Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2013., 20:39   #81
Lightbulb Laboratorijske pretrage u trudnoći- gdje, kako, što (zbirni topic)

Moja isprika modovima ako slična tema postoji, ali ja je nikako nemogu naći. Možda bi bilo zgodno skupiti slične teme i implementirati u jednu zajedničku da ne lutamo.

Osobno me zanima tko radi pretragu proteina u 24h urinu i di je u ZG najbolje ići? Dobila sam crvenu uputnicu po kojoj je logično da se to radi isključivo ili na higijenskom ili u nekoj od bolnica.
Iskustva?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 21:54   #82
Otkrila sam da proteine u 24h urinu ne radi higijenski,ali rade KB Dubrava i Sv.Duh. U Dubravi ne treba naruciti se,a za Duh nije bilo moguce dobiti info jer ne pise na stranicama niti se itko javlja na tel.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 08:35   #83
trebala bih zbog epilepsije i godina raditi triple test pa me zanima gdje se u Zgb može napraviti i koja je procedura naručivanja
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 14:33   #84
TPNP pretraga

Zna li netko što je TPNP krvna pretraga? Ima li to ikakve veze s indirektnim Coombsovim testom?
spin sugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 14:56   #85
Nisam znala gdje bih napisala svoje pitanje,a nisam htjela otvarati novu temu,pa se nadam da je u redu da ovdje pišem budući da se radi o pretragama/pregledima.
Obavila sam neke preglede,vadjenje krvi,urin i ostalo (ne samo zbog trudnoće,btw,12 tjedan.)
U urinu su mi našli bakterije,trichomonas i dosta leukocita i eritrocita.
I dolje piše kao kontrola liječnika i ginekologa,i da se preporuča ponoviti valjda to za urin i neki feritin,i treba mi kao neka uputnica
Nitko mi nije rekao jel trebam čekati zakazano kod ginekologa (inače 08.08.) ili da ga nazovem,odem kod njega radi tih dodatnih pretraga i uputnice.
Pa ako netko zna....
Inače,ginekolog mi radi samo ujutro (ljetno vrijeme ),i ja radim samo ujutro,a na poslu mi još ne znaju za trudnoću,a ne mogu baš dobiti slobodan dan jer ima dosta posla,a ne bih se htjela zezati ni s jednim ni s drugim - da to moram otići što prije napraviti,a da ne odem,
ili da riskiram posao koji sam jedva našla da bi otišla tamo,pa da mi oni kažu da sam mogla čekati zakazani pregled,da to nije tako strašno.
I btw,ako netko zna,što znače ti povišeni leukociti i eritrociti,i ovo treće,i jel to jako opasno,bila bih zahvalna da napiše....
15082010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 15:02   #86
Quote:
15082010 kaže: Pogledaj post
Nisam znala gdje bih napisala svoje pitanje,a nisam htjela otvarati novu temu,pa se nadam da je u redu da ovdje pišem budući da se radi o pretragama/pregledima.
Obavila sam neke preglede,vadjenje krvi,urin i ostalo (ne samo zbog trudnoće,btw,12 tjedan.)
U urinu su mi našli bakterije,trichomonas i dosta leukocita i eritrocita.
I dolje piše kao kontrola liječnika i ginekologa,i da se preporuča ponoviti valjda to za urin i neki feritin,i treba mi kao neka uputnica
Nitko mi nije rekao jel trebam čekati zakazano kod ginekologa (inače 08.08.) ili da ga nazovem,odem kod njega radi tih dodatnih pretraga i uputnice.
Pa ako netko zna....
Inače,ginekolog mi radi samo ujutro (ljetno vrijeme ),i ja radim samo ujutro,a na poslu mi još ne znaju za trudnoću,a ne mogu baš dobiti slobodan dan jer ima dosta posla,a ne bih se htjela zezati ni s jednim ni s drugim - da to moram otići što prije napraviti,a da ne odem,
ili da riskiram posao koji sam jedva našla da bi otišla tamo,pa da mi oni kažu da sam mogla čekati zakazani pregled,da to nije tako strašno.
I btw,ako netko zna,što znače ti povišeni leukociti i eritrociti,i ovo treće,i jel to jako opasno,bila bih zahvalna da napiše....
Najbolje ti je da pozoveš gin i pitaš ga. Makni se s posla na 5 min da obaviš taj razgovor jer ti je to najsigurnije. Na žalost, ne mogu ti reći više od toga. Ako ti kaže da dođeš što prije, smislićeš kako da uzmeš slobodan dan. Ako ostavite 8.8. mirna si bar.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 16:37   #87
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Najbolje ti je da pozoveš gin i pitaš ga. Makni se s posla na 5 min da obaviš taj razgovor jer ti je to najsigurnije. Na žalost, ne mogu ti reći više od toga. Ako ti kaže da dođeš što prije, smislićeš kako da uzmeš slobodan dan. Ako ostavite 8.8. mirna si bar.
Okej,hvala.
Ma kad bi mi rekao da dodjem što prije,iskreno,tad bi me bilo briga za posao.
Rekla bih da su me zvali,da mi kuća gori
15082010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 17:50   #88
Ništa strašno....prepisao mi je kremu i tablete
(zbrisala sam s posla)
15082010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 18:16   #89
evo imam jedno pitanje, pa tko zna...
na kontroli sam bila krajem 31. tjedna, i sad nešto čitkaram po netu i vidim da se u 32. tjednu radi antiglobulinski test, koji ja nisam radila.naručena sam tek za mjesec dana.. jel ima nekog da isto nije radio taj test ili je on obavezan za sve?

