Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 23:47   #1581
pozdrav
mene zanima ista stvar koji fototaparat preporucate. mislio sam kupiti kompaktni digitalni fotoaparat. nasao sam dva fotica pa se nemogu odlucit jer se ne razumijem.

Nikon COOLPIX B700
https://www.europe-nikon.com/en_GB/p...700#tech_specs

Canon PowerShot SX60 HS
https://www.canon.hr/for_home/produc...#specification

moze i neki drugi ako je bolji od ovih. limit mi je 3500kn
luka_zgv is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 10:41   #1582
Za sta ti treba 65X opticki zoom, planiras ovo ljeto loviti prekooceanske brodove na pucini, fotkati ptice...?
Aparati za koje pitas imaju smisla jedino ako planiras koristiti cesto takav zoom jer prema svemu ostalome to su tek prosjecni aparati sto se tice samog IQ (kvalitete slike)...fokusirao si se na dva aparata koji imaju najmanji moguci senzor koji se danas ugradjuje u aparate (1/2.3), obzirom na ogroman zoom i sama optika je napravljena sa puno kompromisa i sve skupa rezultira sa tek prosjecnom kvalitetom slike.
Da sam na tvom mjestu fokusirao bih se na nesto kompaktnije sto ce ti biti manja tlaka za nositi poput Canona G7X mark II ili Panasonica LX10/15...oba nemaju veliki zoom, ali zato imaju odlican objektiv u optickom smislu, relativno veliki 1 inch senzor i neusporedivo bolju kvalitetu slike od ona dva gore za koja pitas...nadam se da ih ne razmatras samo zato jer te izgledom podsjecaju na one koje koriste profici a sa kojima nemaju nikakve veze.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 09:07   #1583
Bok, planiram kupiti rabljeni fotoaparat, uglavnom bi ga koristio za slikanje životinja (pasa) i za video. Budžet mi je oko 3000 kn. Izbor sam sveo na:
Panasonic GH3
Nikon D5200
Sony a5000

Kad sam pregledao recenzije na netu, čini mi se da kvaliteta slike na Sonyju nije u rangu ova druga dva.

Ima li netko preporuku, ili možda neki od ovih aparata pa da može dati savjet? Hvala!

Edit: Ili eventualno predložiti nešto bolje?
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:37   #1584
panasonic gh3 ako ćeš se samo zadržat na tome. ako ćeš nabavljat kasnije dodatne objektive onda Nikon
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 22:30   #1585
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
panasonic gh3 ako ćeš se samo zadržat na tome. ako ćeš nabavljat kasnije dodatne objektive onda Nikon
Hvala na savjetu!

GH3 koristi M43 objektive? Prije sam imao Olympus pen i kupio sam par objektiva za njega, fotić sam prodao ali su mi objektivi ostali... Njih bi mogao koristiti na gh3?
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 03:19   #1586
da (ako misliš na micro4/3")
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:51   #1587
Pozdrav o/
Molila bih za informaciju da li je D5500 dobar izbor za jednog početnika. Voljela bih se ozbiljnije baviti fotografijom. Zanima me beauty/modna i makro fotografija (želim dokumentirati vlastite uratke pa ako biste bili ljubazni te preporučili i dobar objektiv) te pejzažna. Unaprijed hvala.
P.S. Post je stavljen u više tema kako bi dobila što više mišljenja i opsežnije dojmove, pa ako ste već naletjeli na njega ne zamjerite.
__________________
Same shit, different day
NikkiFrost is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 23:03   #1588
Mirrorless njuskalo

Jel se ovo isplati?

