Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2004., 00:46   #1
Tuđman dao likvidirati Antu Paradžika?

Evo, vidim da su se svi nešto napalili na HDZ, i onaj prije 2000. i ovaj sadašnji. Ja sam malo surfao po webu i to me odvelo do stranice Hrvatske Stranke Prava 1861 (www.hsp1861.hr). Tamo sam našao sljedeće o Anti Paradžiku:

"Hrvatski političar, predsjednik Saveza studenata Hrvatske u vrijeme Hrvatskog proljeća 1971. godine, žrtva montiranih političkih procesa i politički zatvorenik savjesti beogradskog režima socijalističke Jugoslavije, pravaš i suobnovitelj 1990. obnovljene Hrvatske stranke prava i njen dopredsjednik, načelnik Ratnog stožera oružanih Hrvatskih obrambenih snaga (HOS) u vrijeme rata za nezavisnost i slobodu 1991. godine, diplomirani pravnik, vrsni retoričar, publicist, zagovornik i promicatelj hrvatskog prirodnog i povijesnog državnog prava. Protivnik velikosrpske ideologije, borac protiv komunizma i jugoslavenske države. Oponent i kritičar hrvatskih komunista. Zagovornik demokracije, ljudskih prava i borac za nezavisnost i slobodu hrvatskog naroda. Žrtva političkog atentata u Zagrebu od strane prvog predsjednika Republike Hrvatske i diktatora Franje Tuđmana (HDZ)."

Može li netko prokomentirati ovo da je FT dao likvidirati Paradžika. Čuo sam verziju da su na njega pucali hrvatski vojnici i to po naređenju nekoga "odozgo", jer im je rečeno da dolaze Srbi. Stvarno me zanima ovo, pa ako bi netko bio ljubazan podijeliti svoje znanje i ispraviti ove moje navode ako su krivi.
Sebastijan is offline  
Old 23.01.2004., 01:06   #2
Re: Tuđman dao likvidirati Antu Paradžika?

Quote:
Sebastijan kaže:
Evo, vidim da su se svi nešto napalili na HDZ, i onaj prije 2000. i ovaj sadašnji. Ja sam malo surfao po webu i to me odvelo do stranice Hrvatske Stranke Prava 1861 (www.hsp1861.hr). Tamo sam našao sljedeće o Anti Paradžiku:

"Hrvatski političar, predsjednik Saveza studenata Hrvatske u vrijeme Hrvatskog proljeća 1971. godine, žrtva montiranih političkih procesa i politički zatvorenik savjesti beogradskog režima socijalističke Jugoslavije, pravaš i suobnovitelj 1990. obnovljene Hrvatske stranke prava i njen dopredsjednik, načelnik Ratnog stožera oružanih Hrvatskih obrambenih snaga (HOS) u vrijeme rata za nezavisnost i slobodu 1991. godine, diplomirani pravnik, vrsni retoričar, publicist, zagovornik i promicatelj hrvatskog prirodnog i povijesnog državnog prava. Protivnik velikosrpske ideologije, borac protiv komunizma i jugoslavenske države. Oponent i kritičar hrvatskih komunista. Zagovornik demokracije, ljudskih prava i borac za nezavisnost i slobodu hrvatskog naroda. Žrtva političkog atentata u Zagrebu od strane prvog predsjednika Republike Hrvatske i diktatora Franje Tuđmana (HDZ)."

Može li netko prokomentirati ovo da je FT dao likvidirati Paradžika. Čuo sam verziju da su na njega pucali hrvatski vojnici i to po naređenju nekoga "odozgo", jer im je rečeno da dolaze Srbi. Stvarno me zanima ovo, pa ako bi netko bio ljubazan podijeliti svoje znanje i ispraviti ove moje navode ako su krivi.
Sve ovo što je napisano je istina.A kolika je Tuđmanova umješanost u sve to je teško za odgovoriti.

Hm ! A kak bi uopće Srbi (rekli su "martičevci") došli do Sesveta u automobilu.Da mi je znati kako su "povjerovali" oni koji su pucali.
Ne treba biti puno pametan da se otkrije da je to bilo političko ubojstvo.
Revolver is offline  
Old 23.01.2004., 01:40   #3
A Tuđman se strašno okoristio njegovim ubojstvom

Nego...tko uopće više čita što psihički nestabilni Paraga melje?

