Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2017., 19:28   #1101
http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...ne/953636.aspx
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 03:57   #1102
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Sta je to sa testovima na drogu tamo i nemogucnosti zaposljavanja domacih, o kakvim radnim mjestima se radi?
sto podrazumjevas pod zaposljavanje domacih?

Testing of employees for drugs or alcohol is becoming increasingly common in New Zealand workplaces. The main reason employers decide to test is that, depending on the type of work being performed, impairment by alcohol or drugs gives rise to a very real health and safety hazard.

The circumstances around your drug test may vary, and this will be according to company policies and procedures. It is becoming increasingly common for potential new employees to be required to undergo (and pass) a pre-employment drug screening test. Once employed by a company, drug and/or alcohol testing may be required in the following situations:
1. Random testing
2. Post-incident testing
3. Reasonable cause testing
4. Rehabilitation
5. Pre-employment/pre-contract
6. Internal transfer
__________________
samo gledam!
vaglji is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:03   #1103
Quote:
vaglji kaže: Pogledaj post
sto podrazumjevas pod zaposljavanje domacih?

Testing of employees for drugs or alcohol is becoming increasingly common in New Zealand workplaces. The main reason employers decide to test is that, depending on the type of work being performed, impairment by alcohol or drugs gives rise to a very real health and safety hazard.

The circumstances around your drug test may vary, and this will be according to company policies and procedures. It is becoming increasingly common for potential new employees to be required to undergo (and pass) a pre-employment drug screening test. Once employed by a company, drug and/or alcohol testing may be required in the following situations:
1. Random testing
2. Post-incident testing
3. Reasonable cause testing
4. Rehabilitation
5. Pre-employment/pre-contract
6. Internal transfer
Pojasnit ću ja. ako može.
Naime, prije tjedan ili dva su neka sredstva priopćavanja u Hrvatskoj objavila vijest da poslodavci u Novom Zelandu imaju problem sa zapošljavanjem Novozelanđana, jer potencionalni radnici u velikom postotku ne prolaze test na drogu.
Eto, to je to.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 20:46   #1104
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Pojasnit ću ja. ako može.
Naime, prije tjedan ili dva su neka sredstva priopćavanja u Hrvatskoj objavila vijest da poslodavci u Novom Zelandu imaju problem sa zapošljavanjem Novozelanđana, jer potencionalni radnici u velikom postotku ne prolaze test na drogu.
Eto, to je to.
kuzim
__________________
samo gledam!
vaglji is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 21:17   #1105
Da li je to istina?
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 21:45   #1106
hmm, mislim da nisam dovoljno kompetentna za komentirati ovo, ali recimo znam da jako puno ljudi cesto pusi travu pa vjerojatno zato ne prolaze testove
__________________
samo gledam!
vaglji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:46   #1107
Quote:
vaglji kaže: Pogledaj post
hmm, mislim da nisam dovoljno kompetentna za komentirati ovo, ali recimo znam da jako puno ljudi cesto pusi travu pa vjerojatno zato ne prolaze testove
Gdje ima dima, vjerojatno ima i vatre.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 12:26   #1108
Quote:
BozanicJosip kaže: Pogledaj post
Imate li kakve savjete za dvoje mladih ljudi bez previše para koji bi htjeli par godina proživjeti na Novom Zelandu? Ja sam web developer s 2 godine iskustva, a cura mi se preškoluje trenutno u dizajnera pa s obzirom da po cijelom svijetu IT cvjeta, nekako sam mišljenja da bi mogli lakše naći posao na NZ dok smo još ovdje pa bi nakon dogovorenog zaposlenja sve ostalo išlo glatko (papirologija i ostala sranja). Jesam li u pravu ili je san o tome da neko vrijeme živimo na drugom kraju planete čista iluzija?
Nemate nikakve savjete, korisne linkove ili išta takvo za nas mlade ljude? Čuo sam od nekoga da se negdje u 8. mjesecu svake godine otvara lutrija u određen sat za radne vize ili slično.
BozanicJosip is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 03:49   #1109
Quote:
BozanicJosip kaže: Pogledaj post
Nemate nikakve savjete, korisne linkove ili išta takvo za nas mlade ljude? Čuo sam od nekoga da se negdje u 8. mjesecu svake godine otvara lutrija u određen sat za radne vize ili slično.
Pa gle, nije iluzija, ali jeste iluzija ako nisi otvorio stranicu Immigration New Zealand i prvo sve detaljno tamo pročitao. To je prvi i osnovni "link" koji ti treba. Apsolutno sve informacije o vizama, uvjetima dobivanja istih, boravku na Novom Zelandu, su ti na toj stranici. Imaš tražilicu tamo i tipkaj što te zanima (da ti skratim muke, potraži si prvo Working Holiday).

