Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2009., 23:06   #21
Egipat nije nikakav uzas. To je zemlja sa super klimom, divnim morem, ljudima koji su uvek nasmejani i kada im je najteze. Zena (strankinja) je maksimalno zasticena. Ako te kao zenu, na ulici, dodirne nepoznati muskarac, tvoje je pravo da ga odvalis i da nikome ne odgovaras, a takodje i da ga prijavis policiji na sta se odmah reaguje, hapse ga, trpaju u kola i odvode "u nepovrat" , (iz iskustva govorim). Ljudi koji ne poznaju Arape, zemlju i kulturu imaju odbojan stav prema istima i za to je potrebno vreme provedeno medju njima da bi se upoznali sa pravim stanjem stvari. Istina je da nemaju kulturu ciscenja ulica i to je ono sto meni zna najvise da zasmeta. Sve u svemu, ako si strankinja, zivis tamo, treba samo malo bolje da se upoznas sa svojim pravima i nacinom zivota tamo i videces da si zasticena bolje nego u svojoj zemlji. Toliko.

Zadnje uređivanje dushica : 24.10.2009. at 23:11. Reason: Greska u pisanju
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 04:53   #22
s ovim se slazem. iako rupa treceg sveta i u okruznju gde se as per default ratuj od pamtiveka, egipat je jedno od boljih mesta po pitanju licne sigurnosti. ovo generalno vredi za bliski istok i severnu afriku. ja sam 'ladno po kairu, damasku, tripoliju, bejrutu, teheranu i amanu shetao nocu noseci sa sobom pasosh, kameru, kartice, laptop i pri tom se videlo da sam stranac i da imam para. u buenos airesu, limi, bogoti, riju, los andjelesu ili londonu ovo ne bih smeo ni pomisliti!

arapi su super kad ih upoznas. ali, u egiptu i uopste po severnoj africi nema puno etnickih arapa. ok... u egiptu jos i ima. uglavnom su to arabizirana lokalna plemena.

grazia, niko ne progoni hriscane u egiptu. imas nekih 20 miliona pravoslavaca koji sasvim ok zive.

najvece sanse u egiptu imate da izginete u katastrofalnom saobracaju.

iako znaju biti strahovito dosadni i napasni, sanse da siluju ribu strankinju se granice s nulom. veca je sansa da zenu siluju u londonu nego u kairu.

budimo malo realni.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 11:51   #23
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
...
grazia, niko ne progoni hriscane u egiptu. imas nekih 20 miliona pravoslavaca koji sasvim ok zive.
...
Ovo nije točno. Na primjer, pogledajte ovaj link:
http://www.youtube.com/watch?v=Uf033rhn5kE

... a ima još toga: samo hodite na YouTube i napravite search po riječima:
Egypt christians garbage

... pa ćete vidjeti tu lažnu egipatsku toleranciju, gdje je Božić državni praznik kao i Bajram, ali gdje su mnogi kršćanski Kopti prisiljeni živjeti doslovno U smetlištu da izbjegnu muslimanski progon.

Akutni progoni (u smislu pogroma) jesu rijetki, ali je stalan pritisak drugorazrednog statusa - na primjer, stalan strah da ti pod izgovorom vjerske konverzije oduzmu dijete (osobito otete kćeri).
Rip Hymen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 13:10   #24
Quote:
Rip Hymen kaže: Pogledaj post
Ovo nije točno. Na primjer, pogledajte ovaj link:
http://www.youtube.com/watch?v=Uf033rhn5kE

...
Da, znam za ovaj video. Pod istim ovim uslovima naci cete i muslimane da zive. Takodje, medju najbogatijim arapima u Egiptu, vlasnicima hotela i velikih klinika su hriscani. Npr. vlasnik luksuznog turistickog naselja El Gouna na Crvenom Moru, je hriscanin.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 13:53   #25
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Da, znam za ovaj video. Pod istim ovim uslovima naci cete i muslimane da zive. Takodje, medju najbogatijim arapima u Egiptu, vlasnicima hotela i velikih klinika su hriscani. Npr. vlasnik luksuznog turistickog naselja El Gouna na Crvenom Moru, je hriscanin.
Ne, nisu to isti uslovi ako je netko naprosto užasno siromašan i zato jadan.
Tu ima puno toga pride.