Mr. "SviNaDrinu..nenene RH je agresor..tužil bum RH"
M@rio is offline  
Old 23.01.2004., 02:20   #4
Re: Re: Tuđman dao likvidirati Antu Paradžika?

Quote:
Revolver kaže:


Hm ! A kak bi uopće Srbi (rekli su "martičevci") došli do Sesveta u automobilu
mislim, iz kojeg si ti disneylanda?! kaj kak bi uopce dosli?!
kao da su pocetkom devedesetih preko noci iz hrvatske nestali svi sa platnih spiskova kojekakvih srpskih agentura ...pa bi se trebali vracati odraditi jos nekoga...


osobno, mislim da je rijec o staroj informaciji, a koja je trebala biti plasirana s ciljem da se hsp-ovska desnica,( do djapic-tadi-rozicevog navlacenja janjece koze znatno ekstremnija) nahuska protiv tudjmana. ne vidim zasto bi on tada tudjmanu ista smetao.
jedino ako mu nisu iz EU prigovarali i zaprijetili da necemo uci do 2543. godine. e, pa, ako je tako...

a paraga bi se rascvao da zna da se raspravlja o njegovim teorijama. ionako ga nitko godinama ne dozivljava
anttea is offline  
Old 23.01.2004., 03:43   #5
Informacija je tocna.

Blaz Krajevic je isto bio eliminiran, kao i grupa Hrvata koji nisu zeljeli rat u Bosni protiv Muslimana.

Na taj nacin se mogla formirati Herceg-Bosanska CORAP drzava i dati legitimitet Srbima da urade isto!

Ali, o tome se ne prica.........
Tvrtko1995 is offline  
Old 23.01.2004., 09:35   #6
Quote:
M@rio kaže:
A Tuđman se strašno okoristio njegovim ubojstvom
Pa okoristio se. Ante Paradžik je bio tip čovjeka koji bi nakon samo jednog govora (recimo kao i FT) zapalio tisuće ljudi za svoje planove. On nije htio sukob sa muslimanima, vjerojatno se i dogovarao na svoju ruku, zajedno sa Blažom Kraljevićem, te su bili likvidirani.

A Paraga je postao psihički nestabilan otkada su ga pokušali ubiti u Vinkovcima i na par mejsta te nakon ubojstva ostalih HSP-ovaca. Pa svaki čovjek bi postao nestabilan. Ali oni su ostali sastrane, jer politiku su vodili drugi ljudi, a ne zanesenjaci. U policiji će se stalno stopirati istraživanje ovog ubojstva, baš zbog umješanosti vrha.
Sebastijan is offline  
Old 23.01.2004., 10:38   #7
Paraga je američki čovjek, odbačen. On je svoje odradio.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Old 23.01.2004., 11:15   #8
Quote:
On nije htio sukob sa muslimanima, vjerojatno se i dogovarao na svoju ruku, zajedno sa Blažom Kraljevicem, te su bili likvidirani.
pa i nije htio sukob! samo muslimani nisu mogli sazvakati da se neka postrojba s hrvatskim predznakom bori za bosnu dok je alija bauljo po letecim cilimima!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 23.01.2004., 11:30   #9
Quote:
crtica kaže:
Paraga je američki čovjek, odbačen. On je svoje odradio.
Ako smijem pitati, zašto baš američki? Naime slažem se da je bio "nečiji" i to da je američki nije mi sasvim bez logike. Molio bih ipak pokoju čvršću indiciju ako može. Naime ja sam onako laički sumnjao da je on igrao za neke sitnije igrače od amerike, i puno bliže ovim prostorima (da ne kažem na ovim prostorima). Zanimalo bi me da mi to malo razjasniš
euCro is offline  
Old 23.01.2004., 11:36   #10
Upozorio bih da ako nešto kaže "ludi paraga" sa svim epitetima koji na tog čovjeka idu, ne znači automatski da je to neutemeljeno.

Ovo kažem zbog toga jer ipak, ubijen je čovjek pod izrazito sumnjivim okolnostima.

