Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2013., 21:59   #41
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Čekaj malo znači imam malosenzora kojemu je problem kontrasvijetlo ili sam krivo vidio.
Evo danas par fotki na manual sve postavke ok ali nisam zadovoljan .
Pa kaze ti veci problem, al protusvijetlo je inace problem.
Ovo kaj si stavil je za net sasvim okey, vidi se kaj te ocekuje. Sad netrebas bas svaki detalj bit ostar. Sigurno da se to da bolje izvuc, samo pitanje je isplativosti. Ak si ionako mislis nabavljat DSLR, kazes do koje sume iso pa ti se onda i moze savijetovat. Al stativ ti za ostrinu tak i tak treba. Mozes da pucas i sa ugradenim blicom tad ce ti fotke bit nes kontrastnije, al imas i ostrije sjene, pa probas kombinirat sa dnevnim svijetlom.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 22:37   #42
OK stativ je must to je sad jasno.
Mislim da je 5000 kuna maksimum i mislio sam nikon d5100 sa kitom 18-105 za početak pa kasnije nabaviti neki širokokutni najvjerovatnije polovni jer su novi strašno skupi.
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 22:58   #43
Brzina okidaca 1/25 koliko je na zadnjim slikama nikak nije za okidanje iz ruke, pogotovo kad se trazi ostrina.
Slikanje ovakvih vrata (osvjetljenih) budes tesko rijesil s DSLR-om. U tom slucaju ti je potrebniji blic, ali po mogucnosti kojeg mozes usmjeriti u plafon ili iza sebe/bocno.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:04   #44
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Evo danas par fotki na manual sve postavke ok ali nisam zadovoljan .

http://tinypic.com/r/2gue8tg/5

http://i43.tinypic.com/6sglcy.jpg
Na manual ne znači da koristiš manualni fokus. Na tom fotiću je teško pogoditi fokus manualno. Zbog toga su ti fotke mutne. Prebaci na AF i fotkaj u M modu (manual modu)
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:41   #45
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
OK stativ je must to je sad jasno.
Mislim da je 5000 kuna maksimum i mislio sam nikon d5100 sa kitom 18-105 za početak pa kasnije nabaviti neki širokokutni najvjerovatnije polovni jer su novi strašno skupi.
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Brzina okidaca 1/25 koliko je na zadnjim slikama nikak nije za okidanje iz ruke, pogotovo kad se trazi ostrina.
Slikanje ovakvih vrata (osvjetljenih) budes tesko rijesil s DSLR-om. U tom slucaju ti je potrebniji blic, ali po mogucnosti kojeg mozes usmjeriti u plafon ili iza sebe/bocno.
No dobro - odlučio je kupiti dslr, ovo je dovoljno opravdanje da utroši 5 000 kuna.

D5100 sa 18-105 će biti jako dobro upotrebljiv, ali kupi još barem neki externi fleš koji može pucat prema gore. I kada to kupiš fotke će biti gro bolje.

Nikon sa 18-105 je koliko vidim 4500 - 5000 kuna, dakle budget budeš probio samo sa flešom koji može biti i manje od 1000 kuna. Ako fotić uzmeš na 12 rata - sigurno ga fotkanjem otplatiš bez problema tokom godine, a izgledaš profesionalnije

Go for it.
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:53   #46
Quote:
jawahell kaže: Pogledaj post
No dobro - odlučio je kupiti dslr, ovo je dovoljno opravdanje da utroši 5 000 kuna.

D5100 sa 18-105 će biti jako dobro upotrebljiv, ali kupi još barem neki externi fleš koji može pucat prema gore. I kada to kupiš fotke će biti gro bolje.

Nikon sa 18-105 je koliko vidim 4500 - 5000 kuna, dakle budget budeš probio samo sa flešom koji može biti i manje od 1000 kuna. Ako fotić uzmeš na 12 rata - sigurno ga fotkanjem otplatiš bez problema tokom godine, a izgledaš profesionalnije

Go for it.
Ček ovo je sad zafrkancija je li tako ili iako mi dobro zvuči.
Što se tiče love to nije problem iako ja ne zarađujem fotkanjem već prodajom nekretnina ali je ipak povezano.
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:54   #47
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Na manual ne znači da koristiš manualni fokus. Na tom fotiću je teško pogoditi fokus manualno. Zbog toga su ti fotke mutne. Prebaci na AF i fotkaj u M modu (manual modu)
Ne koristim manualni fokus jer se ništa ne vidi.
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:57   #48
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Brzina okidaca 1/25 koliko je na zadnjim slikama nikak nije za okidanje iz ruke, pogotovo kad se trazi ostrina.
Slikanje ovakvih vrata (osvjetljenih) budes tesko rijesil s DSLR-om. U tom slucaju ti je potrebniji blic, ali po mogucnosti kojeg mozes usmjeriti u plafon ili iza sebe/bocno.
Ali nije mi sugerirao trešnju aparata znači zbog toga je mutno .
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 08:07   #49
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Ne koristim manualni fokus jer se ništa ne vidi.
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Ali nije mi sugerirao trešnju aparata znači zbog toga je mutno .
Sve piše u fotki. Koristio si manualni fokus i bio je namješten na šezdeset i nešto metara