ps- ovo je možda trebalo ić pod krvnu grupu, nek moderator prebaci

Zadnje uređivanje missNadia : 25.07.2013. at 18:23.
missNadia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 19:13   #90
Quote:
missNadia kaže: Pogledaj post
evo imam jedno pitanje, pa tko zna...
na kontroli sam bila krajem 31. tjedna, i sad nešto čitkaram po netu i vidim da se u 32. tjednu radi antiglobulinski test, koji ja nisam radila.naručena sam tek za mjesec dana.. jel ima nekog da isto nije radio taj test ili je on obavezan za sve?

ps- ovo je možda trebalo ić pod krvnu grupu, nek moderator prebaci
Ja sam sada u 32tt a kontrola mi je za tjedan dana i mislim da mi neće raditi Coombsov test. Uvjek mi najave i daju uput za vađenje krvi na prethodnom pregledu.

http://www.poliklinika-harni.hr/Rh-i...tibilnost.aspx
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 19:33   #91
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Ja sam sada u 32tt a kontrola mi je za tjedan dana i mislim da mi neće raditi Coombsov test. Uvjek mi najave i daju uput za vađenje krvi na prethodnom pregledu.

http://www.poliklinika-harni.hr/Rh-i...tibilnost.aspx
pretpostavljam da si ti isto Rh+. javi kako je prošlo kad obaviš kontrolu
missNadia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 23:06   #92
Quote:
missNadia kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da si ti isto Rh+. javi kako je prošlo kad obaviš kontrolu
Da, B+. Naredna kontrola mi nije kod mog gin već na drugom odjelu, kod fetal experta. Tako da će mi samo raditi UZ.
Hajde na TZ, da ne začetavamo ovdje. Tamo ću se javiti nakon pregleda.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 13:16   #93
bok svima...nadam se da sam na dobru temu postavila pitanje - zanima me papa test.
nakon godine dana od redovne kontrole trebala sam na pregled...i zapravo se ispostavilo da sam trudna.
Da li je kojoj od vas ginekolog u trudnoći (na samom početku) radio papa test?
ili se papa test u trudnoći ne radi (opasnost od pobačaja itd...)?? čujem svašta pa pitam..
Daduška is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 13:20   #94
meni je moja gin radila papa test kad sam dosla na pregled kako bi mi potvrdila trudnocu...

Quote:
Daduška kaže: Pogledaj post
ili se papa test u trudnoći ne radi (opasnost od pobačaja itd...)??
zasto se nebi radio? kakav pobacaj zbog uzimanja brisa s grlica maternice?
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 14:21   #95
Quote:
Victoria88 kaže: Pogledaj post
meni je moja gin radila papa test kad sam dosla na pregled kako bi mi potvrdila trudnocu...



zasto se nebi radio? kakav pobacaj zbog uzimanja brisa s grlica maternice?
ma čujem svakakve nebuloze pa pitam...
šta da mu sad kažem....da ga pitam?
Daduška is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 15:23   #96
Quote:
Daduška kaže: Pogledaj post
ma čujem svakakve nebuloze pa pitam...
šta da mu sad kažem....da ga pitam?
Pitaj. Ja sam ga radila već trudna ali je bilo rano pa nismo još znali. Čak sam imala 3 vaginalna pregleda u prvih 10 dana trudnoće. Ako je trudnoća uredna, plod ok, organizam ga prihvati nema tu opasnosti. Ao nešto od toga ne štima, organizam će sam odbaciti trududnoću, s pregledom ili bez.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 15:39   #97
Quote:
Daduška kaže: Pogledaj post
ma čujem svakakve nebuloze pa pitam...
šta da mu sad kažem....da ga pitam?
ja sam na prvi pregled išla privatno.. tada sam bila 7+1 tt
rečeno mi je da bi najbolje bilo da obavim sve - klasični vaginalni pregled, papa test i uzv jer se to sve mora raditi na početku trudnoće
nakon 2 tjedna sam opet išla na pregled i radila vaginalni uzv
tangerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 15:44   #98
Pa normalno ćeš sad napraviti papu.
Mene na prvom ili drugom pregledu pitala kad sam radila papu. Bila je par mj prije, pa nisam ponavljala. Da je bilo više, radila bi mi i to

Klasični vaginalni pregled još nisam imala
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 16:13   #99
i meni su sa 7+3 radili papu najnormalnije..
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 08:07   #100
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Pitaj. Ja sam ga radila već trudna ali je bilo rano pa nismo još znali. Čak sam imala 3 vaginalna pregleda u prvih 10 dana trudnoće. Ako je trudnoća uredna, plod ok, organizam ga prihvati nema tu opasnosti. Ao nešto od toga ne štima, organizam će sam odbaciti trududnoću, s pregledom ili bez.
jutro...
pitat ću ga...

to sam i ja mislila...ako nešto ne štima već bi se organizam sam zaštitio...
hvala ti
Daduška is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.