Ovdje se radi i o ljudima koji su čak i dobrostojeći, ali se useljavaju u to smetlište, među svinje, da izbjegnu pritisam muslimana. Na pr., time smanji mogućnost da im netko otme kći, siluje je, ustvrdi da je ona sad njegova žena i da je po zakonu to sad ireverzibilno jer je izgovorila šehadet i postala muslimanka - pogledaj i ostale YouTube videos koje daje YouTube search po riječima
Egypt christians garbage

Ono tvoje o bogatstvu kršćana pojedinaca - pa to bi se onda odnosilo i na europske Židove u vrijeme kad su morali živjeti u srednjovjekovnim getima - jer su oni bogati među njima bili nesumnjivo utjecajni i upravljali financijama pojedinih europskih kraljeva pa i njihovih kraljevstava.
Rip Hymen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 17:27   #26
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post

grazia, niko ne progoni hriscane u egiptu. imas nekih 20 miliona pravoslavaca koji sasvim ok zive.

najvece sanse u egiptu imate da izginete u katastrofalnom saobracaju.

iako znaju biti strahovito dosadni i napasni, sanse da siluju ribu strankinju se granice s nulom. veca je sansa da zenu siluju u londonu nego u kairu.

budimo malo realni.
pa i jesam realna mene nikad nitko nije u stopu pratio po Londonu ili bilo di drugo, a tamo jesu stalno.

namjerno sam se obukla konzervativno - dakle na 50 stupnjeva C hodam u dugim hlacama i sirokoj majici..i oni bulje ko telad - kao da ZENSKO STVORENJE u zivotu nisu vidjeli.

i najgore je to sto te prate, doslovno hodaju u stopu iza tebe i to usred bijela dana, ne pricam o setanju navecer covjece, to ne bi ni u ludilu.

onda na plazi u Sharm Al Sheik (jel se tako tocno speluje? ) buduci da su vecinom bili stranci nema frke, ali dodje njih par lokalnih ili onih koji rade u hotelu i bulje i sline, prate te u grupama ako ides negdje sama.... da, ja to nigdje nisam vidjela, a putovala sam svugdje.

ja se uopce nisam osjecala sigurno u tom Egiptu i mislim da ni u jednoj takvoj i slicnoj muslimanskoj zemlji nije i ne moze biti sigurnije on tih drzava koje si naveo.

sto se tice problema sa napadanjem Krscana i turista pa o tome je bilo u vijestima dosta puta, mozda nisi pratio.

turizam tamo je jedno vrijeme bio u banani zbog toga.

Zadnje uređivanje Grazia : 25.10.2009. at 17:44.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 17:31   #27
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Da, znam za ovaj video. Pod istim ovim uslovima naci cete i muslimane da zive. Takodje, medju najbogatijim arapima u Egiptu, vlasnicima hotela i velikih klinika su hriscani. Npr. vlasnik luksuznog turistickog naselja El Gouna na Crvenom Moru, je hriscanin.
to ne dokazuje nista, one way or the other nazalost.

ljudi Coptic Orthodox vjere su manjina u Egiptu koju vecinska muslimanska populacija tlaci i dikriminira, kao i u svim drugim slicnim zemljama (gdje su krscani manjina) to je tako.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 19:30   #28
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
to ne dokazuje nista, one way or the other nazalost.

ljudi Coptic Orthodox vjere su manjina u Egiptu koju vecinska muslimanska populacija tlaci i dikriminira, kao i u svim drugim slicnim zemljama (gdje su krscani manjina) to je tako.
Ni tvoje price i video propagande (a znamo sta je propaganda) ne dokazuju nista. Zivim u Egiptu dovoljno dugo da znam sta je istina, a sta nije. I ja se ovde vodim kao hriscanka i druzim se sa arapima hriscanima i nismo podvrgnuti nikakvom tlacenju. I ovde se Arapi medjusobno "dele" na obrazovane, skolovane, iz visokih slojeva (hriscanin ili musliman) ili one nepismene i polupismene, neskolovane iz nizih slojeva i unutar takvih slojeva se medjusobno i druze. Musliman lekar ce radije piti kafu sa hriscaninom lekarom nego sa muslimanom sa kojim nema o cemu da prica. Sto se tice bozica, manjina od 9% uz zemlji normalno slavi svoje praznike u porodici, u crkvi, nista im nije zabranjeno. Muslimani im cestitaju i oni cestitaju bajram muslimanima, nisu ni jedni ni drugi glupi i znaju da se ponasaju normalno u skladu sa svojim razlikama. U parlamentu isto imas hriscana itd. ali ne vredi da ja vise ista pisem jer si se ti uhvatila za svoju video propagandu. Onda ti pisi malo o Egiptu, jer si najbolje upucena. Pozdrav!
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 00:07   #29
propagande?

