Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2013., 21:56   #101
Nigdje nema detaljnoj pojašnjenja zašto knjiga nije izašla 31.10. i zašto se više neće moći kupiti na kioscima po toj povoljnoj cijeni, već u "boljim" knjižarama po cijeni od 119 kn.
Meni nekako logika govori da se ovo na kioscima bas i nije prodalo, da su previše tiskali jer treba pokriti sve kioske u Hrvatskoj, a produkcija je bila skupa (tvrdi uvez i to) pa da su malo kiksali, i sad ce otisnuti nekih petsto komada za knjizare, da se dalje ne uvaljuju u trosak.
Malo je bilo "preuzetno" to tako na sva zvona, sa svim tim "mi pagani" spikama i kako je to nesto neopisivo vazno i kapitalno djelo... pa pandrknuli.
Da, knjiga dosta iritira s time krscani misle ovo i ono, a mi smo zapravo ovakvi i onakvi.
ima kvalitetnijih knjiga na tu temu, malko prosurfajte. ovo je sve bio samo dobar marketing, ali se slazem s Baphometom, tu je trebala neka urednicka ruka da to malo skrese i svede na razumnu mjeru.
Mislim da je cijela ta ekipa malo poletjela previse...
Meroving is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 23:11   #102
Kažu na fejsbuk grupi da će druga knjiga izaći 1.12 a treća oko 20.12. U knjižarama.

Istina, nigdje ne piše obrazloženje zašto je to tako ispalo.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 09:16   #103
Quote:
Meroving kaže: Pogledaj post
Mislim da je cijela ta ekipa malo poletjela previse...
Da, hoće to ego napraviti.

Nadam se samo da su nešto naučili iz toga. Tj. ako je to razlog.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 10:07   #104
Quote:
Meroving kaže: Pogledaj post
Malo je bilo "preuzetno" to tako na sva zvona, sa svim tim "mi pagani" spikama i kako je to nesto neopisivo vazno i kapitalno djelo... pa pandrknuli.
iako dostupnost ima svojih prednosti, ipak mi je stavljanje takvog štiva na dohvat šire javnosti (još na kioske???) proporcionalno gubljenju one esencije koje jedan takav smjer u duhovnosti treba imati - tajnovitost i skrivenost od javnosti, pa onaj tko želi, neka istražuje. nakon početnog oduševljenja, dakle da je knjiga napisana na hrvatskom i da se bavi svime što me intrigira i zanima, čitajući je postigla sam suprotan učinak od onog koji sam očekivala: knjiga me udaljila od paganizma kakvog ga opisuje Svjetski paganski krug (ili Iolar i društvo). očekivanje mi se nije ispunilo, da ću naći istomišljenike.
sad više ne znam što da mislim, da li imam pogrešnu sliku o toj duhovnosti, tj. osjećam i zamišljam jedno u sebi, a u vanjskim okvirima mi je sve nekako strano i neprihvatljivo.
zapravo, izlaženjem u javnost kao da sve postaje najobičnija new age glupost...
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 11:22   #105
Pretpostavljam da će im te knjige biti "biblija" jednom kada se uspiju registrirati kao vjerska zajednica.

Meni se čini da je njima jako bitno da slave praznike koje ne slavi većinska religija. Da su se rodili prije 2000 godina sigurno bi bili kršćani.

Ako netko kupi drugu knjigu neka nešto napiše o njoj. Znatiželjan sam.....toliko sam znatiželjan da ću je možda i kupiti
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 11:57   #106
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da će im te knjige biti "biblija" jednom kada se uspiju registrirati kao vjerska zajednica.
Ovo će se sigurno dogoditi. Što su bliže registraciji, to sam ja dalje od njih..

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je njima jako bitno da slave praznike koje ne slavi većinska religija. Da su se rodili prije 2000 godina sigurno bi bili kršćani.
zapravo i nije neka fora uskrsavati praznike koje su prije 2000-3000 godina bili dio državne religije (više ili manje promijenjeni).


Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ako netko kupi drugu knjigu neka nešto napiše o njoj. Znatiželjan sam.....toliko sam znatiželjan da ću je možda i kupiti
evo, budem... koliko god već sad znam da ću imati isti ili sličan dojam kao s prvom.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 15:42   #107
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Ovo će se sigurno dogoditi. Što su bliže registraciji, to sam ja dalje od njih..
Pa zašto?

Možda će paganski svećenici i svećenice dobivati neku naknadu kao što sada dobivaju kršćanski svećenici


Quote:
zapravo i nije neka fora uskrsavati praznike koje su prije 2000-3000 godina bili dio državne religije (više ili manje promijenjeni).
Ma sve su to manje više poljoprivredni praznici. Shvatio bih da se bave i da žive od poljoprivrede ali ovako mi nije jasno što se to slavi, i zašto si međusobno čestitaju te praznike....

