Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2008., 18:54   #81
Da, pa to mi i fali..plan mi je sve naredne godišnje provoditi u Austriji ili Njemačkoj u nekoj školi jezika, od toga ništa nemože biti bolje..uz to ima i zgodnih edukacija..i da, literatura..kada ja sve što čitam, čitam na engleskom ili hrvatskom, al može se to sve kada se ima volja i cilj..
ma meni je važno da sam nakon mjeseci neke depresivno opsesivne faze preispitivanja došla do nekih zaključaka i definirala situaciju. Najgore je kada čovjek ni sam nezna šta hoće, samo zna da nešto hoće.. sada vidim da mi je ovakav plan najpametnije što mogu obzirom na svoje sadašnje okolnosti, i ovaj čas nebi niti išla nikuda, islim da nije pravo vrijeme. Čak sam imala neke ponude, i odbila ja to, hoću ja biti u Hr, pa se opet preispitivala..ali istina je da moj njemački nije dobar (al će biti) i da jednostavno moram otići nekuda, jer bi mi jednoga dana moglo biti jako jako žao. I to je to. Jednostavno, u stvari..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 18:59   #82
http://www.aerztekammer.at/?aid=AUSL...E&type=article

http://www.biber.salzburg.at/arztberuf.htm

Nemam osobnog iskustva, samo linkove..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 20:47   #83
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
leonardo, u pravu si. za mene jedan emdicinar mora imati vremena i za sebe, i za otici u kazaliste, kino, obitelj, procitati i koju knjigu razlicitu od medicinske. s toliko sati rada nemas vremena za ovakve stvari, i postajes nista drugo nego geek. no, ako cemo tako razmisljati, bolje da smo ostali u HR, i da nikamo ne idemo. duboko u sebi se nadam, da je stanje ipak malo bolje. a skandinavija ti je jako privlacna za njemce (npr.). imaju jako dobru organizaciju i soc. sustav, tako da npr. jedna zena-medicinar moze pored djece imati i uspjesnu karijeru (sto je u AS zemljama vrlo tesko i vrlo drugacije). o ovome mi je pricao taj "moj" prof. takod a je skandinavija, konkretno norveska, vrlo atraktivna. mene ne privlace te sjeverne hladnjikave zemlje, pa se nisam dalje raspitivila.
Americki specijalizanti kad pocnu zaradjivati lovu kazu:
''mozda necu danima vidjati obitelj, ali cu im barem moci priustiti izlet na havaje''
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 20:54   #84
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Ovisi kakava ti je memorija, kako si to sve učila. Nije neki problem to ponoviti. I da, meni je pretklinika iste težine kao klinika, možda čak i lakša. E, ja ću u 10. mj biti na 6. godini.
Nije stvar u tome, nego u nacinu ispitivanja. Moras se istrenirati za USMLE,
zato jer su pitanja problemska i u obliku malih cases-a sto na med. faksu nikad ne radis (nas fax je vise streberski). A USMLE3 je kao simulator, to isto nikad nismo radili (s druge strane tu su piloti u prednosti jer vjezbaju u simulatoru godinama prije letenja)...

Za MEF je prosjek prolaza na USMLE: prvi put-pad, drugi put-prolaz.
Uostalom Gordana Pavlekovic ima cijelu studiju o tome, i rekla nam je da rijetko tko prolazi isprva. A zasto ne prolaze isprva? Zato jer nisu naucili iz americkih knjiga.

Osim toga, nije dovoljno samo proci. Za dobiti specijalizaciju treba imati odlican score.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 01:28   #85
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
.............e, pa, vremena za moj USMLE I cu imati dosta manje , jer se ovdje puno vise radi. ali ja perem dalje, i idem k svojim ciljevima.........

navali narode. jos malo pa nestalo.

kruuumpiraaa...

zeeljaaa.......

usmaleeeeeeeeeeeeeee.....


hajde FFE....Sto je odgovor???????????






a,b,c,d,e



anyone ??????????



Shipuga_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 02:42   #86
Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
A jel može piva?
Narafski, se razme.
Leonard Zelig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 08:43   #87
mene zanima dali tko ima obrnuta iskustva..............kako se priznaje americka diploma u hr? kolke su sanse sa americkom diplomom dobiti odgovarajuci posao u hr?
barica103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 11:20   #88
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Nije stvar u tome, nego u nacinu ispitivanja. Moras se istrenirati za USMLE,
zato jer su pitanja problemska i u obliku malih cases-a sto na med. faksu nikad ne radis (nas fax je vise streberski). A USMLE3 je kao simulator, to isto nikad nismo radili (s druge strane tu su piloti u prednosti jer vjezbaju u simulatoru godinama prije letenja)...

Za MEF je prosjek prolaza na USMLE: prvi put-pad, drugi put-prolaz.
Uostalom Gordana Pavlekovic ima cijelu studiju o tome, i rekla nam je da rijetko tko prolazi isprva. A zasto ne prolaze isprva? Zato jer nisu naucili iz americkih knjiga.