daj se iskuliraj curka, jer sve je onako kako smo rekli.

Zadnje uređivanje Grazia : 26.10.2009. at 01:07.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 04:09   #30
izvesne tenzije i odredjeni nivo diskriminacije manjina svakako postoje. kao uostalom u celom tom suludom regionu bliskog istoka, centralne azije i balkana. bar je nama to poznato. ali, ako si stranac i druzis se s lkalcima iz visih slojeva i ostalim strancima, savrseno te ne tangira tako nesto. evo ja kao srbin da odem u neku zabit medju branitelje veterane svakako bih najebao. ali, kad god sam u hrvatskoj, budem u velikim gradovima (zagreb, rijeka, ...) i medju nesto finijim svetom otvorenih pogleda, svih nacija i vera. ne da nemam problema u hrvatskoj kad sam, nego mi je super!

t sto si ti grazia napisala kako su te gledali i pratili nije nista cudno u musli zemljama i verovatno bi razumela, samo da si se malo ptrudila da razumes lokalno drustvo i obicaje. iako znaju biti dosadni, garantujem ti da te niko od njih ne bi taknuo! videti zenu koja nije zabradjena i pri tom je bela za mnoge od njih jeste dozivljaj. na stranu sto su musko-zenski odnosi poprilicno ograniceni.

da, egipat i uopste musli zemlje bliskog istoka su definitivno jedan od najbezbedniji delova sveta sto se tice licne sigurnosti!

na stranu sta extremni muslimani rade na zapadu, ali definitivno muslimanski svet nije tako los kakvim ga predstavljaju! prosto, drustva gde su muslimani vecina jos nisu dovoljno evoluirala.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 07:49   #31
..ti si bjela, ako si josh i plavusha...zure u tebe..samo sto te ne traze da te fotkaju.

meni je to zurenje ishlo na onu stvar u pochetku, sad ignoriram...recimo stanesh na semaforu...do tebe autobus pun radnika, mahom iz indije..i cijeli bus zuri u tebe.mjerkanje, osmjehivanje..gestkulacije..

Svako malo se cuje pricha kako expat zene odu na javnu plazu, pogotovo vikendom, dolaze radnici( petak im je slobodan) i zure, a neki odu i korak dalje...pa te snimaju mobitelom...pa se dechki neki put i zaigraju.itd. policija redovno patrolira javne plaze mole zene i obitelji da prijave takve likove.

U tom cijelom pecking order-u nikako nije ugodno biti zensko, i sama i josh putuje.Negdje si pri dnu.

jedno je biti mushakrac na bliskom istoku, a sasvim druga stvar biti zena.

onda, treba razumjevati da zena i zena, nisu isto..jedno je zena, lokalna, u abaji/hijab, pokrivena, a drugo je zena, sa zapada, ne pokrivena.Pa zena iz Indije, ili Filipina. Pa cijeli taj odnos opcenito prema zenama.

Pa klasne podjele, financijske, socijalne, plemnske pripadnosti, boja koze(obichno sto svjetlija koaza, to je bolje).Ono sto je mene iznenadilo u pochetku, ta zelja i inzistiranje na sto svjetlijoj boji koze indijske i pakistanske populacije.Itd. predrasuda da sto si tamnije koze da su ti korjeni skromniji..aka seljak ili neka druga niza kasta.

