Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2017., 10:32   #3421
Ili 5 puta tjedno ne split, s time da cijele ruke radiš jedan dan. Ideš 5 puta a nemaš brige.



Sent from mTalk
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 13:41   #3422
Za primjer samo, ja sam najvise napredovao trenirajuci jednom tjedno. Odradio bi cijelo tijelo unutar sat vremena. Isao sam do maximuma koliko mi je tijelo dopustalo. Te nakon toga 6 dana odmora, 7 bi se vratio u teretanu. Svaki put bi nakon 7 dana bio tezi i mogao sam vise dizati i to po cak 10kila. Nije svaki put bio takav napredak ali uvijek ga je bilo.
Tako sam naucio da mom tjelu odgovara ili sat vremena jednom tjedno intezivnog treninga ili 3 puta tjedno intezivno po max pola sata po 4 do 6 vjezbi u super setovima i to bi bilo to.
Za mene vrijedi pravilo malo ali intezivno treninga, puno odmora i dosta hrane, do 8 obroka na dan.
Ovako sam poceo trenirat nakon sto sam dvije godine bio u treningu.
Lijep pozdrav
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:54   #3423
Mislim da je jedan bodybuilder probao tako trenirat ispostavilo se da je premalo jednom tjedno.

3 puta tjedno je minimum jer frekvencija je majka.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:36   #3424
Quote:
JesterRace kaže: Pogledaj post
Opet ovaj mit o pretreniranosti. Nismo svi isti, treba slusat svoje tijelo i sukladno tome trenirat.

Uz pravilnu opskrbu tijela nutrijentima i kvalitetnim snom i odmorom mozes trenirat 5x tjedno bez jebemti. Uz pametan plan i program treniranja naravno.
očito da jako malo znas o samom načinu treniranja, čisto sumnjam da on kao početnik zna ravnomjerno rasporediti vjezbe i pojedine misice

5x puta tjedno je ok, ako ces u tih 5 treninga odraditi kompletno tijelo, ALI samo jednom svaki mišić (iako nema potrebe da se to radi u 5 treninga kad se komotno moze odraditi u 3-4)....ono što početnici masovno rade je ponavljanje njima dragih (stereotipi- prsa, bicepsi i latisimus) vjezbi, totalno zanemarujući ostatak tijela, svrha body buildinga nije imati ogromna prsa, divovske ruke ili leđa ko 3krilni ormar, nego postici maximalnu simetriju tijela - to je ono što tijelo čini privlacnim

teretane su prepune nesimetričnih likova koji razmisljaju na tvoj nacin (najjače mi je ono "ne radim noge, šta će mi noge" )

jedan profesionalac moze imati 5x treninga tjedno i napredovati, pogotovo ako ima stručno vodstvo pored sebe, ali jedan početnik amater nikako....takvim režimom početnik ce se prije ozlijediti ili nece imati nikakav rezultat (konkretno moj slučaj s početka "karijere" - LOL) i ostat će razočaran i na kraju će odustat od ovog sporta
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 20:43   #3425
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
očito da jako malo znas o samom načinu treniranja, čisto sumnjam da on kao početnik zna ravnomjerno rasporediti vjezbe i pojedine misice

5x puta tjedno je ok, ako ces u tih 5 treninga odraditi kompletno tijelo, ALI samo jednom svaki mišić (iako nema potrebe da se to radi u 5 treninga kad se komotno moze odraditi u 3-4)....ono što početnici masovno rade je ponavljanje njima dragih (stereotipi- prsa, bicepsi i latisimus) vjezbi, totalno zanemarujući ostatak tijela, svrha body buildinga nije imati ogromna prsa, divovske ruke ili leđa ko 3krilni ormar, nego postici maximalnu simetriju tijela - to je ono što tijelo čini privlacnim

teretane su prepune nesimetričnih likova koji razmisljaju na tvoj nacin (najjače mi je ono "ne radim noge, šta će mi noge" )

jedan profesionalac moze imati 5x treninga tjedno i napredovati, pogotovo ako ima stručno vodstvo pored sebe, ali jedan početnik amater nikako....takvim režimom početnik ce se prije ozlijediti ili nece imati nikakav rezultat (konkretno moj slučaj s početka "karijere" - LOL) i ostat će razočaran i na kraju će odustat od ovog sporta
Rasprava zavrsena zbog boldanog dijela. Na taj nacin raspravu zapocinju samo maloumni.

A ti sve sveznalice si napisao hrpu gluposti.

Pozdrav.
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 23:11   #3426
Jel mi može netko objasniti razliku izmedju Glutamina i BCAA i kad biste kupovali jedno od tog dvoje koje biste prije uzeli?
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 00:11   #3427
Ne bi uzeo nijedno. Oboje potencijalno mogu podići recovery za NIJANSU, tebi to ne treba.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 02:41   #3428
Quote:
JesterRace kaže: Pogledaj post
Rasprava zavrsena zbog boldanog dijela. Na taj nacin raspravu zapocinju samo maloumni.

