Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2008., 16:07   #221
zanimljiva teorija kao i sve ostale! lipo je ovo procitat, a da je bilo snimit koji film po ovom?
peskafondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 16:10   #222
Quote:
peskafondo kaže: Pogledaj post
koliko je ovo pouzdano?
Ja sam pogledao slike i podatke o građevinama(težina blokova i tako to). Stvarno zapanjujuće.
Kako sam uspio shvatit lik piše da su to sve građevine od potomaka Atlantiđana i da su građene nama nepoznatim tehnologijama tj. nevjerojatnima za to doma.
E sad, meni se čini logično da su ljudi koji su gradili te građevine povezani, a jesu li Atlantiđani, reptili ili ljubičaste patke, pojma nemam.
Ali stvarno je čudno kako su dizali blokove od preko stotinu tona, slagali blokove od desetina tona u savršen zid bez pukotina itd.
Draiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 16:15   #223
Quote:
peskafondo kaže: Pogledaj post
Dižu i 15.000 tona.
Znaci, u starom Egiptu postojale su dizalice visine barem 200 metara. Ne vidim da je ijedan kran danas visok toliko, a kamo li duplo dulji, obzirom na sirinu piramide
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 16:21   #224
to je sve obavijeno velom tajne mislim da ipak postoji netko na ovoj Zemlji tko zna odgovore na dobar dio pitanja.

Ja virujen da postoji/e drugi oblici zivota koji su direktno ili indirektno utjecali na Zemljane!
peskafondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 16:23   #225
Quote:
Simultan kaže: Pogledaj post
Znaci, u starom Egiptu postojale su dizalice visine barem 200 metara. Ne vidim da je ijedan kran danas visok toliko, a kamo li duplo dulji, obzirom na sirinu piramide
o cemu pricas. ja san samo napisa da danas postoje dizalice koje podizu toliko tona.

Kako su to ''oni'' koji su gradili piramide radili to ne znan i mogu samo nagađat ka i svi ostali!
peskafondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 16:30   #226
Quote:
Simultan kaže: Pogledaj post
Znaci, u starom Egiptu postojale su dizalice visine barem 200 metara. Ne vidim da je ijedan kran danas visok toliko, a kamo li duplo dulji, obzirom na sirinu piramide
Naravno da nisu postojale, ali ono što bi trebao uvidjeti i što je zanimljivo je da je to vrsta argumenta koji pseudoznanstvenici stalno ponavljaju, a nije utemeljen na istini. Kao što je tvrdnja da današnjom tehnologijom ne možemo izgraditi ništa slično jednostavno lažna, tako su i drugi argumenti lažni ili u najmanju ruku ignoriraju sve što ne ide u prilog njihovim tezama..
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 16:41   #227
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Prekrasno prepisuješ iz neke knjige ali...NEMA GRANITA u piramidi. Ima sijenita, ima alabastera, ima lazurita, ali NEMA granita.

Kako znaš da nema granita? Sve na ovom crtežu je od granita:

Definitivno zidovi kraljeve odaje nisu od alabastera. Ne znam odakle vadiš podatke, ali ipak će biti da su od granita. Ne znam koji izvor da ti linkam, jer ti baš sve ismijavaš.

Evo možda ovo?
http://www.ancientegyptonline.co.uk/kingschambergp.html

The room near the top of the Great Pyramid is known as the Kings Chamber. Near the top of the Grand Gallery, three pink granite monoliths (which are still in place) form the door to the Kings Chamber. The modern entrance is located at the upper end of the south wall of the Grand Gallery.

The Kings Chamber measures 10.45 meters by 5.20 meters, and is 5.80 meters high and is made entirely of pink granite. It had to be built to resist an enormous amount of pressure from the masonry above it. It is a great feat of architecture as its flat roof (composed of nine huge granite blocks) supports over four hundred tons of masonry. In order to achieve this, the builders constructed five relieving chambers. In the four thousand years since their creation, only one small crack has developed in the ceiling slabs near the south wall.