Quote:
evo, budem... koliko god već sad znam da ću imati isti ili sličan dojam kao s prvom.
Ajd, jedva čekam
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 21:03   #108
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
iako dostupnost ima svojih prednosti, ipak mi je stavljanje takvog štiva na dohvat šire javnosti (još na kioske???) proporcionalno gubljenju one esencije koje jedan takav smjer u duhovnosti treba imati - tajnovitost i skrivenost od javnosti, pa onaj tko želi, neka istražuje. nakon početnog oduševljenja, dakle da je knjiga napisana na hrvatskom i da se bavi svime što me intrigira i zanima, čitajući je postigla sam suprotan učinak od onog koji sam očekivala: knjiga me udaljila od paganizma kakvog ga opisuje Svjetski paganski krug (ili Iolar i društvo). očekivanje mi se nije ispunilo, da ću naći istomišljenike.
sad više ne znam što da mislim, da li imam pogrešnu sliku o toj duhovnosti, tj. osjećam i zamišljam jedno u sebi, a u vanjskim okvirima mi je sve nekako strano i neprihvatljivo.
zapravo, izlaženjem u javnost kao da sve postaje najobičnija new age glupost...
Gdje si ti bila kad sam ja sve one neozbiljne vjestice upoznavala? Ha? Gdje?

A ovo za registraciju to ne da ce biti nego ce biti ZIHER jer jos u vrijeme kad sam se ja s njima druzila, vec se onda sve to htjelo samo nisu imali sve uvjete. Sjecam se da se i statut pisao ili neki klinac. Ma zalosno je to sve skupa bilo uopce za gledati.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 09:34   #109
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Gdje si ti bila kad sam ja sve one neozbiljne vjestice upoznavala? Ha? Gdje?


Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
A ovo za registraciju to ne da ce biti nego ce biti ZIHER jer jos u vrijeme kad sam se ja s njima druzila, vec se onda sve to htjelo samo nisu imali sve uvjete. Sjecam se da se i statut pisao ili neki klinac. Ma zalosno je to sve skupa bilo uopce za gledati.
ja sam pomalo iznenađena tim 'napretkom'. do izdavanja ove knjige nisam pojma imala da se kod nas radi na institucionalizaciji paganizma. mislila sam da je sve manje više na privatnim druženjima i ako je netko dio nekog sustava, da je to negdje vani (engleska, irska..).
nekom prilikom sam na TV-u vidjela emisiju o sektama u RH i ostala zabezeknuta kad su spomenuli wiccu i onda je kao igrana scena išao prilog o paganskom ritualu, on i ona u svećeničkoj odori, izvode nešto, mašu, na nekoj livadi... ono, wtf to dati na TV? i onda pričati o svetosti rituala, tajnosti i pripadnosti covenu? sve, sve, sve na taj način gubi smisao. otvarati se javnost? zašto?? kako bilo tko, tko nije u tome, može shvatiti o čemu se tu radi? nekome sa strane to sve izgleda kao smiješna new age parada, kao, 'ma što sve danas neće izmisliti'...
mislim, pojam ' vještica' će ubrzo postati komercijalna ponuda na rastućem tržištu duhovnosti...
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 10:00   #110
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pa zašto?

Možda će paganski svećenici i svećenice dobivati neku naknadu kao što sada dobivaju kršćanski svećenici
aha, ako im je to cilj, da vidiš kako će raditi na skupljanju pastve, do broja dovoljnog da takva sredstva mogu dobiti..
registrirani pagan, omg..

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ma sve su to manje više poljoprivredni praznici. Shvatio bih da se bave i da žive od poljoprivrede ali ovako mi nije jasno što se to slavi, i zašto si međusobno čestitaju te praznike....
a gle, trebaju nešto raditi kroz godinu, slaviti praznike koje je netko postavio na te datume, pa još mjesečeve faze, pa sunčane.. uglavnom treba imati vremena za sve to.
dobro, svaki taj praznik ima svoju priču, kad su bog i božica i nekom odnosu, pa se i to slavi. današnjem čovjeku otuđenom od stvarne prirode, moguće je slaviti prirodne cikluse samo na simboličkoj razini, tako da se jednom u mjesec dana iz blagodati civilizacije uputiš na izlet u prirodu, napraviš ritual i do večeri si u svom krevetu. stvarno ti ne treba poljoprivreda za to..
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 11:47   #111
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ma sve su to manje više poljoprivredni praznici. Shvatio bih da se bave i da žive od poljoprivrede ali ovako mi nije jasno što se to slavi, i zašto si međusobno čestitaju te praznike....
Upravo ovo što je Fleur rekla. Odnosi boga i božice su reflektirani u tim sabbatima, a nije da se slavi per se, već obilježava.

Nisi li ti ono nedavno pitao što će se raditi za samhain iliti treću žetvu, poljoprivredniče Baphomet?

Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
nekom prilikom sam na TV-u vidjela emisiju o sektama u RH i ostala zabezeknuta kad su spomenuli wiccu i onda je kao igrana scena išao prilog o paganskom ritualu, on i ona u svećeničkoj odori, izvode nešto, mašu, na nekoj livadi... ono, wtf to dati na TV? i onda pričati o svetosti rituala, tajnosti i pripadnosti covenu? sve, sve, sve na taj način gubi smisao. otvarati se javnost? zašto?? kako bilo tko, tko nije u tome, može shvatiti o čemu se tu radi? nekome sa strane to sve izgleda kao smiješna new age parada, kao, 'ma što sve danas neće izmisliti'...
Baš to. Ovi sa strane će misliti "bože, vidi koji bolesni luđaci", a pagani će fino time gubiti energetsku sferu svojih rituala i sve onda gubi smisao. A što je najžalosnije to je jedna od prvih stvari koja se uči i koju ta ekipa i zna, ali oni misle da su oni jači po pitanju energije i zaštite iste. A to nisu.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 12:02   #112
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Nisi li ti ono nedavno pitao što će se raditi za samhain iliti treću žetvu, poljoprivredniče Baphomet?


Ja se uvijek mogu izvući i reći da u tom trenutku Sunce radi aspekt u mojem natalnom horoskopu koji pospješuje okultni rad.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 13:14   #113
Ma vi bi samo tili bit posebni, mracni i tajni
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 13:20   #114
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post


Ja se uvijek mogu izvući i reći da u tom trenutku Sunce radi aspekt u mojem natalnom horoskopu koji pospješuje okultni rad.
A jel? Curious very curious. Koji aspekt? Natal chart, or it didn't happen!

Onda se ja sa svojim jednim eksplozivnim natalnim aspektom uvijek mogu izvlačiti. Woohoo!

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ma vi bi samo tili bit posebni, mracni i tajni
Ma kako ti to misliš htjeli biti. Mi to jesmo.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 13:30   #115
Ma newage parada pa vas je sad sram
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 15:25   #116
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
A jel? Curious very curious. Koji aspekt? Natal chart, or it didn't happen!

Onda se ja sa svojim jednim eksplozivnim natalnim aspektom uvijek mogu izvlačiti. Woohoo!
1.11. se događa u vrijeme vladavine Škorpije, dok se sunce još uvijek kreće unutar Via Combusta. Nekako mi izgleda da bi se tu mogao tražiti simbolizam tog datuma.

A natalna karta je tamo gdje su sve natalne karte :

https://www.forum.hr/showthread.php?t=347032

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 15:33   #117
Ma evo kako nas je Beljki prokužio..
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 16:12   #118
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Baš to. Ovi sa strane će misliti "bože, vidi koji bolesni luđaci", a pagani će fino time gubiti energetsku sferu svojih rituala i sve onda gubi smisao. A što je najžalosnije to je jedna od prvih stvari koja se uči i koju ta ekipa i zna, ali oni misle da su oni jači po pitanju energije i zaštite iste. A to nisu.
da, bespotrebno rasipanje energije.
meni bi barem trebala duboka povezanost i povjerenje da bih bilo što radila općenito, ili s nekim u kompi, a ovako ispada (viđeno na TV, a i prema opisima iz knjige) da je ritual u najbolju ruku performans za one koji žele sudjelovati, naravno, uz prethodnu najavu
ah ne znam, kao da se seksam pred publikom, takav to dojam ostavlja na mene..
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 16:31   #119
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
1.11. se događa u vrijeme vladavine Škorpije, dok se sunce još uvijek kreće unutar Via Combusta. Nekako mi izgleda da bi se tu mogao tražiti simbolizam tog datuma.

A natalna karta je tamo gdje su sve natalne karte :

https://www.forum.hr/showthread.php?t=347032

Ah s ovog mi kompa ne da otvoriti link! Čim dođem doma, bacam pogled. Baš me zanima!

Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
da, bespotrebno rasipanje energije.
meni bi barem trebala duboka povezanost i povjerenje da bih bilo što radila općenito, ili s nekim u kompi, a ovako ispada (viđeno na TV, a i prema opisima iz knjige) da je ritual u najbolju ruku performans za one koji žele sudjelovati, naravno, uz prethodnu najavu
ah ne znam, kao da se seksam pred publikom, takav to dojam ostavlja na mene..
Da, preintimno. Ja sam imala prilke sudjelovati na gnostičkima misama i stvarno su bile lijepe, mirne i intimne (jedina pozitivna strana tih nekih tajno ložnih grupacija) i sad da je netko buljio sa strane, to bi sve bilo uništilo. Ne možeš takve stvari s random publikom raditi. Ne možeš i točka.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 22:17   #120
Kako je to super dobiti uvid u natalne. Odmah znas s kim imas posla. Ja bih uvela zakon da svi oko vrata moraju nositi kartoncek s natalnom kartom.

Interesantno ovo za via combusta. Ja sam bas mislila da se okultni rad izbjegava dok su svjetla na toj stazi. Ili to samo vrijedi za mjesec?

A ja sam sad offtopic.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.