Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2016., 12:40   #2041
ako mi kartica tekućeg računa uskoro ističe, moram li ići u banku tražiti novu ili mi oni automatizmom to pošalju?
čokolada22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 12:53   #2042
Quote:
čokolada22 kaže: Pogledaj post
ako mi kartica tekućeg računa uskoro ističe, moram li ići u banku tražiti novu ili mi oni automatizmom to pošalju?
Pošalju ti automatizmom obavijest da novu dođeš pokupiti u poslovnicu.
e22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:33   #2043
e da da, na to sam mislila. hvala!
čokolada22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 14:25   #2044
Osim ako ne dođe.
Onda krajem mjeseca isteka slobodno prošetaj do svoje poslovnice i pokupi novu karticu koja će te tamo čekati.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 22:17   #2045
pitanjce, jer sam malo zbunjen

valjda ovih dana je bilo neko PBZ preračunavanje minusa, obročnih, itd. prije dva dana je dozvoljeni bio do 18000, a sad je 18800, ali su se zato ovamo na ovom obročnom dijelu (onom koji se ustvari koristi) došlo do promjena u obrnutom smjeru.

ovako sad stvari stoje:

Iznos dopuštenog prekoračenja / okvirnog kredita: 18.800,00 HRK
Prekoračenje / okvirni kredit vrijedi do: 31.03.2017.
Iznos novoodobrenog prekoračenja: 0,00 HRK
Razdoblje primjene novoodobrenog prekoračenja: -
Bonus: 1.5 (šta god ovaj bonus je, nemam pojma )

Iznos odobrenja obročne otplate: 12.600,00 HRK
Iskorišteni iznos: 12.711,43 HRK
Raspoloživi iznos: 0,00 HRK
Iznos novoodobrene obročne otplate po tekućem računu u kunama:
Razdoblje primjene novoodobrene obročne otplate po tekućem računu u kunama: -

E sad, ono zanimljivo je da je do prije dva dana odobrena obročna isto bila oko 18k ili tako nešto, a sad je palo na 12600, a već se ima iskorišteno preko tog iznosa. nije sad neka frka, nit je se to namjeravalo iskoristit, samo me zanima informativno kako to da minus raste, a obročno pada?

i šta sad s ovim iskorištenim iznosom koji je veći od odobrenog obročnog, jel to sad kao nekakav "minus" pa se to mora riješavat?
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 00:02   #2046
Primjena novog prekoraćenja je od 01.10. i iznosi 18.800 kn koje vrijedi do 31.03.2017. Ovaj od 18.000 kn je vrijedio do 30.09.2016.
Bonus: 1,5 znači da je odobreno maximalno dozvoljeno prekoraćenje (prosjek primanja puta 3 + 10%)
Obročna je bila odobrena u iznosu dopuštenog prekoraćenja, ali ako se ne koristi u periodu od 6 mjeseci, smanjuje se na 70% iznosa prekoraćenja. Ne treba ništa uplaćivat već nema raspoloživog iznosa za novu kupnju.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 15:04   #2047
aha, tako znači. bitno da nije ništa loše, hvala
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 17:24   #2048
Zatražila sam izradu nove vise kartice, jer sam dala podatke o kartici neprovjerenoj web stranici pa prije nego što me oglobe otkazala sam karticu trenutnu i zatražila novu. Dakle ako mi je dobro objašnjeno;
-ostaje mi isti broj računa (samo se podaci na kartici mjenjaju)?
-mogu preko internetskog bankarstva normalno uplačivati novce gdje mi treba? Znaći mogu se koristiti internet bankarstvom?
-devizni račun kojeg imam a koji je vezan za ovaj tekuči (uvjet banke, ne možeš imati devizni bez tekučeg) s njim mogu sve normalno kao inaće? Dizat novce na bankomatu/ plačati itd ?
-na šalteru u banci mogu podizati novce? Call agent banke mi je rekao da na bankomatu ne mogu al sam za šalter zaboravila pitat


