Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2004., 16:08   #41
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Uopce nisu ksenofobi. Ma nemaju veze s kseonfobijom, koja isto tako, nije grcka rijec...


On nema odgovora na ovo.
__________________
I Love U
hehehoho is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 16:09   #42
Re: Re: Grci - nacionalisti, ognjištarci i primitivci!

Quote:
Mljacko kaže:
I što je tu loše? Ljudi cijene svoju baštinu.

I meni je ono gore od magarca kad reži, al jebiga, cijenim to...
Jopet.
__________________
I Love U
hehehoho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 15:07   #43
Odlika civilizovanog sveta i jeste u tome sto se razlicite kulture cene i uvazavaju. Ne shvatam zasto pljujete po Grcima? Mozda bi trebali da se zapitate zasto nas taj isti civilizovani svet smatra za primitivce i varvare. Smesno i jadno izgledaju oni koji se stide svoje bastine dragi moji Hrvati. U svetu u kojem se pametni ljudi bore protiv globalizacije vi, sudeci po komentarima na forumu, srljate u uniformnost i glupost potrosackog drustva.
drugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 15:35   #44
Re: Re: Grci - nacionalisti, ognjištarci i primitivci!

Quote:
Mljacko kaže:
I što je tu loše? Ljudi cijene svoju baštinu.

I meni je ono gore od magarca kad reži, al jebiga, cijenim to...
Oni se ne mogu odlucit sto im je bastina (atika ili ex otomanski balkan) tako da ispada neka bizarna kombinacija, grozan kic, malo ovog, malo onog. Grci su balkanci i umjesto da se time ponose poput bosanaca pokusavaju isfurati neku "helensku kulturu", neki balkanski Xanadu.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 15:42   #45
Re: Re: Re: Grci - nacionalisti, ognjištarci i primitivci!

Quote:
UmpaUmpa kaže:
Oni se ne mogu odlucit sto im je bastina (atika ili ex otomanski balkan) tako da ispada neka bizarna kombinacija, grozan kic, malo ovog, malo onog. Grci su balkanci i umjesto da se time ponose poput bosanaca pokusavaju isfurati neku "helensku kulturu", neki balkanski Xanadu.
Bastina im je i jedno i drugo a to da li je kic ili nije, stvar je licnog misljenja.
drugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 15:46   #46
Re: Re: Re: Re: Grci - nacionalisti, ognjištarci i primitivci!

Quote:
drugar kaže:
Bastina im je i jedno i drugo a to da li je kic ili nije, stvar je licnog misljenja.
Nije bas. To je poput isfuravanja iracana na babilon. Danasnja iracka kultura nema bas puno veze s babilonom. Slucajno iracani zive na podrucju gdje su zivjeli babilonci. Zorba je prototip danasnjeg grka a ne demosten. Taj svjet ne postoji. Vec u vrijeme bizanta su se jedva zamjecivali tragovi aticke kulture, danas, nakon 500 godina turske vlasti nema vise ni traga.

Ako hoce mogu oziviti aticku kulturu, ali trebaju se odreci balkanstine. i taj proces bi trajao par stoljeca.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 16:04   #47
Re: Re: Re: Re: Re: Grci - nacionalisti, ognjištarci i primitivci!

Quote:
UmpaUmpa kaže:
Nije bas. To je poput isfuravanja iracana na babilon. Danasnja iracka kultura nema bas puno veze s babilonom. Slucajno iracani zive na podrucju gdje su zivjeli babilonci. Zorba je prototip danasnjeg grka a ne demosten. Taj svjet ne postoji. Vec u vrijeme bizanta su se jedva zamjecivali tragovi aticke kulture, danas, nakon 500 godina turske vlasti nema vise ni traga.

Ako hoce mogu oziviti aticku kulturu, ali trebaju se odreci balkanstine. i taj proces bi trajao par stoljeca.
Slazem se, anticka Grcka je odavno izumrla isto kao i Vizantija. Turska okupacija je ucinila svoje i tu nema povratka. Medjutim cinjenica je da su naslednici i jedne i druge (pa i ove trece) niko drugi nego danasnji Grci. "Balkanstina" kako ti kazes je deo nase, vase kao i mnogih drugih kultura koje se razvijaju (za neke nazaduju) na korenima predhodno navedenih civilizacija. Ja licno mislim da su Grci odradili dobar posao prikazujuci fuziju razlicitih uticaja na ono sto je danasnja Grcka ili Balkansko Poluostrvo u celini.
drugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 16:42   #48
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Grci - nacionalisti, ognjištarci i primitivci!

