Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2013., 21:19   #21
Zakaj pa dobro je, vidi se da ima prozor vrata i struja na teren.
Je, da se to i bolje izvuc, da zatvoris blendu, a i vrata radi svijetla. Nekog fotografa uzimat da ti to poslika, za tak nes se ne isplati. To bi samo dizalo vec pretjerane cijena nekretnina na moru.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 23:08   #22
A gle - sigurno je da bi sa 5D i većim senzorom mogao dignuti ISO na 800 bez problema i time dobio kvalitetniju fotku. Koliko ona tebi zaista treba? Mislim - pa nisu li te slike upravo za web i oglašavanje? Skupa sa tim fotićem trebao bi i neki bolji objektiv, što se govoreći jezikom kuna, može reći da bi trebao uložiti 15 000 kuna u fotoopremu

Ono što bi (po mojem mišljenju) trebao napraviti je kupiti stalak za 100 kuna i sa njim fotkati, tako da možeš koristiti duže vrijeme ekspozicije pa da ti ISO ne odlazi preko 200, a fotke će biti oštre i korektno svijetle. Time budeš riješio 2 problema - 1- da ti fotke ne vise kao sada, 2- da ih ne potreseš sa okidanjem prstom, pogotovo ako budeš koristio odgođeno snimanje

Ali iskreno - za ovo mislim da nema potrebe za strašno velikim unaprijeđenjem kvalitete, sve što treba se vidi kako treba
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 00:10   #23
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Otvori grilje tako da pustiš svjetlo unutra, ali nemoj fotkati dok sunce tuče direktno u te prozore.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 09:10   #24
Hvala ali s obzirom da mi je canon star 5 godina i ima tko zna koliko okidanja idem na novi.Pitanje glasi nikon d5100 18-55 4100 kuna 18-105 4800 ili 18-55 +55-200 za 5200 kuna trebam brzo odlučiti molim mišljenje normalno neće aparat služiti samo za posao već za putovanja slikanje djece krajolika itd
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 09:23   #25
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Hvala ali s obzirom da mi je canon star 5 godina i ima tko zna koliko okidanja idem na novi.Pitanje glasi nikon d5100 18-55 4100 kuna 18-105 4800 ili 18-55 +55-200 za 5200 kuna trebam brzo odlučiti molim mišljenje normalno neće aparat služiti samo za posao već za putovanja slikanje djece krajolika itd
Nemoj uzeti DSLR ozbiljno, pogotovo novi sa kit objektivom, ni sa jednim ne budeš zadovoljan. Na tvojem broj okidanja ništa ne znači dok ne crkne, jer on nema mehanizam za okidanje kao DSLR-i. Pogledaj na temu kompakta, možda neki sa hot shue i eksternim blicom?
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 09:33   #26
Zašto misliš da neću biti zadovoljan nije da se nešto kužim ali u zadnje vrijeme dosta čitam o tome.Shvatio sam možda krivo da će mi ipak biti puno lakše sa takvim aparatom napraviti oštriju sliku bez da se puno mučim sa kompaktom jer i ja vidim da je dosta ograničen po pitanju slabijih svjetlosnih uvjeta a stvarno želim da slike budu što je moguće oštrije i sa prirodnijim bojama.Normalno da neću slikati u auto modu ne pada mi na pamet.
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 10:00   #27
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
... vidim da je dosta ograničen po pitanju slabijih svjetlosnih uvjeta a stvarno želim da slike budu što je moguće oštrije i sa prirodnijim bojama.
A zašto ne pokušaš poboljšati svjetlosne uvjete kako sam ti predložio?
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 10:12   #28
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
A zašto ne pokušaš poboljšati svjetlosne uvjete kako sam ti predložio?
Ok ali nemam vremena stavljati stalak za duge ekspozicije bar ako nije stvarno neka vila u pitanju jer onda bi si sigurno dao više vremena za fotkanje.Znači vi ste mišljenja da mjenjanjem aparata neću biti zadovoljan tj. da i sad imam prostojan.
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 10:38   #29
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Ok ali nemam vremena stavljati stalak za duge ekspozicije bar ako nije stvarno neka vila u pitanju jer onda bi si sigurno dao više vremena za fotkanje.Znači vi ste mišljenja da mjenjanjem aparata neću biti zadovoljan tj. da i sad imam prostojan.
Gle, ako si ne želiš dati više vremena za fotkanje, razmisliti o kadru i postaviti stativ ako nemaš dovoljno svjetla onda ti ni vrhunski fotić neće popraviti fotke.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 10:44   #30
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Ok ali nemam vremena stavljati stalak za duge ekspozicije bar ako nije stvarno neka vila u pitanju jer onda bi si sigurno dao više vremena za fotkanje.Znači vi ste mišljenja da mjenjanjem aparata neću biti zadovoljan tj. da i sad imam prostojan.
Na kraju se sve svodi na stativ, jer imalo ozbiljije slikanje interijera se ne radi bez njega.
Jednom kad ga kupis i probas vrijeme izgubljeno za stavljanje stativa se mjerii u sekundama tak da nema rijeci o nekakvom gubitku vremena.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 10:56   #31
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Ok ali nemam vremena stavljati stalak za duge ekspozicije bar ako nije stvarno neka vila u pitanju jer onda bi si sigurno dao više vremena za fotkanje.Znači vi ste mišljenja da mjenjanjem aparata neću biti zadovoljan tj. da i sad imam prostojan.
Stativ ne uzima puno vremena. Aparat drzis na stativu i sve to skupa zajedno selis po prostoriji gdje ti odgovara. Treba ti mozda 30ak sekundi duze da ga postavis. Koristenja stativa ce ti u svakom slucaju omoguciti bolju kvalitetu od ove koju sad imas, ali meni se cini da si ti vec odlucio/la kupiti novi aparat i od nas samo trazis nekakvu potvdru da si mozes opravdati torsak od 4-5 tisuca kuna za kupiti novi aparat