sve te manje ili vishe suptilne ili izravne razlike...ahh..ma mogli bi do sutra ovako..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 08:10   #32
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Egipat nije nikakav uzas. To je zemlja sa super klimom, divnim morem, ljudima koji su uvek nasmejani i kada im je najteze. Zena (strankinja) je maksimalno zasticena. Ako te kao zenu, na ulici, dodirne nepoznati muskarac, tvoje je pravo da ga odvalis i da nikome ne odgovaras, a takodje i da ga prijavis policiji na sta se odmah reaguje, hapse ga, trpaju u kola i odvode "u nepovrat" , (iz iskustva govorim). Ljudi koji ne poznaju Arape, zemlju i kulturu imaju odbojan stav prema istima i za to je potrebno vreme provedeno medju njima da bi se upoznali sa pravim stanjem stvari. Istina je da nemaju kulturu ciscenja ulica i to je ono sto meni zna najvise da zasmeta. Sve u svemu, ako si strankinja, zivis tamo, treba samo malo bolje da se upoznas sa svojim pravima i nacinom zivota tamo i videces da si zasticena bolje nego u svojoj zemlji. Toliko.
Nitko nije govorio o silovanju

Svatko bira kako ce zivit, ali ja svojoj sestri nikad ne bih pozelio da zivi u Egiptu. Samo toliko.
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 11:40   #33
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Nitko nije govorio o silovanju

Svatko bira kako ce zivit, ali ja svojoj sestri nikad ne bih pozelio da zivi u Egiptu. Samo toliko.
Nisam ni ja govorila o silovanju. Ono je 100 puta cesce u tvojoj zemlji nego u Egiptu.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 11:41   #34
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
propagande?

daj se iskuliraj curka, jer sve je onako kako smo rekli.
Taban ya benti. Enti arfa kulahaga .
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 14:48   #35
Dobrovoljno misliš otići u zemlju 3. svijeta?

Sretno ti bilo...

A taj Arap će biti drag dok ne prođete granicu...

Ni slučajno mu ne daj putovnicu,to ti može biti jedini spas...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 17:00   #36
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
t sto si ti grazia napisala kako su te gledali i pratili nije nista cudno u musli zemljama i verovatno bi razumela, samo da si se malo ptrudila da razumes lokalno drustvo i obicaje. iako znaju biti dosadni, garantujem ti da te niko od njih ne bi taknuo! videti zenu koja nije zabradjena i pri tom je bela za mnoge od njih jeste dozivljaj. na stranu sto su musko-zenski odnosi poprilicno ograniceni.

da, egipat i uopste musli zemlje bliskog istoka su definitivno jedan od najbezbedniji delova sveta sto se tice licne sigurnosti!

na stranu sta extremni muslimani rade na zapadu, ali definitivno muslimanski svet nije tako los kakvim ga predstavljaju! prosto, drustva gde su muslimani vecina jos nisu dovoljno evoluirala.
mislis da i kod njih nema extremista i training camp za iste?

sto se tice sigurnosti shvati da je drugacije tebi kao muskom i to jos strancem, pa za njih si u tom slucaju Bog s neba , a sasvim drugacije je zenama.
nemoj misliti samo zato sto po njihovim kao sluzbenim statistikama postoji mala stopa kriminala prema zenama, da je to istina. odakle ti ta ideja uopce?

naravno da lazu i kriju istinu (zbog turizma i stranaca koji u milijunima dolaze u posjetu u Egipat, da im nije turizma od cega bi uopce zivjeli), jer - kidnapiranje, silovanje, preotimanje, slavery zena i djece, sva vrsta nasilja prema zenama i djeci su u takvim drzavama nazalost jako, jako, ucestala i svakodnevna pojava (druga je stvar sto to od lokalnih nitko bas ne prijavljuje, nego oni sami uzmu zakon u svoje ruke ).


jesi li pogledao onaj video link sto je gore stavljen?
poslusaj sto se desi i kako policija reagira kada se prijavi KIDNAPIRANJE ili kako te secret police prati svuda ako zelis ( kao novinar i sl. ) izvuci neke informancije van lazi kojih oni svijetu nude.

