Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2012., 16:27   #41
..ne vjerujem ničem dok to ne vidim na lensrentalsu-oni uglavnom imaju više od jedne kopije objektiva za isprobat i izmjerit.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 17:38   #42
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Nije loše, ali nije baš ni super-turbo...
Neznam baš.. opet je bolji od bilo kojeg 85mm i 135mm objektiva za FF, čak i kad uračunaš ekvivalentnost.
susko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 10:56   #43
http://www.stevehuffphoto.com/2012/1...-craig-litten/

..i tako ja čitam ovo i neznam da li da se smijem ili plačem ili opet smijem, kadli na kraju jedan detalj koji mi je potpuno promakao kod E-5: voice tagging
fak, a ja svaki put ručno upisivao tagove u LR
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 19:40   #44
Ima ko da prodaje E1? Šteta mi gledati 7-14mm da stoji sam
susko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 20:50   #45
pa valjda ima u njuskalu netko, ili na fotozinu
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 21:56   #46
http://imageshack.us/a/img4/9789/pa190848.jpg

Pozz fotic mi radi mrlje kad slikam nebo. radi se o O-E1 45k okidanja. Iste mrlje na gornjem lijevom dijelu se javljaju kad promijenim objektiv.

Pitanje: kroz par dana cu imat prilike koristit kompresor, dali mogu osteti unutrasnjojst fotoaparata ispuhivanjem prevelikim pritiskom zraka? Kolko bara bi trebao bit i s koje udaljenosti da to radim?

Hvala.
nerevaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 23:29   #47
imaš dva dustbunny-ja, to ti je na senzoru desno dole - u uputstvima imaš kako se diže ogledalo i otvara shutter, to van ispušeš sa malom ručnom puhalicom a ne sa kompresorom, osim ukoliko ne želiš uciglit aparat (uciglit=pretvorit u inertnu ciglu).
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 00:58   #48
Hehe dobro da si rekao. Nisam znao. A sta je to mala rucna puhalica i gdje da to nabavim?
nerevaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 09:11   #49
http://www.bhphotovideo.com/c/produc...ir_Blower.html
gggorannn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 10:12   #50
eto čovjek ti je rekao. imaš je i po njuskalu i praxisu i zapravo gdjegod se prodaju fotođiđe.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 15:59   #51
Imam neke dileme, pa trebam preporuku iskusnih forumaša, prepoznati ćete se
Znači koristim E-3 i 14-45 mk1. Sa tom kombinacijom sam zadovoljan, no trebao bi nešto šire, a možda i da brže fokusira. Isto tako bi htio i 50mm macro. E sad je dilema dal uzeti 11-22 i 50mm macro i ostaviti 14-54, ili uzeti 12-60 pa pričekati da neka lova sjedne i onda uzeti 50 macro? Što je bolja kombinacija? Čitao sam o distorzijama 12-60 na širem kraju, a opet da fokusira ultra brzo. Opremu koristim za evente i landscape.

Znači opcija A:
14-54 + 11-22 + 50 macro

opcija B:
12-60 (+ s vremenom 50mm macro)
bran1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 15:59   #52
12-60 je jedini objektiv koji vlasniku e-3jke zapravo treba
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 16:12   #53
Koji brzi odgovor, unutar minute Onda prekidam sva razmišljanja. Ak netko prodaje 12-60 nek me kontaktira u inbox.
bran1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 16:14   #54
Quote:
bran1 kaže: Pogledaj post
Koji brzi odgovor, unutar minute Onda prekidam sva razmišljanja. Ak netko prodaje 12-60 nek me kontaktira u inbox.
na njuskalu sam mislim vidio 2-3 komada prije par dana pa provjeri...
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 16:26   #55
Vidio sam, al nekako više vjerujem ljudima s foruma Al pogledat ću i to. Krajem mjeseca idem u nabavu.
bran1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 16:30   #56
Quote:
bran1 kaže: Pogledaj post
Vidio sam, al nekako više vjerujem ljudima s foruma Al pogledat ću i to. Krajem mjeseca idem u nabavu.
a cuj, kad je rijec o malo skupljim i kvalitetnijim olympus proizvodima onda ti je nerijetko slucaj da isti ti ljudi koji na njuskalu imaju oglas za neki komad opreme istovremeno prate i ovaj dio forum.hr-a (i vice versa)

mislim da je bio jedan 12-60 gore negdje iz međimurja (oglas u kojem je i e-3 tijelo) i ak se ne varam, prodaje ga covjek od kojeg sam prije godinu dana uzeo 50-200 (v1) i nikakvih problema nisam imao niti s posiljkom, niti s objektivom koji je bio fino zapakiran, mazen i pazen, ko novi skoro...
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 16:57   #57
12-60 je a must have, uistinu objektiv za posvuda. Ali, i 50-ka je must have. I to veliki.

11-22 je niti vrit nit mimo, iako je vrlo dobar objektiv. 12-60 ga ubija rasponom iako mu fali 1mm (2) na sirem kraju.

Moj je prodan zajedno sa E3 i gripom prije manje od mjesec dana...
__________________
Ovdje moze biti Vasa reklama.
evil.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 17:29   #58
Ok,vidio sam oglas od ovog tipa iz međimurja, zvati ću ga.
bran1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 01:16   #59
Nadam se da ću u klubu naći prigodan odgovor!!!

Baš zato što mi se čini da na topiku o preporukama ima dosta ne odgovorenih pitanja, bacam pitanje ovdje, nemojteeeeeeeee zamjerit..
jer ipak se radi o Olyyyyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!

Evo najprije i POZDRAV svima!!

Mrzi me pisati jer sam još jedan zbunjen lik u nizu neupućenih koji bi htjeli do "kvalitetnog aparata" haha,
neću formirat baš tako pitanje, evo moja muka..


Odluka je da se kupi OLY. PEN.
Zato što:
pošto sam amater i hobista, ne treba mi dslr, ne smatram da ću ga ikada trebati, iz dva prosta razloga - cijene i veličine.
Mislim da je ovaj sustav aparata odličan izbor za nas koji želimo izvući što bolje fotografije iz što manjih i što jeftinijih aparata.

Naime, moj aparat biti će potreban za:
fotkanje svega i svačega
omg, kako da to dočaram..
Dosta putujem. Služit će najviše za to.
-fotkam ljude, fotkam arhitekturu, fotkam pejzaž, fotkam danju, fotkam noću, fotkam što god hoću..
hehe, najviše fotkam ljude, pa fotkam noću, pa pejzaže.. to mi je nekakav poredak. hoohoo
Kada nisam na putu slikam ne obavezno... opet prijatelje- ljude,, prirodu..
Noćne fotke volim, volim, volim...

Zašto baš Oly?
Neka glupa intuicija, kao da mi govori kupi mene, kupi mene

Naaaaaaaaaime.....
NE ZNAM se snači od svih informacija, recenzija...
Dakle koji od EPL (with or without L) 1-5 izabrati?

Cijena...
Ne mogu reci da cijena nije bitna, ali mogu reci da ce moj fotoaparat sa mnom zasigurno provesti jedno doooogledno vrijeme, tako da hocu sada izvuci sto bolje.

Hajde sada mi pomozite, tako vam vasih aparata, evo i kvacica mi je nestala ..
Hladim tipkovnicui slusam___!!!!!
tupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 02:07   #60
Strpi se malo,ujutro će ti Đuro odgovorit.
__________________
ajde mala brzo gaće svuci,još od minhena nosin ga u ruci
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.