Mali offtopic, ne znam jeste li primjetili, ali mislim da je ovo prva tema na kojoj se savjetuje nekom da ne kupuje skupu opremu, vec da samo ulozi u mali stativ od 100kn. Obicno kad netko trazi savjet npr. kako fotkat djecu u trku svi preporuce 1dx sa 50 1.2 i sl.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 10:58   #32
Eto - lijepo ti dajemo savjete a nećeš slušati
DSLR sa kit objektivom ne bude puno bolji od ovoga što imaš. Treba ti više svjetla na senzoru, što se dobiva stalkom i dužom ekspozicijom, većom blendom ili većom osjetljivošću senzora. Prvo košta 100 kuna, drugo i treće se mjeri u tisućama kuna .... I ne rješava samo po sebi tvoj problem, već opet od tebe traži dodatni angažman i učenje
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 11:01   #33
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Stativ ne uzima puno vremena. Aparat drzis na stativu i sve to skupa zajedno selis po prostoriji gdje ti odgovara. Treba ti mozda 30ak sekundi duze da ga postavis. Koristenja stativa ce ti u svakom slucaju omoguciti bolju kvalitetu od ove koju sad imas, ali meni se cini da si ti vec odlucio/la kupiti novi aparat i od nas samo trazis nekakvu potvdru da si mozes opravdati torsak od 4-5 tisuca kuna za kupiti novi aparat

Mali offtopic, ne znam jeste li primjetili, ali mislim da je ovo prva tema na kojoj se savjetuje nekom da ne kupuje skupu opremu, vec da samo ulozi u mali stativ od 100kn. Obicno kad netko trazi savjet npr. kako fotkat djecu u trku svi preporuce 1dx sa 50 1.2 i sl.
Pravo veliš za offtopic - to bi trebalo zapisati u kamen
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 11:25   #34
ali ja hoću dslr jer djelujem ozbiljnije kada dođem fotkati i izvadim spravu a gazda odma misli ovaj je ozbiljan i kupit ću stalak obećavam samo ako kažem da se u ljetu vozim na motoru i majveća dužina predmeta koju mogu nositi je 40cm što sad
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 11:28   #35
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post