Quote:
drugar kaže:
Slazem se, anticka Grcka je odavno izumrla isto kao i Vizantija. Turska okupacija je ucinila svoje i tu nema povratka. Medjutim cinjenica je da su naslednici i jedne i druge (pa i ove trece) niko drugi nego danasnji Grci. "Balkanstina" kako ti kazes je deo nase, vase kao i mnogih drugih kultura koje se razvijaju (za neke nazaduju) na korenima predhodno navedenih civilizacija. Ja licno mislim da su Grci odradili dobar posao prikazujuci fuziju razlicitih uticaja na ono sto je danasnja Grcka ili Balkansko Poluostrvo u celini.
Bio je pokusaj u vrijeme grckog fasizma (kako se to zvalo u SFRJ) da se ozivi staro grcka kultura. Nije bio uspjesan. Ljudi su trebali prevodioce za bilo kakav kontakt sa drzavom jer je drzavni aparat radio na starogrckom. Danasnja grcka je zorba, feta, masline, bazuki i uzo. Upravo taj neki kurcevi helenski ponos je prepreka dobrim odnosima izmedju turske i grcke, a turci i grci su daleko slicniji nego sto bi to zeljeli priznati. osnovna razlika je vjera.

Osobno ja volim taj balkanski istocno mediteranski mentalitet.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 03:03   #49
Quote:
kokica1 kaže:
Interesantan ovaj komsija



Sta tebe drugaru boli pisa koji ce spomenik Hrvati dizati u svojoj zemlji,i ne usporedjuj svog krvoloka Mladica sa mojim Budakom

Dalje kazes nisi za "jugoslaviju" nisi za nacionalizam pa za koji si ti poredak druze

tvoj nik mi kaze sve
Krvoloci su i jedan i drugi. kako bi bilo da Nemci dignu spomenik Gebelsu. To vam je negde isto kao i vas Budak. Fasiste treba ostavit gde jesu... u paklu sram te bilo.
drugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 03:08   #50
Quote:
drugar kaže:
Krvoloci su i jedan i drugi. kako bi bilo da Nemci dignu spomenik Gebelsu. To vam je negde isto kao i vas Budak. Fasiste treba ostavit gde jesu... u paklu sram te bilo.
Zivio si u BG tako kazes

prema kome si imao upereno oruzje za vrjeme ovog rata??????
 
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 10:05   #51
Quote:
SvilaiKadifa kaže:
Zivio si u BG tako kazes

prema kome si imao upereno oruzje za vrjeme ovog rata??????
Po tvom komentaru (kao i komentarima mnogih drugih) izgleda kao da su svi Srbi bili za ovaj jebeni rat. Odmah cu ti reci da to nije istina. Podseti se malo na brojne studentske proteste (ukoliko je to uopste dopiralo do vas za vreme totalne anti-srpske propagande) u Beogradu i videces da je tu dolazilo do krvavih obracuna sa Slobinom policijom. Da ne pominjem to sto su u muriji uglavnom bile seljacine iz Krajine koje nas Beogradjane samtrajau izdajicama. Zamolio bih uz to sve ostale (koji imaju barem malo mozga) da ne pricaju mnogo o stvarima o kojima nemaju pojma.
Mislite da ste kulturniji od nas a u stvari ste isti seljaci i primitivci kao i mi. Ako mi ne verujete raspitajte se po svetu sta se o svima nama misli.

drugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 20:47   #52
Quote:
drugar kaže:
Po tvom komentaru (kao i komentarima mnogih drugih) izgleda kao da su svi Srbi bili za ovaj jebeni rat. Odmah cu ti reci da to nije istina. Podseti se malo na brojne studentske proteste (ukoliko je to uopste dopiralo do vas za vreme totalne anti-srpske propagande) u Beogradu i videces da je tu dolazilo do krvavih obracuna sa Slobinom policijom. Da ne pominjem to sto su u muriji uglavnom bile seljacine iz Krajine koje nas Beogradjane samtrajau izdajicama. Zamolio bih uz to sve ostale (koji imaju barem malo mozga) da ne pricaju mnogo o stvarima o kojima nemaju pojma.


pa, drugar, slučajno sam za vrijeme "martovskih" demonstracija '91 bio sa druge strane barikada i demonstrante nije jebalo to što Milošević i JNA vuku Jugu u rat, nego ih je jebalo to što gore navedeni već nisu pohapsili/pobili legalno izabrano vodstvo Hrvatske i tako spasili srpsku nejač od vekovnog terora ustaških krvoloka.. zbog toga su i napali RTS jer su bili uvjereni da televizija pod Miloševićevom kontrolom zataškava zločine nad Srbima, iako ih je upravo ona izmišljala.. mnogo, bre, smešna situacija.. btw. u to vrijeme pronaći Srbina koji je bio protiv Miloševića i istovremeno držao da su SLO i HRV u pravu bilo je jednaka mogućnosti pronalaska života na Marsu
Spawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 20:57   #53
Quote:
u to vrijeme pronaći Srbina koji je bio protiv Miloševića i istovremeno držao da su SLO i HRV u pravu bilo je jednaka mogućnosti pronalaska života na Marsu
Zivota je i vjerojatno bilo na Marsu, ali takvog Srbina nije bilo.