Hvala
kpoli11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 17:34   #2049
Quote:
kpoli11 kaže: Pogledaj post
-devizni račun kojeg imam a koji je vezan za ovaj tekuči (uvjet banke, ne možeš imati devizni bez tekučeg)
ovo ti nikako nije uvjet. Možeš imati devizni račun bez da imaš tekući..a bome pogotovo vrijedi i obrnuto..
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 17:40   #2050
Na to pitanje mi nije trebao odgovor al eto hvala.
kpoli11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 18:53   #2051
odgovor na sve je "da".
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 17:49   #2052
Evo iskustvo sa PBZ-om.

Već godinu dana radim vani, tako da umjesto plaće na PBZ šaljem novce izvana isto koliko bi i plaću u Hr primao, za sve trajne naloge i kredit koji imam, da se skida.
Iznos dopuštenog minusa je za to vrijeme varirao oko 15000 kuna, parsto kuna gore-dolje.

Premda sam ga koristio samo pola, te im naravno za to plaćao lijepu kamatu, što mi nije bilo tako bitno.

DA bi mi oni 1.10. BEZ OBAVIJESTI, ukinuli minus, ha ha :klap:
Neradni dan, subota, ja na putu... za Hrvatsku ha ha

OK, već sam danas uplatio novce da to zatvorim, treba 2-3 radna dana da stigne u Hrvatsku.

U međuvremenu ZA SVAKI TRAJNI NALOG KOJI NIJE PROŠAO, ONI sebi uzmu 10 kuna što će me obavijestiti za to ! :klap:

Ovdje u Njemačkoj moja banka sve što radi radi RADNIM DANOM, zašto? Zato da čovjek stigne reagirati, postupiti. Previše sam se opustio sa Hrvatskim PBZ-om.

Ljudi nemojte se igrati, to što su vam odobrili minus je PIJEVAC NA VJETRU.
Uplaćivali / neuplaćivali, oni vam to mogu ukinuti kad požele.

I što sad?

Pa eto, neću ih ni zvati, ni pitati, ovdje u Njemačkoj sam se naučio biti pragmatičan, nagraditi prijatelje, a uzvratiti neprijateljima.

Prvom prilikom ću zatvoriti sve račune u PBZ-u. A što trebam plaćati, plaćati ću preko Rajfajzen banke, eto, oni mi ne uzimaju nikakvu naknadu za slanje novaca u Hrvatsku, valjda sestrinska banka od moje njemačke banke.

Naravno, učiniti ću PBZ-u uslugu da ću o tome što su mi napravili pričati na sva usta, uključujući i internetske račune koje imam.

Čuvajte se PBZ-ovih usluga.

Tanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 21:50   #2053
Dopušteno prekoračenje odobrava se klijentima sa redovitim priljevom na tekući račun građana.
Ukoliko dođe do promjene u poslovanju, u tvom slučaju prestanka uplate redovitih prljeva na račun, banka zadržava pravo ukinuti uslugu uz prethodnu obavijest koja stiže na adresu klijenta prijavljenju u banci minimalno mjesec dana prije. Ukoliko klijent nije pravovaljano obavijestio banku o promjeni adrese ili slično, nije propust banke. Ako koristiš internet ili mobilno bankarstvo, sve promjene i iznos novih promjena vidljiv je mjesecima unaprijed.

Raiffeisen u HR nema veze sa ostalim bankama u drugim državama jer je ova u HR za istočno tržište sa kojeg se polako povlači radi lošeg poslovanja.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 22:56   #2054
A što je s ovim slučajevima koje su ljudi opisivali, da im je putem direktnih kanala bila najava jednog iznosa prekoračenja a onda od dana kad je novo prekoračenje trebalo početi vrijediti je bio drugi iznos ili nula?