Potom si možeš pogledati agencije za migraciju (guglaj si takve na Novom Zelandu, ima ih koliko hoćeš), ako ti sve to na stranici izgleda kao nešto što ne možeš sam.

Dalje, da si iščitao ranije diskusije na topicu, vidio bi da postoji kvaka. Naime, rijetko ko će ti dati posao/ponudu za posao ako nemaš važeću radnu vizu. To su cijele legalne procedure za poslodavce i neće s time da se zezaju, osim ako je u pitanju radnik kakvog je teško naći ovdje. Znači, uglavnom je potrebna prvo radna dozvola, pa onda možeš tražiti posao.

Dakle, web stranica Immigration New Zealand, izučiti i vidjeti opcije, pa ćeš onda znati kuda dalje. Mladi, ili ne tako mladi, kako god - isplati se dići i kredit i doći ovamo, ako ste u potrazi za poslom, lagodnijim životom, avanturom, netaknutom prirodom, opuštenom kulturom. Samo iskreno, ako uz sve to tražiš ludi provod i partijanje a la ono što imamo doma, nije mjesto za to.

Sretno!
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 20:15   #1110
Pozdrav društvu na Novom Zelandu. Ima li čega novog tamo u zadnjih 6 mjeseci, otkad je tema zamrla? Lp svima
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 13:01   #1111
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Pozdrav društvu na Novom Zelandu. Ima li čega novog tamo u zadnjih 6 mjeseci, otkad je tema zamrla? Lp svima

Krenulo proljece.. jos malo pa ljeto... :klap:
EuCryL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 14:47   #1112
Quote:
EuCryL kaže: Pogledaj post
Krenulo proljece.. jos malo pa ljeto... :klap:
Blago vama. Kod nas stigla jesen i one dosadne kiše....


Vi uživajte.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 06:13   #1113
Pozdrav, ima li inženjera građevine iz NZ ovdje na threadu?
Kakva vam je plaća, uvjeti rada u odnosu na Hr? Koliko je struka tražena? Znam da je na skill shortage listi (long term), ali sam čuo da to baš i ne znači puno u praksi i da se u principu zapošljava samo lokalce...
InkyFleshling is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 06:40   #1114
Quote:
InkyFleshling kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li inženjera građevine iz NZ ovdje na threadu?
Kakva vam je plaća, uvjeti rada u odnosu na Hr? Koliko je struka tražena? Znam da je na skill shortage listi (long term), ali sam čuo da to baš i ne znači puno u praksi i da se u principu zapošljava samo lokalce...
Nemam pojma koliko je trazeno ali vjerujem da se isplati izdrzat 4 godine (ili koliko vec treba za drzavljanstvo) i onda doci u Australiju trbuhom za kruhom
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 09:43   #1115
Quote:
Wogy kaže: Pogledaj post
Nemam pojma koliko je trazeno ali vjerujem da se isplati izdrzat 4 godine (ili koliko vec treba za drzavljanstvo) i onda doci u Australiju trbuhom za kruhom
Zašto Australiju? Nije li Novi Zeland bolji?
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:42   #1116
Postoji li prilika doći na NZ s working holiday vizom i ostati trajno ? Tipa koliki je problem poslodavcima (ako je uopće moguće) zatražiti trajnu radnu dozvolu u ovim situacijama ?
Dijete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:55   #1117
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Zašto Australiju? Nije li Novi Zeland bolji?
Nije jer novo zelanđani sele u Australiju.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:22   #1118
Ima li koga živoga tamo dolje?
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 09:46   #1119
Pozz, oduvijek me privlačila Australija i Novi Zeland. Čisto informativno me zanima koja je razlika između obije u poslu, životu, klimi, društvu, stanovanju.
Pozdrav iz Hrvatske/Njemačke : )
PloyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:44   #1120
PloyBoy, ovi tamo dolje, sve se "žure" da ti pomognu informacijama. Čini se da su oni non stop u lovu na lovu.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.