Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2012., 23:39   #1041
mi imamo dvije jakne od perja,jedna bas benetton,i perem ih bez problema u masini na 40 stupnjeva i nikad nista,samo je vazno dobro ju protrest prije nego ju stavit susit i stavim ju na vjesalicu i sa svij stran okrecem svako malo,protresem i duze susim ,ona dodje tanka ko palacinka ali kad se osusi opet dodje na svoje i bude super
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 04:26   #1042
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
imamo i mi takvu iz benettona, i to bijelu
ja je perem u mašini, na 30, iscentrifugiram normalno, na 800 okretaja.
onda je obisim vani, za donji rub da visi i protresem koliko god mogu. perje se skupi u one utore. baza je u tome da svako malo protreseš to perje, odnosno razdvajaš ga prstima preko jakne.
već sam nekoliko puta oprala i bez problema se to perje raširi i posuši, jakna odlična.
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
možeš prati ali postoji trik
uglavnom radi se o ubacivanju loptica u mašinu kad se pere jakna tako da te loptice bombaju jaknu i da tako perje ostane svugdje a ne samo u jednom dijelu
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
mi imamo dvije jakne od perja,jedna bas benetton,i perem ih bez problema u masini na 40 stupnjeva i nikad nista,samo je vazno dobro ju protrest prije nego ju stavit susit i stavim ju na vjesalicu i sa svij stran okrecem svako malo,protresem i duze susim ,ona dodje tanka ko palacinka ali kad se osusi opet dodje na svoje i bude super
Mislim da ću preskočiti
Jer nemam jednostavno kad protresati i razdvajati perje svako malo dok se jakna suši. Stavim van sušit ujutro i pokupim popodne kad se vratim s posla, ako imam sreće, prije nego se zrak zadimi jer svi lože. Radije kupim neku "običnu" jaknu, pa da ne moram razmišljati kako će izgledati nakon pranja
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 09:05   #1043
što se tiče jakni i perja

imala sam svjetlo sivu pa sam je isto tako oprala i sva mi je ostala flekava od perja
ali sada crnu bez beda bacim u vešmašinu,dodam dvije teniske loptice i milina....

tako da ako nije svjetla ja bi kupila
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 12:46   #1044
Mi smo kupili ove zime Benetton jaknicu tamno sivu za decka, s perjem, i oprali smo ju vec, i nisam ju niti jednom okretala niti prstima nista namjestala, oprala, stavila vani susit, predvecer pokupila i to je to.

Taman posla da ju jos okrecem.. i ista je kao nova kad se osusila. Mozda ovisi jel kvalitetnije marke ili ne, neznam...mi super zadovoljni, niti perje ne izlazi iz nje za sada.
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 13:57   #1045
te s perjem je najbolje staviti na radiator da se susi i tako ostane napuhnuto
jednom sam oprala i stavila vani pa je ostala spljostena
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 18:54   #1046
najbolje je oprat s lopticama i tko ima sušilicu, isto tako sa lopticama i sušit u sušilici
s jednom jaknom sam čak i dobila 3 loptice, spakirane posebno u malu vrećicu od materijala kao i jakna

a bijelu pernatu jaknu više nikad u životu neću kupit , imala sam 2 i obje su poflekavile od pranja. rekli su mi u kemijskoj da ako perje nije dobro očišćeno prije punjenja da nema spasa . fina je flafasta ali flekava. na kemijskom se očiste fleke, ali ako pokisnem, opet izađu
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 19:55   #1047
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Mi smo kupili ove zime Benetton jaknicu tamno sivu za decka, s perjem, i oprali smo ju vec, i nisam ju niti jednom okretala niti prstima nista namjestala, oprala, stavila vani susit, predvecer pokupila i to je to.

Taman posla da ju jos okrecem.. i ista je kao nova kad se osusila. Mozda ovisi jel kvalitetnije marke ili ne, neznam...mi super zadovoljni, niti perje ne izlazi iz nje za sada.
ista stvar i ja
isto iz benettona (iako nisam zadovoljna kvalitetom nimalo, ošo cif, ofucalo se oko rukava, a sve za manje od jedne sezone)
moš mislit da pretresam svako malo, stavim na radijator i to je to
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 09:11   #1048
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Dižem temu jer imam pitanje