Osim toga, nije dovoljno samo proci. Za dobiti specijalizaciju treba imati odlican score.
Da to je gruba istina šta je naš faks tako glupo koncipiran. Učimo šta triba i ne triba, šumu podataka, a na kraju nemoš naći stabilo od te šume. Na vježbama se igramo na vatala sa voditeljima. Bježe od nas.Jedva čekam kad ću završit. Majke mi.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 11:25   #89
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
pocetnice, to sto si opisala, sve mi je to jako dobro poznato. nepotizam, stranacka veza, crkva...ako nisi clan HDZ- a (u moje vrijeme), nisi imao sanse za nekakavu specku. o tome se javno govorilo. mnogi su se uclanjivali samo zbog toga. e, pa ja nisam. nije mi bilo na pamet da meni neki HDZ-ovac kroji sudbinu, hocu li ja raditi ovdje ili ondje, neki bivsi komunist koji je samo promijenio boju. sve to skupa, i jos mnogo toga je utjecalo na moje odluke. zato sam i otisla, a imala sam priliku. da ju nisam imala, nasla bih ju na neki drugi nacin. to je ono sto volim ovdje, mozes nesto napraviti sa svojim radom, bez ikakve politike i bez toga da te netko pita jel' idem u crkvu. ako si dobar, sve se vrati. a kaj reci drugo.
Kao da danas nije takva situacija kod nas? Prejadno
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 16:06   #90
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Na vježbama se igramo na vatala sa voditeljima. Bježe od nas.Jedva čekam kad ću završit. Majke mi.
Dakle, sve po starom..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 16:11   #91
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Kao da danas nije takva situacija kod nas? Prejadno
Je, prejadno je..neznam što bih ti rekla. Bolje je utoliko što više nema nezaposlenih liječnika, pa možda shvate da je sprdnje dosta, da se više nemaju skim sprdati...makar, nešto mi se čini da jaaaaako sporo kopčaju..možda do tvoje penzijice nešto i shvate..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 20:57   #92
Quote:
Shipuga_ kaže: Pogledaj post
navali narode. jos malo pa nestalo.

kruuumpiraaa...

zeeljaaa.......

usmaleeeeeeeeeeeeeee.....


hajde FFE....Sto je odgovor???????????






a,b,c,d,e



anyone ??????????




E

stari je dementan, sto je ocito iz anamneze. vjerojatno Alzheimer, mozda i mijesana demencija, no ne znamo da li ima rizicne faktore poput hipertonije, nikotin, kolesterol? u neuroloskom statusu se nije nista naslo, znaci A i D otpada.

i, jesam u pravu? ako nisam, reci tocan odgovor. hvala na pitanju, obozavam ovakva pitanja.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 21:01   #93
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Kao da danas nije takva situacija kod nas? Prejadno
ako je, onda se nista nije promijenilo. zalosno. a imamo tako dobre ljude, takve kapacitete...
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 23:26   #94
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
E

stari je dementan, sto je ocito iz anamneze. vjerojatno Alzheimer, mozda i mijesana demencija, no ne znamo da li ima rizicne faktore poput hipertonije, nikotin, kolesterol? u neuroloskom statusu se nije nista naslo, znaci A i D otpada.

i, jesam u pravu? ako nisam, reci tocan odgovor. hvala na pitanju, obozavam ovakva pitanja.
Stara fora:
'Sine, sine- kako se zove onaj Njemac što nam premješta stvari po kući?'
'Alzheimer, baba, Alzheimer..'
Leonard Zelig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 23:32   #95
Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
Dakle, sve po starom..
Ma je. Ali zato ne gubim nadu. Otići ću negdi drugdi di ću naučiti taj praktični dio kako tako. Malo me prpa za to. Ali valjda ću doći do nekog dobrog mentora.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 23:33   #96
Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
Je, prejadno je..neznam što bih ti rekla. Bolje je utoliko što više nema nezaposlenih liječnika, pa možda shvate da je sprdnje dosta, da se više nemaju skim sprdati...makar, nešto mi se čini da jaaaaako sporo kopčaju..možda do tvoje penzijice nešto i shvate..
Je, samo šta Piggy neće svoju mladost dati Balkanu niti ću je tu čekati da mi je udijele. Ode Piggy daleko od svega ovog.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 23:34   #97
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
ako je, onda se nista nije promijenilo. zalosno. a imamo tako dobre ljude, takve kapacitete...
Zato sam i jidna na to sve i jedva čekam da prođu ove dvije godine koje još moram odguliti u Hrvatskoj.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 23:36   #98
Quote:
Leonard Zelig kaže: Pogledaj post
Stara fora:
'Sine, sine- kako se zove onaj Njemac što nam premješta stvari po kući?'
'Alzheimer, baba, Alzheimer..'
I ja sam isti tren pomislila na to jer sam se sjetila neorofibrilarne klupka i senilni plakovi....OMG....patologija mi je fenomenlana!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 01:00   #99
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
E

stari je dementan, sto je ocito iz anamneze. vjerojatno Alzheimer, mozda i mijesana demencija, no ne znamo da li ima rizicne faktore poput hipertonije, nikotin, kolesterol? u neuroloskom statusu se nije nista naslo, znaci A i D otpada.

i, jesam u pravu? ako nisam, reci tocan odgovor. hvala na pitanju, obozavam ovakva pitanja.
Ma ja mislim da je ovo čista podvala..tip je cuger i to pošteno opijajući, al to nije napisano..il je fini cuger pa ga niko nije skužio..i ko ga fućka..kakav CT kaki MRI..nek prestane cugat i mozak će mu se oporavit..a morda i neće..il nek se preseli u Zagorje il Liku (wellness, naravno..) i umre ko čovjek a ne se patiti u bijelom svijetu..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 01:08   #100
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post

E

..............i, jesam u pravu? ...............

Give me a moment.........Let me take a look.........






Jesi u pravu si






Shipuga_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.