Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2013., 16:09   #2081
Quote:
serafim kaže: Pogledaj post
glasanje u brit. parlamentu juce - u vezi sirije i poraz kamerunovog ratnog entuzijazma...

da se ne analizira puno - sto se moze vidjeti i iz komentara ovog uglednog i dobro obavijestenog komentatora http://www.telegraph.co.uk/news/worl...dly-error.html - cak su i uglavnom lojalni konzervativci siti gluposti ovog blerovog imitatora...
Svaka čast britanskim parlamentarcima, što nisu pali na različite floskule, bez pravog dokaza!
Blues Dada is offline  
Old 30.08.2013., 16:38   #2082
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Svaka čast britanskim parlamentarcima, što nisu pali na različite floskule, bez pravog dokaza!

Ja se štipam i još ne mogu da vjerujem.

Obama se hvata za glavu, pa kud baš na mojem mandatu da nam najveći saveznici okrenu leđa...kuku ti ga meni...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 31.08.2013., 07:50   #2083
Quote:
Pietasaugo kaže: Pogledaj post
Zasto se EDL(English Defence Leauge)koja je otvoreno ksenofobno krajnje nacionalisticka organizacija ne stavi pod nadzor?
Zato jer u demokraciji pravo na javno iznošenje svojih uvjerenja moraju imati i ksenofobni nacionalisti.
PowerLock is offline  
Old 31.08.2013., 09:48   #2084
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Ja se štipam i još ne mogu da vjerujem.

Obama se hvata za glavu, pa kud baš na mojem mandatu da nam najveći saveznici okrenu leđa...kuku ti ga meni...
ja mislim da je obami laknulo, jer sad ima više argumenata za suprotstavljanje jastrebovima koji ga guraju u rat.
divizija is offline  
Old 31.08.2013., 11:30   #2085
Quote:
Sloterdijck kaže: Pogledaj post
Britanska populacijska eksplozija potaknuta je dolaskom pola milijuna imigranata iz Europe,Rusije,Pakistana,Indije,Amerika i drugdje.

Uz strah od drugog masovnog doseljavanja iz Rumunjske i Bugarske na kraju godine iz Sredista za politicke studije porucuju da je ovakav rast stanovnistva neodrziv jer se vec vide posljedice u pretrpanim ucionicama,rodilistima i nedostatku stambenog prostora.
Rodilišta jesu pretrpana.

Od 2010. (igrom slučaja tada je Cameron postao premijer) u V. Britaniji se rađa svake godine više od 800 000 djece.

Zadnji put kada se rađalo više od 800 000 djece prije ovog najnovijeg vala bilo je 1972.

U međuvremenu broj djece je bio pao na manje od 700 000 rođenih u razdoblju 1999.-2003.

Porast broja novorođenčadi u poteklom desetljeću je očito rezultat nataliteta kod useljeničkih skupina uzrokovanog novim useljavanjima, a ne porastom nataliteta kod autohtonih otočana.
Auge is offline  
Old 31.08.2013., 13:10   #2086
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Ja se štipam i još ne mogu da vjerujem.

Obama se hvata za glavu, pa kud baš na mojem mandatu da nam najveći saveznici okrenu leđa...kuku ti ga meni...
da, mozda se sad Cameron uhvati (hitne) kompanje kako ugurati Tursku u EU pod hitnoooo ili barem prije pocetka 22-og stoljeca lol jer to je valjda bitnije od ovoga.

ili pak pozvati Putina (?!) na razgovore i konsultacije u UK glede slucaj Sirija.

(ali bilo je i ono zanimljivo za gledati - smrtno ozbiljan i namrgodjeni drugar i 'herojchina' Putin dreknuo nesto i pod okolnostima prilicno rude i prilicno neocekivano - u javnom govoru dok je stajao uz Premijera UK jel, a koji je bio iznimno obazriv i uljudan prema gostu. Cameron se doslovno trgnuo kao oparen i onda zacrvenio na to jer mu bilo neugodno i valjda sasvim iznenadjen kako je grub i direktan Rus bio).

Zadnje uređivanje Grazia : 31.08.2013. at 13:37.
Grazia is offline  
Old 31.08.2013., 13:39   #2087
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Svaka čast britanskim parlamentarcima, što nisu pali na različite floskule, bez pravog dokaza!
koje floskule?

pa cak i da 'nema pravog dokaza' kako kazes - ako u takvim drzavama vladaju diktature najgore vrste i vrse se nasilja nad civilima u miru, koliko imaginacije treba za ustvrditi sto rade i za sto su sposobni u ratu?