Gledam danas, u Benetonnu, zimske jakne dječje, u pola cijene ali sve punjene pravim perjem
I čitam etiketu, piše za čišćenje :kemijsko čišćenje?!
Pa nemojte me zezati, znači ne mogu to staviti u mašinu, iscentrifugirati i sušiti na zraku? Trebam nositi u kemijsku čistionicu? A jakne su mu u pranju najmanje jednom mjesečno, koliko košta da samo 6 puta u sezoni odnesem u kemijsku?
Ako imaš sušilicu neće biti problema jer sušilica raspuše perje. Frendica svojim curama uredno pere.
Ja mojima perem i 2 puta mjesečno, zato ne uzimam pernate (nemam sušilicu).
Svoju pernatu operem 2 puta godišnje na laganom programu, protresem prije sušenja i nakon sušenja i zasad joj nije ništa.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 12:10   #1049
Hm, ja imam susilicu ali nije mi palo na pamet staviti jaknu unutra, dobra je i kad se osusi vani, pa jos malo na radijator i to je to.
zato jer je nova i strah me, u susilici susim rucnike i plahte, i pidzame i stariju odjecu za koju me manje boli ako se stisne..
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 12:33   #1050
A kaj te jakne smiju u susilicu? Ja imam susilicu od nedavno i super je to stvar...ali na dosta robe je znak da ne smije u nju-roba tipa jaknica, skafandera,carapica, bilo cega sa imalo sintetike...pa sam zbunjena. Jel to da se ne skuri ta roba ili da se ne osteti susilica? Mislim,kaj se najgore moze dogodit?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 20:26   #1051
Micek, ja imam susilicu vec 2,5g u pogonu

Najgore sto se moze dogodit je da ti se stvari u susilici stisnu, skrate..
Meni za sada nista drugo, ali stisnulo mi je puno puta.

A recimo ja moju staru Benetton pernatu jaknu susim u susilici, i jakne od muza, i mislim da su iste, ali s novom robom ne riskiram.
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 12:15   #1052
Jel zna netko

Kako se rijesiti mrlja od..hm...mislim da je od markera crnog (onaj za pisati po ploci), mrlje su na crvenoj i zutoj majici... da su neke bezveze majice ne bi se brinula, ali bas su nove

ja sam mislila da ce to otic s Bioshout-om ali nista, vec sam ih 3 puta oprala i prije toga dobro ribala s time, malo je izblijedilo crnilo ali i dalje su mrlje

Hvala
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 00:15   #1053
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Jel zna netko

Kako se rijesiti mrlja od..hm...mislim da je od markera crnog (onaj za pisati po ploci), mrlje su na crvenoj i zutoj majici... da su neke bezveze majice ne bi se brinula, ali bas su nove

ja sam mislila da ce to otic s Bioshout-om ali nista, vec sam ih 3 puta oprala i prije toga dobro ribala s time, malo je izblijedilo crnilo ali i dalje su mrlje

Hvala
Probaj LOC, od Amway
__________________
Srna gonjena
Srna gonjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 11:52   #1054
Hvala Srna,probati cu, iako je pranjem dio vec otisao, izblijedilo je valjda
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 18:22   #1055
Quote:
Srna gonjena kaže: Pogledaj post
Probaj LOC, od Amway
probajte pomješati limunsku kiselinu sa sodom, dosta uspješno rješava gro mrlja, možda uspijete i ovu rješit.
čarli1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 19:16   #1056
Zabunom sam stavila bijelo rozu vesticu sa tamnim vešom u vešmašinu,i ispala je sivo ljubičasta...kako da maknem sad to crnilo,i vratim bijelu i rozu boju?
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 19:52   #1057
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Zabunom sam stavila bijelo rozu vesticu sa tamnim vešom u vešmašinu,i ispala je sivo ljubičasta...kako da maknem sad to crnilo,i vratim bijelu i rozu boju?
Teško probaj odmah čim si izvadila iz mašine namočiti u ariel za mrlje i ariel prašak i ostaviti preko noći , ali bojim se da nebu od toga ništa
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 22:13   #1058
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Zabunom sam stavila bijelo rozu vesticu sa tamnim vešom u vešmašinu,i ispala je sivo ljubičasta...kako da maknem sad to crnilo,i vratim bijelu i rozu boju?
ma, kupi onaj prašak za skupljanje te boje.. meni spasilo stvar već milijun puta - mama mi jednom ofarbala cijelu novu hm kolekciju-koja se prala prije prvog nošenja...al s tim sve odmah otišlo..

beckman ili tako nešto.. ima u dmu i mulleru
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 23:30   #1059
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Zabunom sam stavila bijelo rozu vesticu sa tamnim vešom u vešmašinu,i ispala je sivo ljubičasta...kako da maknem sad to crnilo,i vratim bijelu i rozu boju?
imas one listice za sakupljenje boje pa probaj s tim
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 16:27   #1060
Imam pitanje vezano za pranje robice za bebu - naime oprala sam bez omekšivača, a još nemam ni sušilicu (koja iz mog iskustva najviše omekšava) pa mi se sve čini pretvrdo i grubo za tako malu bebicu.
Imate li kakav savjet?
__________________
People are strange
Aileenn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.