Ne mislim ovdje na izvršitelje koji su u ratnoj psihozi, pucali već na eventualnu mogućnost da ih je ipak netko manipulirao.
euCro is offline  
Old 23.01.2004., 12:35   #11
Paradzik je smetao Tudjmanu, kao i HOS uostalom. Sjetite se samo problema i frke koja se digla kad su se HOS-ovci trebali integrirati u tadasnji ZNG pod zajednicko zapovjednistvo. HOS je prije svega djelovao samostalno i bio stranacka vojska koja je bacala tamnu mrlju na domovinski rat. Pitanje je kome je to onda bilo u interesu?
cybernaut is offline  
Old 23.01.2004., 12:51   #12
i Sranjo i Paraga su bili psihicki nestabilni
Split_100 is offline  
Old 23.01.2004., 13:32   #13
Quote:
Sebastijan kaže:
Pa okoristio se. Ante Paradžik je bio tip čovjeka koji bi nakon samo jednog govora (recimo kao i FT) zapalio tisuće ljudi za svoje planove. On nije htio sukob sa muslimanima, vjerojatno se i dogovarao na svoju ruku, zajedno sa Blažom Kraljevićem, te su bili likvidirani.
Sukob sa Muslimanima nije htjeo niti Tuđman, toliko valjda znate.

Da ga se Tuđman htjeo riješiti mogao je to učiniti na nekoliko načina, ubojstvo bi bilo zadnja opcija.

Quote:
cybernaut kaže:
Paradzik je smetao Tudjmanu, kao i HOS uostalom. Sjetite se samo problema i frke koja se digla kad su se HOS-ovci trebali integrirati u tadasnji ZNG pod zajednicko zapovjednistvo.
Tebi ne bi bilo problema integrirati jednu samovoljnu vojnu formaciju u državnu?

Jednako tako, kako predsjedniku, vrhovniku oružanih snaga, ne bi smetala "jedinica" nad kojom nema nikakve ovlasti, ili da kažem "uzde"?

Da se razumijemo, ja sam jedan od onih koji HOS-ovce cijene i HSP-ovac sam, ali i dalje smatram kako Tuđman nije naredio Antino ubojstvo.
M@rio is offline  
Old 23.01.2004., 14:29   #14
Quote:
M@rio kaže:
Da ga se Tuđman htjeo riješiti mogao je to učiniti na nekoliko načina, ubojstvo bi bilo zadnja opcija.
U ono vrijeme nije bilo previse vremena za rjesavanje problema politickim sredstvima. Pri tome ne mislim da je Tudjman naredio ili znao za planiranje njegove likvidacije. Nije samo Tudjman vukao konce u ono vrijeme. Puno toga su radili i Susak, Glavas, Vukojevic i ostali...

Quote:

Tebi ne bi bilo problema integrirati jednu samovoljnu vojnu formaciju u državnu?
Mislim da je to drzavni vrh odradio jako dobro. Bilo je napeto i na rubu incidenta (da ne kazem oruzanog sukoba jer su se neki u HOS-u jako opirali takvoj ideji). Srecom sve je proslo relativno brzo i mirno.
Quote:

Jednako tako, kako predsjedniku, vrhovniku oružanih snaga, ne bi smetala "jedinica" nad kojom nema nikakve ovlasti, ili da kažem "uzde"?
Smetala bi svakom. Rat se dobija discipliniranom i dobro koordiniranom vojskom a ne razularenim hordama.
cybernaut is offline  
Old 23.01.2004., 16:02   #15
Quote:
cybernaut kaže:
U ono vrijeme nije bilo previse vremena za rjesavanje problema politickim sredstvima. Pri tome ne mislim da je Tudjman naredio ili znao za planiranje njegove likvidacije. Nije samo Tudjman vukao konce u ono vrijeme. Puno toga su radili i Susak, Glavas, Vukojevic i ostali...
To samo naklapas po defaultu, a ZNA SE koja imena.

Mister Manolica si zaboravio spomenuti... ili ga trpas samo pod ostale?
Pa za takvog masterminda je to ipak ponizavajuce!?
A tu su i Boljkovac, Degoricija, gorinsek, Paraga... ali i na njih si valjda mislio pod "ostali"!?
Kako je onomad nesto minirano Zhidovima?
I kome je najvise odgovarao sukob Hrvata i muslimana?

Cuvari titine tvorevine su oni u koje bi trbao upirati pogled dok dumas o takvim dogadjanjima.
__________________
svi ko jedan, jedan ko nijedan
napokon is offline  
Old 23.01.2004., 16:19   #16
Quote:
napokon kaže:
To samo naklapas po defaultu, a ZNA SE koja imena.