(a shokantno mi je malo i to koliko Cameron nije uspio asertirati svoj leadership medju MP-ovima i koliko je ovim zakazao).

Zadnje uređivanje Grazia : 31.08.2013. at 14:12.
Grazia is offline  
Old 31.08.2013., 13:52   #2088
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ja mislim da je obami laknulo, jer sad ima više argumenata za suprotstavljanje jastrebovima koji ga guraju u rat.
Francuzi s druge strane (pod jakim leadershipom) su 'uskocili' tamo gdje zbog slabog leadershipa UK nije.

i gdje je kao stalna clanica Vijeca Sigurnosti UN-a ipak trebala...po misljenju mnogih barem je trebala upravo ono na sto se US uz Francusku spremaju sada uradiiti...
Grazia is offline  
Old 31.08.2013., 13:56   #2089
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Svaka čast britanskim parlamentarcima, što nisu pali na različite floskule, bez pravog dokaza!
285 protiv intervencije
275 za intervenciju

Takva čast i nije nešto posebno.
Visjeći Pablo is offline  
Old 31.08.2013., 22:26   #2090
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
koje floskule?

pa cak i da 'nema pravog dokaza' kako kazes - ako u takvim drzavama vladaju diktature najgore vrste i vrse se nasilja nad civilima u miru, koliko imaginacije treba za ustvrditi sto rade i za sto su sposobni u ratu?


(a shokantno mi je malo i to koliko Cameron nije uspio asertirati svoj leadership medju MP-ovima i koliko je ovim zakazao).
And good day to you my dear friend! Sjecaš li se PM Blaira, koji je garantirao da je Saddam Hussein posjedovao oraužje za masovno uništenje i bio prijetnja svima, uključivši i nama u GB, a da ne govorimo da nije bilo demokracije u Iraku, a Blair je bio veliki demokrata itd., itd., pa je trebalo ukloniti Saddama. A što imamo sada, poslije stotine tisuća mrtvih Iračana, veliki broj izbjeglica itd., imamo pakao u Iraku. Slično u Libiji, još gore nego sada nego za vladavine Gadafija. A te avanture koštaju nas Britance prilično novaca, a da ne govorimo o stotinama poginulih naših mladih ljudi, i još veći broj bolesnih i invalida.

Sirija, koliko ja vidim, nije točno utvrđeno tko je upotrebio bojne otrove, i plašim se da ne bude još gore za svijet, kada se ukloni Assad i vlast preuzme netko drugi.
Blues Dada is offline  
Old 31.08.2013., 22:28   #2091
Quote:
Visjeći Pablo kaže: Pogledaj post
285 protiv intervencije
275 za intervenciju

Takva čast i nije nešto posebno.
Ali važna je većina, i većini svaka čast!
Blues Dada is offline  
Old 01.09.2013., 22:00   #2092
Quote:
Visjeći Pablo kaže: Pogledaj post
285 protiv intervencije
275 za intervenciju

Takva čast i nije nešto posebno.
Tako da se onda ne može govoriti da je parlament protiv vojne intervencije u Siriji. Već pola parlamenta.
Laison is offline  
Old 01.09.2013., 22:39   #2093
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
And good day to you my dear friend! Sjecaš li se PM Blaira, koji je garantirao da je Saddam Hussein posjedovao oraužje za masovno uništenje i bio prijetnja svima, uključivši i nama u GB, a da ne govorimo da nije bilo demokracije u Iraku, a Blair je bio veliki demokrata itd., itd., pa je trebalo ukloniti Saddama. A što imamo sada, poslije stotine tisuća mrtvih Iračana, veliki broj izbjeglica itd., imamo pakao u Iraku. Slično u Libiji, još gore nego sada nego za vladavine Gadafija. A te avanture koštaju nas Britance prilično novaca, a da ne govorimo o stotinama poginulih naših mladih ljudi, i još veći broj bolesnih i invalida.

Sirija, koliko ja vidim, nije točno utvrđeno tko je upotrebio bojne otrove, i plašim se da ne bude još gore za svijet, kada se ukloni Assad i vlast preuzme netko drugi.
hvala susjed dragi (i na lijepim zeljama sa druge teme isto, sto sam tek sada vidjela)


Archbishop je ZA btw.

covjek od Crkve, a u ovom slucaju za napad je.
Grazia is offline  
Old 02.09.2013., 13:40   #2094
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
hvala susjed dragi (i na lijepim zeljama sa druge teme isto, sto sam tek sada vidjela)


Archbishop je ZA btw.