Within the chamber lies a red granite sarcophagus. It is very large (with an estimated weight of about 3.75 tons), so it was probably placed in the chamber during construction.


Naravno, ako se pokaže da sam u pravu, odmahnut ćeš rukom kao, "nije važno, ali Egipćani su ipak to gradili", i nastavit ćeš sa dizalicama.
Kada bih zaista imao vremena s tobom se nadmudrivati, malo po malo bi sve tvoje činjenice pale. I događalo se to na ovom forumu: takvi kao ti bi nakon nekog vremena nestali, prekinuli diskusiju, i nikada ne bi priznali da su vrijeđali, gnjavili, omalovažavali.

Vratimo se na granit. U Egiptu postoji kamenolom granita. Asuan. Nekoliko tisuća kilometara uzvodno kod Nila. Znaju svi turisti koji idu brodom.
No taj granit je ružičast. Nije čokoladne boje. I istina je, sadrži 50% kristalnog kvarca, koji je potreban za piezoelektrički efekt.
Otkuda onda "sarkofag" usred piramide od SMEĐEG granita?
Odgovor: uslijed visoke temperature, površina je promijenila boju.

Još nešto...odakle EXUVIAE u drugoj rezonantnoj komori iznad kraljeve odaje? Da podsjetim. To je crni prah, za koji se mislilo da je ostatak od ljušturica kukaca. Što će to tamo?

Zadnje uređivanje DagDugpa : 05.12.2008. at 16:55.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 16:47   #228
Quote:
Simultan kaže: Pogledaj post
Znaci, u starom Egiptu postojale su dizalice visine barem 200 metara. Ne vidim da je ijedan kran danas visok toliko, a kamo li duplo dulji, obzirom na sirinu piramide

da dizalice od bakra... i bronce!
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 16:48   #229
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Naravno da nisu postojale, ali ono što bi trebao uvidjeti i što je zanimljivo je da je to vrsta argumenta koji pseudoznanstvenici stalno ponavljaju, a nije utemeljen na istini.
Kako nije? Istina je da dizalice NISU postojale. Istina je da rampe od pijeska nemaju dovoljnu nosivost. Istina je da je sfinga oštećena erozijom vode, a ne zraka, a zna se kada je Egiptom tekao Ur-Nil i kada je na mjestu gdje se danas nalazi pijesak bio arhipelag.

Zadnje uređivanje DagDugpa : 05.12.2008. at 17:03.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 16:50   #230
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post

da dizalice od bakra... i bronce!
I alabastera.
Volio bih vidjeti danas dizalicu od bronce koja će dizati kamene blokove upotrebljene u gradnji piramida.
Ili kraljevu odaju od alabastera (koji ima tvrdoću kao gips).
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 16:52   #231
Od kojeg su materijala odaje, komore ili prostorije (zovite kako hocete) MI NE MOZEMO ZNAT (jedino ako netko od Vas cijenjenih forumasa nije osobno prisustvova kemijskoj analizi materijala od kojeg je građena piramida)! Znaju samo oni koji su to ispitivali a mozda ni oni!

Ono sta je napisano u knjigama moze bit i ne mora bit istina!
peskafondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 16:59   #232
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Da, slitina koja je tvrda od zeljeza
Od željeza možda jest, ali od čelika nije. I nije sve u čvrstoći.
Osim toga, egipćani nisu znali napraviti kvalitetnu broncu koja bi se mogla mjeriti eventualno sa čelikom. I da jesu, nisu imali motore koji bi dizalicu od tolikog metala pokretali. Ljudska i životinjska snaga je premalena, pa čak i da načičkaš pet ljudi na kvadratni metar, nećeš dobiti dovoljnu snagu.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 17:01   #233
Quote:
peskafondo kaže: Pogledaj post
Od kojeg su materijala odaje, komore ili prostorije (zovite kako hocete) MI NE MOZEMO ZNAT (jedino ako netko od Vas cijenjenih forumasa nije osobno prisustvova kemijskoj analizi materijala od kojeg je građena piramida)! Znaju samo oni koji su to ispitivali a mozda ni oni!

