Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2007., 18:43   #61
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
Meni je uvijet imati minimalno prosjek 7.0, s tim da minimalna ocjena nekog dijela ne moze biti manja od 6.
No to ce biti macji kasalj u usporedbi s 3 ispita za nostrifikaciju diplome (jedan ovdje, dva u Kanadi)...
sva sreca da sam nasao neku piratsku stranicu gdje su te knjizurine iz medicine u pdf formatu
samo ne kuzim ono ''don't spend too much time on reference books''...hm...kako da znam koja je knjiga
''textbook, a koja reference book'' kad nisu naznacili

Daj molim te pošalji www (ili sl.) gdje piše da moraš imati min 7.0 ?

__________________
______________________________
Stvara nas i oblikuje ono što vidimo.
MindeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 18:50   #62
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Kako Lilly lijepo kaze, (pozz mladoj dami koja vrijedno studira ; mozda smo se i srele negdje danas -- jesi li isla u Thursday Night Shopping??? u Galeriju???)
o ne, ja "zeljno" ocekujem kraj night shoppinga jer tada je carstvo moje....cik pogodi...night filler haha...
al zato sam sve obavila preko dana...
sad tri dana freeeeee
bila sam u galeriji jednom al ne bi sad znala doc do tamo...ja sam jedno jako dezorijentirano dijete...

eto da dodam pa da bude on topic kao sve skupa...
svaki paragraf treba pocet kako tt rece s topic sentence a te recenice trebaju biti takve da kada bi citatelj procito samo prve recenice iz svakog paragrafa imao bi sve informacije potrebne...

kao npr kada bi radili sazetak (on se radi tako da samo preformuliras topic sentences)...
eto jos malo pomoci...nadam se...

pozz
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 11:06   #63
Quote:
MindeR kaže: Pogledaj post

Daj molim te pošalji www (ili sl.) gdje piše da moraš imati min 7.0 ?

Ma, to si sam izracunas po ostalim bodovima koje trebas skupiti. Mislim da se ovdje govori o vizi za Kanadu i onih 67 bodova. Ako se ne varam.
tanja1230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:15   #64
Quote:
tanja1230 kaže: Pogledaj post
Ma, to si sam izracunas po ostalim bodovima koje trebas skupiti. Mislim da se ovdje govori o vizi za Kanadu i onih 67 bodova. Ako se ne varam.
Da, to je za Kanadsku vizu. Moraš imati minimum 7 na svima, ako hoćeš dobiti maksimum bodova za jezik. A to ti može biti bitno ili ne, ovisno koliko bodova imaš na drugim stvarima. Ak ionak imaš 75 bodova, onda ak i dobiš koji bod manje za engleski, nije tragedija. Al ak si negde na granici....
zrinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 16:08   #65
Quote:
zrinac kaže: Pogledaj post
Da, to je za Kanadsku vizu. Moraš imati minimum 7 na svima, ako hoćeš dobiti maksimum bodova za jezik. A to ti može biti bitno ili ne, ovisno koliko bodova imaš na drugim stvarima. Ak ionak imaš 75 bodova, onda ak i dobiš koji bod manje za engleski, nije tragedija. Al ak si negde na granici....
Rekao bih da mi fali negdje garantirani posao, onda bi se nakupilo bodova jer:
VSS:22 boda
Radno iskustvo:21
Godine:10
Engleski: Recimo da dobijem 12 (6,6,7,7)

To je 65 bodova.

A onih 10 Arranged Employment je teško naći do zla boga ...
Berava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 22:48   #66
Quote:
Berava kaže: Pogledaj post
Rekao bih da mi fali negdje garantirani posao, onda bi se nakupilo bodova jer:
VSS:22 boda
Radno iskustvo:21
Godine:10
Engleski: Recimo da dobijem 12 (6,6,7,7)

To je 65 bodova.

A onih 10 Arranged Employment je teško naći do zla boga ...

E pa u tvom slučaju je to nažalost problem. Morat ćeš zagrijati stolac i rasturiti taj glupi test. Tako da imaš minimalno 7 na svim grupama, tak da možeš dobiti maksimalni broj bodova, tj. 16. Onda bi imao 69 što prelazi prag, za razliku od 65.
Za Job Offer je jako teško jer fakat imaju bolesna pravila. Potpuno te razumijem jer ja sam u vrlo sličnoj situaciji. šmrc...
zrinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 08:37   #67
67.

Čekaj, zar nije dosta 6.7.7.7
To je onda točno 67. bodova.

Ma idem 10 puta ako treba

Berava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 09:15   #68
Quote:
Berava kaže: Pogledaj post
Čekaj, zar nije dosta 6.7.7.7
To je onda točno 67. bodova.

Ma idem 10 puta ako treba


Da, imaš pravo Možeš si priuštiti jednu šesticu
Ali iskreno, bolje ti je imati koji bod više ak je ikak moguće. A ne minimum. Zar ne?
Ja sad ne znam kak inače stojiš s engleskim, ali čini se da ovi kaj su bili na ispitu, da nisu rekli da je baš toliko teško. Meni se po papirima i knjigama koje sam vidla čini dosta teži taj ispit od TOEFL-a. Možda je moja procjena kriva...
zrinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 14:21   #69
Žena - 3 do 5 bodova

Ovo mi baš nije jasno:

A one-year diploma, trade certificate or apprenticeship and completed at least 12 years of full-time or full-time equivalent studies

Što bi se tu moglo ubaciti, završiti, nekakav tečaj možda.
Da li bi tu prošlo npr, žena završila neku srednju školu, pita gimnaziju pa onda npr. neku trgovačku dodatno.
Berava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:16   #70
Quote:
Berava kaže: Pogledaj post