A ti sve sveznalice si napisao hrpu gluposti.

Pozdrav.
i to su tvoji argumenti? vrijeđanje mene na osobnoj razini? koliko je tebi godina, 10? ovo totalno nije razina komunikacije odraslih i zrelih ljudi

Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko objasniti razliku izmedju Glutamina i BCAA i kad biste kupovali jedno od tog dvoje koje biste prije uzeli?
glutamin je aminokiselina, isto kao i BCAA (Branched Chain Amino Acids) - po hrvatski aminokiseline razgranatog lanca , 3 su L-valin, L-leucin i L-isoleucin

glutamin je u mišićima najzastupljenija aminokiselina, sluzi kao materijal za izgradnju - ne treba ti ni jedno ni drugo, ako bas silom hoces kupiti nesto od toga, ja bih uzeo glutamin (od dva zla biras manje), ako hoces piti nesto bolje pij sirutku, nju je najteže nadomjestit hranom
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 03:33   #3429

Steta sto ovog nema kod nas, peanut buter u prahu,s okusima, smanjene masnoce. Bio sam nedavno narucio 2 pakovanja s cokoladom,zbog besplatne postarine. u svakom pakovanju je 2 komada, 1 pakovanje izadje oko 100 kn, nije malo ali je brutalno ako volite masnac od kikirikija. Inace volim maslac od kikirikija,osim onog od myproteina, taj ne mogu bas, vise sam ljubitelj onih sto su vise procesuirani, i slani.. Ali ovo,, jnesto najbolje

Ako je tko iz slavonije pa da narucimo jos toga, da imamo free postarinu , nek se javi..

LINK
Miro slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 06:25   #3430
Hm... mene osobno odbija ovaj dio "Less fat calories" pošto su upravo masnoće i kalorije to razlog zašto ga jedem. Stoga, ako ima neki "More fat calories", to bi bila druga priča.
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 06:53   #3431
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Hm... mene osobno odbija ovaj dio "Less fat calories" pošto su upravo masnoće i kalorije to razlog zašto ga jedem. Stoga, ako ima neki "More fat calories", to bi bila druga priča.
+1

Maslac od kikirikija uzimam radi nezasićenih masti prvenstveno.
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:46   #3432
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Ne bi uzeo nijedno. Oboje potencijalno mogu podići recovery za NIJANSU, tebi to ne treba.
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
glutamin je aminokiselina, isto kao i BCAA (Branched Chain Amino Acids) - po hrvatski aminokiseline razgranatog lanca , 3 su L-valin, L-leucin i L-isoleucin

glutamin je u mišićima najzastupljenija aminokiselina, sluzi kao materijal za izgradnju - ne treba ti ni jedno ni drugo, ako bas silom hoces kupiti nesto od toga, ja bih uzeo glutamin (od dva zla biras manje), ako hoces piti nesto bolje pij sirutku, nju je najteže nadomjestit hranom
Ljudi meni treba oporavak u svakom mogućem dijelu! Nema tu pomaže li puno ili malo, imam barem 3 ozljede, teško spavam još teže se probudim, sav sam neki ko odsječen od života i svaki recovery je dobar. Uzimam ovih dana whey isolat čisti, kupio sam kalcij, magnezij + cink pakovanje od Solgara i sada se bacam u aminokiseline i neku dobru Omegu...

__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:25   #3433
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Dijelim tvoje mišljenje. Iskreno, ogromni bilderi danas možda izgledaju impresivno na natjecanju ali u stvarnosti su zdepasti, kreću se ko debele babe, malo potrče i zapušu se ko prasci. Takvo zdepasto kretanje im nastup čini smješnim koliko god se trudili sa koreografijom.

Ali izgleda da se u Americi taj trend sve manje isplati pa uvode sve više physique kategorija natjecanja.
Točno to. Vidim po ekipi iz gyma koji se natječu physique i jedan koji je baš BB vulgaris. Ma ne može se usporediti izdržljivost između njih. Ovi su mobilni i proporcionalni, sviđaju mi se takva tijela, ali BB je baš ono, uspuhan i imam osjećaj da mu je težak napor napraviti 10 sklekova.

Quote:
JesterRace kaže: Pogledaj post
+1

Maslac od kikirikija uzimam radi nezasićenih masti prvenstveno.
+1
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:45   #3434
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Hm... mene osobno odbija ovaj dio "Less fat calories" pošto su upravo masnoće i kalorije to razlog zašto ga jedem. Stoga, ako ima neki "More fat calories", to bi bila druga priča.
A vidi, ako unosis 60-70 g masnoca dnevno, ogranicen si. Recimo ako bas volis PB kao ja, ovo ti puno olaksa da jedes vise, za manje kalorija. Inace ne mozes stati na vrijeme..

