Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 17:01   #2661
Tekući i žiro ne mogu biti toliko da se na trepavice postaviš. Nešto drugo ti je skinuto. Ovaj opis mi isto niš ne govori.
Javi se na chat ako imaš internetsko, budu ti provjerili.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 17:02   #2662
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Tekući i žiro ne mogu biti toliko da se na trepavice postaviš. Nešto drugo ti je skinuto. Ovaj opis mi isto niš ne govori.
Javi se na chat ako imaš internetsko, budu ti provjerili.
21 kn mi standardno skidaju za tekući i netbanking, 5 kn je za devizni (ipak ne za žiro), i ostalo je tih misterioznih 11 kn. Nisam znala da imaju chat, idem bacit oko...

EDIT: ja sam smetnula s uma transakciju koju sam napravila, a oni su smuljali opis plaćanja pa smo svi ostali zbunjeni hvala na upućivanju na chat!

Zadnje uređivanje Sadie G. : 02.11.2017. at 17:19.
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 12:25   #2663
Ja sam jedno do sad naucio vezano za osiguranja. Sam si sve uzimam preko webshopova. Nikakvi referenti jer oni svi rade na proviziju i gledaju kakao vam uvaljat neki nepovoljni ugovor ili dodatne opcije.

Zadnje sam imao AO i reko idem po preporuci preko posrednika i mislim si ajde uzet cu kod njih ista je cijena nek si ljudi zarade (inace uzimam preko webshopa). Velim zenskoj kaj hocu a ona mi stalno spominje zastitu bonusa ja joj stalno napominjem da to necu. I na kraju mi napravi policu sa zastitom bonusa. I kaj ces ti s takvima dogovarat i sklapat? Sad me nece vise nikad vidjet ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:17   #2664
da li mogu staviti zabranu na ono da do 100 kn ne treba pin, tj. da mi uključe da ipak treba pin?

hvala
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 16:37   #2665
Odbi bezkontaktnu i traži normalnu karticu.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 17:23   #2666
Ali on želi plaćati beskontaktno, ali da treba PIN.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 18:09   #2667
Nema problema - neka svaki puta kupi za 100 i više kuna
Ali jasan mi je problem. I ja bi da mogu to mijenjati, recimo, online kako mi paše.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 20:26   #2668
Kao dugogodšnji klijent PBZa dođem kod osobnog bankara zatražiti kredit (nenamjenski) - sve ok, kad pogledom u HROK pojavi se dug od 2005. godine kod jedne banke sa kojom vodim sud od 1999. Sud presudio u moju korist - pravomočno.
Što dalje? Kako se riješiti HROKa?
Legolass is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 15:34   #2669
Jel vam radi mPBZ?

Prije sat vremena sam mogla normalno ući a sad mi samo vrti molimo pričekajte... i niš

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 15:48   #2670
Ne radi.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 20:39   #2671
Meni je super kak Voditeljica odgovara na sve i svasta ovdje pa cu se pripicoknuti s pitanjem na koje nisam nikad dobio konkretan odgovora a uvijek me kopkalo:

Postoji li konkretan razlog zasto se PBZ kreditne kartice (a cini mi se da je to slucaj sa svim kreditnim karticama u HR) na prodajnom mjestu autoriziraju potpisom a ne PINom.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 20:55   #2672
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Meni je super kak Voditeljica odgovara na sve i svasta ovdje pa cu se pripicoknuti s pitanjem na koje nisam nikad dobio konkretan odgovora a uvijek me kopkalo:

Postoji li konkretan razlog zasto se PBZ kreditne kartice (a cini mi se da je to slucaj sa svim kreditnim karticama u HR) na prodajnom mjestu autoriziraju potpisom a ne PINom.
Jer banka ima takav ugovor sa visom/mastercardom.

U hr trenutno nema kreditnih kartica koje se autoriziraju potpisom.
Ali pošalji mail prijedlog jer puno klijenata bi to pa će sigurno razmotriti opciju.
Već se interno spominjalo o uvođenju mogućnosti odabira pina ili potpisa, zato šalji prijedlog.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 21:09   #2673
Hvala na odgovoru. Bas cudno.

Napisao sam im to pitanje / prijedlog prije par godina na Facebook wall pa su sam obrisali bez odgovora.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 21:50   #2674
@ Duba

Obrisali mu komentar

@ sumrak200

Šalji na službeni mail sa svog maila prijavljenog u banci da bi se službeno zaprimilo.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 08:55   #2675
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Postoji li konkretan razlog zasto se PBZ kreditne kartice (a cini mi se da je to slucaj sa svim kreditnim karticama u HR) na prodajnom mjestu autoriziraju potpisom a ne PINom.
Viša sigurnost transakcije = viši trošak za banku. No to opet ne znači da ćeš s karticom čije transakcije redovno autoriziraš potpisom, a postoji opcija PIN-a, uvijek moći autorizirati potpisom; meni se jednom desilo da u je inozemstvu POS primatelja tražio PIN koji nikad nisam koristio i nisam imao pojma koji je...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:31   #2676
Imao sam stambenu štednju u Pbzu, istekom roka ostavio sam još malo, napravio koju uplatu i na kraju odlučio podići štednju.
Na mPbz vidim da još uvijek mogu ući u štednju, stanje je 0 kn naravno.
Prije par mjeseci pitao službenika u poslovnici kako to da još nije zatvoreno, šturo kaže nema to veze, pustite to.
Dal da pustim? Ako u račun mogu još uvijek ući, onda nekom logikom mogu očekivati i naknade za vođenje računa?
Leveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:48   #2677
Quote:
Leveler kaže: Pogledaj post
Imao sam stambenu štednju u Pbzu, istekom roka ostavio sam još malo, napravio koju uplatu i na kraju odlučio podići štednju.
Na mPbz vidim da još uvijek mogu ući u štednju, stanje je 0 kn naravno.
Prije par mjeseci pitao službenika u poslovnici kako to da još nije zatvoreno, šturo kaže nema to veze, pustite to.
Dal da pustim? Ako u račun mogu još uvijek ući, onda nekom logikom mogu očekivati i naknade za vođenje računa?
Zatvorit ce se, aktivna je samo jer jos nisi dobio drzavni poticaj. Iza toga vise je neces vidjeti.
princeza sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:04   #2678
Kad se već priča o karticama, ako može malo info o POS uređajima na naplatnim kućicama autocesta?
Ne treba im nikakva autorizacija (PIN niti potpis) pa me zanima i kolika je mogućnost zloupotrebe?
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:28   #2679
Quote:
princeza sunca kaže: Pogledaj post
Zatvorit ce se, aktivna je samo jer jos nisi dobio drzavni poticaj. Iza toga vise je neces vidjeti.
Odlično, hvala ti!
Leveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:14   #2680
Jedno pitanje.
Odobrena mi je kreditna kartica (Visa), koja je već u poslovnici.
PIN još nije ni krenuo na kućnu adresu (prošlo je 10 dana).
Dali je to uobičajena praksa?
Malo mi se žuri, jer moram na put, dali mogu to kako ubrzati.

Hvala!
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.