Canon EOS M3 + 18-55 mm PREMIUM KIT

https://www.njuskalo.hr/objektivi/ca...oglas-24128649
pprrppaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 08:20   #1589
poz!
dali ovo vrijedi toliko? https://www.foto-leistenschneider.de...hop/?card=4208
ili nije tolika razlika u kvaliteti pa mi je bolje uzeti https://www.amazon.de/Canon-Digitalk...on+g7x+mark+ii
hvala
lpatrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:56   #1590
Mislim da je ovaj g1x iii ipak preskup...
Nekako me vuče na canon m6 ili sony a 6300...
Imao sam canon g7 x i bio sam dosta zadovoljan i zbog malih dimenzija.
Zanima me dali bi kvaliteta slike bila bolja kod ova druga dva...zanima me najviše slikanje prirode (planine),a i u uvjetima slabog osvijetljenja ili noći.
Svi komentari su dobro došli jer nije baš da se razumijem previše.
Može i preporuka za neki drugi model.
Hvala.
lpatrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 18:44   #1591
normalno da je preskup... ali zato imaš G1x II koji je odličan aparat i puno jeftiniji
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 00:15   #1592
Da...njega sam isto gledao.
Misliš da mi je on bolji izbor za ovo šta meni treba od g7x,m6 i sony a 6300?
G1x ii bi po cijeni bio i najisplatljiviji od ovih koje spominjem.
lpatrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:23   #1593
a svatko ima neke svoje preferencije... da ja uzimam takav aparat između tih bi uzeo G1x II
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 09:43   #1594
Po meni baš nema smisla uspoređivati g7x i g1x sa m6 i a6300. To su dva različita svijeta.

Ali eto, rasprave radi, da ih usporedim
Prvi su kompakti i dobio si to što si kupio. Drugi bezrcalni sa paletom izbora objektiva i kombiniranja.
Prvi su mali i lagani, stanu u malu torbicu, džep. Mo'š s njima di 'oš. Drugi su već malo veči i moguće je da korisniku nakon početnog entuzijazma dopizdi stalno vući aparat i popratnu opremu.
Prvi imaju manji senzor, što znači da bi drugi trebali imati manje šuma, a time i bolje fotke.

I sad odgovor na Ipatrikovo pitanje: da, m6 i a6300 bi trebali davati bolje fotke i uz kombinaciju sa objektivima malog otvora blende bi bili dobri i u svjetlosno lošijim uvjetima. Problem je što ova varijanta zahtijeva puno veče izdatke. Sam M6 je bez objektiva cca 6000 kn.

Prelazak na G1X Mk2 nakon G7X mi nema smisla. G1X je nekoliko mjeseci stariji, ima manje pixela, nešto manji otvor blende. Prednost mu je veći senzor i nešto veći zoom. Nije mi neki napredak, posebno ako je G7X još među "živima".
Glavno pitanje je što Ipatrik želi i koliki mu je budžet.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:34   #1595
Meni se isto čini da mi nebi bio neki napredak preći na g1x ii...nekako sam više za g7x ii ako ostanem na ovom tipu aparata.g7x ii imam za 500 eura.
Nekako bi volio ići korak naprijed pa mi se činio izbor između ova dva fotica na tom putu...ne djeluju mi baš nešto preglomazni,jesu svakako veći od g 7x ( on je baš sitan) ali bi riskirao da mi dopizdi,a nadam se da neće.
Budžet nije baš previše ograničen tako da sam spreman ići na taj veći trosak.
Kakav bi objektiv bio pogodan za ove moje potrebe za početak dok malo bolje ne shvatim sve to skupa? Nije da me baš zanima neki preveliki zum,bar za sada.
Koji bi ti izabran gotov od ova dva? Dali više preferiram sony ili canon?
Hvala na komentaru.����
lpatrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:53   #1596
Sony ili Canon ili nešto treće, iskreno nemam pojma. Mnogi bi ti rekli da što god uzmeš da si se "zahebo". Svaki proizvođač ima ovo ili ono, a nema ono ili ovo. Na kraju balade je bitno da sa svakim možeš fotografirat, a kvaliteta fotke ne ovisi samo o fotoaparatu već i onomu tko ga drži. Ima njih koji i sa ne baš superiornim mobitelima rade odlične fotke.

Ako se odlučiš na mirrorless tu što se tiče objektiva nemaš neki preveliki izbor. Canon ih na svojoj stranici nudi ravno 7. Postoji adapter koji omogućuje da koristiš objektive za DSLR aparate čime ti se opcije abnormalno povećavaju. Naravno, ni taj adapter nije džabe; mislim da je original canonov oko 2000 kn.
Kao početniku ti treba neki objetkiv normalac; 18-50 mm (+/- koji mm gore/dolje) i eventualno neki širi prime koji ima veći otvor blende da ti posluži pri slabijem svjetlu. A poslije ćeš vidjet kakve su ti želje.

