Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u bosanske piramide?
Da 281 37.27%
Ne 387 51.33%
Nemam mišljenje 86 11.41%
Glasovatelji: 754. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2006., 00:21   #61
Quote:
Spawn kaže:
kolega Jalnuški, moram vas ispraviti.. ovako to ide

..........
....
.
Dosad je na Visocici radilo na desetine visokokvalifikovanih strucnjaka, inzenjera i doktora, svaki sa desecima godina radnog iskustva iz svojih oblasti, i svi se manje-vise slazu da brdo Visocica krije nesto. Jesu li ti i oni smijesni?
Against is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 00:46   #62
Quote:
Spawn kaže:
kolega Jalnuški, moram vas ispraviti.. ovako to ide:
Ipak će ovo biti najtočnije:

..............................
................

-Sunca ------Mjeseca--------Zmaja
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 01:01   #63
daklem,Bosnjaci ce pisati hrvatima historiju
AlBundy02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 10:25   #64
A što ako se ustanovi da su piramidu sagradili Hrvati pomoću vlasitog kapitala i organizacije, a da su Bošnjaci bili samo građevinci - zidari, moleri, tesari i tako (kao i danas)?





__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 10:36   #65
Quote:
Against kaže:
Jebo vas Egipat! Hoce li vise itko skontati da, ako uopce i nadju piramide, nece imati nikakve veze s onima u Egiptu?!

ma kaj nema!?
znash zakaj su Piramide u Bosni starije od onih u Egiptu?
zato jer su Bosanci prije sredili gradjevinsku dozvolu.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 16:51   #66
Govorite nama da ne mozemo tak brzo zalkljucit da postoje piramide. A kako ste vi zakljucili da u Visokom nema piramide? Na pocetku sam, naravno, i sam bio pun skepticizma o postojanju ali sad sam uvjeren! Mislim, toliko vas je hrvate uhvatila ta neka piramidfobia da na sve postove o Bosanskim piramidama samo se kreveljite....narocito Jalnuski...bogami ko lud na brasno!!!
AlBundy02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 16:52   #67
Quote:
AlBundy02 kaže:
daklem,Bosnjaci ce pisati hrvatima historiju
Bundy je definitivno jedan od većih luđaka na ovom forumu.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 17:16   #68
Evo najnovijih snimaka s nalazišta s AlBundyjem u prvom planu.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 17:56   #69
Quote:
posmatrač kaže:

Prema tome, gospodo, nema potrebe za zabrinutost. Dapače, radujte se slobodno () jer će ova iskopavanja na Visočici uveliko doprinjeti i restauriranju i trajnoj zaštiti grada “Visoki” i svih okolnih nalazišta, što stručnjaci koji se bune do sada nisu bili u stanju uraditi a to im je bio posao – valjda se i bune zato što će se pokazati da u biti ništa i ne rade, sem što uzimaju lovu za taj svoj nerad.
E pa falabogu da je tako
I onda se neke optužuje da pri interpretaciji vijesti ne znaju koristiti mozak
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 17:57   #70
Quote:
Against kaže:
Jebo vas Egipat! Hoce li vise itko skontati da, ako uopce i nadju piramide, nece imati nikakve veze s onima u Egiptu?!

Vjerojatno neće, pretpostavka je da su sličnije onima u Srednjoj Americi. Možda su i starije?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 17:59   #71
Quote:
AlBundy02 kaže:
sta ti lupetas o nekom mladim nacijama,shvati nerazumni covjece da je Bosna bila sjediste drevne civilizacije i pismenosti.sve je poteklo iz Bosne i Bosanci ce biti dozivljavani u svijetu kao potomci te legendarne civilizacije,pa cete se i vi otimati i tvrditi da ste Bosanci,toliko ce to biti popularno.
Mene iskreno boli kita za podrijetla nacije ove ili one

Ali piramidice zato
Skladišta energije
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 17:59   #72
Nije bolest sve što boli...
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 18:02   #73
Quote:
Against kaže:
Ma nemam vise zivaca pisati na kojekakvim forumima, vise sam postao pasivni promatrac diskusija koje me zanimaju. Ali zainteresovale me ove "piramide", pa sam pokusao potraziti neka druga misljenja, hopefully kvalitetnija.

Ocigledno je da su se ljudi podijelili u 2 skupine: oni koji bezrezervno podrzavaju postojanje "majke svih piramida", sto je samo po sebi idiotizam s obzirom na trenutni stupanj istrazivanja

i oni koji bez pravih argumenata opovrgavaju cak i teoretsku mogucnost postojanja istih. (oni konzervativci sto su potpisali onu debilnu peticiju "zaustavimo diletanta!" )

Argumenata oskudjeva i sa jedne i sa druge strane tabora. Recimo, famozni geodetski elaborati, rezultati satelitskih snimaka i termalnih grafova nitko, koliko sam uspio pronaci, nije adekvatno osporio, ali ni dokazao.

Mene samo zanima cisti znanstveni, arheoloski pristup ovom "problemu". Moze li me netko uputiti na prava vrata?
Teško da će te itko uputiti, barem zasad, trenutno je cijela priča još uvijek u sferi "bajke"

A ja sam u svojim napisima poprilično subjektivna, to je činjenica Majka piramida ili ne, Balkanci stari narod ili ne - uopće me nije briga, kao što i rekoh
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 18:02   #74
Dobra vijest- zasticena zona oko srednjovjekovnog grada je znatno prosirena u odnosu na period prije ovih iskopavanja.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 19:39   #75
sad kad indijana udje s bakljom u piramidu osvjetli zid a na zidu sahovnica....

aupickumaterinu
 
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 19:44   #76
Quote:
LostCase kaže:
sad kad indijana udje s bakljom u piramidu osvjetli zid a na zidu sahovnica....

aupickumaterinu
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 20:31   #77
Sto bi znacilo da ste i sahovnicu od nas "prepisali"
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 23:20   #78
Quote:
LostCase kaže:
sad kad indijana udje s bakljom u piramidu osvjetli zid a na zidu sahovnica....

aupickumaterinu


Ma ima i gorih stvari .... šta misliš nađe recimo natpis "Srbi svi i svuda" .... ko bi osto od njih onda.

Negoo .... bila danas emisija na RTRS-u gostovali Osmanagić i 4 stručnjaka potpisnika onog pisma od neki dan (među njima i jedan arheolog iz Pule) - iznosili argumente za i protiv .... bila i anketa za gledatelje. Nakon emisije 87% gledatelja RTRS uvjereno u postojanje piramide, a stručnjaci pristali da u subotu posjete lokaciju i na licu mjesta se uvjere u Osmanagićeve tvrdnje.

posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 23:24   #79
Quote:
LostCase kaže:
sad kad indijana udje s bakljom u piramidu osvjetli zid a na zidu sahovnica....

aupickumaterinu
Odmah će početi radovi na zatrpavanju.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 23:29   #80
Quote:
salvador2 kaže:
Odmah će početi radovi na zatrpavanju.


Tražit ćemo zaštitu autorskih prava
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.