Egipat je fascinantan i nijednoj drzavi ravan kao turisticka atrakcija, a Crveno more je jednostavno raj na zemlji, ali za zivjeti tamo - druga prica.

taj put kad sam se isla naci sa frendovima nakon shoppinga i dok su njih par ko zombiji isli za mnom usred bijela dana, mi je dovoljno da znam da su 'price' jedna stvar, a realnost nesto drugo i da apsolutno ne mozemo pricati o ikakvoj osobnoj sigurnosti dok se zene tamo osjecaju ugrozne cak i hodajuci freaking ulicom u centru grada.

p.s. i pliz neka nitko ovo ne shvati too personal jer govorimo objektivno i onako kako to sve izgleda from outside.

Zadnje uređivanje Grazia : 26.10.2009. at 17:25.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 17:06   #37
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Taban ya benti. Enti arfa kulahaga .
shokran habibti

to neka psovka ili..?
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 14:02   #38
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
mislis da i kod njih nema extremista i training camp za iste?
[B]
sto se tice sigurnosti shvati da je drugacije tebi kao muskom i to jos strancem, pa za njih si u tom slucaju Bog s neba , a sasvim drugacije je zenama.
nemoj misliti samo zato sto po njihovim kao sluzbenim statistikama postoji mala stopa kriminala prema zenama, da je to istina. odakle ti ta ideja uopce?

naravno da lazu i kriju istinu (zbog turizma i stranaca koji u milijunima dolaze u posjetu u Egipat, da im nije turizma od cega bi uopce zivjeli), jer - kidnapiranje, silovanje, preotimanje, slavery zena i djece, sva vrsta nasilja prema zenama i djeci su u takvim drzavama nazalost jako, jako, ucestala i svakodnevna pojava (druga je stvar sto to od lokalnih nitko bas ne prijavljuje, nego oni sami uzmu zakon u svoje ruke ).


jesi li pogledao onaj video link sto je gore stavljen?
poslusaj sto se desi i kako policija reagira kada se prijavi KIDNAPIRANJE ili kako te secret police prati svuda ako zelis ( kao novinar i sl. ) izvuci neke informancije van lazi kojih oni svijetu nude.



taj put kad sam se isla naci sa frendovima nakon shoppinga i dok su njih par ko zombiji isli za mnom usred bijela dana, mi je dovoljno da znam da su 'price' jedna stvar, a realnost nesto drugo i da apsolutno ne mozemo pricati o ikakvoj osobnoj sigurnosti dok se zene tamo osjecaju ugrozne cak i hodajuci freaking ulicom u centru grada.
Daj ne seri! Ti mora da si poseban slucaj , pratili te Arapi ko zombiji , pa da si ne znam kako gola isla okolo ( sto posto si setala u kratkom sorcu i bretelama)... Osecala se ugrozeno Setam glavnom ulicom vec godinama (nisam pokrivena), svi me znaju da zivim tu, niko me ne ugrozava, a tako je i sa ostalim zenama strankinjama koje same ne izazivaju ni ponasanjem ni oblacenjem. Yalla emshi ya benti!
dushica is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 27.10.2009., 15:34   #39
Quote:
Rip Hymen kaže: Pogledaj post
Pa zbog ljubavi, naravno ... Evo na pr. padme_amidala upoznala Egipćanina na facebooku, pa odmah objavila na pdf Religija da prelazi na islam, a ocu počela dodijavati da je pusti u Egipat jer očito već mašta o sretnom braku u toj čarobnoj zemlji.
e hitit cu te znad di lol
egipcanina sam znala godinu i pol, a na islam sam presla prije nego sam se zaljubila u njega... super je decko, pametan, dobar, slicni smo, sto da ne vrijedi pokusat

btw ne mastam ja o braku u toj carobnoj zemlji ne brini
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 21:18   #40
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Daj ne seri! Ti mora da si poseban slucaj , pratili te Arapi ko zombiji , pa da si ne znam kako gola isla okolo ( sto posto si setala u kratkom sorcu i bretelama)... Osecala se ugrozeno Setam glavnom ulicom vec godinama (nisam pokrivena), svi me znaju da zivim tu, niko me ne ugrozava, a tako je i sa ostalim zenama strankinjama koje same ne izazivaju ni ponasanjem ni oblacenjem. Yalla emshi ya benti!
yalla yalla

nisam bila u kratkim hlacama, ali sam na plazi na Sinaju bila topless ko i vecina ostalih, priznajem

cuj mozda je bio secet service u Cairu otkud ja da znam...kuku lele
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.