A jesi li pokušao fotkati s blicem?
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 08:35   #50
Odi kupi novi fotić, ponovi sve kao i sa ovim pa se vrati s istim pitanjima .
Ili možeš, kako su ti već sugerirali, kupiti stativ za ovaj fotić koji već imaš (ima i jeftinih koji će poslužit svrsi) i pokušaš primjeniti neke od savjeta.
Pa onda, što nitko nije spomenuo čini mi se, provući fotke kroz program za obradu (npr Lightroom), čisto da malo popraviš kontraste, boje i sl.
Tek onda ćeš moći reći da li si zadovoljan ili ne.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 12:30   #51
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Odi kupi novi fotić, ponovi sve kao i sa ovim pa se vrati s istim pitanjima .
Ili možeš, kako su ti već sugerirali, kupiti stativ za ovaj fotić koji već imaš (ima i jeftinih koji će poslužit svrsi) i pokušaš primjeniti neke od savjeta.
Pa onda, što nitko nije spomenuo čini mi se, provući fotke kroz program za obradu (npr Lightroom), čisto da malo popraviš kontraste, boje i sl.
Tek onda ćeš moći reći da li si zadovoljan ili ne.
Svaka čast pravi sam seljo priznajem .Ispričavam se svima što ne slušam dobronamjerne savjete.Kada budem imao normalnu sliku javim se za sada aparat ne kupujem kao šta ste predložili.
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 15:22   #52
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Ček ovo je sad zafrkancija je li tako ili iako mi dobro zvuči.
Što se tiče love to nije problem iako ja ne zarađujem fotkanjem već prodajom nekretnina ali je ipak povezano.
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Svaka čast pravi sam seljo priznajem .Ispričavam se svima što ne slušam dobronamjerne savjete.Kada budem imao normalnu sliku javim se za sada aparat ne kupujem kao šta ste predložili.
Pa eto neki me ovdje shvaćaju ozbiljno kad se zafrkavam, neki mi se smiju kad kažem ozbiljno. Ljepota je ionako u očima promatrača pa ti shvati kako hoćeš.

Shvatio sam da si ozbiljno poželio kupiti DSLR i ovo ti je jako dobar razlog/izgovor/opravdanje da to i učiniš. Moj prvi izgovor da ženi objasnim zašto mi treba DSLR je bio da klinci prebrzo pužu i prozumer to ne može poloviti

Sve ostalo pročitaj ponovno sutra i odvagni. Smatram da nisu besmisleni argumenti već odvagane činjenice koje sve idu u prilog tome što ti želiš, prema tome nema razloga zašto ga ne bi kupio, pogotovo ako kažeš da lova nije problem. Ako imaš novce u džepu, onda ti je možda i bolja varijanta kupiti neki rabljeni DSLR. Dobra stakla se daju kupiti za upola manje novaca nego u trgovini, a fotići isto. Fleš bude nešto malo jeftiniji ali opet ...
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 20:51   #53
Moram priznati da sam se sad malo ohladio a nekidan samo što nisam naručio nikona d5100 18-105 jednostavno vidim da nije baš lako napraviti dobru fotku i kao što su drugi primjetili vjerovatno bi i s radio iste greške samo bi se to manje vidjelo jer imam osjećaj da ovaj aparat ne oprašta greške.Jučer sam našao web stranicu ljubitelja mog aparata pa kad sam vidio fotke pao sam sa stolice. Jednostavno moram još puno učiti valjda će svanuti dan pa da napravim dobru fotku.
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 21:02   #54
http://i42.tinypic.com/2rm2qec.jpg

http://i39.tinypic.com/2ypgi1j.jpg

http://i43.tinypic.com/2mgmtjp.jpg

Opet šum ali ipak malo bolje nego prije sutra dolazi stalak ako ga nađem.
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 22:51   #55
Thumbs up

Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
http://i42.tinypic.com/2rm2qec.jpg

http://i39.tinypic.com/2ypgi1j.jpg

http://i43.tinypic.com/2mgmtjp.jpg

Opet šum ali ipak malo bolje nego prije sutra dolazi stalak ako ga nađem.
Ma odlično - to malo šuma kojeg moraš tražiti povečalom da bi ga vidio nitko neće primijetiti, osim ako ne radiš fotke za natjecanje fotoprodavača interijera

Ajde drago mi je da si se malo ohladio. Budeš ga opet kupio, vjeruj mi, samo budeš prvo naučio fotkati sa ovim A onda budeš UŽIVAO fotkajući sa onim a ne borio se sa njim
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 23:27   #56
Quote:
jawahell kaže: Pogledaj post
Ma odlično - to malo šuma kojeg moraš tražiti povečalom da bi ga vidio nitko neće primijetiti, osim ako ne radiš fotke za natjecanje fotoprodavača interijera

Ajde drago mi je da si se malo ohladio. Budeš ga opet kupio, vjeruj mi, samo budeš prvo naučio fotkati sa ovim A onda budeš UŽIVAO fotkajući sa onim a ne borio se sa njim
hvala kralju normalno stavio sam onu koja mi je najbolje ispala a ostale sam sakrio
Valjda oću jer mi se odvaja ekran na ovome i ne sluša svaki put kako treba.
Ali onda ne želim nikakve makro objektive,bljeskalice,trigere i ostala čuda .

Samo jedan objektiv i tijelo i točka nikakvo mjenjanje objektiva.
Sad će biti po meni kaku sam glupost napisao.
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 07:00   #57
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Samo jedan objektiv i tijelo i točka nikakvo mjenjanje objektiva.
To svi misle u početku
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 12:43   #58
Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post
To svi misle u početku
potpis ...
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 14:57   #59
Ajde nemojte zafrkavati čovjeka - jedva se zbrojio. A ionako je bitniji fotograf nego oprema
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 11:24   #60
Quote:
jawahell kaže: Pogledaj post
Ajde nemojte zafrkavati čovjeka - jedva se zbrojio. A ionako je bitniji fotograf nego oprema
Kupio stativ jučer i ali su promjene male.Na koliko da stavim dužinu ekspozicije ili otvor blende da dobijem oštrinu u čitavom području.
auxilium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.