covjek od Crkve, a u ovom slucaju za napad je.
Nema na čemu, čudno je da je nadbiskup za, koji je to, mislim da je anglikanski Welby bio protiv.
Blues Dada is offline  
Old 02.09.2013., 14:35   #2095
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Nema na čemu, čudno je da je nadbiskup za, koji je to, mislim da je anglikanski Welby bio protiv.
Archbishop od Yorka je, za druge ne znam da li su se izglasavali.

evo ovdje nesto ukratko je zabiljezeno o tome:

'The Archbishop of York Dr John Sentamu told the Andrew Marr Show he did not think it was "wise" to take military action in Syria, saying it was important to wait for the weapons inspectors' report before acting'.
http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-23918915

a na samome 'Andrew Marr Show' je bilo opsirnije i u smislu da po njegovom misljenju treba sacekati na jos evidencije i tek onda odlucivatri sto i kako. jer time UK ce sebi 'cuvati ledja' jel.

(a koliko ima zlonamjernih ili pak plain zlih ljudi = olosha ne treba ni govoriti koji ce biti spremni bas sve izvrnuti onako kako im 'uvrnuti' um nalaze; i protiv Britanije, Zapada ili bilo koga ) - to je bila ideja mislim.
Grazia is offline  
Old 02.09.2013., 14:43   #2096
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Tako da se onda ne može govoriti da je parlament protiv vojne intervencije u Siriji. Već pola parlamenta.
Dada je u pravu ipak jer vecina u parlamentu jeste glasala protiv. ocito nije dominantna vecina, ali je opet vecina...

(plus Dada je pravi engleski gent koji ima integriteta i ima stav, ali bas nikada se ne ponasa lesinarski i oloski kao neki drugi, totalni Britanac po rezonu i po ponasanju)
Grazia is offline  
Old 02.09.2013., 23:28   #2097
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
Dada je u pravu ipak jer vecina u parlamentu jeste glasala protiv. ocito nije dominantna vecina, ali je opet vecina...

(plus Dada je pravi engleski gent koji ima integriteta i ima stav, ali bas nikada se ne ponasa lesinarski i oloski kao neki drugi, totalni Britanac po rezonu i po ponasanju)
Grazia, please nemoj me toliko hvaliti, jer moglo bi me pokvariti, izgleda da je već to i počelo, jer danas sam skoro vikao na svoje mačke, jer su bile zločesta!

Mada da budem iskren, ovo gentlemen itd već me prati od mojeg davnog dolaska u GB. Jedno od prvih poslova bilo je čišćenje WC-a i slično u jednom hotelu i šef je uvijek bio zadovoljan mojim radim i uvijek pohvala:" Odlično, opet si pokazao da si gentlemen i visoko obrazovana osoba (eng. schoolar)"

I poslije 6 mjeseci dobio bolji posao, nošenje prtljage i pomoć oko recepcije!

Zadnje uređivanje Blues Dada : 02.09.2013. at 23:55.
Blues Dada is offline  
Old 03.09.2013., 01:50   #2098
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
Dada je u pravu ipak jer vecina u parlamentu jeste glasala protiv. ocito nije dominantna vecina, ali je opet vecina...
Deset glasova razlika. Pa nek' svatko sam prosudi ali za mene s obzirom na ukupni broj zastupnika u parlamentu (vjeruj, redovno to pratim na BBC Koji je to čovjek od Ed Milibanda ) to nije većina, već samo pola parlamenta je protiv intervencije, tako ja na to gledam. Dobra je stvar što premijer David Cameron poštuje volju parlamenta. Njegov sam fan odavno.

Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
(engleski gent koji ima integriteta i ima stav, ali bas nikada se ne ponasa lesinarski i oloski kao neki drugi, totalni Britanac po rezonu i po ponasanju)
A na koga misliš to neki drugi?
Laison is offline  
Old 03.09.2013., 13:49   #2099
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Deset glasova razlika. Pa nek' svatko sam prosudi ali za mene s obzirom na ukupni broj zastupnika u parlamentu (vjeruj, redovno to pratim na BBC Koji je to čovjek od Ed Milibanda ) to nije većina, već samo pola parlamenta je protiv intervencije, tako ja na to gledam. Dobra je stvar što premijer David Cameron poštuje volju parlamenta. Njegov sam fan odavno.

Zato se i stvaraju koalicije da se ne izgubi prilikom glasanju u parlamentu, i treba hrabrosti da glasaš po savjesti i protiv.
Blues Dada is offline  
Old 03.09.2013., 16:41   #2100
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Ali važna je većina, i većini svaka čast!
Nema baš neke časti u tome.Ja je bar ne vidim.Znam da ih ti stoji novaca i popularnosti tako da odluka nije objektivna.
Visjeći Pablo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.