Ako se odlučiš na mirroles, imaš specijalnu temu pa možeš nju proučiti i postavit pitanja.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:24   #1597
Ok,hvala.
Malo ću još pronjuskat prije nego se odlučim.
lpatrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:28   #1598
Koji od ovih bi najbolje zadovoljio potrebe obiteljske fotografije, znači ništa previše pretenciozno art-pro, nego izleti, domaće životinje, više eksterijer nego interijer, feštice, auti...? Optički zoom barem 12-15x i više, video standard fullHD pri 30 fps,

Lova do cca 1200-1300 kuna, kompaktnost nošenja je prednost... moj dosadašnji Sony H7 je dao svoje nakon cca 8000 fotki u cca 5 godina, počelo je nešto štekati i klikati u objektivu kod zumiranja, pa tražim nešto povoljno a kvalitetno za "neprofesionalnu obiteljsku dokumentaristiku"...

https://www.njuskalo.hr/digitalni-fo...-oglas-4826069

https://www.njuskalo.hr/digitalni-fo...oglas-24505723

https://www.njuskalo.hr/digitalni-fo...oglas-23878489

slobodno iz te pretrage https://www.njuskalo.hr/digitalni-fo...mages=1&page=2 i sami predložite nešto... hvala!
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 19:56   #1599
Za osobu koja voli slikati i amater je da li je Nikon D3400+AF-S 18-105 VR dobar izbor
luanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 20:33   #1600
Quote:
luanti kaže: Pogledaj post
Za osobu koja voli slikati i amater je da li je Nikon D3400+AF-S 18-105 VR dobar izbor
Da, s takvim DSLR-om nećeš promašit.

Nego, prijedlog: Ako znaš nekoga da ima dslr probaj prvo. Ako možeš s nekim "razmjenjivati" objektive, bio to pentax, canon, nikon ili sony il tak što, uzmi taj

Svi su oni u tom nekom rangu. Nauči osnove fotografije, baratati s opcijama na njemu, slikati u RAW-u i izvlačit fotke, odmah izlazi iz auto moda i odi na apeture priority, time priority i manual mod. Nauči pojmove poput blende, ekspozicije, iso, kako rade... Kada sve to naučiš možeš preći na bolje objektive - tipa 50mm f/1.8, kada odlučiš što voliš slikati znaš što birati.

18-105 je velik raspon. Od 18mm širca do 105 koji je lagani teleobjektiv nećeš dobit neku ekstra kvalitetu na svim žarišnim duljinama. Jer teško je napraviti objektiv da pokriva sve, da je dobar i uz to jeftin. Ali za početak će ti biti super dok odlučiš što želiš

No na početku će ti biti super, ne brini hahha
I još nešto što su i meni govorili: Obrati pažnju na objektive! Ako se misliš baviti fotografijom, objektivi rade fotografiju a senzor je samo uhvati. Tijela ćeš mjenjati ali objektivi ti ostaju. Bolje uzmi slabije tijelo i bolji objektiv nego obratno. Vidim ovo je jeftino novo tijelo i to je ok. I dok ne naučiš, nabaviš objektiva ne treba ti drugo

Sretno s kupnjom i fotografijom

Ni s jednim novim DSLR fotićem nećeš pogriješiti. Svi će te oni služiti i raditi Razlike su u nijansama. Ali zato sliku jako možeš poboljšati dobrim objektivom. Kada našarafiš kit objektiv na skupo tijelo - nećeš nešto dobit, ali dobar objektiv i na starija tijela - bit ćeš zadovoljan

Samo polako i najbitnije: fotkaj. Fotkaj fotkaj i fotkaj, pitaj za mišljenja i fotkaj. Dok se ne profiliraš i naučiš a onda će sve dalje.
__________________
Potpis
gold bullet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.