Bronx Tale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 21:09   #54
Quote:
Bronx Tale kaže:
Zivota je i vjerojatno bilo na Marsu, ali takvog Srbina nije bilo.




ma ne bih se čudio da "nebeski narod" nije došao s Marsa.. ili bolje rečeno, pao
Spawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 11:09   #55
Quote:
Spawn kaže:
pa, drugar, slučajno sam za vrijeme "martovskih" demonstracija '91 bio sa druge strane barikada i demonstrante nije jebalo to što Milošević i JNA vuku Jugu u rat, nego ih je jebalo to što gore navedeni već nisu pohapsili/pobili legalno izabrano vodstvo Hrvatske i tako spasili srpsku nejač od vekovnog terora ustaških krvoloka.. zbog toga su i napali RTS jer su bili uvjereni da televizija pod Miloševićevom kontrolom zataškava zločine nad Srbima, iako ih je upravo ona izmišljala.. mnogo, bre, smešna situacija.. btw. u to vrijeme pronaći Srbina koji je bio protiv Miloševića i istovremeno držao da su SLO i HRV u pravu bilo je jednaka mogućnosti pronalaska života na Marsu
Demonstracije su bile protiv Slobe i njegove diktature sprovedene kroz represiju i medije. Ja ne govorim da je HRV bio u pravu, servirali su vam lazi bas kao i nama dok su se obe strane ubijale podjednakom merom. Isto tako smatram da su u proslom gradjanskom ratu podjednako bile krive i jedna i druga strana. To da smo svi bili za Slobu to je cista izmisljotina. Ceo Bg je bio protiv njega i to ceo svet zna.
drugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 11:19   #56
Jebote ceo bg u supak.
__________________
I Love U
hehehoho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 14:49   #57
Quote:
drugar kaže:
Demonstracije su bile protiv Slobe i njegove diktature sprovedene kroz represiju i medije. Ja ne govorim da je HRV bio u pravu, servirali su vam lazi bas kao i nama dok su se obe strane ubijale podjednakom merom. Isto tako smatram da su u proslom gradjanskom ratu podjednako bile krive i jedna i druga strana. To da smo svi bili za Slobu to je cista izmisljotina. Ceo Bg je bio protiv njega i to ceo svet zna.


pa normalno da ste bili protiv Miloševića kad je njegova retorika prema Draškovićevoj izgledala kao papin božićni "urbi et orbi".. da, i bacalo se cvijeće na tenkove kad su išli na Vukovar jer su miroljubivi građani BG-a vjerovali da će vojska njime darovati Hrvate.. pričaj ti te bajke Aboriđinima, a ne meni
Spawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 20:26   #58
Quote:
drugar kaže:
Demonstracije su bile protiv Slobe i njegove diktature sprovedene kroz represiju i medije. Ja ne govorim da je HRV bio u pravu, servirali su vam lazi bas kao i nama dok su se obe strane ubijale podjednakom merom. Isto tako smatram da su u proslom gradjanskom ratu podjednako bile krive i jedna i druga strana. To da smo svi bili za Slobu to je cista izmisljotina. Ceo Bg je bio protiv njega i to ceo svet zna.
Nama nije trebalo ništa servirat, mi smo ŽIVJELI TU i nije nam trebao nitko govoriti što se događa.

Građanskom ratu????

Podjednako krive????

Cijeli BG protiv Slobenita????

Daj, prijatelju, odjebi mi malo s tim pričama!!!

Ne možeš nama koji smo živjeli ovdje pričati što je bilo.

To je u najmanju ruku bezobrazno...
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 07:40   #59
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Nama nije trebalo ništa servirat, mi smo ŽIVJELI TU i nije nam trebao nitko govoriti što se događa.

Građanskom ratu????

Podjednako krive????

Cijeli BG protiv Slobenita????

Daj, prijatelju, odjebi mi malo s tim pričama!!!

Ne možeš nama koji smo živjeli ovdje pričati što je bilo.

To je u najmanju ruku bezobrazno...
Jeste, jadni vi, samo ste se branili dok su zli Srbi hteli da vas okupiraju. I posle kazes da niste bili manipulisani bas kao i mi.
OK svako ima svoju verziju proslosti sto vi Hrvati najbolje znate.
drugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 21:02   #60
"Rekoše nam:
Vi ste uvijek bili roblje.
A povijest vaša nalik je na groblje,
na kome niti pravog križa nema.
Ponegdje ploča bez imena nijema...
Svu prošlost vašu zastrla je sjena.
I ovio mrak
Da, to nam kažu.
A sve u meni na to kliče:
Lažu!
Iako nema raka,
spomenika,
zidina,
ploča,
pergamena,
slika.
Ja ipak znam što bje,
i kako bje.
Ne razasute na sve četiri strane,
već u mom tijelu leže ukopane,
otaca mojih put i kosti sve.
Propao nije ni duh im ni lik.
Njih mrtvih ja sam živi spomenik!"

(V. Nazor, Hrvatski kraljevi)
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.