Ono sta je napisano u knjigama moze bit i ne mora bit istina!
Istina je. Možda zapravo piramide i ne postoje. Sve je to masonsko-egipatska-židovsko-arijevska-bushova propaganda. Kako ti uopće znaš da postoji ijedna piramida? Sve su to fotomontaže i belosvetski plaćenici koji kada odu u Egipat turistički budu zavedeni reakcionarskim buržoaskim elementima.

Šalu nastranu: odaje su od GRANITA. To piše u ozbiljnim knjigama.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 17:04   #234
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Zaliješ vapnenac vodom, on omekša i možeš ga obrađivati i drvenom šibicom, a kamo ne kaljenom broncom.
AKo želiš pokažem ti.
Bravo, još malo kiseliša i radiš što hoćeš. To monty-zg.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 17:05   #235
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Da ja vas sveznadare pitam nešto: ako je piramide gradila ta superiorna prepametna rasa - pa što ih nisu napravili od nekog trajnijeg materijala, nego od vjerojatno najlošijeg materijala koji se mogao naći???
Nisam čuo odgovor?
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 17:05   #236
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Bravo, još malo kiseliša i radiš što hoćeš. To monty-zg.

A kako ćeš kiseliti granit?
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 17:07   #237
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Nisam čuo odgovor?
Gradilo se od onoga čega ima na Zemlji, a to je kamen. Nekadašnje tehnologije su nadvladale naše linearizirane metode gdje uslijed neznanja sve pojednostavnjujemo, i biramo materijale koji nam pašu.
Vrhunska tehnologija može od bilo kakvog materijala napraviti ono što je potrebno. A kamena koji ima sva potrebna svojstva ima u izobilju. Zašto bi se gradila od titana?

Ili da postavim ovakvo pitanje: zašto je naša poluvodička tehnologija planarna? Zašto su nam čipovi pločice silicija?
Zato što ne znamo napraviti volumni poluvodički element. Jednostavno, izabiremo ono što možemo kontrolirati, izračunati i obraditi.
A kada si iznad nivoa naše tehnologije, koristiš materijale i nelinearne zakonitosti bez ograničenja.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 17:12   #238
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
A kako ćeš kiseliti granit?
Vjerujem da imaš pravo za granit, ali možeš li odakativno reči :
koliko je dijelova promila granit u piramidi. Imaš zanimljive podatke oko kojih možemo dobro raspraviti i drago mi je da znaš.

Onda možemo raspraviti o obradi granita, OK? Imaš i prije neka moja pitanjca uz Tvoje tvrdnje.
pozdrav
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 17:34   #239
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Naravno da nisu postojale, ali ono što bi trebao uvidjeti i što je zanimljivo je da je to vrsta argumenta koji pseudoznanstvenici stalno ponavljaju, a nije utemeljen na istini. Kao što je tvrdnja da današnjom tehnologijom ne možemo izgraditi ništa slično jednostavno lažna, tako su i drugi argumenti lažni ili u najmanju ruku ignoriraju sve što ne ide u prilog njihovim tezama..
Hajde onda, pridonesi raspravi i elaboriraj Ja cu prvi prihvatiti racionalne argumente koji ce biti imalo smisleni, sto ovi svi do sada, na zalost, nisu!
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 17:38   #240
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Kako nije? Istina je da dizalice NISU postojale. Istina je da rampe od pijeska nemaju dovoljnu nosivost. Istina je da je sfinga oštećena erozijom vode, a ne zraka, a zna se kada je Egiptom tekao Ur-Nil i kada je na mjestu gdje se danas nalazi pijesak bio arhipelag.
Nemoj tako. Pa znanstvenici su "dokazali" Bilo je i na dnevniku
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.