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 14:30   #2055
Pošalji upit na mail banke pa će ti provjeriti kako i zašto je došlo do toga.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 16:25   #2056
Quote:
Tanen kaže: Pogledaj post
Evo iskustvo sa PBZ-om.

Već godinu dana radim vani, tako da umjesto plaće na PBZ šaljem novce izvana isto koliko bi i plaću u Hr primao, za sve trajne naloge i kredit koji imam, da se skida.
Iznos dopuštenog minusa je za to vrijeme varirao oko 15000 kuna, parsto kuna gore-dolje.

Premda sam ga koristio samo pola, te im naravno za to plaćao lijepu kamatu, što mi nije bilo tako bitno.

DA bi mi oni 1.10. BEZ OBAVIJESTI, ukinuli minus, ha ha :klap:
Neradni dan, subota, ja na putu... za Hrvatsku ha ha

OK, već sam danas uplatio novce da to zatvorim, treba 2-3 radna dana da stigne u Hrvatsku.

U međuvremenu ZA SVAKI TRAJNI NALOG KOJI NIJE PROŠAO, ONI sebi uzmu 10 kuna što će me obavijestiti za to ! :klap:

Ovdje u Njemačkoj moja banka sve što radi radi RADNIM DANOM, zašto? Zato da čovjek stigne reagirati, postupiti. Previše sam se opustio sa Hrvatskim PBZ-om.

Ljudi nemojte se igrati, to što su vam odobrili minus je PIJEVAC NA VJETRU.
Uplaćivali / neuplaćivali, oni vam to mogu ukinuti kad požele.

I što sad?

Pa eto, neću ih ni zvati, ni pitati, ovdje u Njemačkoj sam se naučio biti pragmatičan, nagraditi prijatelje, a uzvratiti neprijateljima.

Prvom prilikom ću zatvoriti sve račune u PBZ-u. A što trebam plaćati, plaćati ću preko Rajfajzen banke, eto, oni mi ne uzimaju nikakvu naknadu za slanje novaca u Hrvatsku, valjda sestrinska banka od moje njemačke banke.

Naravno, učiniti ću PBZ-u uslugu da ću o tome što su mi napravili pričati na sva usta, uključujući i internetske račune koje imam.

Čuvajte se PBZ-ovih usluga.

Siguran da te nisu obavijestili? Mene obavijeste na internet bankarstvu, i na bankomatu. Činjenica jest da su obavijesti bile teško uočljive nekom tko letimice prolazi njima, a nekome tko ih ne koristi, apsolutno neuočljive.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 00:23   #2057
Obavijest od 10,00 kuna da trajni nalog nije prosao je vrhunac lihvarenja.
Nevjerovatno.
svrsko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 22:58   #2058
Ekipa,
moje dopušteno prekoračenje vrijedi do 31.10.,te mi je poštom došlo iz PBZ-a da u roku 10dana dostavim potvrdu od poslodavca (novu), jer mi novi ugovor ide od 1.11. Moja pitanja su iduća..

1. Hoće li mi automatski ukinuti dozvoljeno prekoračenje na dan 31.10.? (iako na mPBZ vidim novi odobreni minuskoji vrijedi od 1.11 na još veći iznos nego sad)

2. Ukoliko ukinu prekoračenje 31.10,a moj račun bude u minusu par dana (do iduće plaće, najdalje 10. u mjesecu.), kako se računa kamata i postoje li neke određene sankcije..


hvala.
anita_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 01:35   #2059
Ostat će kao šta i piše, treba samo novopotpisani ugovor pokazati u PBZ poslovnici.

Ukoliko se dopušteno prekoraćenje ukine, nema sankcija prvih 8 dana, samo zatezna kamata.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 08:24   #2060
Aha. Ali ne znam kad cu donijet potvrdu. Jer mi je ugovor od 1.11. Mislim vjerojatno ubrzo..

A kakve su sankcije nakon sto prodje 8dana🙄😀.taman tada mi i sjedne placa.
anita_4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.