Dakle neces nigdje naci s vise masnoca, sto je normalno. Ja maslac jedem zato sto ga volim a ne zbog masnoca, masnoce uneses na svakom koraku

Zadnje uređivanje Miro slavko : 13.11.2017. at 12:59.
Miro slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:14   #3435
Debele babe
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:41   #3436
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ljudi meni treba oporavak u svakom mogućem dijelu! Nema tu pomaže li puno ili malo, imam barem 3 ozljede, teško spavam još teže se probudim, sav sam neki ko odsječen od života i svaki recovery je dobar. Uzimam ovih dana whey isolat čisti, kupio sam kalcij, magnezij + cink pakovanje od Solgara i sada se bacam u aminokiseline i neku dobru Omegu...

Vidi jel ti paše još glukozamin sulfat.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:23   #3437
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Vidi jel ti paše još glukozamin sulfat.
Mislim da mi je za sada ovo dovoljno.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:45   #3438
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Opet ovaj mit o tome da su neki pojedinci "special snowflakes" kojima treba nešto drastično drugačije od ostalih.

Nismo svi isti, al smo prilično slični. Naročito kad se radi o vježbaču početniku.

Možemo svi trenirati 5x tjedno, no pitanje je koliko je optimalno. Više treninga tjedno ne znači nužno brži napredak. Pogotovo kod nekog tko trenira tek mjesec i pol. "Treba slušati tijelo". Koliko je netko tko trenira mjesec i pol sposoban "slušati tijelo"?
Čak i ako više treninga tjedno == brži napredak, pitanje je da li je omjer uloženo/dobiveno povoljan i isplati li se visiti skoro svaki dan u teretani za nešto više gainsa. To nek svaki za sebe odluči.
To što govoriš se shvati tek kada se sazrije nakon par godina treninga. Ali početnici se nažalost suočavaju sa fah idiotima koji ponavljaju jedno te istu mantru na pamet pa moraju uvijek iznova prolaziti dugotrajni put umjesto da im iskustvo ljudi koji su to prošli skrati put.
Ista stvar je i sa nesretnim Whey koji je postao sinonim za trening. "Treniram, dakle uzimam Whey!" Kao da trening bez Whey nije pravi trening.
Možeš beskonačno ponavljat da je protein=protein ali će svejedno bacat novce na Whey umjesto na piletinu, puretinu i svinjetinu.

Nije lako boriti se protiv industrije koja je je desetljećima odgajala ljude.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:01   #3439
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ljudi meni treba oporavak u svakom mogućem dijelu! Nema tu pomaže li puno ili malo, imam barem 3 ozljede, teško spavam još teže se probudim, sav sam neki ko odsječen od života i svaki recovery je dobar. Uzimam ovih dana whey isolat čisti, kupio sam kalcij, magnezij + cink pakovanje od Solgara i sada se bacam u aminokiseline i neku dobru Omegu...

Psiha je najvažnija. Bez zdrave psihe nema oporavka.
Ovako napamet ti nitko ne može dat odgovarajući savjet. Pitanje je trauma u tvom životu koje su te dovele do ove situacije. Tretman ovisi o tim traumama i njihovim simptomima. Svakako bi trebao obavit kvalitetan sistematski pregled da se vidi u kakvom je stanju tvoj organizam. Ako npr. imaš problem sa štitnjačom onda se cijeli niz problema može riješiti odgovarajućim tretiranjem štitnjače a ne slijepim trošenjem hrpe novaca na suplemente.
Ako si obavio liječničke pretrage i uspostavilo se da nemaš bioloških problema onda osim psihijatra može pomoć Rhodiola, Ashwagandha, Ginseng Panax, Theanine, Tyrosine. Sve te suplemente sam osobno isprobao u svrhu anksioznosti pa sam isto tako spoznao da treba eksperimentirati sa dozama u određenim periodima jer ništa ne djeluje jednako u istoj dozi uvijek na isti način. Traži se balans.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:56   #3440
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ljudi meni treba oporavak u svakom mogućem dijelu! Nema tu pomaže li puno ili malo, imam barem 3 ozljede, teško spavam još teže se probudim, sav sam neki ko odsječen od života i svaki recovery je dobar. Uzimam ovih dana whey isolat čisti, kupio sam kalcij, magnezij + cink pakovanje od Solgara i sada se bacam u aminokiseline i neku dobru Omegu...

Ne znam šta će ti to sve, ovo mi zvuči kao nedostatak vitamina B stoga bih ti preporučio da probaš sa B kompleksom.
Uostalom uzmi si par tjedana odmora, bolje se odmoriti nego zaraditi ozljedu koja će te obilježiti do kraja života, neće ti ništa biti da uzmeš odmor a značiti će tvojem tijelu puno.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.