Mali offtopic, ne znam jeste li primjetili, ali mislim da je ovo prva tema na kojoj se savjetuje nekom da ne kupuje skupu opremu, vec da samo ulozi u mali stativ od 100kn. Obicno kad netko trazi savjet npr. kako fotkat djecu u trku svi preporuce 1dx sa 50 1.2 i sl.
Ovdje mi je razlog kupovanja skupe opreme kao da ti se ne da zaobići lokvu, pa kupiš auto da ne smočiš noge.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 11:47   #36
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
ali ja hoću dslr jer djelujem ozbiljnije kada dođem fotkati i izvadim spravu a gazda odma misli ovaj je ozbiljan i kupit ću stalak obećavam samo ako kažem da se u ljetu vozim na motoru i majveća dužina predmeta koju mogu nositi je 40cm što sad
Na fotkama imas manje problema sa ostrinom a vise sa dubinskom ostrinom koju je tesko rijesit bez stativa, ak bas hoces gazdu inponirat kupis si neki stariji DSLR sa kit optik i na istom si.
Neka bolja oprema se tu neisplati, ti ipak prodajes nekretninu a ne fotografiju. Gazdi odmah objasnis da dobre fotke dosta kostaju, ali da ako on hoce platit kvalitetne fotke da mu mozes narucit profi fotografa da mu to poslika, tad ce bit vjerujem zadovoljan i sa tvojim kompaktnim, a ujedno ostavljas ozbiljan dojam.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 11:48   #37
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
ali ja hoću dslr jer djelujem ozbiljnije kada dođem fotkati i izvadim spravu a gazda odma misli ovaj je ozbiljan i kupit ću stalak obećavam samo ako kažem da se u ljetu vozim na motoru i majveća dužina predmeta koju mogu nositi je 40cm što sad
Heh.. bas sam prosla dva vikenda snimao interijere na Bracu i Hvaru. Isao sam skuterom od 50 ccm od Supetra do Bola i nazad..sto je nekih 80 km i na njemu nosio dva stativa za rasvjetu plus veliki manfroto stativ za aparat i hrpu bliceva, objektiva.. i nije prvi put da tako idem na snimanje na lokacije po 40-50 km udaljene. Za stativ se uvijek nađe mjesta pa cak i na motoru

Ne moras nuzno kupiti neki skupi veliki stativ, dovoljan je i neki lagani, jeftini, kojeg strpas u ruksak ili vezes na ruksak. Ja svog nosim u torbi za peraje koja se moze nositi preko ramena.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 12:11   #38
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Ok ali nemam vremena stavljati stalak za duge ekspozicije
Ja sam ti savjetovao da prvo otvoriš grilje da ti u stan ulazi više svjetla. Ako to nije dovoljno tek onda gledaš druge stvari.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 13:05   #39
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Ja sam ti savjetovao da prvo otvoriš grilje da ti u stan ulazi više svjetla. Ako to nije dovoljno tek onda gledaš druge stvari.
Pa onda će tek imati problem jer fotka u kontrasvijetlo, a to je ovim malosenzornima najveći problem I ako snima interijere uvijek bude morao pucati u neki prozor.
Ja bi radije sugerirao fleš pa pucati u strop

I nemoj zanemariti što rekoh za "ravnanje" - kod npr ove fotke ti je veći problem što je nakrivo pa unosi nervozu i nelagodu u gledanje fotke nego njena neoštrina ili manjak svijetla.
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 21:30   #40
Quote:
jawahell kaže: Pogledaj post
Pa onda će tek imati problem jer fotka u kontrasvijetlo, a to je ovim malosenzornima najveći problem I ako snima interijere uvijek bude morao pucati u neki prozor.
Ja bi radije sugerirao fleš pa pucati u strop

I nemoj zanemariti što rekoh za "ravnanje" - kod npr ove fotke ti je veći problem što je nakrivo pa unosi nervozu i nelagodu u gledanje fotke nego njena neoštrina ili manjak svijetla.
Čekaj malo znači imam malosenzora kojemu je problem kontrasvijetlo ili sam krivo vidio.
Evo danas par fotki na manual sve postavke ok ali nisam zadovoljan .

http://tinypic.com/r/2gue8tg/5

http://i43.tinypic.com/6sglcy.jpg
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.