Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2013., 15:49   #81
Quote:
grizlyosijek kaže: Pogledaj post
HAY

Mene strašno zanima naseliti se na Island, čuo sam svakakve priče da obje ručke primaju azilante i doslovce im daju sve , a najviše cijene obitelji sa dijecom.
Isto tako da dobiješ smještaj, tjedno novac na kartici za hranu ili što već, uče te njihovim jezikom te im daju posao i slično, e sad koliko je to istina???.... pa volio bih nekoga tko je tamo da mi se javi na ovu temu ili još bolje neki naš azilant koji je to prošao da može potvrditi i malo objasniti svu tu proceduru....
Tebe je netko grdo slagao...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 21:19   #82
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Tebe je netko grdo slagao...
Neznam što je pijesnik time želio reći ali pouzdano znam bar 30tak obitelji koji su već otišli....., samo nemogu s njima stupiti u kontakt....
grizlyosijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 21:41   #83
Evo ja sam vec spremila kamion pa tko je za, krecemo za Island sutra - dobivamo kartice s novcima i stan, jedino ne znam da li moramo reci da smo gay da dobijemo azil?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 09:54   #84
Skattemus, ako ne znaš šta se piše o temi, onda ne upadaj u reč. Grizly zna nešto što ti ne znaš i glupo je da ga sprdaš.
Mupovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 10:00   #85
Quote:
Mupovac kaže: Pogledaj post
Skattemus, ako ne znaš šta se piše o temi, onda ne upadaj u reč. Grizly zna nešto što ti ne znaš i glupo je da ga sprdaš.
Tako je. Mi ovdje napeti ko puske cekamo informacije.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 10:08   #86
Quote:
grizlyosijek kaže: Pogledaj post
Neznam što je pijesnik time želio reći ali pouzdano znam bar 30tak obitelji koji su već otišli....., samo nemogu s njima stupiti u kontakt....
Quote:
Mupovac kaže: Pogledaj post
Skattemus, ako ne znaš šta se piše o temi, onda ne upadaj u reč. Grizly zna nešto što ti ne znaš i glupo je da ga sprdaš.
Zvuči napeto. Tridesetak obitelji je otišlo, žive u blagostanju, ali su nedostupni, Grizly nešto zna, ali nam ne želi reći, Skatte ne zna... akcijski triler!
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 10:34   #87
Meni to zvuči toliko nerealno, ali ako je istina molim za informacije jer i moja guza bi rado pobjegla iz Balkana.

No stvarno sumnjam da primaju sve samo tako, jer već bi se napunili Somalijcima, svim on što ilegalnim brodicama ilegalno prelaze iz Egipšta za Italiju pa se nerijetko potope... A još i kriza i njihovi dugovi i banke, sumnjam. Ali nada umire zadnja.
Kajves is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 11:35   #88
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Evo ja sam vec spremila kamion pa tko je za, krecemo za Island sutra - dobivamo kartice s novcima i stan, jedino ne znam da li moramo reci da smo gay da dobijemo azil?
Pojedini ljudi znaju biti uistinu udareni, nisam nikoga pitao da mi kaže svoje mišljenje , jer uistinu nisu nimalo na mjestu, Za one koji neznaju sinoć mi se kolega javio i kaže da je sve ok. primljeni bolje nego kod svoje rodbine jedino je sada neizvjesno dali će i ostati ili ga vratiti,najveće šanse imaju bračni parovi sa djecom....... mupovac ,svaka čast .......
grizlyosijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 11:41   #89
Quote:
grizlyosijek kaže: Pogledaj post
Pojedini ljudi znaju biti uistinu udareni, nisam nikoga pitao da mi kaže svoje mišljenje , jer uistinu nisu nimalo na mjestu, Za one koji neznaju sinoć mi se kolega javio i kaže da je sve ok. primljeni bolje nego kod svoje rodbine jedino je sada neizvjesno dali će i ostati ili ga vratiti,najveće šanse imaju bračni parovi sa djecom....... mupovac ,svaka čast .......
Pa podijeli s nama sad kad znaš odgovore kako dobiti azil na Islandu.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 11:51   #90
Grizly, proveri privatne poruke.
Mupovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 11:52   #91
Nema od toga ništa, ko je rekao, preuveličao je odnosno slagao. Bio na Islandu, pa recimo, jako lijepo je sve uređeno, ali usljed ogromne razlike u mentalitetu, pa u činjenici da nema tamo baš puno naših ljudi, ne osjeća se čovjek kao svoj na svome.