Mister Manolica si zaboravio spomenuti... ili ga trpas samo pod ostale?
Pa za takvog masterminda je to ipak ponizavajuce!?
A tu su i Boljkovac, Degoricija, gorinsek, Paraga... ali i na njih si valjda mislio pod "ostali"!?
Kako je onomad nesto minirano Zhidovima?
I kome je najvise odgovarao sukob Hrvata i muslimana?

Cuvari titine tvorevine su oni u koje bi trbao upirati pogled dok dumas o takvim dogadjanjima.
Dobro, ti si dodao i ostale. Bilo ih je dosta. A kad smo kod cuvara Titine tvorevine pitam te kome su isle u prilog "nepodopstine" HOS-ovaca?
cybernaut is offline  
Old 23.01.2004., 16:34   #17
PARAGA

Quote:
euCro kaže:
Ako smijem pitati, zašto baš američki? Naime slažem se da je bio "nečiji" i to da je američki nije mi sasvim bez logike. Molio bih ipak pokoju čvršću indiciju ako može. Naime ja sam onako laički sumnjao da je on igrao za neke sitnije igrače od amerike, i puno bliže ovim prostorima (da ne kažem na ovim prostorima). Zanimalo bi me da mi to malo razjasniš
Jel mozem ja, ima vise nego sto ti treba?

"U vecem dijelu Hrvatske HOS je bio paravojna stranacka organizacija HSP-a.
Naime, na samom pocetku stvatranja hrvatske drzave Manolic je, sa svojim suradnicima, nastojao iz HDZ-a izbaciti sto vise drzavotvoraca i tako ojacati udbasku struju.
Kako bi drzavotvorce i dalje kontrolirao, medju njih je ubacio Paragu i jos nekoliko svojih dousnika.
Cim je postalo jasno kako je rat neizbjezan, Manolic je preko Parage poceo organizirati i naoruzavati postrojbe HOS-a koje su djelovale, prividno, izvan svih institucija, a zapravo je njima, posredno, Manolic upravljao...

Kada je prvi ratni zapovjednik HOS-a, Paradzik, shvatio o cemu se radi, sklopio je sa Suskom dogovor o uklapanju HOS-a u strukture HV-e, a sam je trebao postati ministar unutarnjih poslova.

Predsjedniku HSP-a, Paragi, ministru UP-a, Vekicu i predsjedniku Vlade, Manolicu, to nije odgovaralo.
Problem su im rijesili policajci koji su radio vezom bili uvjereni da pucaju u grupu do zuba naoruzanih cetnika"...itd.

"...Posto se americki, pro-muslimanski, lobiji nisu slagali s Carington-Cutilierovim planom kantonizacije, tj. Europskim planom, angaziran je Paraga.

Paraga je preko svojih veza, s americkim obavjestajnim sluzbama, uspio doci do Americkog kongresa...

Godine 1993. cak je uspio i bivseg pukovnika komunisticke tajne policije UDBE, Manolica, dovesti do Americkog kongresa i predstaviti ga kao borca za demokraciju.

Nakon Paraginih budalastih izjava pred Americkim kongresom, stetnih za hrvatske nacionalne interese istupio sam iz HSP-a."..itd
__________________
svi ko jedan, jedan ko nijedan
napokon is offline  
Old 23.01.2004., 16:40   #18
Vidim da imaš navodnike. Tko je autor teksta? Ti?
Sebastijan is offline  
Old 23.01.2004., 16:46   #19
Quote:
cybernaut kaže:
Dobro, ti si dodao i ostale. Bilo ih je dosta.

A kad smo kod cuvara Titine tvorevine pitam te kome su isle u prilog "nepodopstine" HOS-ovaca?
Imenovao si pogresne, o tome se radi... ali dobro, ipak im je pajdo jos predsjednik.
Kome je islo u prilog - nehotice sam ti odgovorio, ali ako nadjem upotpunit cu taj dio.
__________________
svi ko jedan, jedan ko nijedan
napokon is offline  
Old 23.01.2004., 17:08   #20
Quote:
Sebastijan kaže:
Vidim da imaš navodnike. Tko je autor teksta? Ti?
A jel tebe to vise zanima od onog sto te zanimalo u tvom prvom postu?
Nije vazno tko nego sto kaze.
__________________
svi ko jedan, jedan ko nijedan
napokon is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.