Ma idem 10 puta ako treba

Moras ozbiljno da shvatis taj IELTS, iz svog iskustva ti govorim. Mozda cu zvucati neskromno, ali ja smatram da odlicno govorim, citam i pisem na engleskom, pa sam polagao vise puta (padao iz citanja) zbog svoje neozbiljnosti. Mislio sam: "Ah, lako cu ja to, ja sve znam..."
Period izmedju dva polaganja ti je minimalno dva meseca. Ranije je bilo tri. Ti sad vidi, ako planiras da polazes deset puta (znam da se malo i zezas), koliko ce ti to vremena uzeti, plus, pomnozi broj izlazaka sa, oko, 145 eur. i vidi koliko je to para. Batice...
Bolje ti je da nagruvas taj ispit i da posle, mnogo, uspesno, odradjenih probnih testova izadjes prvi put, pa da vidis gde si. Posveti mnogo paznje taktici, imas je na njihovom sajtu. Bez obzira sto sam ga polozio, ja sam tipican primer, kako ne treba pristupati tom ispitu, ali eto...takav sam...
Dial 013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:28   #71
Quote:
Berava kaže: Pogledaj post
Da li bi tu prošlo npr, žena završila neku srednju školu, pita gimnaziju pa onda npr. neku trgovačku dodatno.
Mozda kurs za frizerke? Ne zezam se. Kad je Australija u pitanju, frizeri dobijaju isti broj poena kao oni sa ETF-a, plus dodatnih 15 poena, za ultra deficitarno zanimanje. Jedino sto ona u tom slucaju ne bi imala staza, pa ne znam koliko bi to, onda, bilo merodavno, jer iskustvo u struci je prvo sto se gleda. Mozda bi pao neki poencic? U ostalom, ne znam koji princip vazi za Kanadu.
Dial 013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:36   #72
Quote:
Dial 013 kaže: Pogledaj post
Bolje ti je da nagruvas taj ispit i da posle, mnogo, uspesno, odradjenih probnih testova izadjes prvi put, pa da vidis gde si. Posveti mnogo paznje taktici, imas je na njihovom sajtu. Bez obzira sto sam ga polozio, ja sam tipican primer, kako ne treba pristupati tom ispitu, ali eto...takav sam...
Čuo sam da je upravljanje vremenom jedan od najvažniji faktora.
Koliko si učio u školi engleski i koliko si puta padao? Mislim da se može ići svaki mjesec sada, ali mi je to nerazumo, bolje onda napraviti stanku od 2 mjeseca.

Ma za ta famozna 3. boda da mi je saznati što bi se moglo završiti
Berava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 17:18   #73
Ma, ucio sam ga, kao svi mi, u osnovnoj i srednjoj skoli i imao pet, na faksu devet, a bio sam na radnom mestu gde sam ga ucestalo primenjivao, da ne spominjem da sam bio godinu dana u Americi ali, eto, padao sam ga cetiri puta. Samo i iskljucivo sam padao citanje. Nemoj mene da uzimas u obzir, nisam ja nikakvo pravilo ali imaj na umu da nije zezanje.
Sto se tice ucestalosti izlazaka na ispite, teoretski ne mozes da napravis kraci interval od dva meseca. Evo pogledaj kakav je raspored polaganja u Beogradu:
http://www.britishcouncil.org/serbia...exam-dates.htm
Ispit se prijavljuje mesec i po unapred, pa onda cekas dve nedelje da ti stignu rezultati, tacnije, trinaesti dan od dana polaganja. To je uvek petak, posle 14.00h. Veruj meni! Sigurno neces da prijavljujes sledeci ispit, pre nego sto sacekas rezultate. Ranije (kad sam ja polagao) si morao da pauziras tri meseca. U mom slucaju se to strasno oteglo. Ja se divim sebi sto sam istrajao, ali, eto...i takav sam.
Dial 013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 17:32   #74
Quote:
Berava kaze: Ma za ta famozna 3. boda da mi je saznati što bi se moglo završiti
da mozda pokusas/te tecaj francuskog?
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 17:39   #75
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
da mozda pokusas/te tecaj francuskog?
da, da, mozda to?
Dial 013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 21:32   #76
Zena

Quote:
Dial 013 kaže: Pogledaj post
da, da, mozda to?
Ma neznam kako da ženi namaknem neki tečaj da dobije i ona 3. boda ?
Berava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 21:42   #77
Berava, jesi li pogledao Priv.P?
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 02:50   #78
Quote:
MindeR kaže: Pogledaj post

Daj molim te pošalji www (ili sl.) gdje piše da moraš imati min 7.0 ?

Pise u The Doctor's Guide to Overseas Training
(dakle, ako zelis raditi kao lijecnik u Kanadi)
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 03:56   #79
evo vam dvije teme za vjezbanje pisanja eseja

Quote:
Consider these linguistic puzzles:

* The Smiths, natives of Philadelphia, have settled in California and are raising twins Dawn and Don. When Mom or Dad calls either child by name, both kids answer. Even though the parents are pronouncing “Dawn” and “Don” distinctly, the children can’t seem to hear any difference. Why not?

* Ian of Omaha is visiting friends in Michigan, who take him to a neighborhood party. He enjoys the festivities, but something is perplexing. When he introduces himself by saying, “Hi, I’m Ian” (which he pronounces “ee-yun”), many Michiganders look confused. Some ask him why his parents gave him a woman’s name.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:06   #80
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
evo vam dvije teme za vjezbanje pisanja eseja


Ak su ovakve teme na ispitu, onda majko moja. Ja sam studirala lingvistiku pa moram upregnuti moždane vijuge da skužim kaj zapravo hoće. Mislim ono...
zrinac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.