Zbog toga mnogo više ljudi, iako ima prilike da ode na Island izabere ostale Skandinavske zemlje jer je tu mnogo više EXYU i ostalih nacija s kojima se navedeni dobro uklope.. Jezik je jedan od najtežih evropskih za naučiti (uz finski i mađarski)..
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 18:40   #92
Pa cekaj ako je frend otisao, jel', i fino ga primilo, kako sad ne zna hoce li ga vratiti ili ne?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 18:56   #93
Quote:
Juden kaže: Pogledaj post
Nema od toga ništa, ko je rekao, preuveličao je odnosno slagao. Bio na Islandu, pa recimo, jako lijepo je sve uređeno, ali usljed ogromne razlike u mentalitetu, pa u činjenici da nema tamo baš puno naših ljudi, ne osjeća se čovjek kao svoj na svome.

Zbog toga mnogo više ljudi, iako ima prilike da ode na Island izabere ostale Skandinavske zemlje jer je tu mnogo više EXYU i ostalih nacija s kojima se navedeni dobro uklope.. Jezik je jedan od najtežih evropskih za naučiti (uz finski i mađarski)..
a koji vrag onda iđeš sa balkana kad hoćeš ostat u kontaktu sa EXYU?
prihvati njihov mentalitet i prilagodi se novoj sredini i sve pet.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 18:11   #94
Iz razloga zato što nama svima dođe razdoblje kada bi htijeli biti sa svojima? To je nešto što se ne može potisnuti, a pogotovo ne osoba koja ima izgrađen život negdje u HR, pa ode recimo na Island.

Jednostavno po meni SWE-DK-NO mnogo više pružaju od Islanda, iako je to predstavljeno kao raj na zemlji.. hm možda za posjetiti na 10 dana te provesti duboku starost tu. Ostalo ne.. ma u stvari, ako kada odete gore, uvjerićete se i sami.
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 18:36   #95
Mentalitet se zapravo ne mijenja. To je nešto s čim si odrastao i nosit ćeš to cijeli život. Tu gdje živim i radim, tu sam s ljudima iz cijelog svijeta. Ljudi su svi jednostavno zadržali svoje mentalitet, Skandinavci su jednako hladni kao u svojim zemljama, Kubanci, Mexikanci i ostali Latinoamerikanci su i dalje glasni i veseli, baš kao i doma. Indijci su indijci, Englezi - pa, ne moraju se praviti Englezima a i Hrvati zadrže svoj mentalitet.

I to je ispravno.

Jer, dok poštujem zakone zemlje u kojoj jesam (a to može biti bilo koja), zašto bih trebao mijenjati svoj mentalitet? Nisam ga mijenjao niti dok sam radio u Aziji, ni u Africi, ni u Europi, ni u Kanadi, ni u SAD-u.

I da sutra idem za Island ili šta ja znam, Saudi Arabiju - ne bih mijenjao svoj mentalitet niti prihvaćao njihov. Ne postoje bolji ni lošiji mentaliteti, samo drugačiji.

Prilagođavanja i tolerancije su nešto sasvim drugo, to nije mijenjanje ili prihvaćanje mentaliteta zemlje u kojoj jesi.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 18:43   #96
Slazem se oko mentaliteta. Nekad me bude sramota reci da sam s podrucja bivse Juge. Neki ljudi jednostavno ne znaju biti civilizirani.
Ali, ima i divnih ljudi, pametnih, uspjesnih...koji se prilagode svojim susjedima pa ne izvuku razanj da peku svinju na sred ceste za Bozic.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 01:31   #97
Island je unutar Schengena...nakon 1.7. ništa nije nemoguće tako i otić živjet tamo...vidimo se na kavi u Akureyriju!

i zapamtite, islandski jezik ne poznaje slovo C....

hestur je konj na islandskom....to je prva riječ koju sam naučio iz islandskog jezika...tako malo ljudi a imaju svoj jezik odjebali su danski....preponosan narod...uspjeti u onoj tundri...svaka im čast.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 13:27   #98
Nekih novosti o iseljenu na Island?
Mupovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 18:07   #99
i mene zanima ima li kakvih novosti za Island? i stvarno se dobije smjestaj i hrana i kartica dok ste tamo,a i ucite njihov jezik,pa cak i engleski ako vam nije bas tocan ili dobar. ali me zanima bas to za azil,sto i kako??
lunaw97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 01:14   #100
Ko ti to garanuje da ce ti oni dati smjestaj i hranu, na osnovu cega bi to oni uopce i dali?

Na osnovu cega bi ti trazio azil? Odmah da ti kazem da ga u 99.99 slucajeva neces dobiti..
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.