Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2009., 20:27   #61
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Upravo to
pa zato nije zgoreg malo pratit nekoliko dana za koliko odlaze takvi modeli, pa stavit koliko si spreman, i onda ih pratit, pa vidjet, ako jedan pređe iznos, njega pustiš, ne furaš oba do maximua za koji si spreman dat pare...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 11:06   #62
Jel nekom jasno što ovaj prodaje, na fotki je novi model Canona po izuzetno niskoj cijeni?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=tab%3DBidding
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 11:09   #63
Prodaju se DVD-i za učenje, a ne fotić
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:12   #64
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
Prodaju se DVD-i za učenje, a ne fotić
Zanimljivo, CD-i koštaju preko 100 dolara

I kako može stavit sliku fotića, a prodaje DVD-ove?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:27   #65
Evo ga na 172 dolara, izgleda da je fotić?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 15:00   #66
Izgleda da se našlo naivaca
Ili su to neki fantastični tutoriali
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 17:15   #67
Ili je prevara.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 00:14   #68
Evo da Vas upozorim oko jedne kupnje, cuo sam u par navrata i vidio racune... naime kako se dosta ljudi koristi nekim wl-triggerima za okidanje flasheva, bili to pocket wizardi, sm dev, ili neki kinezi... koriste radijsku frekvenciju, koja za koristenje treba atest i nekada neke papire koje nema... tako da vam ovi mogu naplatiti svasta, kolegi su na pocket wizarde naplatili neku bjesnu carinu i rekli su da je to neki auto uredaj i ne mozes im nista i na kraju je platio 800kn vise nego sto bih platio u RH...
__________________
ke?
JX Photo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 01:22   #69
Ima tu nekih dodatnih trikova jer skoro svaka elektronika emitira nešto... Mislim da se radi o izlaznoj snazi i dometu... Al definitivno, sivo područje.
Tvom kolegi to i nisu carinili kao odašiljač nego kao auto uređaj (najvjerojatnije prijemnik). Trebao se žaliti jer postoji neka procedura kako se žaliti na određivanje carine...
Ja uzimam kineze i ako se naši carinici zalete, neću preuzeti robu i pregrmit ću tih par dolara. Samo na pošti kažem da mi to neki trgovački putnici pokušavaju nešt uvaljat i da neću ništa platiti i nek vraćaju odakle je došlo...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 09:09   #70
ja osobno igračke kao što su pocketwizardi nikad ne bi slao poštom već samo preko ljudi koji dolaze u zemlju...tak da ono, a na ove sitnice do 500kn gotovo nikad niti ne razmišljaju o carini.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 12:23   #71
pazite se ovih naših na carini u pošti. izgleda da su pooštrili kriterije. meni su okinuli carinu i pdv na foto torbu koja je koštala 50USD (ispod 300 kn). kad sam se žalio rekavši da pošiljke ispod 300 kn ne podlježu carinjenju, dobio sam pisani odgovor da to ne važi za poštanski promet
suomy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 12:57   #72
hm, zanimljivo, a di onda ima neki pravilnik za poštanski promet...baš me zanima...jer meni stalno nešto stiže i btw, koliko su te opalili po novčaniku
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 13:16   #73
istina, i meni su okinuli carinu na pažljivo proračunato pošiljku čija ukupna vrijednost nije prelazila 60$ - i još su mi na taj pdv lupili neke svoje "poštanske usluge" koje su se svodile na otkup plave omotnice za dodatnih 10kn, gdje je pisalo da im moram dat ebay rachune, i nekih 50kn za "uslugu" gdje ja mogu doć i pokupit taj paket sa pošte. bravo, živjela rvacka.
mislim da bi bilo bolje da smo si odma sav teritorij prepisali slovencima, pa da se napokon riješimo ove naše gramzljive kradljive bagre..
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 13:35   #74
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
istina, i meni su okinuli carinu na pažljivo proračunato pošiljku čija ukupna vrijednost nije prelazila 60$ - i još su mi na taj pdv lupili neke svoje "poštanske usluge" koje su se svodile na otkup plave omotnice za dodatnih 10kn, gdje je pisalo da im moram dat ebay rachune, i nekih 50kn za "uslugu" gdje ja mogu doć i pokupit taj paket sa pošte. bravo, živjela rvacka.
mislim da bi bilo bolje da smo si odma sav teritorij prepisali slovencima, pa da se napokon riješimo ove naše gramzljive kradljive bagre..
i meni su zadržali paket od $58 na carinarnici. moram danas-sutra po to...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 14:01   #75
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
istina, i meni su okinuli carinu na pažljivo proračunato pošiljku čija ukupna vrijednost nije prelazila 60$ - i još su mi na taj pdv lupili neke svoje "poštanske usluge" koje su se svodile na otkup plave omotnice za dodatnih 10kn, gdje je pisalo da im moram dat ebay rachune, i nekih 50kn za "uslugu" gdje ja mogu doć i pokupit taj paket sa pošte. bravo, živjela rvacka.
mislim da bi bilo bolje da smo si odma sav teritorij prepisali slovencima, pa da se napokon riješimo ove naše gramzljive kradljive bagre..
ista priča ko i moja......odmah sam popizdio i zvao frenda na carinu i rekao mi je da je to tak i da nema pomoći. btw. dobra vijest koju mi je rekao.....navodno da bi iza 01.01.2010 trebalo ići neko usklađenje zakona sa EU i da bi trebali biti oslobođeni takvih gluposti do 150 EURA. nadam se da će tako i biti
suomy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 14:14   #76
hm...meni je do sada najskuplji bio battery grip za nekih 80 dolaritosa, al je sretno stigao u ruke bez provjere...a za ove ostale sitnice me do sad ništa nisu...al mi nije jasno, dal onda pošta uopće ima kakav carinski limit ili ti maltene na 20kn mogu carini 50 kuna troškova
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 14:26   #77
evo sam malo proguglao, postoji naputak za provedbu carinskog postupka u poštanskom prometu, u PDF-u, nisam sada sve stigao pročitat, no čini mi se da tamo i dalje stoji da do 300kn nema carine...jedin kvaka bi mogla biti jer piše da je to u slučaju kad fizičke osobe besplatno šalju fizičkim osobama u hrv...tak da ono...možda se onda oni vade na to, da ako ti nije besplatno poslano...nemam pojma

al definitnivno je zanimljivo 50kn upravne pristojbe i 10 carinske...i eto ti još 10 dolara na 30 dolara paketa
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 14:43   #78
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, CD-i koštaju preko 100 dolara

I kako može stavit sliku fotića, a prodaje DVD-ove?

uopce nisi retardiran.
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 18:24   #79
na 289 kn osnovice , mlatnuli mi 6% cairinu (17 kn) i PDV. sve skupa 87 kn
suomy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:13   #80
Vrijema isporuke

Pozdrav svima

Dali se nekom dogodilo da nije dobio robu koju je naručio preko e-baya?

Naime pitam zato što sam prije 4 tjedna naručio mahom neke sitnice za fotić a od toga ni traga ni glasa. Dobio sam poruku da su poslali i to je sve.
sasa_sb1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.