Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 23:27   #21
Quote:
selena55 kaže: Pogledaj post
cure, jel ima koja viška klomifena? izgleda da je nastašica, danima ga tražim po Zg, nigdje ga nema

hvala
Imam ja cijelu kutiju ostala mi
Posalji adresu na pp pa cu ti poslat
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 23:40   #22
hvala,

imaš PP
__________________
...
selena55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 02:51   #23
Quote:
selena55 kaže: Pogledaj post
hvala,

imaš PP
E poslala sam ti jucer...
SRETNO!!!!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:33   #24
oprez cure s enodmetriozom - one koje imaju endometriozu ne bi smjele uzimati klomifen..kao ni one s cisticnim jajnicima (izuzev PCO)
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 09:56   #25
Cure da li netko zna što se događa s Klomifenom?
Tražila sam ga po ljekarnama u Zagrebu, ali nigdje ga nema. Kažu da se prestao proizvoditi.

Da li netko od vas pije nešto zamjensko?
Da li netko možda ima kutiju a da mu više ne treba?

Puno hvala
annnieee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 13:35   #26
Ne znam stvarno to za prestanak proizvodnje, a mislim da bi zamjenski mogao biti Metformin.
Ja sam pila samo 3 dana, tako da su mi u kutiji ostale 4 tablete, dovoljno za 2 dana. Može li to kome pomoći??
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 14:03   #27
A mora bit nesto zamjensko
Jos dok sam ja proljetos pila pricalo se da se ukida....Samo cirkusaju sa tim ljekovima
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 14:10   #28
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
A mora bit nesto zamjensko
Jos dok sam ja proljetos pila pricalo se da se ukida....Samo cirkusaju sa tim ljekovima
ma ne mogu zamisliti da se ukida . ovdje barem 5-6 farma proizvođača nude clomifen.
možda u hr. postoji jedan jedini koji prestaje prodavati u hr.. ali lijek kao lijek se ne ukida sigurno.
u najgorem slučaju tražite privatni recept i sigurno ga možete dobiti u susjednoj sloveniji ili nekoj drugoj državi u blizini.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 15:37   #29
Ma zoro007 to isto ko sto su ukinuli i voltaren rapid i bivacin.....Garant izvoze van....Stoka!!!!

Pitacu ja po ljekarnama kad se dokopam grada imajul,pa mi moze kom treba poslat recept pa ga ja dignem i posaljem.....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 19:26   #30
Što se tiče Klomifena-ljekarna u ZG-u Dolac 3 ga naručuje. Ja sam naručila tamo,jedna kutija 183 kn. Nigdje u Šibenskoj županiji ga nisam našla,a razlog je taj što nema dobavljača i pitanje je hoće li se uopće više uvoziti u HR. Eto,svježe informacije iz osobnog iskustva.
Naughty Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 21:29   #31
Quote:
Nana_dbk kaže: Pogledaj post
Ne znam stvarno to za prestanak proizvodnje, a mislim da bi zamjenski mogao biti Metformin.
Metformin nije isto što i Klomifen. On se pije cijeli mjesec i regulira šećer. Primarno je namjenjen dijabetičarima. Ali navodno pomaže i kod cura s PCOS.

A Klomifen, ne mogu vjerovati da ga nema.

Tu bi mogla biti zamjena ona Femara.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 21:40   #32
Quote:
Nana_dbk kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako je tema već negdje bila, ali me zanima kako vama vaši doktori daju Klomifen.
Naime, kod nas se to daje "šakom i kapom" a čitala sam da po Sloveniji su doktori jako oprezni što se tiče tog lijeka, pa čak i kad ga daju, daju po pola tablete, a konkretno meni, doktor je rekao 3 dana x 2 tablete (ujutro i večer), a u kutiji ima 10 tableta, po tome mi 4 tablete ostaju viška. Pije li koja od vas manje ili čak cijelu kutiju i kako ragirate?
Ja sam na ovu svoju terapiju reagirala hiperstimulacijom jajnika (ali ionako imam povećane zbog svog PCOS-a) ...
Ja sam pila po 3 dnevno kad sam išla na AIH, 3 miseca zaredom...U Vinogradskoj mislim da daju po jednu tabletu zbog novog zakona...Ja sam bolje reagiralana femaru, nije bilo cisti kao kod klomifena. Neće ti ništa bit!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 21:48   #33
Ja sam 5 mjeseci pila Klomifen, ali ne sve zaredom.
2x za AIH i tri u prirodnom ciklusu.

Uglavnom, reagirala sam ko uspavana ljepotica, folikul ili dva, čak nisam ni nekih nuspojava imala.
Samo prvi put, ali čak mislim da sam više zabrijala nego što sam stvarno imala simptome.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 13:51   #34
Quote:
annnieee kaže: Pogledaj post
Cure da li netko zna što se događa s Klomifenom?
Tražila sam ga po ljekarnama u Zagrebu, ali nigdje ga nema. Kažu da se prestao proizvoditi.

Da li netko od vas pije nešto zamjensko?
Da li netko možda ima kutiju a da mu više ne treba?

Puno hvala
Zamjena je Femara, ona je puno bolja od klomifena i u privatnim klinikama koriste samo femaru. Puno je skuplja, preko recepta košta 400 kn. Ginekolozi ne vole davat recept za nju jer je skupa...Bez recepta je preko 1000kn.
Nemoj ni pokušavat bez recepta kupovat, u ljekarni će te izludit.
Ako se klomifen više ne proizvodi vjerovatno je izašao na tržište neki novi lijek ili isti s drugim imenom. Mogu ti ja pogledat po Splitu jel ima di još klomić za kupit
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 13:54   #35
Quote:
Naughty Angel kaže: Pogledaj post
Što se tiče Klomifena-ljekarna u ZG-u Dolac 3 ga naručuje. Ja sam naručila tamo,jedna kutija 183 kn. Nigdje u Šibenskoj županiji ga nisam našla,a razlog je taj što nema dobavljača i pitanje je hoće li se uopće više uvoziti u HR. Eto,svježe informacije iz osobnog iskustva.
pe preko recepta je bio 20 kn kutija-prije 4 godine kad sam ja išla na inseminacije...jel moguće da je toliko poskupio?
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 14:02   #36
Ja nist nisam placala prije 5 mjeseci
Ni lipe....Svasta!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 14:11   #37
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ja nist nisam placala prije 5 mjeseci
Ni lipe....Svasta!
Ma da, preko recepta ubiti nije koštalo ništa a bez recepta 20 kn. Davno je to bilo uffff kmeeee. Meni nakon tri miseca klomifena endometrij spao na bijednih 6mm u vrijeme ovulacije. Nedovoljno da bi se plod uopće uhvatio.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 14:14   #38
Da ja sam na recept.
Nemam ja blage koliki je meni bio endometrij kad ja uopce nisam ni isla na uz dok sam pila ta dva mjeseca ....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 14:20   #39
meni je u trecem ciklusu isto negativno utjecao na endometrij..stanjio se na 7.5 ili tak nekako
kroz to sto mi je na laparoskopiji dijagnosticirana endometrioza, necemo vise ici na klomice.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 14:23   #40
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Da ja sam na recept.
Nemam ja blage koliki je meni bio endometrij kad ja uopce nisam ni isla na uz dok sam pila ta dva mjeseca ....
pa ne smije se uzimat nikakva stimulacija bez a se ide na redovitu kontrolu isuse kakvi su ti vaši ginekolozi ujmeeee
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.