ste cule.. naime trebala bi u 7 tjednu trudnoce putovati let traje 2 h .. doktor mi je rekao da je to ok ali mene je svejedno strah jer sam citala svasta i ne bi se namjerno nekom riziku izlagala ako ne moram.. Sto vi mislite?
Dea1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 13:00   #2
Ja sam putovala avionom u ranoj trudnoci. Isto mi je dr rekla da smijem. I sve je bilo uredu. Tako da sretan put.
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 13:12   #3
Sto si to svasta citala?
Putovala sam avionom i u ranoj i relativno kasnoj trudnoci (33 tj) uz odobrenje lijecnika.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 18:06   #4
Ja sam putovala avionom u ranoj trudnoći kad još nisam znala da sam trudna ( 5, 6 tt) i to sveukupno nekih 14h leta...
Moram reći da sam vukla i ogromne kofere...
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 18:37   #5
Ok sad mi je maaalo lakse.. Meravigliosa potpis ti je top so me!
Dea1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 18:37   #6
Takodjer, putovala iz Hrvatske u Kanadu u 6 - 7. tjednu. 14 sati putovanja, od toga 11 u avionu. Srecom samo jedno presjedanje. I tri i pol tjedna prije je bilo isto, ali u drugom smjeru (ali tad nisam znala, napravila sam test u Hr). Samo putuj, ne propustaj!
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 19:50   #7
Quote:
Dea1234 kaže: Pogledaj post
Ok sad mi je maaalo lakse.. Meravigliosa potpis ti je top so me!


Samo putuj, sve će biti u redu!
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 11:10   #8
Putovala sam avionom 14 sati u ranoj trudnoci sa 7 tjedana. Napravili su mi ultrazvuk prije puta, cisto da budu sigurni da nije vanmaternicna trudnoca, da ne bi bilo komplikacja. Ali morala sam ici na dugacak put, te mislim da je to bilo sigurnosti radi...Put je prosao ok
Laquablue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 12:17   #9
frendici je muz ginic i nije dopustio da ide prva 3 mjeseca avionom, ne znam detalje zasto ali navodno nije dobro i treba izbjegavati...
gyioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 22:26   #10
Frendicin muz lupa gluposti.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 20:13   #11
Quote:
Loth_lorien kaže: Pogledaj post
Frendicin muz lupa gluposti.
kad sam bila kod zubara pitali su jesam li trudna jer me šalju na rendgen - rekla sam da ne znam ,na što je doktor rekao kako je njihov aparat najnoviji i da mu je zračenje jednako onom u avionu, a kod njih još dobijem i zaštitnu pregaču - pa mogu na rtg bez obzira na trudnoću.


evo..možda moj odgovor nekome pomogne
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 22:57   #12
Kolicina radijacije kod povremenog putovanja avionom je zanemariva
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 08:50   #13
Prijateljica cilu trudnocu putuje avionom, eno je ziva i zdrava i ona i beba. Mislim da nemas straha, pogotovo ne u ranoj trudnoci (ako je sa trudnocom sve u redu naravno). Ja cu letit u 34 tjednu, doduse na samo 2 sata, ali gin smatra da nema nikakvih prepreka dok god je sa bebom na pregledima sve kako treba bit.


Sent from my iPhone using Tapatalk
minimiskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 20:22   #14
Još nisam čula da je putovanje avionom ili bilo čim rizicno u urednoj trudnoći. A svašta sam istraživala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 09:08   #15
Putuj. I ja sam i sve je u redu. Ne znam nikog tko je imao ikakve probleme u raznim stupnjevima trudnoće.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 15:42   #16
Quote:
Loth_lorien kaže: Pogledaj post
Frendicin muz lupa gluposti.
kultura komunikacije na nivou
objasnio mi je da se radi o nekim tlakovima koji mogu biti stetni.
gyioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2018., 09:26   #17
Quote:
gyioia kaže: Pogledaj post
kultura komunikacije na nivou
objasnio mi je da se radi o nekim tlakovima koji mogu biti stetni.
Na koji nacin tlak u kabini ugrozava trudnocu u prva tri mjeseca? Moze izazvat pobacaj? Djeluje teratogeno? Nesto trece?
Stojim pri izjavi da lupa gluposti.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 21:35   #18
Putovala kad Sam bila cca 5 dana trudna (2,5 h) i kasnije opet u 18 tt (povratak u 19 tt) (ukupno 5 sati leta u oba smjera, sa jednim presjedanjem). Sve proslo ok.
Majuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 19:43   #19
Putovala i sve je bilo ok
tužni cvjetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2018., 07:50   #20
Za ljude koji rade u avijaciji,pilote i stjuardese,zabranjen je rad u avionu cim se sazna za trudnocu.
Putovanja avionom su najopasnija zbog zracenja prva tri mjeseca dok traje formiranje djeteta,iduca tri se moze bezbrizno,ali najnormalnije i do 37 tjedna trudnoce nakon cega vec treba gin odobrenje jer kompanije bez toga papira vise ne pustaju trudnice u avion.

Vezano za prva tri mjeseca-naravno da netko tko ode na putovanje ne ozraci se kao netko tko svakodnevno radi u avionu, stoga ne vidim problem putovanja istim u bilokojem razdoblju
Lorelai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.